dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Klej do styropianu TYTAN EOS opinie

    Witam,
    czy ktos uzywał może tego kleju i może coś o nim powiedziec. Czy faktycznie jest tak dobry jak go reklamuja?

    Prosze o jakies opinie.

    Pozdrawiam
    M@jkel

  2. #2

    Domyślnie

    Ojciec kleił kilka dni temu - z jego opinii wynika, że klej jest super - czysto, szybko... A czy się trzyma - to się pewnie dowiemy za jakiś czas

    Jutro będę kleił sufit w garażu - dam znać.

    Michał

  3. #3

    Domyślnie

    Kleiłem osobiście sufit w garażu i ocieplenia przy murlacie. Chwilkę na suficie trzeba było potrzymać ale komfort pracy dla amatora jest duży. Trzeba do niego dokupić oczywiście pistolet. Najlepiej na Allegro.
    Grześ - Krosno - Podkarpacie - bliżej końca niż początku - naturalnie budowy!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja też kleiłem, i nie tylko styropian do muru, ale nawet płyty KG do styropianu Trzyma doskonale, w zasadzie nawet równie dobrze klei się do płytek ceramicznych (niechcący przeprowadziłem taki test). Jego wadą jest to, że jeżeli masz krzywą ścianę lub wygięte płyty styropianu, to musisz przez kilka (około 10) minut podpierać lub przytrzymywać klejone płyty, bo odchodzą. Spowalnia to trochę pracę, która gdyby nie to, to szła by raz dwa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzyba
    ... Trzeba do niego dokupić oczywiście pistolet. Najlepiej na Allegro.
    Witam, a jak nazywa sie specjalistycznie ten pistolet, bo niestety nie moge go namierzyc?

    Pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@jkel
    Cytat Napisał grzyba
    ... Trzeba do niego dokupić oczywiście pistolet. Najlepiej na Allegro.
    Witam, a jak nazywa sie specjalistycznie ten pistolet, bo niestety nie moge go namierzyc?

    Pozdrawiam
    Zenek z Castoramy Ci powie i tam tez dostaniesz.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #7

    Domyślnie

    Ocieplałem cały dom "na klej" z puszki. Używałem właśnie Tytana i Ceresitu. Jednak Ceresit był ciut wydajniejszy i subiektywnie lepszy w użyciu - miałem wraźenie ze piana jest 'sztywniejsza' i łatwiej było te klocki ustawiać.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ja na tytan kleiłem styropianowe listwy przysufitowe (kilkaset mb).
    WYszło super - szybko łapie, mało płynie, biały po wyschnięciu, dość wydajny.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    a czy te kleje przykeją również styrodur?? na tyle dobrze, aby potem na tym styrodurze 3cm dokleić piaskowiec (chodzi o podmurówkę)!!
    *nie chcę mocować tego styro-duru na kołki do ściany bo w ten sposób robie sobie dziury,
    a styrodur dlatego żeby nie dawać za grubo, a zwykłym styropianem to musiałabym lepić 5cm i dopiero na to kamienie a już przy 5cm to obawiam się że może toto odpadać...
    i co robic??
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Ja na tytan kleiłem styropianowe listwy przysufitowe (kilkaset mb).
    WYszło super - szybko łapie, mało płynie, biały po wyschnięciu, dość wydajny.
    Hmm, EOS jest niebiesko-zielony

  11. #11

    Domyślnie

    Ooops, to sorry - mój był biały, ale nie dam głowy, że to był EOS (chociaż na bank był do styropianu). Sprawdzę. Sorry za zamieszanie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  12. #12

    Domyślnie

    moja pianka zimowa tytana jest biała, właśnie kanały went. sobie mocowałem
    a na EOS kleiłem trochę styro na elewacji przed dekarzem: był bodajże niebieski a po kilku miesiącach zmienił barwę na zielony

  13. #13

    Domyślnie

    Du sufitów się nie nadaje - musiałbym trzymać każdą płytę z 15 minut, żeby się przykleiła. Tzn. - pewnie gdybym trzymał, to utrzyma spokojnie, ale chodzi o sam proces klejenia.

    No i mam właśnie kłopot - jakim klejem wykleić sufit? Normalnym - ale on dużo waży. Tytanem i stać jak kołek na drabinie?

    Michał

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalp
    Du sufitów się nie nadaje - musiałbym trzymać każdą płytę z 15 minut, żeby się przykleiła. Tzn. - pewnie gdybym trzymał, to utrzyma spokojnie, ale chodzi o sam proces klejenia.

    No i mam właśnie kłopot - jakim klejem wykleić sufit? Normalnym - ale on dużo waży. Tytanem i stać jak kołek na drabinie?

    Michał

    Garaż 40m2. Sufit ociepliłem styropianem właśnie na taki klej. W supermarkecie zakupiłem taką "rozsuwaną regulowaną nogę" (1,5 - 3m, cena coś ponad 50 zł - synkowie ochrzcili toto "goauld'em" bo przypomina broń Jafa z Gwiezdnych Wrót ) i tak: klej na styropian, styropian na sufit, deseczka, podpórka i budzik na 15min. Jak zadzwoni to następna. I tak w trakcie innych prac relaksacyjnie ociepliło się suficik.
    Podpora okazała się nieoceniona w wielu pracach, podpieranie g-k, futryn, desek etc.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    A z twoich obserwacji - styro na suficie klejony Tytanem. Dobrze się trzyma?

  16. #16

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artpil

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam ocieplony cały dom w ten sposób. Na początku fachowiec strasznie narzekał, że się nie trzyma ściany i wszystko strasznie wolno idzie. Uzgodniliśmy, że zastosuje metodę hybrydową. Płytę styropianu pokrywał tytanem i dokładał do tego 4 placki zwykłego kleju. Dzięki temu płyta od razy kleiła się do ściany i miał możliwość regulwania ustawienia. Na samym tytani po dociśnięciu płyty nie mógł już jej odsunąć od ściany.
    Wiem, że kolejny dom również ociepla w ten sposób.
    Jeżeli chodzi o wydajność to tytan miał zużycie zgodnie z normą a do tego zużyłem ok.10 worków kleju (ok 250 m2 do ocieplenia, styropian 20cm).

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojteksm

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    7

    Domyślnie tytan

    Cześć,
    Ja kleiłem tym badziewiem styropian do ściany.
    Mówie badziewie bo gdyby nie zapas desek to styropian odklejał by się i tylko bym bluzgał. Każdą płytę dociskałem deską i jakoś szło. Teraz tak sobei myślę, gdybym kleił zaprawą do styro to miałbym wiekszą szczelinę, ściana by szybciej schła ( miałem świerze ściany piwnicy) chyba by było taniej- ale nie dam głowy. Zaprawą dodatkowo zniwelujesz np. nierówną elewację (u mnie nierówne bloczki betonowe)
    - klejem raczej nie- strasznie duzo ci pojdzie tego kleju...
    Jest to super sprawa do klejenia styro do styro ale jeśli chodzi o mocowanie styro do ścian to chyba lepiej wybrać zaprawę.
    Ps. po zimie kilka płyt odpadło, teraz dopiero bedę dawał kołki i siatke itd...
    Elewacje parteru bede juz kleił zaprawą.
    zarabiasz, daj zarobić innym (pod warunkiem, że cie na to stać)

  19. #19

    Domyślnie

    Kleje tym cudem 20cm styro do BK
    Wnioski
    Pierwsza warstwa upierdliwa, jeżeli nie stosujesz listwy startowej. W moim przypadku za listewkę służył profil CW75, więc musiałem tą warstwę podpierać deską.
    Klej wiąże szybko już po 15 minutach nic mu nie zrobisz. Po 2 godzinach trzeba było użyć szpachli żeby oderwać próbnik od ściany (kostka styro 200x200mm) – rozwarstwił się styropian
    W słoneczne dni lubi sobie spuchnąć w okolicy otworów drzwiowych i okiennych – trzeba być czujnym i po paru minutach skorygować płytę
    Wietrzna pogoda to tragedia – wiatr potrafi zdmuchnąć Tytana z płyty styropianowej
    Podstawowy plus można nim kleić płyty między sobą – szczególnie na winklach przy 20cm styro tworzy to zupełnie inną konstrukcje.
    Sufity też nim się dobrze klei – trzeba tylko od razu kołkować
    Generalnie więcej plusów niż minusów
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  20. #20

    Domyślnie

    Coraz bardziej zastanawiam się nad pianka przy elewacji.
    Na fundamentach robiłem na klej, ale muszę przyznać, że sporo było urabiania i noszenia worków.
    Martwi mnie tylko, że piszecie, że na początku płyty słabo się trzymają i mogą odpadać przez te 10 min.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony