dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie Komentarze do Przygody Tulipanka i Garfielda

    tutaj prosimy zamieszczac wasze kometarze, uwagi i sugestje....

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No to jak komentarze to komentarze
    Po pierwsze witam, gratuluje trzymam kciuki i tak dalej ...

    a po drugie .... ojj sie zaraz pokłoce- w sumie w kwesti zdaje sie juz nieaktualnej , ale zawsze..... w sprawie tego projektu przerabianego i ceny (d26). Architekt zazyczyl sobie 300 zl - ok, sprawdzilam projekt, fajnie faktycznie nie ma tam zmianek w konstrukcji dachu - tylko wydluzenie o metr ale.... zmiana nawet o metr tego dachu pociaga za soba zmiane WSZYSTKICH rysunkow - i fundamentu i parteru, poddasza, rzutu dachu, ale tez i przekrojow i elewacji . I ktos (a tym ktosiem jest architekt) musi usiasc i to narysowac. I zapewniam ze nie zajmie mu to pieciu minut.
    Druga sprawa , koszt wrysowania na dzialke - zwykle ksztaltuje sie w granicach 800- 1000 zł. Taka jest stawka. Dokonac adaptacji i wysowania moze tylko osoba uprawniona. Nie zrobi tego Pan "Zenek", ani Inwestor ani ktos z ulicy. I za to ze jest to usluga ktorej nie da rady wykonac ktos bez takiego uprawnienia ...sie placi. Inna sprawa ze dom tez trzeba ustawic na tej dzialce, to nie jest tak ze sie narysuje i juz. I Architekt po to studiowal zeby miec wiedze jak to zrobic, i za te jego wiedze tez Inwestor placi
    Oczywiscie jak z kazdym, negocjowac ceny mozna.
    Ufff...musialam to powiedziec bo czasami Inwestorom sie wydaje ze architekt beirze pieniadze za nabazgranie 3 kresek i podpisu pod projektem.

    Pozwolilam sobie znalesc Wasz projekt i go wstawic bo ...... znalesc go na tej stronie pracowni pik- mordega





    A tak wogole to czekam co bedzie dalej


    A jeszcze jedno - podeszliscie do sprawy troche "od tylu" wybierajac napierw projekt a potem dzialke, to ciut ryzykowne... Wasz wybraniec jest dosyc rozległy, oby nie bylo kłopotow z dobraniem takiej dzialki na ktorej by sie zgrabnie miescil - z uwzglednieniem stron swiata, wjazdu na dzialke no i ogolnymi warunkami jakie narzuci wam plan zagospodarowania (lub warunki zabudowy).

    pozdrawiam!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Witam

    widac już pierwszegodnia można liczyc na kometarz

    tak jak napisałem w dzienniku wiemy o tym ze podeszliśmy od tyłu ale co zrobic jak sie nam tak ten projekt spodobał
    co do usytuowania na działce to także licze na to ze uda sie to zrobić ale zobaczymy

    Co do wywodu na temat cen tak wiem co trzeba zrobic aby zmienic projekt, ale ta sama operacja w tej pracowni co wybraliśmy kosztowała by max 100 usytowanie budynku na działce kosztuje 500 i z tego co wiem to osoba która to robi ma wszystkie papiery na wykonywanie takich czynności! ja widzę tylko jedną róznice dlaczego tak ceny sie róznią! murator jest ogolnie znany i jest w warszawie a ta pracownia jest w Żorach jakieś 350 km od warszawy i sądze ze to jest glowny powód!

    pozdrawiam i czekam na kolejne komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa ostatnio rozmawiałem z teściem i mu ktoś nagadał że w budynku parterowym zeby robić lany betonowy strop!?!?!?!!? pomyślałem sobie ale poco????? jak ktoś wie to niech napisze jestem bardzo ciekaw jakos jego argumenty mnie nie przekonały! natomiast po rozmowie z wykonawca utwierdziałem sie w przekonaniu ze na pewno na 1000% sobie nie dam wetknac stropu bo według niego trzeba dodatkowo ze 12-15 tys wydac na taka konstrukcji! wiec powiedziałem ze bede zapierał sie nogami i rencami ! mam nadzieje ze teść sie nie obrazi! ale who knows..... druga sprawa
    teść sie pyta z czego chcemy mieć ściany? więc se znowu myśle że nie jest dobrze znowu sie czegos na słuchał! wiec z delikatnym nie pokojem odpowiedziałem ze z Ytonga ..... chwila ciszy...
    Teśc: bo ja słyszałem ze suporex jest bardzo dobry i taniutki i ze teraz wszyscy z tego budują! ...... wiec zmroziło mnie bo obecnie mieszkam w domu z suporeksu i jest w nim normalnie zimno... i za cholery za nic nie moge go wygrzac! Znowu szybki telefon do wykonawcy i słyszę: Stary z tego już nikt nie buduje to ma taka przenikalnośc ciepła ze papier toaletowy ma mniejszą .... wiec się rozsypałem....... ale pozbieram mysli po ostatniej rozmowy z teściem i już mam solidne argumenty i będe mocno dyskutował!
    jeszcze przypomniał mi sie jeden argument przeciw stropu betonowemu który wykonawca mi powiedział ze jak juz leje beton to należy podnieśc o metr dach i mieć normalne poddasze użytkowe zeby tej kasy nie marować wpakowanej w strop!... wiec chwila mojej konsternacji ponownie.... ale przeciez ja chciałem parterowy dom a nie z poddaszem uzytkowym wiec poco mi to poddasze nie planuje czegoś takiego!!!!!!!!! dodatkowo jak mam na dole około 150 metrów to tam powstanie pewnie powierzchnia okolo 70-80 którz to ogrzeje? czym??? niee...... zadnego poddasza!!!! ma byc drewniany strop obity plytami G-K! i tyle! postanowione! jako przyszły Inwestor będę bronił zarzacie swoich racji tego co się nauczyłem na forum, wyczytałem po gazetach specjalistycznych, co wykonawca mi powidział! trzeba byc twardym nie miętkim!
    Pozwoliłam sobie wkleić Twój cytat z dziennika. Garfiled my mamy podobnie. Tzn. mój mąż ma podobne sytuacje ze swoim teściem (a moim ojcem!). Tak samo o stropie, tak samo o ścianie.
    My również chcieliśmy budować z Ytonga. Jednak mamy lepszą cenę na ścianę jednowarstwową z SOLBETu 42 cm.
    Właśnie też mamy dom parterowy i każdy mówi o poddaszu, ze będzie zmarnowany. A ja nie mam ochoty latać po schodach i dlatego tam będzie tylko stryszek.
    Pozdrawiam gorąco

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Witam,

    Odnośnie Ytonga - faktycznie zakłada się, że jest to ściana jednowarstwowa - a więc cegła i nic więcej. Ściany dwuwarstwowe to cegła + ocieplenie. Są też trzywarstwowe: cegła + ocieplenie + cegła.
    Na forum znajdziesz przeogromną liczbę postów na temat różnic pomiędzy tymi technologiami, ale od razu ostrzegam: jest to trochę dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi. Ale myślę, że i tak poczytać warto.

    Pozdr.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał "Aga - Żona Facia
    Pozwoliłam sobie wkleić Twój cytat z dziennika. Garfiled my mamy podobnie. Tzn. mój mąż ma podobne sytuacje ze swoim teściem (a moim ojcem!). Tak samo o stropie, tak samo o ścianie.
    My również chcieliśmy budować z Ytonga. Jednak mamy lepszą cenę na ścianę jednowarstwową z SOLBETu 42 cm.
    Właśnie też mamy dom parterowy i każdy mówi o poddaszu, ze będzie zmarnowany. A ja nie mam ochoty latać po schodach i dlatego tam będzie tylko stryszek.
    Pozdrawiam gorąco
    A co wkońcu zdecydowaliście? strop lany ale bez podnoszenia dachu? czy normalna konstrukcja drewniania obita płytami G-K?

    wbrat Tak wiem ze są rożne typy ścian ale sądziłem ze Ytong tez trzeba ocieplić nawet 5 cm ale trzeba!? no własnie stoje przed dylematem! musze zobic symulacje kosztów! to popierwsze a po drugie strasznie dziwnie bede sie czuja jak nie bedzie styropianu na ścianach! Styropian daje samo takie wrażenie ze jest to znaczy ze mniej te ciepło ucieka! ...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Zawsze wydawało mi się, że zarówno Ytong jak i suporex to beton komórkowy, tylko inaczej się nazywa i Ytong ma grubsze bloczki do budowania ścian jednowarstwowych.
    Osobiście mam dom z suporexu ocieplonego 12cm styropianu i jest bardzo ekonomicznie i ciepło.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    No to ja gratuluję najpierw psa a potem kredytu Teraz to już z górki
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    A co to za piwniczka ziemna, może fotki w srodku , czy wiecie jak została wykonana i czy ja zostawiacie?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    piwniczka na 100% zostaje
    ma dość grube ściany myśle ze jakieś 15 centymetrów, jutro bede to zrobie zdjęcia w srodku, poza tym w niej jest umieszczony hydroor wiec nie moge jej zlikwidować

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    oto zdjęcia piwniczki, przepraszam za bałagan ale to jeszcze nia ja go narobile poprzedni właściciel a w chwili obecnej na razie tego nie sprzatamy



    grubośc ściany


    rzut ogólny wielka nie jest


    rzut zewnetrzny raz jeszcze


    i z drugiej strony wentylacja

  12. #12

    Domyślnie

    Dom bardzo ładny, już nie moge się doczekać jak będzie wyglądał w środku.
    Mam pytanie jakiej firmy są drzwi wejściowe i brama garażowa?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    drzwi wejściowe są firmy ZBIGMET (antywłamaniowe) www.zbigmet.pl
    brama garażowa to dobrze znany Wiśniowski

    bardzo się ciesze ze domek sie podoba...

  14. #14

    Domyślnie

    Niestety nie widać żadnego zdjęcia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Niestety nie widać żadnego zdjęcia
    Szkoda bo ja cały czas nic nie widzę!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    to dziwne mi sie otwierają zdjęcia!
    nie widzisz w kometarzach zdjęc czy w dzienniku!?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dużo zdrówka, szczęścia, pomyślności, wesołych i spokojnych Świąt Bożego narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów w 2007 roku - Tobie, Twojej rodzinie i przyjaciołom
    Neferka

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

    Domyślnie

    A ponownie z zapytaniem co to za matrix antico i polerowany oraz z czego toto jest i z czego sa parapety wew. Szukam blatow w kolorze siwym i wasze sa piekne. Czy projekt kuchni i łazienki wykonywał wam projektant czy to wasza twórczość- sa bardzo ładne.Musze przyznać ,że wasza łazieneczka z prysznicem jest bardzo podobna do mojej małej łazienki nawet w tej samej kolejności rozmieściłam umywalkę, prysznic i wc-tylko poj. umywalka i bez bidetu- lazienka dla gości.

  19. #19

    Domyślnie

    Super domek. Czekam na kuchnie i lazienke i co to ja jeszcze chcialam ee...
    Aha! Lodowka planujemy zakup takiej samej tylko bez kostkarki i zasobnika na wode. Mozesz powiedziec ile kosztowala wasza i gdzie kupiliscie?
    Pozdrawiam.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    dzięki za komentarze i przepraszam ze nie odpowiadałem!
    juz nadrabiam!
    na początku acca5!
    matriź jest super nawet mi sie teraz spodobał, i sie przekonałem do niego
    pan w urtowni powiedział ze jest to ostatni krzyk mody że jest to łupek... jakis teraz nie pamiętam generalnie jest to granit!
    tutaj podaje adres hurtowni gdzie zamawialiśmy z całym sercem moge ich polecic www.brial.pl

    kuchnia i łazienka została zaprojektowana przez projektanta, po pożniejszej konsulatacji zostały wprowadzone pewnie zmiany dostosowujące te dwa pomieszczenia do naszej wizji i nam sie bardzo podobaja!
    niestety w chwili obecnej jest to nasza jedyna łazienka!

    odpowiedz na pytania martkaw1
    lodówka została kupiona w serwisie internetowym www.ewabymail.pl
    koszt lodówki po rabacie wyniusł 4100
    trudno pwoiedziec czy polecam bo jeszcze stoi w kartonie

    pozdrawiam serdecznie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony