dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Joker_28

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Izolacja pozioma ścian fundamentowych - mam mętlik, HELP !

    Witam,

    Im więcej czytam, tym mniej wiem, a więc pilnie pytam !

    Chodzi o izolację poziomą przeciwwilgociową na ściany fundamentowe, pod ściany z ceramiki. W projekcie stoi 2 x papa na lepiku.

    Za namową majstra położyłem 1x papa termozgrzewalna na lepiku na zimno - dysprobit. Jedna warstwa z zakładką 20 cm do wewnątrz, na zewnątrz bez zakładki - równo z licem ściany. Wg niego to wystarczy, papa sama się zwulkanizuje.

    Ale teraz wilgoć mi się śniła, kapilarna taka i mam spore wątpliwości, czy to wystarczy. Czy nie trzeba położyć aby drugiej warstwy ? I co z zewnętrzną zakładką - zbędna? Chodzi o sen spokojny

    Mam jeden dzień (jutro), aby jeszcze coś zdziałać, zanim ruszy murarka - doradźcie proszę. Z góry dziękuję!

  2. #2

    Domyślnie

    Mozesz spac spokojnie

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Joker_28

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czyli, że zamiast 2x papa na lepiku może być 1x papa termozgrzewalna, dobrze rozumiem ? Nigdzie nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi ..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joker_28
    Czyli, że zamiast 2x papa na lepiku może być 1x papa termozgrzewalna, dobrze rozumiem ? Nigdzie nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi ..
    Tak może być. Spij spokojnie
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Re: Izolacja pozioma ścian fundamentowych - mam mętlik, HELP

    Cytat Napisał Joker_28
    Za namową majstra położyłem 1x papa termozgrzewalna na lepiku na zimno - dysprobit. Jedna warstwa z zakładką 20 cm do wewnątrz, na zewnątrz bez zakładki - równo z licem ściany. Wg niego to wystarczy, papa sama się zwulkanizuje.
    Jak termozgrzewalna, to czemu zrobiłeś na lepiku?

    I czemu przy termozgrzewalnej na lepiku może być jedna warstwa, a przy nietermozgrzewalnej na lepiku muszą być dwie?

    Dopytuje, bo sam mam ostatni dzwonek, żeby na coś się zdecydować. Zostały mi dwie opcje: albo papa podkładowa (na osnowie z czegoś tam, w każdym razie nie tektury) na lepiku x2 albo papa podkładowa termozgrzewalna na osnowie z czegoś tam - nie tektury, zgrzewana x2 i nie wiem na co się zdecydować...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Zakładka wewnętrzna /jak u Ciebie 20cm/ służy do połączenia z izolacją na chudziaku np.folia 3mm,chodzi o ciągłość izolacji zakład zewnętrzny jest zbyteczny,u mnie o ile pamientam pape składali w 3 zakładki

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Czy ktoś może rozwinąć temat dlaczego w przypadku papy termozgrzewalnej wystarczy 1 warstwa, a przy lepiku potrzebne są dwie warstwy (mówię o izolacji poziomej ścian fundamentowych)?

    Czy papa BITUMAT - EXTRASKLOBIT PE - G200 S40 (http://www.icmarket.pl/bitumat-extra...0-p-10695.html) będzie OK i wystarczy jedna warstwa takiej papy?

    Dzięki,

  8. #8

    Domyślnie

    Dla pewności jeśli chcesz można zastosować uszczelnienie ja na rysunku


  9. #9

    Domyślnie

    A co to za elastyczny materiał służący uszczelnieniu między cokołem a ścianą parteru?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_dam
    A co to za elastyczny materiał służący uszczelnieniu między cokołem a ścianą parteru?
    Szczerze - pojęcia nie mam!!! Ale pewnie coś jest skoro tak sugerują w fachowych pismach. Nie zastanawiałem sie nad tym (może jakiś kit albo masa silikonowa) ale skoro ktoś by chcial mieć "super szczelne" połączenia to może pogrzebać w internecie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Rozbrajają mnie takie rysunki
    Szczególnie jeśli to dotyczy izolacji poziomej ułożonej na ławie.
    OK - jest ładnie opisane że taka izolacja między ławą a ścianą fundamentową ma być, jest ale juz z czego ? ile warstw ? jakie zakładki ? nikt nie narysuje.
    Takich rysunków oglądnęłam dziesiątki i dalej nic nie wiem, poza tym że ma być izolacja pozioma.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryska
    OK - jest ładnie opisane że taka izolacja między ławą a ścianą fundamentową ma być, jest ale juz z czego ? ile warstw ? jakie zakładki ? nikt nie narysuje.
    Polecam fajną stronę prezentacji rozwiązań ICOPAL - filmy i szczegółowe zdjęcia. Ja by najmniej jestem pod wrażeniem. Jest tam fajny film od podstaw jak posadowić fundament, jak zaizolować (kolejność, warstwy) dobre dla wszystkich od laików po fachowców



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony