dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 19
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 361
  1. #321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wypelnienie:
    albo zaprawa PCC np Kerakoll Geolite 40 (to tak na wypasie), albo zaprawa murarska (na biedaka)
    izolacja: jak masz wysoki poziom wod gruntowych i gline to izolacja porzadna , KMB Cie nie minie.
    to co kupiles - Ultrament to marketowa linia MC Bauchemie.
    BM92 Botamentu lub RD Green da rade, nie wiem czy w tej marketowce sa "odpowiedniki"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #322

    Domyślnie

    Tego wypasu nie widzę u siebie w okolicy niestety... Ten ultrament w ogóle się nadaje do tego do czego go wykorzystałem w środku czyli wypełnienie szczelin między pustakami?
    Ewentualnie coś lepszego od biedaka czyli zaprawy murarskiej np. https://www.leroymerlin.pl/materialy...2237,l360.html ?

  3. #323
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    To są drogie zaprawy , jeżeli nie musisz miec szybkiego postepu prac wystracza Ci zwykle zaprawy czy to murarska czy od biedy nawet klejem do styropianu tez.

    Chodzi o to aby zaprawa w szczelinach nie byla za swieza i za slaba, te drogie zaprawy sa to zaprawy szybko sprawne plus tam zbrojone mikrowłoknami.

    Na zwykłą zaprawą murarską po 2-3 dniach bez problemu możesz nakładać masę kmb i nawet ten marketowy ultrament też sie nada - w leroy nie ma ISODAMM 2K SZYBKI, ale jest w Castoramie - jest to izolacja KMB ... tylko najważniejsze w tym wszytskim jest dobre wykonanie - nic Ci z drogiej siki czy remmersa jak zrobisz to byle jak ....

  4. #324

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie kupię zwykłą zaprawę.

    Fighter pozwól, że zacytuję Twoją wypowiedź sprzed co prawda jakiegoś czasu, ale jest raptem 3 strony wcześniej w tym wątku.

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Ale to akurat jest najmniejszy problem, Ty przy budynku niepodpiwniczonym w zasadzie mozesz wogole nie robic izolacji pionowej... nie ma piwnicy ktora moze Ci zalac.
    A podciaganie kapilarne zatrzymasz izolacja pozioma. wiec obstawiam ze wogole mozesz z pionowej zrezygnowac. ewentualnie dla swojego wlasnego czystego sumienia sciany fundamentowe tym (tfu-dysperbitem) pomaziac... bezposrednio na bloczek/beton. a najwazniejsza i tak dla Ciebie jest izolacja pozioma.
    Wcześniej pisałeś, że nie jest konieczna nawet izolacja pozioma na glinie, a mi w domu bez piwnic polecasz masy KMB. Środek jest zrobiony i na zewnątrz mam co prawda 50m2, ale to i tak daje dużą różnice w cenie między zwykłymi mazidłami (nie dysperbit), a ciężką izolacją.

  5. #325
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    no to decyzja nalezy do Ciebie , nawet dobry jest ten isolastik z ultramentu mozesz pomalować z kilka razy powiedzmy 4 - będziesz mail coś lepiej aniżeli samo smarowanie "dysperbitem" ale gorzej niż masy kmb , masy kmb sa grubowarstwowe i stad ta roznica ale rzeczywiscie grubowarstwowe izolacje sa potrzebne tam gdzie boimy sie aby woda sie nie dostala czyli np piwnica ....

  6. #326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablikos Zobacz post
    Wcześniej pisałeś, że nie jest konieczna nawet izolacja pozioma na glinie, a mi w domu bez piwnic polecasz masy KMB. Środek jest zrobiony i na zewnątrz mam co prawda 50m2, ale to i tak daje dużą różnice w cenie między zwykłymi mazidłami (nie dysperbit), a ciężką izolacją.
    Fighter pisał, że w zasadzie można nie robić izolacji pionowej - pozioma musi być z powodu podciągania kapilarnego.
    U siebie niczym nie smarowałem fundamentów (w sensie powierzchni pionowych) a też mam glinę. Na bloczki poszedł xps klejony na piance, carbonit z siatką i tynk. Poniżej poziomu gruntu xps po prostu zasypany piaskiem. O to, żeby w domu było sucho dba izolacja pozioma pod ścianami i na chudziaku

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  7. #327

    Domyślnie

    Do jakiej głębokości przykleić XPS na fundamenty domu niepodpiwniczonego? 50 cm wystarczy czy ocieplić całe ściany fundamentowe i jakąś część ław fundamentowych?

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek331 Zobacz post
    Do jakiej głębokości przykleić XPS na fundamenty domu niepodpiwniczonego? 50 cm wystarczy czy ocieplić całe ściany fundamentowe i jakąś część ław fundamentowych?
    Całe ściany ociepl. Ławy nie ocieplaj.

  9. #329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablikos Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie kupię zwykłą zaprawę.

    Fighter pozwól, że zacytuję Twoją wypowiedź sprzed co prawda jakiegoś czasu, ale jest raptem 3 strony wcześniej w tym wątku.



    Wcześniej pisałeś, że nie jest konieczna nawet izolacja pozioma na glinie, a mi w domu bez piwnic polecasz masy KMB. Środek jest zrobiony i na zewnątrz mam co prawda 50m2, ale to i tak daje dużą różnice w cenie między zwykłymi mazidłami (nie dysperbit), a ciężką izolacją.
    to juz jest takie daleko idace rozwazanie.
    pomiedzy takim szablonowym ABC i totalnie dobrze wykonanej izolacji masami KMB za "milion" ktore na pewno sie sprawdzi a wybieraniem tanszego rozwiazania bez zrobienia sobie "kuku"
    jacentyy i nass zrozumieli doskonale kontekst mojej wypowiedzi.
    idealnie jest dac grubo KMB + xps na etapie docieplenia fundamentu, kontynuacja to odpowiedni klej do warstwy zbrojnej laczacy sie z elewacja. ale to duzo kosztuje. i wymaga wiedzy od wykonawcy.

    moj wpis zacytowany to szukanie oszczednosci gdzies po drodze, nie robiac sobie tragedii i problemu. zmniejszajac margines bezpieczenstwa. ale to mozna robic tylko wtedy kiedy mamy swiadomosc co zyskujemy ($) kosztem jakich parametrow, i gdzie jest granica bólu, kiedy to sie spierd..... i koszty napraw beda duze.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #330

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek, plus inne o izolacjach i proszę o Waszą opinię nt poniższego ich układu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacje.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	421579

    Budynek bez piwnicy, woda sięga wiosną na 40cm pod ławami, grunt pod całym budynkiem zmieniony na pospółkę, więc nie podciąga kapilarnie.

    Podłoga będzie równo z gruntem na zewnątrz, więc izolacja pozioma wykonana na chudziaku pod posadzką będzie się łączyć z izolacja poziomą fundamentów pod poziomem gruntu. Z tego powodu jest zastosowana druga warstwa izolacji z folii nad poziomem gruntu.

    Czy taki układ jest prawidłowy?

    A czy na XPS lepiej dać folię kubełkową, siatkę zbrojoną, polecana tu wcześniej mata drenarska http://www.mostydrogi.icopal.pl/?page=12, czy może nic (XPS i od razu piach)?

  11. #331
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    To papa wierzchniego krycia, więc jest grubsza i ma grubszą posypkę. Ponoć te parametry różnią wierzchnią od podkładowej. Ogólnie na izolację pionową ściany fundamentowej to chyba lepszy jest jakiś lepik, masa bitumiczna, albo coś w ten deseń. Papa lubi pękać robią się szczeliny i przez i pod nie dostaje się woda. Jeśli chodzi o papę to musi być z dodatkiem SBS, jest znacznie wytrzymalsza i elastyczna a włókno nie może być papierowe, tak więc ten Werner by się nadał bo ma poliester tylko nie wiem czy warto płacić tyle kasy za grubość, taka podkładowa będzie tańsza a efekt ten sam.
    Placzę czytając tą wypowiedź. Proszę, nigdy, t.zn. NIGDY więcej o papach!.. :'-(

  12. #332
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Przeczytałem cały wątek, plus inne o izolacjach i proszę o Waszą opinię nt poniższego ich układu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacje.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	421579

    Budynek bez piwnicy, woda sięga wiosną na 40cm pod ławami, grunt pod całym budynkiem zmieniony na pospółkę, więc nie podciąga kapilarnie.

    Podłoga będzie równo z gruntem na zewnątrz, więc izolacja pozioma wykonana na chudziaku pod posadzką będzie się łączyć z izolacja poziomą fundamentów pod poziomem gruntu. Z tego powodu jest zastosowana druga warstwa izolacji z folii nad poziomem gruntu.

    Czy taki układ jest prawidłowy?

    A czy na XPS lepiej dać folię kubełkową, siatkę zbrojoną, polecana tu wcześniej mata drenarska http://www.mostydrogi.icopal.pl/?page=12, czy może nic (XPS i od razu piach)?
    Rysunek budzi wiele pytań.
    Jak zrobić izolację przeciwwilgociową z zapewniąną ciągłością z 6-CIU!!! różnych produktów?!
    Po co grunt glinkowo-bitumiczny pod folię? Jak folia przez lata będizę działała na Dysperbicie, zawierającym asfalt oraz odrobinę rozpuszczalniku?
    Jak pewnie połączyć folię z warstwą pod słupem? To samo 'na zewnątrz'?
    PO CO ta druga 'górna' warstwa, jak ona jest 'przebita' słupem i nie jest lączona z izolacją słupu?..
    PO CHOLERĘ klejenie XPS na pianę jak już do izolacji zastosowano Styrbit który pięknię przyklei też?..

  13. #333
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawq

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    odkopię temat... szykuję się do robienia elewacji w budynku starym poniemieckim domu. Izolacja pozioma zrobiona 30 lat temu - do dziś sucho. Zastanawiałem się nad zrobieniem izolacji pionowej tak na wszelki wypadek( dysperbit + folia kubełkowa ) , ale czytając wątek zaczynam mieć wątpliwości czy to potrzebne... Dom podpiwniczony, nigdy nie było w niej wody, ostatnio wymieniając przyłącze wodne po odkopaniu fundamentów ukazała się zdrowa cegła bez jakichś ubytków. Poziom wód gruntowych niski, aż za bardzo gdyż 5 metrowa studnia w odległości 8 metrów od domu powoli wysycha.

  14. #334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawq Zobacz post
    Witam,
    odkopię temat... szykuję się do robienia elewacji w budynku starym poniemieckim domu. Izolacja pozioma zrobiona 30 lat temu - do dziś sucho. Zastanawiałem się nad zrobieniem izolacji pionowej tak na wszelki wypadek( dysperbit + folia kubełkowa ) , ale czytając wątek zaczynam mieć wątpliwości czy to potrzebne... Dom podpiwniczony, nigdy nie było w niej wody, ostatnio wymieniając przyłącze wodne po odkopaniu fundamentów ukazała się zdrowa cegła bez jakichś ubytków. Poziom wód gruntowych niski, aż za bardzo gdyż 5 metrowa studnia w odległości 8 metrów od domu powoli wysycha.
    jak cos dziala to nie ruszaj bo przestanie.
    i dopiero zacznie sie problem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego ze ani dysperbit ani folia kubełkowe nie pełnia funkcje izolacji. Dysperbit to bardzo lekka izolacja przeciwwilgociowa, która daje tylko lepsze samopoczucie. Folia kubełkowe służy do tego żeby ochronić stryeropoan przed kamieniami itp, ale izolacja przeciwwilgociowa na pewno nie jest.

  16. #336
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawq

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Zacznijmy od tego ze ani dysperbit ani folia kubełkowe nie pełnia funkcje izolacji. Dysperbit to bardzo lekka izolacja przeciwwilgociowa, która daje tylko lepsze samopoczucie. Folia kubełkowe służy do tego żeby ochronić stryeropoan przed kamieniami itp, ale izolacja przeciwwilgociowa na pewno nie jest.
    Tak tego się dowiedziałem, przebiłem się przez cały wątek zanim napisałem posta... opisałem co było w planie.
    Izolacja pionowa miała być przygotowaniem przed robieniem elewacji.Ściany grube ok 70 cm na parterze, piętro ok 40 cm.. Firma która ma to robić chce użyć styropianu 10 cm aby nie skuwać narożników które wystają ok 5 cm od płaszczyzny elewacji i zgubić to pod styro - co wy na to ?
    W tej chwili też jest przy gruncie w koło opaska betonowa której chciałbym się pozbyć, pytanie co zamiast niej ?
    Wg niektórych też nie jest to dobre rozwiązanie bo niby oddala wsiąkanie wody przy budynku, a z drugiej strony jak jest wilgoć w gruncie to ją zatrzymuje
    pod sobą przy ścianie i nie pozwala odparować .

  17. #337
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neromax

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-174
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam Panów, mam proste dla was pytanie:

    Jak lepiej wykonać: (wysokość fundamentu 170cm bez piwnic)

    mur --> xps --> klej z siatką ---> izohan wm ---> folia kubełkowa (kubełki do ziemi)
    czy
    mur --> rapowanie ---> izohan wm ---> xps ---> folia kubełkowa

    ja jestem za jedną wersją, murarze oraz kiero za drugą,
    dzięki za pomoc.

  18. #338

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie 2.

  19. #339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tak jest , tylko 2
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #340
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neromax

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-174
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,
    wykonawca jednak upiera się na dodanie siatki i kleju w celu ochrony xps przed kubełkami. (kubełki do muru w celu wentylacji) wg poniższego :

    mur --> rapowanie ---> izohan wm ---> xps ---> SIATKA I KLEJ --> folia kubełkowa

    zgadzać się na jego doradzanie ?

Strona 17 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony