dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stingero

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie początkujący z kosą spalinową

    Witam.Po pierwsze jestem nowym użytkownikiem. Po drugie, nie urywam mam problem. kilka dni temu zakupiłem kosa spalinową: STIHL FS 80AV. może nie cudo ale, świadomie zakupione, zwrzywszy na ograniczony budżet.Poprostu nie chciałem kupowac pseudo marki.
    Chciałbym aby Państwo postarało sięodpowiedzie na kilka pytań:
    1. zauważyłem żekosa ma jeden bak. więc co zrobi, czy olej wymieszac z paliwem a następnie wla do baku??
    2. jaka proporcja mieszanki, jeśli te dwa roztwory mają zosta wymieszane.
    3. Dużo osób poleca mi żyłkę do koszenia, nie wiem czemu nie mam przekonania do tego. Według mnie ostrze to ostrze, zawsze pewniejsze o "zetnie" wspominam że na działce zarośnięcie jest zróznicowane, trawa, chwasty, "mini"krzaczki
    4. czy jakieśdodatkowe płyny są potrzebne do sprawnego działania tego sprzętu?/

    Mam nadzieje że cho odrobiną odpowiedzi otrzymam. ze swojej strony oferuje z czasem gdy sam nabiore doświadczenia, wymiane ich
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    myślę że powinieneś zacząć od przeczytania instrukcji obsługi twojej kosy i napewno tam pisze czy silnik jest dwu czy czterosuwem czy masz lać samą benzynę czy mieszanke, a co do tego czy żyłka czy nóz to jeśli drobnica to wystarczy żyłka jak taka mieszanka jak piszesz to lepszy bedzie nóż.
    pozdrówka
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  3. #3

    Domyślnie

    Tak po krotce
    olej kup oryginalny stihl mieszasz 1:50 ( 0.1l na 5 l benzyny )
    nie wiem jaka masz głowice ale jesli scout( automatyczna) to wystarczy dobra zyłka masz grubości 2, 2.4, 2.7 , 3mm mysle ze 2.4 wystarczy na poczatek ale pamietaj ze zyłka mieli trawe
    jesli nie chcesz mielic trawy to kup najlepiej trójzab
    na poczatek wystarczy
    Pozdrawiam i miłego koszenia
    Nigdy nie mów nigdy

  4. #4

    Domyślnie

    Hey

    Podepne sie epod watek,bo tez jestem poczatkujacy z kosa
    O co chodzi,kolega dał mi kose,szybko pokazal co i jak i tyle go widzialem.
    Powiedzmy ze technicznie,dam sobie z nia rade,chodzi mi natomiast o taka rzecz,jest to kosa z nozem tnacym(trójząb czy jak to zwać) i nie posiada osłony plastikowej,tak jak standardowo maja podkaszarki i inne.
    Chodzi mi o to czy jest bezpieczne uzywanie takiego urzadzenia,dodam iz oslona zostala usunieta prze ktoregos z uzytkownikow i poszla w niebyt

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Używanie kosy bez tej osłony jest niebezpieczne i nieefektywne. To naprawdę bardzo niebezpieczne narzędzie - dla Ciebie i otoczenia.Zresztą ja mając do czynienia od wielu lat z kosami spalinowymi, tylko raz założyłem nóż zamiast żyłki. Swoja drogą... kupując sprzęt renomowanego producenta obowiązkowo trzeba wysłuchać instruktarzu o obsłudze.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Jak się zabezpieczysz, to będzie bezpieczna - przynajmniej dla Ciebie
    Dla roślin raczej nie - ale to chyba pożądana cecha, akurat...
    Co innego, gdy Ci ktoś podejdzie za blisko noża... Można tym zrobić niezłe kuku, więc uważaj, gdzie machasz tą kosą. Zabawka dla małego dziecka to nie jest zdecydowanie Nawet z osłoną...

    Jeśli chodzi o zabezpieczenie siebie, to załóż długie spodnie, najlepiej jakie gumofilce (docenisz to, gdy przyjdzie Ci wykaszać kamieniste grunta ), oraz obowiązkowo jakieś coś na Twój fejs i oczy Jak Ci za głośno, to jeszcze stoperan do uszu
    Z takim wyposażeniem żadna trawa Ci nie straszna
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  7. #7

    Domyślnie

    Ja radze podczas uzywania kosy zalozyc jakies buty ze stalowym czubkiem,takie robocze,i duza szybke ochronna na cala twarz.Ja po zmianie glowicy z zylka na trojzab nie dalem podkladki dystansowej i sie ostrze odkrecilo co skutkowalo to obcieciem mi palca u prawej nogi,po tej przygodzie mam pelen respekt do teg owynalazku.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Tarczą tnącą (trójzębem) nic nie utniesz poza może bardzo gubymi i sztywnymi gałęziami (lepiej je machnąć sekatorem). Wogóle tego nie zakładaj. Koszenie żyłką bez osłony jest możliwe ale na całą twarz osłona i ubranie które potem wyrzucisz, zasyfione będzie totalnie. Generalnie osłonę buźki przy koszeniu trawy będziesz czyścił co parę minut. Przy zyłce to co odpryskuje z reguły nie ma dużej energii ale jest tego masę, nie mniej jak trafi taki kamyczek w coś nieosłoniętego to poczujesz napewno.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Koszenie żyłką bez osłony spowoduje że nie będzie odcinany nadmiar żyłki (AutoCut) i silnik nie wejdzie na obroty.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #10

    Domyślnie

    Przede wszystkim przeczytaj instrukcję obsługi. Zapytaj sprzedawcy / serwisanta jakie masz stosować proporcje mieszanki paliwowe do Twojego modelu.
    Ja kosę Husqvarny musiałem docierać poprzez użytkowanie jej przez 15 minut, a następnie przerwę w pracy o długości również 15 minut. Okres docierania "trwał" przez 8 litrów paliwa. Dodatkowo w okresie docierania zalecali stosowanie mieszanki bogatszej w olej, tzn. w proporcji 100 ml oleju do dwusuwów na 4 litry benzyny. Po okresie docierania można stosować mieszankę o normalnym składzie, tzn. 100 ml na 5 litrów. Takie składy podaje producent, czyli Husqvarna. Nie wiem jakie ma STIHL ! Przede wszystkim zanim zaczniesz użytkować swoją piłę przeczytaj instrukcję i dodatkowo upewnij się u sprzedawcy. A swoją drogą trochę to dziwne, że Cię nie poinformowano co i jak podczas zakupu.
    Jak chodzi o BHP, to długie spodnie, buty robocze i osłona na twarz to podstawa. Dodatkowo przydaje się też ochrona słuchu.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Większość kos ma dodanych w zestawie specjalny pojemnik do przygotowywania mieszanki paliwowej, więc wystarczy nalać "do kreski" i nie martwisz się o proporcje. Jeżeli nie masz takiego bajeru w zestawie można go dokupić albo w instrukcji poszukać danych co do proporcji.

    Żyłka (ale koniecznie zbrojona) jest niezastąpiona przy koszeniu trawki, wszelkie grube i wielkie chwasty kosić należy tarczą ale trawkę itp. o wiele lepiej kosić żyłką bo tarcza to za bardzo masakruje i źle się z niej korzysta.

    Kosić należy z osłoną na tarczę i koniecznie w odpowiednim ubraniu. Polecam specjalną maskę na twarz (chyba, że lubisz jeść trawę i jak Ci się kamyczki odbijają od twarzy) taką przezroczystą plastikową jak dla laboranta i osłonę na męskie "to i owo"

  12. #12

    Domyślnie

    Witam !
    Zakupiłem kosę RQ 580 + 3x olej 5.2 kM DEMON, przeczytałem instrukcję obsługi, ale mam pytanie:
    Czy za każdym razem kiedy będę dolewał paliwo, to należy robić mieszankę (benzyna + olej) ?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jeśli ta kosa ma silnik dwusuwowy to tak, trzeba robić mieszankę w proporcjach takich jak podaje producent.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel_lisek Zobacz post
    @Jaszaf
    Zawsze rób olej z benzyną, najlepiej robić tyle ile się zużyje, olej w benzynie traci właściwości wg. producentów po około jednym miesiącu. I pamiętaj zawsze 1:25 a kosa będzie działała długo i dobrze, niektórzy głupoty piszą żeby do takiego chinola lać np 1:40 czy 1:50 a później kosa się zatarła...
    /moderowano/ po dotarciu skosiłem takie pole jak na filmie(na końcu) około 1000m2 i działa ma się świetnie kosa.
    ech.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony