dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 62
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1227
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    jeśli wełna zrobi się wilgotna (od pary z powietrza - zmiana temperatur) , wówczas po wyschnięciu nadal ma wszystkie swoje parametry związane z izolacją termiczną?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  2. #1022
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti
    jeśli wełna zrobi się wilgotna (od pary z powietrza - zmiana temperatur) , wówczas po wyschnięciu nadal ma wszystkie swoje parametry związane z izolacją termiczną?
    tak ma nadala swoje parametry.

  3. #1023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti
    jeśli wełna zrobi się wilgotna (od pary z powietrza - zmiana temperatur) , wówczas po wyschnięciu nadal ma wszystkie swoje parametry związane z izolacją termiczną?
    Z tego co wiem to tak, ale .... ma mega problem z wyschnieciem

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał gianti
    jeśli wełna zrobi się wilgotna (od pary z powietrza - zmiana temperatur) , wówczas po wyschnięciu nadal ma wszystkie swoje parametry związane z izolacją termiczną?
    Z tego co wiem to tak, ale .... ma mega problem z wyschnieciem

    Fantom
    dlaczego? wyschnie bo jest paroprzepuszczalna.

  5. #1025

    Domyślnie szczyt

    Witam, mam pytanie dotyczące ocieplenia poddasza. Poddasze jest użytkowe, a w szczycie bedzie a'la stryszek na jakieś kartony. Będzie sie tam wchodzic schodami strychowymi w suficie, sufit z płyty OSB. Fachowiec który robi ocieplenie, nie dał wełny do samego szczytu (dach jest z blachodachówki + folia wysokoparoprzepuszczalna). Czy może tak być???Bo mnie wydaje się, że powinien dac do samej góry, ale on tłumaczy, że szkoda płyt gipsowych tam dawać, a jak się ich nie da tylko samą wełnę i folie paroizolacyjną, to na folii będzie się skraplać wilgoć i nie będzie dobrze.Czy ma racje???A w dodatku w kosztorysie napisał mi ze na ocieplenie poddasza bedzie potrzeba 200m kwadratowych wełny 5 i 200 pietnastki.Miał dawać swoja wełnę, ale ja ostatecznie kupiłam sobie sama, tyle ile w kosztorysie i okazalo się, że bardzo duzo mi zostało. Ok 8 rolek jednej i 12 drugiej...Mysle ,że chciał mnie oszukać, bo gdybym miała materiał od niego-to zapłaciła bym za duzo więcej wełny niż by weszło na poddasze...Niestety nie moge siedziec z nimi i pilnować ich, ale coś chyba nie gra...Prosze o odpowiedź i poradę...

    Ps. Ten sam człowiek ocieplał mi dom zewnątrz i martwie się, czy nie oszukał mnie na tynku, bo sprzata po sobie wiadra i niewiem ile zuzył na cały dom- czyli teoretycznie moze mnie znow oszukać...
    Bessi

  6. #1026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    wilgoć była powierzchniowa w postaci drobnych kropelek na samym wierzchu - i po wstawieniu nagrzewnicy szybko wyschła, więc problemu z wyschnięciem nie było. martwiłem się tylko o jej parametry.

    Jeżeli nie będę przez około miesiąc robił drugiej warstwy wełny na stelaży to przykryć pierwszą warstwę jakąkolwiek folią budowlaną/malarską od spodu aby zwykła wilgoć do wełny nie docierała?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  7. #1027

    Domyślnie

    A co koło komina?też można dać wełnę, folie i płyty?

    I jeszcze jedno , gdy robił ocieplenie zewnątrz, to zdjeli jedno pasmo blachy - aby ocieplic i dac tam tynk. Blacha nie jest założona do dziś, gdyz pan od dachu ma mnie gdzies...ale to inna historia. Pytanie-jeśli padał deszcz na folie wysokoparoprzepuszczalną, pod która od spodu jest juz wełna i paroizolacja, to cos się stanie??Np. namoknie wełna i zrobi sie wilgoć??Czy raczej nie. Dziękuję za odpowiedzi!
    Bessi

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: szczyt

    Cytat Napisał bessi-wkurzona budową
    Witam, mam pytanie dotyczące ocieplenia poddasza. Poddasze jest użytkowe, a w szczycie bedzie a'la stryszek na jakieś kartony. Będzie sie tam wchodzic schodami strychowymi w suficie, sufit z płyty OSB. Fachowiec który robi ocieplenie, nie dał wełny do samego szczytu (dach jest z blachodachówki + folia wysokoparoprzepuszczalna). Czy może tak być???Bo mnie wydaje się, że powinien dac do samej góry, ale on tłumaczy, że szkoda płyt gipsowych tam dawać, a jak się ich nie da tylko samą wełnę i folie paroizolacyjną, to na folii będzie się skraplać wilgoć i nie będzie dobrze.Czy ma racje???A w dodatku w kosztorysie napisał mi ze na ocieplenie poddasza bedzie potrzeba 200m kwadratowych wełny 5 i 200 pietnastki.Miał dawać swoja wełnę, ale ja ostatecznie kupiłam sobie sama, tyle ile w kosztorysie i okazalo się, że bardzo duzo mi zostało. Ok 8 rolek jednej i 12 drugiej...Mysle ,że chciał mnie oszukać, bo gdybym miała materiał od niego-to zapłaciła bym za duzo więcej wełny niż by weszło na poddasze...Niestety nie moge siedziec z nimi i pilnować ich, ale coś chyba nie gra...Prosze o odpowiedź i poradę...

    Ps. Ten sam człowiek ocieplał mi dom zewnątrz i martwie się, czy nie oszukał mnie na tynku, bo sprzata po sobie wiadra i niewiem ile zuzył na cały dom- czyli teoretycznie moze mnie znow oszukać...
    poknocilem z pierwsza proba ponawiam post.

    oczywiscie, ze mozemy ocieplic i zabudowac gore bedzie tylko kilka drobnych rzeczy do zrobienia.
    skad ma sie brac na stryszku para jesli poddasze uzyt. jest prawidlowo izolowane i z prawidlowo wykonana paroizolacja.
    pozostalosci sa podpadajace.

    inna inszosc to, niewystarczajaca grubosc izolacji 15+5 (owszem norme dopuszczajaca budynek do uzytkowania moze to osiaga)

  9. #1029

    Domyślnie

    Nieszkodzi, własnie zauważyłam, ze odpowiedz była i znikneła
    Bessi

  10. #1030
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti
    wilgoć była powierzchniowa w postaci drobnych kropelek na samym wierzchu - i po wstawieniu nagrzewnicy szybko wyschła, więc problemu z wyschnięciem nie było. martwiłem się tylko o jej parametry.

    Jeżeli nie będę przez około miesiąc robił drugiej warstwy wełny na stelaży to przykryć pierwszą warstwę jakąkolwiek folią budowlaną/malarską od spodu aby zwykła wilgoć do wełny nie docierała?
    mozesz wstrzymac prace. welny nie musisz zabezpieczac.

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał bessi-wkurzona budową
    A co koło komina?też można dać wełnę, folie i płyty?

    I jeszcze jedno , gdy robił ocieplenie zewnątrz, to zdjeli jedno pasmo blachy - aby ocieplic i dac tam tynk. Blacha nie jest założona do dziś, gdyz pan od dachu ma mnie gdzies...ale to inna historia. Pytanie-jeśli padał deszcz na folie wysokoparoprzepuszczalną, pod która od spodu jest juz wełna i paroizolacja, to cos się stanie??Np. namoknie wełna i zrobi sie wilgoć??Czy raczej nie. Dziękuję za odpowiedzi!
    tak wokol kominow tez sie izoluje, paroizoluje i plytuje.
    komin z kanalami wentylacyjnymi i komin z kanalami spalinowym i wentylacyjnym/mi dodatowo ociepla.

  12. #1032

    Domyślnie kilka zdjęć

    Wklejam kilka zdjęć, oceńcie czy jako tako im to wychodzi...Proszę o opinie. Pozdrawiam!!!!!









    Bessi

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    ogolnie?, ze calosc jakos komplikujecie.
    jak juz sufit na ES, to ekonomiczniej identycznie jak skosy (okladzina) tyle, ze na skosach juz nie ESy.

  14. #1034

  15. #1035

    Domyślnie

    i jakby miejsca na nią mało

  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    a no i wreszcie widac poddasze.
    wyglada ono na 160m^ powierzchni izolacji liczac skosy, sufity i czesc nad jetkami.

  17. #1037

    Domyślnie

    przy ostatnich mrozach aż mi z membrany kapało na podłogę stryszku coraz bardziej się zastanawiam czy jednak nie dać wełny do samej kalenicy między krokwie i folię.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  18. #1038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    dawno na ES-ach nie robilem.... i faktycznie na drugą warstwe to trochę mało miejsca... może przewraźliwiony jestem bo ostatnio to druga warstwa to 20cm wełny więc to miejsce wyraźnie widać ...eh ludzie - potraficie sobie życie utrudnić ( to do ES-ów ) ....czekamy na połączenie skos-sufit ... tu z Flashem robimy różne połączenia ...i chyba i jemu i mi wychodzą równo czyli dobrze Flash robi zawsze ślizg ja w większości sztywno a tylko czasem ślizg... ale to takie dywagacje na temat wyższości obecnych świąt nad wielkanocnymi
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #1039
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    przy ostatnich mrozach aż mi z membrany kapało na podłogę stryszku coraz bardziej się zastanawiam czy jednak nie dać wełny do samej kalenicy między krokwie i folię.
    taaa :

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    przy ostatnich mrozach aż mi z membrany kapało na podłogę stryszku coraz bardziej się zastanawiam czy jednak nie dać wełny do samej kalenicy między krokwie i folię.
    A pokaż Ty ino to swoje poddasze (fotka) ale normalnie nie potrzeba dawać na nieużytkowym poddaszu chyba że rury od wentylacji idą lub reku jest na stryszku... woda owszem teraz jak jeszcze wszystko mokre i stryszek otwarty to normalka ale później już nie będzie jej...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 52 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony