dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Projekt małej łazienki do oceny

    Witam,

    co sądzicie o takim projekcie dla bardzo małej łazienki (1.1m x 2.5m):

    Projekt 1 (ten słupek po lewej stronie umywalki będzie ograniczony tylko do takiego fragmentu przy suficie jak jest w drugim projekcie - niestety tak mam zrobiony komin wentylacyjny i raczej nie da się tego zbytnio przerobić chociaż będę kombinował):



    Projekt 2:



    Osobiście pomimo, że bardzo chciałem mieć prysznic wyłożony mozaiką bardziej pasuje mi wariant 1 z tą różnicą, że półka nad sedesem powinna być taka jak w proj. 2 i nie wiem czy same półki na pewno z zielonej glazury czy nie z beżowej (takiej jak na ścianach).

    Druga sprawa - drzwi do prysznica raczej będą z Ronala - Swing F o szer. 80cm i nie wiem tylko jak rozwiązać sprawę ścianki (będzie miała ok. 30cm). Czy da się zbudować taką ściankę na krawędzi brodzika? Czy musi być obok brodzika i wtedy drzwi do prysznica w sumie też będą obok co niestety będzie powodowało ciągłe stanie wody pomiędzy brodzikiem a drzwiami?
    Najlepiej by było dać pewnie szklaną ściankę zamiast murowanej ale to podniesie sporo koszt i tak już straszliwie drogich drzwi

    pozdr,
    RolandP

  2. #2

    Domyślnie

    Nie da się dokupić stałej ścianki szklanej? Tak jak np. jest w kole
    Albo szerszych drzwi,ale przesuwanych.
    Może nad lustrem dać większe lustro? Czy potrzebna jest ta ścianka przy umywalce?

  3. #3

    Domyślnie

    może zamiast tej półki nad wc dać na całą szerokość sciany lustro (ale nie do sufitu tylko tak ,aby miało wyraźny kształt prostokąta i potem to lustro przeciągnąć na ścianę z umywalką.

  4. #4

    Domyślnie

    iva_marti co do szklanej ścianki - będę się kontaktował z Ronalem w tej sprawie. Można kombinować z szerszymi drzwiami ale będą na zamówienie i to znacznie podnosi koszty.
    Nie chcemy mieć drzwi przesuwanych bo przeraża mnie jak niesamowicie łatwo zbiera się brud w takich prowadnicach - Swing F jest praktycznie bezramkowy przez co zdecydowanie prostszy w utrzymaniu.

    Co do lustra nad umywalką - będzie tam taka płytka szafka z lustrem na całą szerokość umywalki (50-55cm). Ale też fajny pomysł jest z tym lustrem nad sedesem - zobaczę jak to wyjdzie (jedyne co to wtedy nie ma sensu szafka za lustrem a by się przydała).

    Jeśli chodzi o ten słupek to napisałem, że na pewno go nie będzie w tej postaci - jak już to raczej tylko na samej górze bo tak jest zrobiona wentylacja

  5. #5

    Domyślnie

    Ja będę miała u siebie takie lustro. Tak oświetlone:


  6. #6

    Domyślnie

    beeboyz w swojej łazience też ma zaplanowane takie lustro. Zapytaj czy już skończył


  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnimi czasy widziałam kilka bardzo funkcjonalnie urządzonych małych łazieneczek. Wszystkie miały umywalkę montowaną w rogu, co robiło wrażanie mnóstwa miejsca wokół niej. Może byłoby to warte przemyślenia?

    Co do drzwi prysznicowych, to czy Twoich dylematów nie rozwiązałyby drzwi otwierane wahadłowo - do wnętrza i na zewnątrz? Robi takie m.in Sanplast i wyglądają na szczelne i funkcjonalne w małych pomieszczeniach.

    Zastanawiam się też czy nie zmieściłbyś na jednej ścianie kibelka i umywalki, to wprowadziłoby trochę ładu do pomieszczenia i byłoby, tak myslę, wygodne w użytkowaniu. A także mozna byłoby jakoś sprytnie w całość wkomponować ten słupek od wentylacji.

    A jeśli pozostać przy pierwszym projekcie to też wykorzystałabym ten słupek do zrobienia półek, szafek na pierdółki łazienkowe, choćby na ręczniki zwinięte w rulon.

    Wierz mi lub nie, ale w szafce nad umywalką nie pomieścisz sie ze wszystkim co w łazience jest używane. Nie ma na to szans.

  8. #8

    Domyślnie

    Tkanka7 łazienka ma 1.1m szerokości + na drugiej wizualizacji widać jak jest umieszczony grzejnik - więc stawianie na tej krótszej ścianie nawet umywalki narożnej spowoduje, że siedząc na sedesie będzie trochę ciasno (znalazłem gdzieś taki fajny rysunek, że licząc od osi sedesu z każdej strony powinno być po 45cm szerokości).

    Co do półek, itp. - na szczęście jest to druga łazienka a nie jedyna więc oprócz jakiś drobiazgów które pomieszczą się pod umywalką/za lustrem nie będzie trzeba dużo miejsca na rzeczy typu proszek do prania, zapas kosmetyków/płynów, itp.

    Generalnie jestem zwolennikiem minimalizmu (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku).

  9. #9

    Domyślnie

    No, jeśli to druga łazienka, to co innego
    Narożną umywalke zaproponowałam tak z lekka bez przyjrzenia się projektom i wymiarom, potem zauważyłam mój błąd. Rzeczywiście trudno ją u Ciebie umiejscowić.
    Ja też raczej dążę w kierunku minimalizmu, tylko aż dziw brał jak przyszło się pakować i przewozić to wszystko i zobaczyłam jak wiele rzeczy jest mi na codzień potrzebnych, a wcześniej ich nie zauważałam

    Powodzenia z urządzaniem się!

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hamster

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    projekty całkiem fajne, jednak dużej różnicy między nimi nie zauważyłam. Ja bym proponowała dobrze to przemyśleć, bo niestety wygląd to nie wszystko, łazienka musi byc funkcjonalna. Sama teraz żałuję, że moja ma niezbędne minimum i ciągle mi brakuje miejsca, żeby postawić kosmetyki:/ Oczywiście to kwestia również tego, czy łazienka ma służyć do użytku codziennego, czy bardziej jako ozdoba Kolorki bardzo mi się podobają

    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Powoli zbieram się do zamawiania poszczególnych elementów łazienki i po raz kolejny pojawił się pewien dylemat.

    Wnęka na prysznic ma 111cm szerokości. Znalazłem super brodzik Ravaka 110x80cm więc idealnie by się wpasował w tą wnękę.
    No ale jak zwykle jest jakieś "ale".
    Drzwi kabinowe upatrzyliśmy sobie takie o szerokości 80cm - czyli brakuje ok. 30cm żeby "dopełnić" wnękę.
    Dowiadywałem się ile producent drzwi (Ronal) chciałby za dorobienie szklanej ścianki (stałej) i jak usłyszałem kwotę to usiadłem z wrażenia (same drzwi kosztują już majątek a dawanie 70% ceny za kawałek ścianki byłoby mocną przesadą).
    Więc pozostała kwestia dobudowania kawałka ścianki i obłożenia tego płytkami - tak jak to widać na poniższym obrazku (drzwi będą zupełnie inne - nie będą miały takiej ramki tylko bardzo delikatną listwę uszczelniającą na dole):


    I przechodząc do sedna. Jak najlepiej zrobić taką zabudowę? Wstępnie rozmawiałem z gościem który będzie mi kładł kafle i stwierdził, że stawianie ścianki na krawędzi brodzika nie wchodzi w grę (kwestia "pracowania" brodzika). Czyli trzeba postawić ściankę obok brodzika a wtedy robi się problem jak zamontować drzwi od prysznica - bo przecież na pewno nie na krawędzi brodzika. Czy dorabiać także jakiś murek po którym poruszałyby się drzwi? Czy kombinować z np. "nachodzeniem" się tej ścianki nad krawędź brodzika żeby jednak drzwi poruszały się po krawędzi i były mniej więcej po środku grubości tejże ścianki?

    Może ktoś miał podobny problem i podpowie co z tym fantem zrobić

    Aha - jaką minimalną grubość może mieć taka ścianka (nie uwzględniając glazury). Czy można dać po prostu pojedynczą płytę gipsową (tylko jak ją wtedy przymocować do ściany) czy też trzeba dać jakiś stelaż i wtedy dawać 2 płyty?.

    pozdr,
    RolandP

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony