dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie atrykuł o ocieplaniu podłóg na gruncie

    dlaczego Murator po macoszemu traktuje płyty fundamentowe??wnikliwe analizy, różne rozwiązania ociepleń wszystkich typów fundamentowania i podłóg na gruncie, tylko nie płyty.temat jest trochę inny jak zwykły fundament.zawiodLam się troszkę jako stała kupuj.ąca Wasze pismo i budująca dom na płycie fundamentowej.
    tylko nie piszcie ze podobne jedno do drugiego bo to może i podobne ale nie to samo.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    to ty jeszcze kupujesz muratora przeciez oni to samo pisza co dwa lata tylko inne zdjecia i troszke teksty zmieniane poszukaj jakis innych pism ciekawszych
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.691

    Domyślnie

    To nieprawdziwa informacja. I przykre że ktoś wypisuje takie głupstwa. Może warto jednak kupić i zobaczyć na własne oczy

  4. #4

    Domyślnie

    szanowna redakcjo dlaczego odniosłaś sie tak szybko do postu adi_ a do mojego już nie.
    może jednak wolałabym odpowiedź na swoje pytanie, której od was nie otrzymałam.
    kupuję Was i czytam, dużo korzystam czasami a wy mnie olewacie.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    kochana redakcjo mam w swojej kolekcji setki juratorow i prosze ile razy mozna pisac o scianach trojwarstwowych
    postaram wam sie znalesc i podac konkertne artykuly i strony i roczniki a wy moze byscie mi ta nalepke wkoncu przyslali co na nia czekam juz dwa lata a moze to tez nie prawda ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #6

    Domyślnie

    może rzeczywiście mój przedmówca ma rację??
    kurcze przykre by to było.
    zaczęłam kupowac muratora jakieś trzy lata temu jak mi się budowa mojej malutkiej chałupki zaczęła snić po nocach. teraz juz powolutku pcham tę swoją chałupkę do góry i jest wiele rzeczy w czasopiśmie które mi się przydają ale jest też wiele na które nie znajduję odpowiedzi.jak juz ten cykl wydawniczy zacznie się powtarzać i zacznę znajdować te same tematy to pewnie przestanę kolekcjonować muratora.niemniej jednak dalej nie ma odpowiedzi na moje pytanie zawarte w pierwszym poście tego tematu.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powtarzalnosc artykułów jest, bo w koncu dom sklada sie z fundamentu scian i dachu Ciezko jest wymyslec cos nowego.

    Ale mnie rozczarowuje milczenie o ciekawych, nowych materialach - w artykule o budowie ścian: podano mozliwosc budowy sciany w stystemie dwuwarstwowym wylacznie z betonu komórkowego o różnych gęstościach. Ale nikt tej mysli nie rozwinał - jakiś konstruktor, inzynier, propagator takiej metody, ktokolwiek!
    Artykuł o materiałach typu hotblok to przepisanie ulotki reklamowej producenta. A na forum ludzie zaczeli zadawac bardzo konkretne pytania, tylko brakuje specjalisty (nie powiazanego z producentem), ktory by na nie odpowiedział.

    Do pewnego czasu mam wrazenie, ze artykuly pisza producenci danych rozwiazan systemowych a nie niezależni fachowcy.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    Bo to prawie tak jest. Może nie zawsze pisze to akurat ktoś od producenta, ale często jest to tekst "podparty" tekstem producenta.

    Gazeta takie tak murator, i przecież nie tylko on, ale wszystkie tego typu, żyją z tego, że reklamują się w niej reklamodawcy, a oni oczekują wymiernych efektów. I myli się ten, kto mysli, ze płaci on tylko za moduły reklamowe. Planując z wyprzedzeniem tematy numerów robi się je często pod konkretnych reklamodawców, lub namawia się konkretnych reklamodawców na kampanię w gazecie.

    Dlatego pewnych materiałów czy rozwiązań, które mimo tego ze są na rynku, i sa powszechnie uznawane, cenione i stosowane, albo nowe - nie uświadczycie w tego typu gazetach, jak się w nich nie reklamują, bo dba się o tych klientów, którzy w wydawnictwie zostawiają kasę. Klient ma kupić taki styropian, albo taką papę, jaka się poleca
    To nie żadna tajemnica, tylko standard pracy. Normalnie ludzie nie zwracają na to uwagi, ale ktoś kto siedzi w branzy - zarówno budowlanej jak i medialnej doskonale o tym wie.
    I w sumie nie ma w tym nic złego, bo wydawnictwo takie nie jest pismem codziennych, czy opiniotwórczym tygodnikiem, tylko jest przedsiębiorstwem o określonym celu, który ma przynosić dochody. A dopóki nie kłamie to krzywdy nikomu nie robi. Bo murator nie kłamie pisząc po raz kolejny o systemie np. budowy sciany, na konkretnych materialach, a polecać ma prawo

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jest jak jest, więc artykuły się powtarzaja co chwila. Czasopismo nie wnosi nic już nowego do mojej wiedzy, bo czytam wyłacznie o jakiś 10 producentach i ich materiałach. Czas zakończyć prenumeratę.

    Czy tylko własnie o to chodziło wydawcy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony