dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 361
  1. #41

    Domyślnie

    No to pojechaliście teraz już nic nie wiem z tego wychodzi, że jak nie mam piwnicy to ekstrudowanym nie ma co sobie d... zawracać tak?
    A czy wiecie gdzie jest jakiś poradnik jak kork po proku wykonać izolację fundamentów chodzi mi o jakiś PDF lub foty dla prostego chłopa.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Moze troche literatury pomoze:
    w skrocie:
    http://www.botament.net/homepage/bro...%20budowli.pdf
    a tu masz bardzo "szeroko"
    http://www.izohan.pl/do_modyfikacji/...undamentow.pdf
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #43

    Domyślnie

    No poradnik git tylko kurcze chodziło mi bardziej o sposoby kładzenia styro łaczenia na zgięciach itd. aby eliminować mostki.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor
    Może i masz rację. Ja wolę mieć taka piwnicę która nawet po oberwaniu chmury zostanie sucha. Konkurecnaj polega tylko na tym, czy mamy zawsze suchą piwnice czy nie. Jeśli nie, ja odpadam. Czy będzie zalan raz czy 10 jest mi obojętne. Zalana to koniec.
    Budują dom za 350, 500 a może 700 tys i decydując się na piwnicę, warto oszczędzać kilka tys. na dodatkowe izolacje?
    A jeśli chodzi o domy bez piwnicy w takich gruntach to nie ma co cudować. Porządnie wykonany fundament wytrzyma pewnie dłużej niż 3 pokolenia...
    Dokładnie o to chodzi i to jest podsumowanie całego wątku
    Jak masz piwnicę, to zadbaj o dobrą izolację, bo inaczej będzie woda podchodziła. Jak nie masz, to wykonaj tylko dobrą izolację przeciwwilgociową.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  5. #45

    Domyślnie

    Moje dzisiejsze doświadczenia z Dysperbitem przy średnio równych ściankach z bloczków (mówię o wystającej zaprawie bądź jej braku) nie jest to wcale łatwe zadanie chyba będzie lepiej na 1 raz rozrobić go 1:1 z woda a na 2 warstwę ewentualnie bez rozrabiania chyba, że ja poprostu robię to za dokładnie
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983
    Chcialbym zabrac glos w tej sprawie, zacznijmy moze od klasyfikacji styropianów używanych do docieplenia fundamentów, aby odpowiedziec sobie na pytanie styropian czy styrodur
    1. Zwykly EPS
    ....
    2. Styropian EKSPANDOWANY
    ...
    3. Styropian EKSTRUDOWANY
    ...
    Nazwa styropian ekspandowany czy ekstrudowany nie jest raczej poprawna - chociaż dość często używana .
    Jest styropian - polistyren ekspandowany (EPS Expanded PolyStyrene) oraz polistyren ekstrudowany (XPS eXtruded PolyStyrene) nazywany u nas chyba najczęściej styrodurem.
    Pozdrawiam,
    Radek

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zastanawialem sie czy ktos zwroci na to uwage
    A jednak... sa czujni na forum...
    Zrobilem to swiadomie, chociaz chwile sie zastanawialem, jednak EPS = EPS czyli wszystkie "hydro" "aqua" itd nalezaloby, zreszta bardzo slusznie klasyfikowac do tej samej grupy co EPS100, jednak wiem, ze "nie przeszloby" i odbieglibysmy mocno od watku.
    Ale tak zgadzam sie: EPS to EPS (w tym takze AQUA , Steinodur, Hydromax, Hydrotherm... itd, czyli podrobki xpsa) oraz XPS, tak powinno sie klasyfikowac te styropiany.
    Pelen szacunek ... i dzieki tylko teraz zupelnie juz namotalismy w tym poscie...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #48

    Domyślnie

    fighter a co z kubełkową piszesz że kubełki na zewnątrz a wszędzie do środka nawet kapsle do kubełkowej pasują jak jest do środka kubełkami??? Jak to jest ????
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tacim
    Co do kubełków: jedni piszą ze kubełki na zewnatrz inni ze do srodka, argumenty za tymi którzy mówia, że do środka:
    1 - Oddychająca ściana fundamentu - wentylowana przestrzen muru... jaka wentylacja? Wentylować zaizolowany bitumem fundament szczelny (przynajmniej z założenia dla wody?) - po co wentylować styropian i bitum? Poza tym trzeba by bylo zrobic jakas szczeline do tego wentylowania.... przeciez i tak za moment to zostanie zamkniete styropianem z gory.

    Argumenty za stosowaniem kubelkiem na zewnatrz:
    1 - chroni nasza warstwe (styropian) lub bitum przed uszkodzeniem mechanicznym

    KONIEC - nie ma wiecej za i przeciw.... kubelki do srodka niszcza izolacje bitumiczna lub styropian... tu nie ma o czym dyskutowac, nie robilem nigdy zdjec bo nie sadzilem ze bede musial robic dokumentacje na forum muratora, dzisiaj bylem na nowej budowie, zauwazylem ze maja kubelki do srodka a pod spodem bezposrednio jakis bitum. Tam gdzie stalem (nie obchodzilem budynku dookola) wykop byl kompletnie zasypany, jezeli sie uda jutro tam podjechac a np. ujscie z rur kanalizacyjnych nie jest zakopane to cykne jakies zdjecie na granicy zasypu (juz powinno byc widac), bo tlumaczyc to jak grochem o sciane widze... jak juz mnie do tego stopnia doprowadzicie to wlasnorecznie odkopie kawalek.... Zreszta... tacim jestes na tym etapie, daj ta folie kubelkami do warstwy dysperbitu co tam namazales, zasyp tak z 50 cm, sproboj to zagescic i ciagnij i wciskaj ta folie w gore i w dol (symulujac osiadanie ziemi wzgledem sciany budynku) a pozniej zobacz jak sobie zmasakrowales ten dokladnie wymalowany fragment...

    Poki co link.... facet tez tlumaczy ... i nic...

    http://www.forumbudowlane.pl/viewtop...43c64707a8ff5c
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ja znam inną rolę kubełków, w dodatku wyczytałem to bodajże na stronie któregoś z producentów, czy tam wykonawcy izolacji pionowej fundamentów:
    mianowicie kubełki są rodzajem drenażu i mają za zadanie pozwolić na swobodny odpływ wykroplonej, czy podciekającej górą wody z lica fundamentu.
    U mnie folia jest kubełkami do wewnątrz, ale nie oparta bezpośrednio na styropianie. Styropian dodatkowo został zaciągnięty siatką i warstwą kleju, a zasypany był dopiero po zaschnięciu kleju. Styro był EPS100, czyli twardy.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jutro biore do bagaznika lopate....
    a pozniej zabieram ja z budowy tutaj, moze latwiej Wam to wejdzie do glowy (żart... bez fochów poprosze)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    fighter ja chętnie zobaczę co tam odkopałeś, serio

  13. #53

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem w pewnym dyżym sklepie z mat. bud. na literkę D..... i szukałem Izohan WK nigdzie tego nie ma mówiono mi, że WL spokojnie przyklei XPS do dysperbitu. Nawet na szkoleniach mówili im, że WL da radę to po cholere robią WK skoro WL daje radę.
    Wiecie co tak poczytałem i ręcę mi opadły to dysperbit nakłada się szczotką czy pacą.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    dysperbit nakłada się szczotką czy pacą.
    Można i pacą, ale ucieka Lepiej szczotką, bo toto rzadziocha jest...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tacim:

    Izohan WL
    http://www.izohan.pl/download_script...niczna&roz=pdf
    (wykopiowany fragment) :
    Zastosowanie
    ˇ przyklejanie twardych płyt izolacyjnych ze spienionego polistyrenu
    (styropianowych typu EPS)
    ˇ gruntowanie podłoży mineralnych pod właściwą izolację w systemie
    IZOHAN IZOBUD W po rozcieńczeniu z wodą 1:1 (woda : IZOHAN IZOBUD WL)
    ˇ wykonywanie bezspoinowych powłok przeciwwilgociowych typu lekkiego

    Izohan WK:
    http://www.izohan.pl/download_script...niczna&roz=pdf
    (wykopiowany fragment)
    Zastosowanie
    ˇ przyklejanie polistyrenu EPS i XPS do podłoży nienasiąkliwych (blachy),
    nasiąkliwych (beton) oraz płyt styropianowych między sobą
    ˇ przyklejanie płyt styropianowych jednostronnie bądź dwustronnie laminowanych
    papą
    ˇ przyklejanie pap do styropianu
    ˇ klejenie pap asfaltowych do podłoża betonowego oraz między sobą
    w wielowarstwowych izolacjach wodochronnych
    ˇ klejenie twardych płyt z wełny mineralnej
    ˇ wykonywanie powłok o charakterze hydroizolacyjnym


    Co do zdjec fundamentow izolowanych bitumem, folia kubelkowa do sciany budynku: jeszcze nie bylem, ale mam juz namierzone gdzie tak jest zrobione ... wiec niedlugo sie pojawia, musze sie tylko ogarnac z robota papierkowa
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No dobra papy nie dajemy ale co w końcu mamy dać, żeby zaizolować te fundamenty w glinie. Dom bez piwinicy oczywiście.

    Chcieliśmy dać tak:
    Dysperbit jako grunt
    WL jako izolacja
    Styropian - raczej zwykły
    Folia kubełkowa
    drenaż

    Tak już było prawie ustalone ale dziś wyczytałam, że w glinie nie robi się folii, bo pod domem zrobi się jezioro, że w glinie nie robi się drenażu, bo wokół domu zrobi się sadzawka, że w glinie praktycznie wystarczy tylko maznąć dysperbitem, dać styropian i już. A za cenę folii i drenażu zrobić pożądną izolację poziomą jedną, dwie czy nawet trzy i to podwójne ale jaką mamy pewność, że dobrze nam ją zrobią
    Może faktycznie szkoda kasy na te nowinki skoro one są niepotzrebne?!

    To w końcu jak jest.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    608-48-48-03 Jarek Kurach MC Bauchemie Botament mistrzu od tych spraw... przez telefon latwiej.

    722-389-100 Henryk Kotek, IZOHAN, doradca techniczny
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Hmmm....

    Czyli u mnie panowie klada folie kubelkowa kubelkiami do sciany?...tak mi to wyglada ze zdjecia....czyli zle



    Mamy Styrodur „10” , po dwie warstwy papy no i ta nieszczesna folie kubelkowa....

    Maja

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No to juz przechodzi ludzkie pojecie.... CO TO JEST??!!
    Jezeli dobrze widze: sciana fundamentowa, na niej styropian, na tym klej z siatka.. i na tym izolacja???? a jak taka izolacja ma byc szczelna? przeciez od dolu, przy lawie nie ma izolacji przeciwwodnej, woda gruntowa dostanie sie do sciany fundamentu dolem....szczelina ktora powstala pomiedzy sciana fundamentu a styropianem.... izolacja jest szczelna kiedy jest ciagla... a nie przerwana.
    I po co to siatkowac i kleic jak na elewacji??? zeby zrobic warstwe ktora bedzie odpadac pod stalym naporem wody???!! taniej i lepiej folia kubelkowa (sama), kubelki na zewnatrz...czyli odwrotnie !!! Przeciez to jest MARNOWANIE MATERIALU...
    na tym zdjeciu:
    - to czarne mazidlo ktore mialo pelnic funkcje izolacji przeciwwodnej
    - siatka do docieplen
    - klej do siatki
    i jeszcze robocizna za to....
    Ty tez dzwon do Kuracha albo do Kotka (niech chlopaki popracuja troche)

    aaa widze ze ta kubelkowa jest niezle docisnieta teraz.... a wez zajrzyj jak ten bitum pod spodem wyglada, obstawiam ze juz kubelki sa odcisniete, a co bedzie kiedy docisnie ta folie kilka ton osiadajacej, zageszczanej ziemi??? przeciez ta folia wbije sie w styropian rwąc warstwe siatki, kleju, i bitumu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983
    No to juz przechodzi ludzkie pojecie.... CO TO JEST??!!
    Jezeli dobrze widze: sciana fundamentowa, na niej styropian, na tym klej z siatka.. i na tym izolacja???? a jak taka izolacja ma byc szczelna? przeciez od dolu, przy lawie nie ma izolacji przeciwwodnej, woda gruntowa dostanie sie do sciany fundamentu dolem....szczelina ktora powstala pomiedzy sciana fundamentu a styropianem.... izolacja jest szczelna kiedy jest ciagla... a nie przerwana.
    I po co to siatkowac i kleic jak na elewacji??? zeby zrobic warstwe ktora bedzie odpadac pod stalym naporem wody???!! taniej i lepiej folia kubelkowa (sama), kubelki na zewnatrz...czyli odwrotnie !!! Przeciez to jest MARNOWANIE MATERIALU...
    na tym zdjeciu:
    - to czarne mazidlo ktore mialo pelnic funkcje izolacji przeciwwodnej
    - siatka do docieplen
    - klej do siatki
    i jeszcze robocizna za to....
    Ty tez dzwon do Kuracha albo do Kotka (niech chlopaki popracuja troche)

    aaa widze ze ta kubelkowa jest niezle docisnieta teraz.... a wez zajrzyj jak ten bitum pod spodem wyglada, obstawiam ze juz kubelki sa odcisniete, a co bedzie kiedy docisnie ta folie kilka ton osiadajacej, zageszczanej ziemi??? przeciez ta folia wbije sie w styropian rwąc warstwe siatki, kleju, i bitumu.
    Spiesze doniesc, ze to jest sciana piwnicy mieszkalnej, a nie fundamentowa. Jezeli to robi jakas roznice w marnotrastwie materialu...
    Lece krzyczec o te kubelki.....tak wygladalo w srode....mam nadzieje, ze do dzisiaj nie zasypali i cala sciana z kubelkami zniknela pod tona skarpy.

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony