dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 318
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no właśnie czy 50 cm to nie za dużo? Czy to ma jakiś sens? Pamiętam, że jak rozmawiałam z pracownikiem firmy, która u nas robiła ekofiber, żeby dać tego 30-35 cm to pan powiedział, że to jest bez sensu, że to pieniądze wyrzucone z błotem. Podobno nasypanie powyżej 25 cm nie ma już znaczenia. 25 czy 50 cm daje taką samą izolację.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Spoko, już się otrząsnąłem
    Wszystko posprzątane a jutro zaczynam stelaż jeszcze raz!

    Poprawię jednak jedną rzecz, skręcę pchełkami wieszak obrotowy z profilem, po takim zabiegu nic nie będzie w stanie zerwać stropu, nawet metr wełny !
    Poza tym odkopię wieszaki w innych pomieszczeniach i poskręcam również.
    Wklejam lepsze zdjęcia :




    Cytat Napisał mpoplaw
    zwilgotniała ta wełna czy za szeroko było
    Wełna sucha, stelaż gęsto, możliwe że wysypałem za dużo w jednym miejscu,możliwe że któryś wieszak był źle założony ( jak jeden puści to leci reszta !) ,,, jedno co wiem to to że wieszaki były najsłabszym "ogniwem" i polecam wszystkim skręcanie go do profila!

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    zrób kilka mocowań na sztywno
    Możesz podpowiedzieć jak to zrobić ?Też o tym myślałem tylko nie wiem jak .

    Podsumowując napisałem o tym bo nie chcę aby ktoś z Was popełnił taki sam błąd, żeby było jasne dalej jestem za grubym ociepleniem i dalej uważam że granulat wełny jest ok.Trzeba tylko pamiętać że taki stelaż nie jest przystosowany do dźwigania takiego ciężaru, wystarczy kilka zabiegów aby Go wzmocnić i można spać spokojnie!
    Pamiętajcie że najważniejsze jest bezpieczeństwo , nikogo nie było na dole, nawet żadnych narzędzi, dobrze że stało się to teraz a nie później!

    Wielkie dzięki za wsparcie!

    Pozdr.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    aż dreszcz przechodzi po plecach jak człowiek sobie pomysli, że ktoś tam mógł być i nagle to spadło...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przewierć boki profilu głównego i po wypoziomowaniu zastosuj druty od wieszaków obrotowych zagięte na końcach jak haczyki. Włóż w otwory i przykręć do belek. Takie mocowania wykonaj zawsze dwoma drutami po bu stronach profilu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zrobiłem coś takiego :




    W 6 miejscach na sztywno tymi prętami, poza tym wszystko poskręcane pchełkami !

    Zrobiłbym tak wszędzie gdyby nie rozsypana wełna

    Dzięki Andrzej Wilhelmi za pomoc, pozdr.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bez obaw nie ma takiego obciążenia, które by je wyprostowały!
    "Piczman" jest OK tylko otwory należy zrobić z boku profilu a nie od spodu bo będzie problem z zamontowaniem płyt gipsowych (powyższa uwaga bezzasadna w przypadku wykonania kratownicy). W przypadku wykonania kratownicy zwróć uwagę na łączniki krzyżowe do łączenia profili gdyż czasami dość łatwo się wypinają. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Spoko, to jest kratownica, drugi poziom co 40 cm a nawet gęściej spięty łącznikami krzyżowymi!
    Bardzo dokładnie sprawdzałem każdy łącznik, nawet musiałem kilka wymienić bo sie wypinały

    Dla mnie to nic tego nie ruszy
    Dziś przykręcam płyty a w Sobotę zasypuje!

  8. #28

    Domyślnie

    o w mordkę jeża ! też mam zamiar robić samemu sufit , twoje zdjęcia rozjaśniły mi w głowie jak to zrobić

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    twoje zdjęcia rozjaśniły mi w głowie jak to zrobić
    I o to chodziło kolego

    A więc do roboty i powoli,dokładnie sprawdzaj każde łączenie!
    Polecam także skręcanie wieszaków z profilem!

  10. #30

    Domyślnie

    jak rozumiem wełnę sam wdmuchujesz ? czy używasz jakiejś specjalnej dmuchawy ?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Rozsypuję ,,, "tymi ręcami"

    Staram sie przy tym napowietrzać jak najbardziej bo po wysypaniu z worka jest zbita i jest Jej o 1/4 mniej niż powinno być!

    Robota paskudna, od 3 tygodni swędzi mnie wszystko jak cholera

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dopiero teraz tutaj trafiłem.
    Dobrze, że ostrzegasz innych : http://forum.muratordom.pl/post3688519.htm#3688519
    Jak wszędzie potrzebna jest doświadczenie przy tego typu pracach.

  13. #33

    Domyślnie

    A ja zamierzam robić to za pomocą wieszaków sztywnych od razu przykręcanych do jętek. Mam nadziej, że to wytrzyma. Tak jak na tym filmie:

    http://www.youtube.com/watch?v=0DiVk...eature=related

  14. #34

    Domyślnie

    Wyciągam. Rozważam granulat wełny do ocieplenia stropu. Początkowo chciałam zrobić sufit z podwójnych płyt k-g na ruszcie (pod krokwiami), na tym folia, potem krokwie, nad krokwiami będą rury rekuperacji - stąd pomysł granulatu, który przykryje wszystko. Po obejrzeniu pewnych zdjęć zastanawiam się jednak nad innym pomysłem:
    na krokwiach cienkie płyty osb i dopiero na tym ułożona wełna (granulat lub nie). Rury do rekuperacji opcjonalnie zmieszczą się też pod krokwiami, a nad sufitem z k-g - jest spory zapas miejsca. Z drugiej strony - koszt płyt piechotą nie chodzi. A może jeszcze coś innego? jak zrobić dobrze i tanio ocieplenie stropu? racjonalnie grubą warstwą (wcześniej planowałam 30cm wełny/ 50cm granulatu).

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja mam zasypany strop wełną w granulacie i w środku puszczone przewody wentylacji.
    W Dzienniku masz szczegóły.

    PS. Uwaga na solidność wykonania sufitu i ciężar wełny w granulacie ,,,

  16. #36

    Domyślnie

    No właśnie obawiam się, czy będę w stanie spokojnie spać wiedząc, że sufit może na mnie spaść

    Czytałam w Twoim dzienniku o dociepleniu poddasza.
    Czy wariant (od dołu):
    - sufit z podwójnych płyt kg na ruszcie
    - folia izolacyjna (jakaś konkretnie?)
    - rury rekuperacji, nieocieplone
    - dolny pas wiązarów
    - płyty osb (8-10mm)
    - wełna w rolce/ granulat/ whatever
    ma sens? albo słabe punkty?
    Na dachu dachówka + membrana wysokoparoprzepuszczalna.

  17. #37

    Domyślnie

    ale ja mam strop drewniany, a styropian całkiem niepalny nie jest - trochę się jednak boję.

  18. #38

    Domyślnie

    no w sumie coś w tym jest, masz rację

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasz s

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Białka
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich
    mam dom drewniany, wykonczony płytą gk, pomiedzy płytą a balem jest przestrzeń od 2- 10 cm . proponują mi różne materiały wełne , perlit, karamzyt, ekofiber. może ktoś wie co najlepiej zastosować? stelaże mam co 40 cm. jaki materiał najlepiej wypełni pustkę aby docieplić dom? poddasze mam na podwójnym stelażu a ochwyty pomoiędzy stelażami chyba nie są dodatkowo skręcone i tutaj lepiej chyba nie sypać niczego.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Tel. 698 459 016

    Nie wiem czy numer aktualny ale Ja kupowałem u nich, niecałe 60 zł za m3 płaciłem .
    Przywieźli mi 400 km bez przedpłaty, solidni .

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony