dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie trzeszcząca wylewka

    Witam

    Dzisiaj odkryłem dziwne zjawisko w wykańczanym domu. Ale po kolei:
    Dom jest nowy (w zeszłym roku zakończony stan surowy zamknięty)
    Obecnie jest wykańczany. 11 lub 12 lutego były robione wylewki z miksokreta.
    Na dole 10cm styropianu i prawie wszędzie podłogówka. Na górze 3 cm styropianu i podłogówka tylko w łazience. Dzień przed wylewkami zostało odpalone ogrzewanie (tylko kaloryfery bez podłogówki) i jest grzane non stop aby tynki i wylewki schły. Ekipa w czwartek skończyła szlifować gładź. Pojechałem dzisiaj pooglądać na spokojnie w ciszy (bo akurat jest mała przerwa w robocie).
    Wszedłem na piętro (poddasze użytkowe ze skosami) i słyszę jakieś trzaski.
    Po chwili doszedłem że to trzeszczy wylewka. Wylewkę mam pociętą w progach drzwi (aby nie pękała) gdy przechodzę nad przecięciem (np z korytarza do pokoju) to słyszę trzaski. Na mój gust wygląda to tak jak by styropian trzeszczał pod ciężarem wylewki i moim (ważę około 90kg).
    Czy dobrze mi się zdaje że to styropian ? Czy coś innego ? Czy to takie chwilowe do puki się wszystko nie "ułoży" ?
    Jeśli to ma znaczenie to w domu jest ciepło. Okna się nie pocą. Solidnie jest grzane i na początku po tynkach i wylewkach było wietrzone i grzane. Wydaje mi się że nie ma dużej wilgotności.
    Aha na dole nie ma tego efektu trzeszczenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Dziwne, że tak trzeszczy przecież styropian 3cm, pod naciskiem betonu został porządnie przyprasowany. Czy również trzeszczy na środku wylewki, czy tylko przy krawędziach? Jaka grubość wylewki? No i czy strop był równy?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    przejdzie mu z czasem
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    trzeszczy tylko po obwodzie wylewki, na środku nie. Strop był równy. A może to ocierać wylewka o dylatacje która jest zrobiona z takiej pianki?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    jakie masz wnioski z perspektywy czasu?
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Przestało skrzypieć.
    Gość który robił wylewkę twierdzi że coś tam zrobił ale nie chce tego zdradzić.
    Może samo przestało

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    gośc sciemnia
    przestało samo /wylewka wyschła/

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    U mnie bardzo podobna sytuacja. Trzeszczy w jednym miejscu. I to też tylko na górze - 2 cm styropianu i 6 cm wylewki. Pokój podzielony jest dylatacją w poprzek i to właśnie tam, gdzie zaczyna się nacięcie przy ścianie lekko trzeszczy. Trzeba nadepnąć w odpowiednim miejscu. Przesuwając się w stronę środka pokoju, wzdłuż nacięcia, trzeszczenia zanika. Czekam co będzie dalej.

    Pozdrawiam
    Lech

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie tez trzeszczalo i po czasie przeszlo.

  10. #10

    Domyślnie

    a ta dylatacja to jak zrobiona? wstawiona listwa elastyczna czy nacięte blachą?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony