dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie projekt M12a MÓJ ŚWIAT wariant 1

    Witam! Mam pytanie czy może ktoś buduje wg projektu "mój świat"?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie buduję ale zamierzam, bardzo nam się podoba ten projekt A co Ty o nim sądzisz? Nam się podobają parterówki

  3. #3

    Domyślnie

    Witam! Ja jestem właśnie na etapie adaptacji projektu. Wraz z małżonką wybraliśmy wersję z podwójnym garażem i dodatkowym pokojem. Według nas domek super (zobaczymy w realizacji). najgorsze to te wszystkie formalności (ale trzeba je jakoś przejść). Próbowaliśmy znaleźć kogoś kto buduję wg tego projektu - ale niestety nie udało się to. Myśleliśmy, że może uda nam się rozpocząc w tym roku ale raczej już nam się to nie uda.
    Co do projektu to zastanawiamy się na zostawienie wolnej przestrzeni nad pokojem dziennym (na razie tylko pomysł, ale podobno możliwy do realizacji). Pozdrawiam :

  4. #4

    Domyślnie

    Czy możecie wkleić linka do tego projektu lub podać jakiej pracowni jest ten projekt?

  5. #5

    Domyślnie

    Projekt pochodzi z kolekcji muratora. /symbol M12a "Mój Świat". Nam się bardzo podoba nie za duży i nie za mały, w sam raz a do tego parterowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam Dawno nie zaglądalismy do intrnetu. Cieszymy się że możemy podyskutować o tym projekcie. Nas intersuje wersja tego mniejszego projektu z trzema sypialniami. Też myslimy o podwójnym garażu, jest taka możliwość oraz o częściowym podpiwniczeniu. Ale budowa może w przyszłym roku. Pozdrowienia

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. Dawno nic nie pisałem bo nie było o czym. Po burzliwych przejściach z niesłownym geodetą wreszcie udało mi się odebrać od niego mapę do celów projektowych, a w piątek (jeśli się uda) odbiorę już projekt z biura projektowego gotowy do złożenia w starostwie. Mam nadzieję, że się to uda. Strasznie długo trwają te wszystkie formalności. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    tez nam sie podoba ten projekt, ale narazie tylko przegladamy- budowac bedziemy za jakies 4 lata myslimy o tym z garazem dwustanowiskowym, chociaz ma za duzo sypialni. Raczej jedna z nich przerobili bysmy na garderobe. Wersja z garazem na 1 samochod ma fajny rozklad pomieszczen, ale przy poszerzeniu garazu dla 2 samochodow juz nie zamiesci sie nam na dzilace
    przemipio, mam nadzieje, ze jak juz zaczniecie budowac, to zalozysz dziennik- z ciekawoscia bede podpatrywac

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.temat już stary ale go odświeżę bo zaczynamy budowę za tydzień wg proj M12A jeśli ktoś już zaczął lub zamierza zapraszam do wymiany doświdczeń. tomek

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasheq

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,

    tez nam sie bardzo podoba M12a(wersja z podwojnym garazem) i jestesmy na 90% zdecydowani.
    Szkoda tylko, ze tak malo osob na forum buduje dom wg tego projektu.
    Jedyne co mnie teraz nurtuje to kosztorys - czy koszt podawany przez muratora jest realistyczny czy trzeba do tego (zwlaszcza przy obecnych cenach) powiekszyc i o ile?

    Moze ktos juz to analizowal?

    Pozdrawiam,
    Tomek

  11. #11

    Domyślnie

    Witam. Mamy kosztorys na 345.000 na gotowo i myślimy że się zmieścimy (MUSIMY) pozdrawiam Tomek

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smagowski

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam sie nad projektem "Moj Swiat" z podwójnym garazem.
    Czy ma ktos moze aktualny kosztorys? I jaki jest czas budowy domu według tego projektu?
    Pozdrawiam

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bacho

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    jestesmy w trakcie budowy m12a (moj swiat z podwojnym garazem)

    w tej chwili koncza wylewac wience i zabieraja sie za scianki dzialowe, zrobione sa chudziaki, sciany fundamentowe ocieplone stry 8cm, rozlozona kanaliza, wylany taras i schody wejsciowe

    do tego momentu budowa pochlonela niecale 80 tys, tyle wyjdzie jak skocza wszystkie prace na tym etapie

    nastepsnie wchodzi ekipa od konstrukcji stropu - wiezby (stop bedzie drewniany) koszta to 30tys zł (R+M+S) + druga ekipa na pokrycie dachu z pelna obrobka i rynna = 34tys zł (R+M+S)

    budenek jest osadzony fundamentach z bloczkow betonowych, pod nimi oczywiscie lawy fundamentowe dozbrojone w porownaniu z projektem, pelne izolacje pionowe i poziome + ociaplenie scianek fundamentowych styro, luksfery zostaja tylko w salonie, powiekszylismy tylni taras, w ukladzie pomieszczen niewielkie zmiany, sciany konstrukcyjne to suporex 24cm, sciany dzialowe suporex 12cm, pokryciem dachowym bedzie szwedzka powlekana blacha, co do okien i instalacji dopiero badam temat

    pozdrawiam
    bacho

  14. #14

    Domyślnie

    Po wnikliwej selekcji chyba też się zdecyduję na m12a. Jak dla mnie ma wszystko na swoim miejscu. Może nie pasuje mi idealnie do stron świata ale jednak środek jest dla mnie idealny. Też myślę o stropie drewnianym bo nie planuję użytkowego poddasza. (chociaż korci oj korci ...na przyszłość.. ale musiałabym go bardzo zepsuć - kąt nachylenia dachu i ścianka kolankowa). Szkoda by było, bo tak wygląda ślicznie.
    bacho - wrzuć jakieś foty
    a z tymi luksferami -na zimę chybą będą ładnie chłodzić. też planowałam się ich pozbyć.
    bacho jak one wyglądają w ścianie- wrzuć fote.. może się dam namówić
    Myslę o podzieleniu pokoju koło garażu na garderobę i małą pralnię - 3 sypialnie chyba starczą... i chyba to jest jedyna zmiana którą planuję. Może jeszcze wejście do garażu przez kotłownię a nie prosto z korytarza bo może być czuć spaliny w domu.
    Pozdr
    Inga

  15. #15

    Domyślnie zdjęca M12A

    Witam. Postaram się wkleić jakieś zdjęcie z realizacji

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bacho

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    długo mnie tutaj nie było ale dla rekompensaty wrzucam linka do fotek naszej pieknej chatki



    http://www.bacho.livenet.pl/budowa/

    pozdro
    Bartek

  17. #17

  18. #18

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie Dom "Mój Swiat"

    czy ktoś może buduje ten dom?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony