dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Globalne oziębienie

    Cytat Napisał bladyy78
    Bez kropki na końcu
    http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html

    Magazyn "Whistleblower" ze swej strony przeanalizował doniesienia medialne na temat zmian pogodowych, które pojawiły się w ostatnim wieku. Jak wynika z analizy, media w różnych okresach donosiły na zmianę bądź o ochłodzeniu, bądź o ociepleniu. W 1895 roku wybuchła panika na punkcie globalnego ochłodzenia. W 1920 roku donoszono już o czymś zupełnie przeciwnym - o globalnym ociepleniu, którego medialna passa trwała do 1975 roku, gdy znów nadeszło globalne ochłodzenie. W 1981 roku rozpoczęły się z kolei czasy globalnego ocieplenia na "bezprecedensową skalę".
    Dlatego nie podniecają mnie tego typu artykuły. Najchętniej poczytałabym źródła na których ten konkretny się opiera, ale nie podali.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki już poprawiłem adres.
    Ja też się nie podniecam ale widać jak media potrafią manipulować ludźmi. Najpierw wciskano nam że lodowce topnieją w zastraszającym tempie, a teraz że lodowce znowu zwiększają swoją powierzchnię.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ja też się nie podniecam ale widać jak media potrafią manipulować ludźmi. Najpierw wciskano nam że lodowce topnieją w zastraszającym tempie
    Bo topniały...


    Cytat Napisał bladyy78
    a teraz że lodowce znowu zwiększają swoją powierzchnię.
    To całkiem możliwe, chętnie poczytałabym poważne publikacje na ten temat.

    A media? No cóż właśnie na tym polega ich sens istnienia, żeby manipulować ludźmi, robić z igły widły, nagłaśniać, zmieniać wagi i proporcje i pokazywać wszystko tak, żeby była sensacja i ruch w interesie Takie już są media.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    u mnie teraz - 10 *C - a juz przecież 26 marca ...


    brrrr

  6. #6
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Ja o tym sądzę, że media żyją sensacją, której zadaniem jest budzić emocje a może być w szczególności bez sensu i/lub nieprawdziwa.

    Zaraz pojawią się inicjatywy polityczno-ekologiczne jak odciążyć podatnika z nadmiaru $. Tym razem w walce z oziębieniem.

    Osobiście nie wierzę we wpływ człowieka na klimat. Jak dotąd nikt tego nie udowodnił tylko sobie naukowcy spekulują przy komputerach.

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Oglądam ciekawy program odnośnie ocieplenia klimatu z którego można było wysunąć następujące nioski.

    1. Ocieplenie klimatu trwało przez ostatnie 200 lat, które sprawiło że w ostatnich 10 – cio leciach masy lodowe na biegunach zaczęły się topić, odrywać i dryfować po oceanach w kierunku równika, równocześnie topiąc się.
    2. Dryfujące góry lodowe oziębiają oceany i zakłócają prądy oceaniczne, im więcej lodu się topi tym bardziej ochładza się woda w ciepłych prądach oceanicznych.
    3. Ochłodzenie oceanów spowalnia ciepłe prądy oceaniczne a to powoduje ochłodzenie klimatu i erę małej epoki lodowcowej, i w chwili obecnej właśnie świat stoi na etapie początku zlodowacenia.

    Czy mnie to przekonuje??? W jakimś stopniu tak, patrząc na historie zlodowaceń na Ziemi która jest jak sinusoida mogę powiedzieć, że kiedyś będą zlodowacenia, ale kiedy???

    Jestem za dbaniem o środowisko, ale w racjonalny sposób, nie czuje potrzeby latać z dzidą za mamutem . A zresztą pewnie byśmy zdechli z głodu, bo zaraz odezwałyby się organizacje chroniące prawa zwierząt.

  8. #8

    Domyślnie

    na tym świecie wszystko jest możliwe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony