dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    jest jedna wada takiego rozwiazania,po wylaniu płyty nie zmieni się już lokalizacji okien dachowych

  2. #62

    Domyślnie

    mam wylany taki strop ze skosami , jak narazie widzę same zalety sąsiedzi 4 domy jeden za drugim tez lali skosy.
    zalety? jak dla mnie to brak pęknięć tak jak zdarza sie to przy płytach,mniejsza ilość drewna na konstrukcje ,solidny strych,a przede wszystkim trwałość takiego wykonania,
    Admiro pisał:
    "U nas przez wieś w zeszłym roku przeszła trąba powietrzna, gwarantuje, że nawet "trumna" jej nie przetrzyma.
    Argument solidności moim zdaniem odpada."
    ja mam strop ze skosami powiązany przez ścianke kolankową z pierwszym stropem żelbetonowymi słupami i musiałoby mi cały dom podnieść, jednak zdaje sobie sprawe z potęgi żywiołu i nie chciałbym testować swojego stropu.
    Biorąc jednak pod uwagę huragan który zrywa dach który nie jest wylewany to w zasadzie co pozostaje ? jezeli wichurze towarzyszy deszcz to nawet meble rtv i inne wyposażenie do wyrzucenia .
    u mnie przy zerwanym dachu w zasadzie nic się nie dzieje na poddaszu - mnie te argumenty przekonały tym bardziej że wichur ostatni czasy przybywa

  3. #63

    Domyślnie

    Właśnie kończę budowę i gdybym się powtórnie zdecydował na poddasze użytkowe to właśnie tak bym to rozwiązał.
    Mam regipsy i choć nic mi jeszcze nie pękło (i nie pęknie mam nadzieję),to jestem pewien że to jedna z najbardziej gównianych technologi współczesnego budownictwa.

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    UP
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam właśnie wylali skosy u mnie w domu a teraz mam szybkie pytanie może mi ktoś napisać czym ocieplaliście skosy bo murarze zapierają się że wełną, ja chce styropianem dodam że będziemy mieć tam strych i niekiedy będzie się tam wynosić jakieś graty.
    Myślę żeby zrobić tak styropian na skosach (w miejscu gdzie nie będzie dostępu ) przykleić 2*10cm na to klej siatka klej a reszta (gdzie będzie się chodzić ) 10cm przyklej na to drobne zbrojenie i wylać z 4 centymetry

    A jak ktoś pyta o różnice i koszty to jak

    strop lany

    + po wylaniu nakładamy tynk, malujemy i poddasze gotowe
    + brak pęknięć na suficie
    + trwałość konstrukcji
    + po 40 latach nie musimy rozbierać połowy domu by wymienić dech
    + lepsze docieplenie
    + więźba dachowa i deski lepiej oddychają (ocieplenie jest na stropie nie miedzy krokwiami) dzięki czemu przedłuża się ich żywotność
    + nie chciałbym i nikomu nie życzę, w razie przeciekania połaci dachu ustalenie przecieku trwa parę minut co w przydatku gdy mamy docieplenie między krokwiami wiąże się nieraz z powarzonym remontem

    - brak a przynajmniej bardzo pracochłonne zmiany np. lokalizacja okien itp.

    co do kosztów do ja obstawiam że są niższe ale to moje zdanie

    lany skos u mnie

    drutu na zbrojenie poszło o 1/2 więcej niż przy leskiej konstrukcji do tego ackerman 15 17szt/m2 i beton z tego co pamiętam 7 metrów i robocizna 35zł m2 oraz styropian co przy 175m2 daje ok 16tys

    w sumie sporo lecz tak jak pisałem tynkuje maluje i już mieszkam

    przy wieźbie idą krokwie , płyta osb lub pełne deskowanie by móc chodzić na strychu + więcej płacimy cieśli, następnie zamawiamy ekipę do remontów która robi stelaż i mocuje K/G do konstrukcji drewnianej co w 90% skutkuje późniejszym pękaniem płyt a w lepszym przypadku tylko osadzaniem się kurzu na łączeniach. Jeszcze oczywiście izolacja cieplna na krokwiach watą , paroizolacja itp. O kosztach może napisze ktoś kto to wykonuje to porównamy


    Jeszcze raz proszę o podzielnie się doświadczeniami na temat docieplenia stropu
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 10-05-2011 o 08:45

  6. #66

    Domyślnie

    Ja zapytam ,czy ktoś ma zdjęcia (schemat) obróbki okna dachowego (od wewnątrz) przy takim stropie lanym?

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Myślę żeby zrobić tak styropian na skosach (w miejscu gdzie nie będzie dostępu ) przykleić 2*10cm na to klej siatka klej a reszta (gdzie będzie się chodzić ) 10cm przyklej na to drobne zbrojenie i wylać z 4 centymetry ....
    Tak też miałem w projekcie, tak też wykonałem i jest OKI
    Pozdrawiam

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeszcze szybkie pytanie bo styropian kleje bezpośrednio na strop (bo jest materiałem nieprzepuszczalnym) lecz dziś przyszedł murarz i zaczął wywody że zobaczę jak będzie wilgoć w pomieszczeniach bo nie dałem paroizolacji pod nim. Dla mnie są to fanaberie no ale może się ktoś wypowie bo nie wiem czy zaciągać siatkę klejem czy czasem go nie zrywać bo już zgłupiałem.

    Dokładnie mam tak strop wylany na skosach 40st między krokwiami a stropem jest 20 centymetrów wolnego miejsca tam tez wkładam 2*10cm styropianu krokwie są nad styropianem na nie idzie pełne deskowanie na to papa i dachówka

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    A jak robisz elewację, to kładzie ktoś folię. No i co niby się ma stać styropianowi, nasiąknie wilgocią.
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa DG

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcia z realizacji takiego stropu poddasza żelbetowego.

    pozdrawiam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony