dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Dachówka BOGEN

    Postanowiłam napisać o dachówce Bogen i jednocześnie ostrzedz przed jej zakupem. Kupiłam tą dachówke latem 2008 i kiedy ją ogladałam na wystawce bardzo mi sie podabała więc postanowiłam ją zamówić. Wybrałam kolor czarny choć zastanawiałam się nad ciemnym brazem BOGEN INNOVO12. Dostarczono mi na budowę w/w dachowkę z kilku dniowym opóźnieniem ale to małe piwo w porównaniu z tym co dostarczono. bowiem przy zakladaniu jej na dachu zauważyliśmy jasne pasy na kancie w miejscu gdy jedna na drugą nachodzi. Wygląda to fatalnie, szczególnie gdy zaświeci słonce. Reklamowaliśmy ją juz dwukrotnie i nie uwzgledniono nam reklamacji. Nie oddano nam również wiązki dachówek które zabrano nam do ekspertyzy. Kiedy byłam na BUDMIE widziałam piękną wystawke z tej dachówki tylko pan przedstawiciel nie potrafił mi powiedzieć dlaczego takiej nie ma u mnie na dachu.
    Proszę może ktoś spotkał sie z podobnym problemem i wie jak skutecznie dokonać tej reklamacji skoro oni inną dachówke mają na wystawce a inną dostarczają klientom.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Ja też długo zastanawiałem się nad zakupem tej dachówki, konkretnie BOGEN INNOVO12 kolor brązowo-granatowa czy jakoś tak. Naprawdę strasznie mi się podobała w słońsku kolor brązowy wpadał w taki jak by odcień ciemnej czereśni. Super sprawa. Rozmawiałem również z dwiema osobami, u których widziałem tą dachówkę na dachu. Obie osoby były z niej bardzo zadowolone. U mnie też były by na dachu gdyby nie ... cena i tylko cena zdecydowała o tym, że jej nie zamówiłem. Rozumiem rozgoryczenie po zakupie wadliwej dachówki zwłaszcza ze jej cenę można porównać do dachówki z serii Rubin z Rupp Ceramika, ale nie wypisywał bym postów w stylu chciałbym ostrzec przed zakupem takiej i takiej dachówki. Przeczytałem naprawdę wiele tematów na całym forum muratora i nie raz spotkałem sie z tym, że ktoś dostał wadliwą dachówkę i były to naprawdę solidne firmy np. Creaton, Rupp Ceramika itp. Producenci nie chcą reklamować takich wad jakie Pani opisała (problem z kolorem, jakieś pasy lub inne wykwity) tłumacząc się tym, że dachówka pod względem technicznym jest 100% dobrej jakości. Niestety nie pamiętam gdzie to czytałem więc inie mogę podać linka ale kiedyś pewna Pani opisała dokładnie swoją walkę z totalnie spartaczoną dachówką z Creatona w tym między innymi część dachówki miała jakieś wady kolorystyczne. Ogólnie pamiętam z tego temat, że ktoś dobrze radził udać sie z reklamacją nie do przedstawiciela tylko do składu, z którego Pani tą dachówkę zakupiła, oni MAJĄ OBOWIĄZEK przyjąć Pani reklamacje, NIE DAĆ SIĘ ZBYĆ gadaniem, że coś nie podlega reklamacji, niech się Pani postawi i powie, że na wystawce oglądała Pani dachówkę BEZ ŻADNEJ SKAZY i taką dachówkę chce Pani otrzymać. Z tego co pamiętam tak radzili ludzie i rady te przyniosły oczekiwany rezultat. Oczywiście mam też nadzieję, że ma Pani fakturę na tą dachówkę a nie było to załatwione po znajomości czy tam jakaś okazja... bo wtedy może być problem z wyegzekwowaniem czegokolwiek od sprzedającego ...
    pozostaje mi życzyć powodzenia..

    pozdrawiam,

    ps. jeśli wszystkie powyższe rady zawiodą, pozostaje jeszcze pisanie listów, lub wykonanie telefonów bezpośrednio do producenta... to jest bodajże niemiecka dachówka więc warto też tam spróbować.

  3. #3

    Domyślnie

    Najwidoczniej u nas taki szajs sprzedaja bo kiedy byłam w biurze konsumenta po porade powiedziano mi że z podobnym problemem boryka sie jeszcze jedna osoba i reklamacja też nie została uwzgledniona. Pozostaje mi tylko domyslac się że dachówka została sprzedana w drugim gatunku a nie w pierwszym a mnie o tym nie poinformowano.
    Postaram sie wkleić zdjecia gdzie dokladnie widac wadę.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak też miej więcej było napisane w tych tematach, które ja czytałem. Że do polski często jedzie szajs bo u nas później trudno wynegocjować reklamacje albo właśnie nieuczciwy sprzedawca z premedytacją kupuje towar drugiego gatunku i sprzedaje to jako pierwszy. Ja bym się łatwo spławić nie dał zwłaszcza, że tak jak pisałem wcześniej nie jest to tania dachówka, zresztą ma to małe znaczenie bo jak by była tania to też ma przyjść taka jak na wystawce! Ja bym zrobił zdjęcie wystawki ( gdzie oglądane były dachówki ) oraz zdjęcia katalogowe po czym kolejne zdjęcia otrzymanych dachówek i poszedł do osoby, która to sprzedawała z pytanie czy to jest ten sam towar? Reklamować, reklamować i jeszcze raz reklamować jak to nic nie da to są jeszcze inne drogi wyegzekwowania swojego - prasa albo sąd.

    pozdrawiam,

    Edit: Znalazłem opisany przeze mnie temat odnośnie spartaczonej dachówki Creaton. http://forum.muratordom.pl/creaton-k...hlight=creaton

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest to kolejny dowód na to aby zaopatrywać się w renomowanych składach i nie sugerować się lepem wysokich rabatów. Pozdrawiam.[/b]
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pako71

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Również kilka słów o dachówce Bogen

    Zakupiłem dachówka Bogen Innovo 12 (brąz) we wrześniu 2008 a w maju 2009 zauważyłem białe plamy na powierzchni. Gdy dotyka się powierzchni plamy wyraźnie wyczuwa się wypukłość w tych miejscach. Oczywiście problem został zgłoszony do importera "Dachy Bawarii", ale upłynęły 2 miesiące i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, jedynie pismo deklarujące ostateczną decyzję do terminu, który już upłynął. W pełni rozumiem, że każdemu producentowi może zdarzyć się wada w produkcie, ale z po to jest gwarancja żeby tego typu problemy rozwiązać.
    Jeśli ktoś z Państwa miał tego typu problem z dachówką Bogen proszę o kontakt: [email protected]

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nawet nie straszcie Mamy od grudnia czarnego bogena wszystko z nim ok - narazie

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lejna

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Piasek
    Kod pocztowy
    43-211
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja również ostrzegam przed Bogenem , którego zakupiłam i położyłam na dachu w 2010 roku. Zamiast pięknego dachu mam dach w ciapki z 3 odcieniami tej samej dachówki. Szkoda ,że wcześniej nikt mnie o tym nie poinformował . Dla potencjalnych klientów zdjęcia poniżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 015..jpg
Wyświetleń:	4444
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	27802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 014-1..jpg
Wyświetleń:	2972
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	27803  

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również mam na dachu dachówkę Bogen Innovo 12 kolor rubin czerwony i po 2 latach od strony południowej występują dwa lub 3 rożne odcienie, od strony północnej tego nie widać.
    Czy to można gdzieś reklamować?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trafyc
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    107

    Domyślnie

    mozecie wrzucic foty Waszych dochowek Bogen na dachach? Mam dobra cene na ta dachowke, ale po Waszych komentarzach troche wymieklem..

  11. #11

    Domyślnie

    Ciekawe ...

    właśnie czytałem gwarancję Bogena i w punkcie "wykluczenia gwarancji" można dowiedzieć się że "zmiany koloru lub powierzchni , różnice w danym kolorze oraz wady powstałe w wyniku używania obcych części osprzętu przez nabywcę wyłączone są z ochrony gwarancyjnej ..."
    Tak jakby zastrzegali sobie że zmiana koloru może nastąpić

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Małgorzata4

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-118
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejna Zobacz post
    Ja również ostrzegam przed Bogenem , którego zakupiłam i położyłam na dachu w 2010 roku. Zamiast pięknego dachu mam dach w ciapki z 3 odcieniami tej samej dachówki. Szkoda ,że wcześniej nikt mnie o tym nie poinformował . Dla potencjalnych klientów zdjęcia poniżej.
    Ale tu Bogen nic nie jest winny - tytan melanż,rubin melanż,kasztan melanż! Winny niestety sprzedający,który na pewno wiedział,że te kolory to melanże!

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trafyc
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    107

    Domyślnie

    Zaryzykowałem i wziąłem Bogen, z tego co przyjechało to widzę, ze to nie nie jest I klasa. Pomijam liczne ukruszenia, może pękły w transporcie, ale dachówka jest niedomalowana tłumaczenie sprzedawcy, ze na zamkach niby tego nie będzie widać, a szczytowej to nikt nie dojrzy jest wk...., to ja chce decydować jaką jakość kupuje a nie słuchać jego pieprz...mam nadzieje, że jak to się położy na dachy to chociaż kolor będzie jednolity i nie będzie ciekło. Jeśli jest niewielki odprysk warstwy wierzchniej na dachówce, to czy może ona wchłaniać wodę?? Chyba sie ją maluje, nie tylko po to żeby nadać jej kolor ale również by ją zabezpieczyć.??? Pare fotek poniżej...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bogen moj 4.jpg
Wyświetleń:	2312
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	56688   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bogen moj 3.jpg
Wyświetleń:	2260
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	56689   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bogen moj 2.jpg
Wyświetleń:	2195
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	56691   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bogen moj 1.jpg
Wyświetleń:	2215
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	56693  

  14. #14

    Domyślnie

    jedynie do pierwszego zdjęcia mozna mieć uwagi, ale to ewidentnie uszkodzenie w transporcie, zdaża się. zdjęcie numer 2 to rzeczywiście przesadzasz z tym niedomalowaniem, niezobaczysz tego z dołu a niepotrzebnie sie denerwujesz. dachówka to nie porcelana i nikt nie ogląda dokładnie kazdej sztuki, a jesli byś rzeczywiście płacił za super jakośc jakiej wymagasz to dachówka musiałaby kosztować co najmniej drugie tyle.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trafyc
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    107

    Domyślnie

    rosek, troche racji masz, ale jak cos kupujesz to koles pokazuje ci ekstra odmalowana dachowke, a przyjezdza juz nie do koca to co widzisz. Z drugiej strony z takim podejsciem to mozna kupic np samochod pomalowany od zewnatrz a wenatrz moze byc pordzewiały, bo i tak nie wiele osob to zobaczy...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no ja mam wyliczonego bogena holenderka płaska angoba.antracyt
    cena za 240 m2 koperty wychodzi komplet 8600 netto za część ceramiczną
    cena więcej niż dobra.tylko że podobno to jest 2 sort[z pełną gwarancją]sprzedawca tłumaczy że może mieć niedomalowania na zamkach , po założeniu tego ma nie widać.wierzchnia część ma być absolutnie perfekt.
    sprzedawca twierdzi że dachówka jest w pierwszej klasie ale w drugim sorcie
    czy angoba na zimno załatwi wszelkie problemy?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejna Zobacz post
    Ja również ostrzegam przed Bogenem , którego zakupiłam i położyłam na dachu w 2010 roku. Zamiast pięknego dachu mam dach w ciapki z 3 odcieniami tej samej dachówki. Szkoda ,że wcześniej nikt mnie o tym nie poinformował . Dla potencjalnych klientów zdjęcia poniżej.
    Lejna, Twój dach jest piękny! Dlaczego ja nie wiedziałam, że można kupić takie cieniowane antracytowe dachówki! Nie żartuję, z daleka przypomina łupek. O taki efekt mi właśnie chodziło, ale kiedy kupowaliśmy dachówkę, nie natrafiliśmy na Bogena (mamy Meyer Holsen). Jak widzę Twój dach, to zaczynam żałować, naprawdę jest świetny!

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    w tym bogenie podoba mi się podwojny zamek[podobno ma być szczelna]

  19. #19

    Domyślnie

    właśnie położyłem innovo 12 miedzianą angobę . jestem zadowolony równa, kolor też bez zarzutów może trochę lewe trochę złukowane - nie widać tego. Dachówka bardzo szczelna i mocna. Co bardzo ważne bardzo ważne bardzo duża ruchomość dachówki z długości i szerokości. Można się było swietnie dopasować do istniejącego dachu.
    uwielbiam rąbać drewno...

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mały65

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-485
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Jak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów to aż ręce opadają... Mam u siebie dachówkę Bogena od 6 lat, dom znajduje w pobliżu jeziora, pod drzewami (co prawda iglastymi) ale w okół pełno krzewów. Dachówka do dnia dzisiejszego pozostaje w niezmiennym stanie, mały nalot tylko od strony północnej ale na prawdę niewielki - po 6 latach - nieuniknione, nawet na najbardziej świecącej glazurze. Posiadam Bogena 10 Antracyt Glazurę, wahałem się pomiędzy 12 Głeboko Czarnym ale nie żałuję wyboru. Czytam i oglądam zdjęcia waszych "różnokolorowych" dachówek, negujecie dachówkę przez swoją niewiedzę. Kolor u "Pani Lejna" to bez wątpienia Bogen Innovo 12 Tytan N Szlachetny, dachówka która oznaczona jest tzw. melanżem, podobnie jak kolor Rubin, są to kolory które sprawiają iż na jednej stronie dachu zauważa się różnokolorowy efekt, różnica barw, jest to celowy zabieg producenta, więc skoro decydujecie się na te kolory powinniście o tym wiedzieć, skoro nie poinformował was o tym sprzedawca - to jego błąd - a nie błąd producenta. Przy kolorach czekoldaowy brąz, antracyt bądż czarny, melanż nie występuje i możecie być spokojni. Tak jak wspominałem, Bogen to według mnie dachówka z wyższej półki, świadczy o tym fakt że codziennie widuję dachy zarośnięte mchem nawet na wolnej przestrzeni, sprzedawca tłumaczył mi o wysokiej temp. wypału tej dachówki, widziałem podwójne zamki, szczelne zabezpieczenia, byłem pod wrażeniem. Piszecie o wyszczerbionych bądź poocieranych bokach dachówek na paletach - do mnie również tak przyjechała, ale tylko w kliku miejscach, rozmawiałem z kilkoma dekarzami oraz czytałem, iż to że dachówka otarta jest na boku nie ingeruje i nie oznacza uszczerbku w jej jakości, ceramika wypalana jest wysokiej temp także to że warstwa angoby jest otarta nie ingeruje w jej skład, przecież i tak dekarz tnie dachówkę w koszach, przy oknach i kominach - co wtedy? Wystarczy zaopatrzyć się w farbę tzw, angobę na zimno lub farbę do dachówek w pierwszym lepszym sklepie z farbami. Nie zwracajcie uwagi na otarcia, przeciez to nie jest samochód ani żadna ceramika artsytyczna, tylko ceramika budowlana jak większość materiałów budowlanych
    Reasumując dachówkę Bogena ma już większość moich znajomych, i będę polecał ją dalej, jeśli chcecie mieć na dachu oryginalną niemiecką dachówkę za przystępną cenę, a nie żadne polskie jajo, to jak najbardziej polecam!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony