dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 130
  1. #81

    Domyślnie

    Witam,
    Ja osobiście uwielbiam okna dachowe i pewnie gdyby było gdzie dałbym ich więcej. Podczas budowy SSO mieliśmy kilka pomysłów na gruntowne zmiany wewnątrz jak i z zewnątrz. Zmiany jednak ostatecznie wprowadziliśmy to P25+docieplenie zamiast Ytong oraz strop lany. Boczny daszek i wyjście ze schodami nie zostały wybudowane ponieważ w przyszłości chcemy tam doczepić wiatę z dachówki na drugi samochód, drzewo etc.. .(załączam przykładowe foto takiej wiaty). A jeśli brak wyjścia w tym miejscu będzie mi doskwierać - wywalę otwór i wstawię drzwi . Dlatego teraz ściana jest taka wielka, łysa i prezentuje się nieciekawie. Oczywiście elewacja, dekoracje może wszystko zmienić. Garderobę wewnątrz sypialni zrealizowaliśmy pomiędzy sypialnią a łazienką z bezpośrednim wejściem z korytarza. Tym samym zmieniły się proporcje sypialni.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130101_120007.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	160792   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130103_083844.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	160793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4158.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	160794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4165.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	160795   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4166.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	160796  

    T&M

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabant

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć,
    Dzieki za odpowiedż. Ciekawy pomysł z garderobą. Muszę o tym pomyśleć. Dużą część zmian mamy taką samą: strop lany, ściana dwuwarstwowa, kominy chyba będę takie jak Wy macie. Ze zdjeć wynika, że chyba taras i wejście do domu będzie z kostki. Też o tym myslimy. Chyba to dobry pomysł. Jeśli można to poprosimy to zestawienie ile czego weszło Wam do SSO. Odnośnie dachu to pytałem się architekta czy ta więżba będzie ok pod dachówkę ceramiczną. Powiedział, że wydaje mu sięże lepiej dać trochę mocniejszę i generalnie proponuje zwiększenie grubości prawie wszystkich elementów wieżby (rozpisała jakie powinny według niego być). Nie przesadza przypadkiem? Jak ze słupami na poddaszu. Jak Wam to wyszło, usuwaliście jakieś? Jeśli Macie zdjęcia ze środka to również poprosimy
    Dobra na razie tyle. Następna porcja pytań następnym razem
    Serdeczne pozdrowienia.

  3. #83

    Domyślnie

    Witam.

    Kominy wybudowaliśmy systemowe i ktoś przekonał mnie aby niekoniecznie obmurowywać je klinkierem. Teraz było taniej. A czy lepiej w przyszłości - czas pokaże. Przy trzecim domu będę wiedział wszystko . Do kominka to chyba nikt już nie buduje kominów innych jak systemowe. Natomiast kotłownia - to zależy czym będziecie ogrzewać. Podobno są producenci kotłów kondensacyjnych którzy nie dają gwarancji jeśli podłączy się ich kocioł do komina innego niż ich własny fabryczny. My mamy komin Avant pod kondensat od Schiedel'a.
    Mój majster pokazał mi podobny projekt z innego biura, który ma wybudować innemu klientowi i tam było ok 1m3 drzewa pod dachem mniej. Ostatecznie wyszło tak, że dołożyli mi jeden zestaw krokwi i innych belek (nie pamiętam terminologii dokładnie). Słupów nie usuwaliśmy, są tam gdzie w projekcie. Kierownik złapał się za głowę jak mu to zaproponowałem. Niestety przecinają ścianki działowe i pewnie będą zmorą przy wykańczaniu. Mam wrażenie że runą. To właśnie bym zmienił gdybym mógł teraz jeszcze raz zacząć budowę. My podnieśliśmy nieco ścianę kolankową zachowując wysokość jętek, a zatem główne płatwie i ich podparcie - słupy - przesunęły się minimalnie na zewnętrzną.
    Ktoś to kiedyś policzył, oprawił i sprzedał nam jako projekt. Oczywiście to architekt adaptujący lokalnie jest odpowiedzialny głównie i ostatecznie za cały projekt. Ja uważam, że nie ma co poprawiać tego projektu.
    Bramę garażową dałem 2600x2250. Więcej się nie da. Nie żałuję tej zmiany.
    Po wybudowaniu: salon z jadalnią wydaje się być za mały. Ale za to góra to 3 duże jak dla nas pokoje.
    My wstawiliśmy drzwi na taras 3x90. Wstawcie przesuwne jak kolega na zdjęciach powyżej. Nie pożałujecie.
    Zestawienie następnym razem. Muszę to poskładać do kupy.

    Tomek
    T&M

  4. #84

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040181.JPG
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	164996Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040211.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	164997Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040213.JPG
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	164998Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040219.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	164999
    Stan surowy zamknięty. Domek sobie zimuje. Jak tylko puszczą mrozy zaczynamy instalacje. Pozdro z Mazur.

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabant

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć,
    Dzięki Tomek za odpowiedź. Czekam z niecierpliwością na zestawienie. Chyba też się zdecydujemy na kominy systemowe. A odnośnie ogrzewania to planujemy ekogroszek. No może, że w ciągu obiecanych kilku miesięcy podciągną gaz ziemny (obiecanki cacanki . Kotłownia nie jest za olbrzymia, ale widziałem na zdjęciach, że da się to zrobić i jeszcze trochę miejsca na worki zostaje. Oczywiście komin będzie musiał być trochę szerszy (szerszy odrobinę przewód spalinowy), no ale nie będzie tragedii. Ciągle też nie dają mi spać te słupy na poddaszu. Muszę pogadać z kierownikiem czy i ewentualnie jakim kosztem, da się je zlikwidować (przynajmniej jakąś część). Ten słup w łazience na górze przy kominach systemowych teoretycznie wychodzi w kominie.
    Pytanko do Wszystkich, jak z ociepleniem i hydroizolacją: zarówno fundamentów jak i ścian. Czy ocieplacie słupy? Szczególnie ten z przodu to teoretycznie jakiś tam mostek. Jak będziecie realizować (czy jak już zrealizowaliście?) izolacje balkonów.
    Mario dzięki za zdjęcia. Te rozwiązanie z okienkami przy drzwiach balkonowych i dłuższymi oknami wykuszowymi to dokładnie to co chcemy zrobić. Teraz widzimy jak to dokładnie wygląda. A co z oknami dachowymi w małych sypialniach (jest śnieg więc nic nie widać)?
    Poprosimy grzecznie o więcej zdjęć ze środka
    Pozdrowienia z mroźnego Mazowsza.
    Adrian i Gosia

  6. #86

    Domyślnie

    Witam.
    Okna dachowe są wszystkie tak jak w projekcie niestety pod śniegiem. Jutro wyślę trochę fotek z środka to będzie widac. Poza tym powiększylismy dom od strony wykuszu o 1m i teraz salon naprawdę dobrze wyglada a w kuchni znalazło sie miejsce na spizarkę no i pokoje na gorze też sa o wiele większe. Ponadto zwiększyliśmy przekrój niektórych elemenów wieźby dachowej i w ten sposób mogliśmy sie pozbyć dwóch słupów w sypialni. Belka miedzy słupami na tarasie też jest znacznie grubsza ze względu na większy rozstaw słupów. Reszta jak w projekcie. Pozdro.

  7. #87

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia ze śKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040184.JPG
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	165204Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040185.JPG
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	165205Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040187.JPG
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	165206Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040188.JPG
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	165207Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040189.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	165208rodka. Pozdro.

  8. #88

  9. #89

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabant

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki Mario za zdjęcia. Nieźle to już u Ciebie wygląda. Poprosimy o dokumentacje zdjęciową Twoich postępów prac .
    Pozdrowienia.

  11. #91

    Domyślnie

    Warunki gruntowe proste, teren płaski.
    Zestawienie:
    Ławy: 22 m3 B20
    Ściany fundamentowe: 16 m3 B20
    Wylewka zero: 6 m3 B20
    Płyta, wieniec: 19 m3 B20
    Wieniec ścian szczytowych, kolankowych, słupy: 5 m3
    Piasek do zasypki: 50 m3
    Stal: 10/12/16mm: około 2,5t
    Stal: 6mm - wiązałkowy miałem od teścia, nie liczyłem
    Piasek do zaprawy: mniej niż 10m3
    Cement: paleta 1,4t
    + wapno mniej niż 1,5t
    Porotherm 25: 34 palety
    Porotherm 11.5: 8 palet
    Cegła kratówka: 2 palety
    Nadproża porotherm: nie liczone
    Nowe deski na szalunki płyty i wieńców (są oczyszczone i będą na strych): 5 m3 gr.32mm
    150 stępli
    Szalunki fundamentów: metalowe zapewnione przez ekipę
    Folii kubełkowej, fundamentowej, wszystkich akcesoriów, gwoździ, śrub, kotew, rur kanalizacyjnych teraz już nie podliczę. Zresztą bez sensu.
    Drzewo na więźbę: 10,8m3 i trochę zostało na altankę
    Folia dachowa: Dach 200 m2, weszło około 250m2
    Dachówka podstawowa typ Creaton Premion: 2300 sztuk - ilość na styk, ale każdy dach jest inny i tą samą dachówkę można inaczej rozmierzyć, są inne ilości i rozmiary kominów, okien dachowych, dachówki skrajne, etc...
    Skrajna lewa i prawa: 110-120, gąsiory: 50-55, kilkanaście wentylacyjnych
    4 okna 78x140, jedno wyłazowe, schodki i ławy kominiarskie - nie pamiętam
    Kominy: względem projektu zostały gruntownie zmienione, kominek 25 pustaków Rondo Plus + osobne wentylacyjne; w kotłowni 24 pustaki Avant 12 i Rondo Plus w postaci Dual + wentylacyjne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130127_155225.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	167411  
    Ostatnio edytowane przez tomigr ; 03-02-2013 o 21:45
    T&M

  12. #92

    Domyślnie

    Widze, ze temat sie rozwija. Dodam pare gorszy:

    @gabant ja mam piec na ekogroszek do kotowni weszlo 1.5 t wegla mozna i 2 t dac i nie bedzie tragedii, przy dobrym ociepleniu powinienem sie miescic w 3t na sezon z tego co obserwuje, zobaczymy co bedzie jak dojda wszystkie drzwi, zwlaszcza te miedzy garazem a czescia mieszkalna i ocieple rurki w kotlowni oraz sciane grazowa


    O slupach sie juz rozpisywalem jak ktos czyta temat i zaczyna to radze ten temat dobrze przemyslec. Przez te slupy sciany sie dobrze nie trzymaja i w dwoch miejscach na szczytach mam pekniecia na szczescie nie nic sie nie p[owieksza i wedlug kierownika to glupota i nie ma co sie przejmowac mogly nastepowac np po dodaniu wylewek bo teriva zawsze sie lekko ugnie.

    I szczerze to nigdy sie nie zastanawialem czy konstrukcja tegoo dachu moze byc za slaba.

  13. #93
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabant

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
    Tomigr - dobra robota. Bardzo mi się to przyda. Muszę to spokojnie sobie przeanalizować. Planowałem beton komórkowy 24 i 12, ale ilości będą takie same jak dla Twojego porothermu.
    Dzisiaj miałem pierwsze spotkanie z moim kierownikiem budowy. Poruszyłem kilka nurtujących mnie tematów. Odnośnie słupów to powiedział, że można je zastąpić metalowymi 10x10, które zupełnie się schowają w ścianach. No niby tak, ale nadal będą chyba trochę pracować, a po drugie muszę się zorientować ile to będzie drożej (na pewno nie tak mało). Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Odnośnie więźby to powiedział, że jest ok i żeby nic nie zmieniać. No może tylko żeby przymocować do dłuższych niepodpartych elementów płatwi ceowniki i będzie gitara.
    Jak rozwiązaliście kanały wentylacyjne. Będę starał się utrzymać kominy w jak najmniejszych rozmiarach,a planuję dodać dystrybucję z kominka. W związku z powyższym chcę zlikwidować jedną dziurę went. do salonu (kuchnia otwarta i kominiarz powiedział, że nie widzi przeszkód). Nie pasuje mi też dziura went. do korytarza na górze. Zastanawiam się czy jej przypadkiem też nie zlikwidować. Nie przeginam przypadkiem? Aha, jak już jestem przy wentylacji, to czy montowaliście nawiewniki w oknach?
    No dobra, na razie tyle. Sorry, że tak trochę chaotycznie.
    Pozdrowienia.

  14. #94

    Domyślnie

    @gabant zmień te słupy posłuchaj kierownika jeśli ktoś zostawił tak jak ja zupełnie jak na projekcie to przekonacie się przy wykańczaniu, że to błąd.

    Apropo wykańczania kilka projektów wykończenia APS 188 łazienka projekt mojego autorstwa oraz kominek według oferty firmy kominkowej:



    Konstruktywna krytyka mile widziana.

  15. #95

    Domyślnie

    Sławek, wraz z żoną też myśleliśmy o szklanych drzwiach łazienka-pralnia . Powiedz jak ostatecznie wykończyłeś słupy na poddaszu. Miałeś poprzecinane ścianki prawda? Wzmacniałeś te miejsca? Czy tylko siatka, tynk / karton-gips? Tomigr.
    T&M

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabant

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć,

    Wracając do tych nieszczęsnych słupów to chyba zrobimy je po prostu murowane w ścianach (szalunek, trochę drutu i betonu i powinno być dobrze). To chyba najlepszy pomysł, nie będą zupełnie widoczne i nic nie będzie pękało. Mam tylko pytanie jak rozwiązaliście problem drzwi do garderób? Chciałem zrobić je przesuwne chowane w ścianie, no ale przez ten jeden słup to odpada. Może, że przesuwane na ścianę?
    Odnośnie projektów kominka i łazienki to my myśleliśmy o czymś podobnym (podkreślając, że do tego etapu jeszcze mamy dużo czasu ). Kominek nam się bardzo podoba, oczywiście pozostaje jeszcze kwestia doboru odpowiedniej podłogi, no ale to inna kwestia. A przy okazji, Sławek, czy wymurowałeś tą ściankę naprzeciwko kominka, przy wykuszu? - na wizualizacji nie widać. Łazienka też jest ok. Nie jesteśmy przekonani czy te szklane drzwi to dobry pomysł - no ale to chyba kwestia gustu. Zastanawiamy się czy wanna narożna nie byłaby lepszy rozwiązaniem. Pozostaje tylko kwestia wielkości umywalek. Mogą się fizycznie nie zmieścić, no ale za to byłoby dojście do okna i łatwiej byłoby doczyścić prysznic (z doświadczenia wiemy, że jest to potem problem). Nie macie bidetu, ale to dobre rozwiązanie chyba. Chociaż, mój hydraulik bardzo mnie na to namawia.

    Pozdrowienia,

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomigr Zobacz post
    Sławek, wraz z żoną też myśleliśmy o szklanych drzwiach łazienka-pralnia . Powiedz jak ostatecznie wykończyłeś słupy na poddaszu. Miałeś poprzecinane ścianki prawda? Wzmacniałeś te miejsca? Czy tylko siatka, tynk / karton-gips? Tomigr.
    No własnie tylko siatka styropian i tynk jak się zacznie coś dziać plan awaryjny nakładki z drewna poszerzające słupy skręcone z obu stron.

    Co do uwag gabanta:

    - pomysł na słupy najlepszy z możliwych, szkoda że mnie o tym kierownik na końcu poinformował

    - drzwi do garderób właśnie chowane w ścianie ale nie typowe kasety trzeba ruszyć po okolicy chcemy aby ktoś dobudował ściankę z GK do ściany, same drzwi takie białe żaluzjowe, myślę że temat jest do ogarnięcia
    - ściankę wymurowałem a potem rozwaliłem, będzie półwysep i krzesła hokery nie typowo od strony kuchni tak aby nie stały z tymi z jadalni tyłami w bezpośrednim sąsiedztwie
    - szyba prysznicowa ma wchodzić na wannę tzn być wycięta do kształtu obudowy bo inacej będzie wilgoć pomiędzy i nie bedzie tego można doczyścić, umywalka już wiadomo,że zamiast podwójnej 120 bedzie pojedyńcza 80, trzeba gdzieś ciąć koszty, tutaj akurat można zaoszczdzić i będzie równie dobrze (dodatkowa bateria 700 szafki podwójne baaardzoo drogie i to co w ofercie jakieś takie nijakie)
    co do drzwi w łazience to w sumie nie wyobrażamy sobie nic innego, te szkło ma być frost, być może znajdzie się coś z jakimś subtelnym dekorem


    P.S.

    Okazało się, że taki kominek nie wchodzi do tego kąta, wogóle mało który wkład tam wchodzi, u mnie będzie zwężane wejście o 17 cm zostaje jakieś 160 optycznie nie widać wielkiej róznicy.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 09-04-2013 o 19:37

  18. #98

    Domyślnie

    Kominek już jest, łazienki się robią.




    Co do kominka to rowiały sie pewne moje wątpliwości co do zaprojektowania go w tym miejscu, tzn po wypełnieniu kąta kominkek "zbliża" sie do miejsca, gdzie będzie sofa i pomieszczenie wydaje się przytulniejsze. Dodatkowo optycznie zwiększa się kuchnia i jadalnia wydaje się lepiej z nią zespolona.

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabant

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hej;
    No w końcu fundamenty stoją. Jak zwykle nie obyło się bez przygód: wypompowywanie wody z fundamentów po ulewach, problemach z betoniarnią, itp. Nie ma co jednak narzekać, udało się poniżej kilka zdjęć.
    Pozdrowienia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080781.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	194693   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080882.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	194694   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080904.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	194695   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080969.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	194696  

  20. #100

    Domyślnie

    No to teraz chwila przerwy a potem urośnie w oczach.

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony