dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalr82

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie komin systemowy- muisi być??

    witam
    piszę do was bo zastanawiam się nad jedną dla mnie sprawą która spokoju mi nie daje, na pewno już coś na ten temat było na forum , ale przeczytajcie i w razie jak macie jakąś wiedzę to m i napiszcie

    sprawa tyczy się kominów systemowych. mam przewidziane takowe w moim projekcie . ale zastanawiam się nad jednym bo idzie on tylko do kominka w salonie czy nie mogę go zastąpić jakimś innym?? myślałem z cegły ale to dużo zajmie miejsca . nie powiem bo taki komin to wydatek około 2,5 tys. troszkę to jest. czy ktoś z was już może myślał nad tym ???

  2. #2

    Domyślnie

    Mój komin to kształtki silikatowe do wentylacji + rura czarna do kominka i kwasówka do pieca gazowego, rozwiązań jest od cholery.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Rury "czarne" nie mogą być stosowane jako przewód kominowy. Tylko jako przyłącze pomiędzy urządzeniem grzewczym a kominem.
    Jako ten wół stoi w przepisach...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4

    Domyślnie

    nie musi być
    M. Lenart

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Był niedawno wątek o kominach systemowych i murowanych. Tyle opinii co wypowiadających się (chodzi o koszty).
    Lepszego przekroju jak kołowy dla dymu nie ma...
    Koszty - uważam że systemowy tańszy, ale dużo tu zależy jaki (firma) i ile biorą od cegły miejscowi murarze.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    nie musi być
    co nie musi być?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalr82

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    a macie jakieś namiary na firmy co zajmują się sprzedażą kominów systemowych w dobrych cenach??

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    mamy
    5 km od Rzeszowa jest Boguchwała, a w niej zakład porcelany elektrotechnicznej o nazwie ZAPEL ...

    p.s.
    co wcale nie oznacza, ze namawiam Cie na komin systemowy ...

  9. #9

    Domyślnie Komon systemowy

    a 5 kilometrów od Rzeszowa tylko na Warszawę jest Rudna Wielka,gdzie jest CJ Blok
    Zapel i CJ Blok wklady ściąga ze Słowacji.Zapel nie produkuje nic,bo pustaki bierze z CJ Bloku,czyli tylko pośredniczy.
    Najtaniej te wkłady kupisz 2 kilometry za Boguchwałą w Lutoryżu u Kopacza.
    Namiar znajdziesz przez google.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalr82

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    dzięki panowie właśnie dziś albo jutro tam podskoczę. ale w miejscu gdzie jest tylko kominek i grzane w nim będzie tylko okazyjnie zlikwiduje komin systemowy i z cegły pełnej postawie

  11. #11

    Domyślnie

    rafalr82 napisał
    w miejscu gdzie jest tylko kominek i grzane w nim będzie tylko okazyjnie zlikwiduje komin systemowy i z cegły pełnej postawie
    zrobisz jak uważasz,
    ja też szukałem wszędzie oszczędności, zrobiłem komin z cegły pełnej, broniłem takiego rozwiązania, wszak od stuleci takie kominy funkcjonują,
    użytkuję taki komin od 2 lat, może nie palę okazjonalnie ale też nie cały czas
    i jakie wnioski po tych latach użytkowania tego komina ?

    takie rozwiązanie było błędne, teraz chcę jakoś ratować sytuację tylko że wszystko kosztuje
    zaoszczędziłem dwa lata temu może 1000 zł to teraz wydam może nawet więcej a pewności jak będzie nie mam

    Tak więc
    zrób systemowy nie będziesz miał problemów w przyszłości
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  12. #12

    Domyślnie

    Jak chcesz zaoszczędzić, to osbno kup pustaki betonowe, osobno wkład ceramiczny, zamiast wełny w środek można dać sznur z wełny jako dylatację między wkałdem i pustakami. Za całość powinieneś zapłacić ok 1500 zł. Będziesz miał komin systemowy, tyle że wszystko kupione oddzielnie i sporo taniej.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    i bez gwarancji........

  14. #14

    Domyślnie

    A jaką masz gwarancję w systemowych? Jeżeli wszystko zbudujesz, zabudujesz i pęknie ci wkład, to nawet o tym nie będziesz wiedział. Jeżeli będzie błąd instalatorski, to gwarancja nie będzie uznana. Więc pyatm o jakiej gwaracji mówisz. Jak kupisz wadliwe pustaki czy kształtki, też zawsze możesz zareklamować.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Gwarancja 30 Lat np:Schiedel moim zdaniem warto zbudować tak jak byc powinno.....a do stawiania takiego komina najlepiej wziąść firme do tego upoważnioną a nie"pana Tadzia z PKS-u"co to po godzinach stawia domy naprawia zegarki.....przynajmniej uniknie się błędów instalatorskich...
    A co do samych pustaków to jak kupisz wadliwe to powiedzą ci ze gdybyś uzył je w komplecie tak jak producent nakazał i do czego przewidział to niepękły by ....

    Poprawiamy mnóstwo kominów głównie schiedlowskich stawianych do kominków bo "panowie Tadziowie"wstawiają trojniki na wysokosci 1 metra a instalatorzy cieszą się ze ktoś postawi im komin za grosze do czasu gdy wchodzimy na montaz kominka i trzeba przerabiać i robic wklejki

    Ja osobiście uważam ze warto zrobić od poczatku tak jak ma być ...a nie zastąpczo bo troche taniej...ROBISZ TANIO = ROBISZ DWA RAZY
    Pozdrawiam Ilona...

  16. #16

    Domyślnie

    Pan Tadzio może spie....ć zarówno komin systemowy jak i "składak". Dobra ekipa może dobrze wymurować zarówno Schiedla jak i "składak".
    Pytanie: Czym tak naprawdą różni się Schiedel od składaka, gdzie dasz dobre pustaki, wkład np. z Bolesławca? Schiedel czy jakiś inny nie robi przecież sam pustaków, wkładu czy wełny, tylko bierze od różnych producentów, pakuje i sprzedaje pod swoją marką. I zarabia na tym pewnie ze 100%.[img][/img]

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalr82

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    no będę się rozglądał pod koniec tygodnia za tymi kominkami, popatrze jak by to wyszło jak bym po częściach składak czyli np. albo cegła pełna i wkład albo pustaki i wkład między to oczywiście wełna

    u mnie gdzie teraz mieszkam w domu rodzinnym jest kominek już czwarty sezon komin z cegły jest no i nic się nie dzieje a pierwsze dwa sezony to nie powiem bo cały czas palone było

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony