dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie co oznacza określenie " ...... mineralny"?

    Zastanawia mnie jedna rzecz. A mianowicie co oznacza określenie np. " tynk mineralny", "masy mineralne" itp.
    Wiem , że jeśli słyszę określenie tynk mineralny to oznacza to, że jest to sucha mieszanka do zarobienia z wodą, Ale czy zawsze?

    czy określenie "tynk mineralny" oznacza, że dany wyrób składa się z produktów naturalnych?
    Czy zawsze tynk mineralny jest suchą mieszanką, którą zarabia się z wodą? czy może być już gotową przygotowaną masą gotową odraz do użycia?

    Co jest głównym wyznacznikiem wyrobów mineralnych?

    Wiem, że pytanie może się wydawać nieco mętne, ale jeśli ktoś posiada taka wiedzę to będę wdzięczny jeśli się ją podzieli.

  2. #2

    Domyślnie

    Określenie mineralny określa mieszankę składników naturalnych - czyli krzemionek, cementu czy też gipsów ogólnie żecz biorąc wszystkiego naturalnego. Tynki mineralne przeważnie są mieszane na sucho i pakowane w worki - masy szpachlowe mogą być gotowe ale też i nie muszą.

  3. #3

    Domyślnie

    są też tynki mineralne gotowe w wiaderkach , ale to sie na zamówienie kupuje , wybierasz kolor i uziarnienie a producent ci namiesza do wiaderek gotową zaprawę , termin zużycia to 6 miesięcy , plus takiej gotowej masy to niezmienność odcienia w wszystkich wiaderkach , minus to strasznie to drogie
    wiaderko 25kg (4-5m2) to koszt około 180-200zł

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    mineralny (tynk) - zrobiony z minerałów.
    Minerał to po ludzku mówiąc - kamień, skała, bambulec pospolity (mielony) klejony lepiszczem typu gips czy cement.

    W opakowaniach gotowych "do spożycia" się go nie dostarcza, bo woda, której trzeba dodać, uruchamia w tej mieszaninie reakcję wiązania.
    Reakcja ta trwa określony czas i w efekcie dostajesz sztuczny kamień (o różnej twardości w zależności od składu i lepiszcza).
    Pozdrawiam Adam M.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie tynki są mineralne

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie


    NIE!
    Było też i tu o kompozytowych, zawierających woski.
    Takie kapsułki. Chodziło o wielką pojemność cieplną i stabilizowanie temperatury wnętrz przemianą fazową....

    Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    Możliwe.
    Ale sprawdzałem skład różnych tynków i wszędzie była pozycja typu "wypełniacz mineralny" albo "pył marmurowy" itp.
    Czyli w zasadzie wszystkie lub większość to tynki mineralne+dodatki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Zgódźmy się więc na "znakomitą większość tynków" - że mineralne...

    Adam M.

  9. #9

    Domyślnie

    No doooooooooooobra....

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk

    NIE!
    Było też i tu o kompozytowych, zawierających woski.
    Takie kapsułki. Chodziło o wielką pojemność cieplną i stabilizowanie temperatury wnętrz przemianą fazową....

    Adam M.
    Oh Dzizus! O tym nie pomyślałem... bufor ciepła na ścianie... typowy woskowiec... no no ale zacofany jestem...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony