dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ememik124
    Guest
    ememik124

    Domyślnie Dreny w studni? Zakopać?

    Witam,
    Od paru lat powolnym tempem buduje dom wraz z rodzina. Ostatnio padl pomysl aby z piwnicy urzadzic pokoj mieszkalny, jednak w tejze piwnicy jest studnia (gł. ~2m). Po zasypaniu, przez dreny ciagle splywa woda! Jaki jest najlepszy sposob na zakopanie tej studni aby wilgoc pozniej nie przenosila sie na scainy, sufit?
    Pozdrawiam Michał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Dreny w studni? Zakopać?

    Cytat Napisał ememik124
    Witam,
    Od paru lat powolnym tempem buduje dom wraz z rodzina. Ostatnio padl pomysl aby z piwnicy urzadzic pokoj mieszkalny, jednak w tejze piwnicy jest studnia (gł. ~2m). Po zasypaniu, przez dreny ciagle splywa woda! Jaki jest najlepszy sposob na zakopanie tej studni aby wilgoc pozniej nie przenosila sie na scainy, sufit?
    Pozdrawiam Michał

    Jeśli przez dreny ciągle spływa woda do studni to jej zakopanie spowoduje (spowodowało?), że woda znajdzie sobie inne ujście w jej pobliżu.
    Może lepiej jakoś ją przykryć i niech zostanie?

  3. #3
    ememik124
    Guest
    ememik124

    Domyślnie

    No tak ale chodzi mi o to w jaki sposob pozbyc się studni? Zalezy mi na pokoju mieszkalnym z tej piwnicy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał ememik124
    No tak ale chodzi mi o to w jaki sposob pozbyc się studni? Zalezy mi na pokoju mieszkalnym z tej piwnicy

    Ale czy fakt tej studni pod podłogą wyklucza mieszkanie w tym pomieszczeniu?
    Dążę do tego, że wg mnie można z tym żyć, a przeróbka tego może być bardzo kosztowna.

  5. #5
    ememik124
    Guest
    ememik124

    Domyślnie

    tak jednak bedzie przechodzila wilgoc co spowoduje powstanie grzyba, wilgoci na scianach podlodze (woda bedzie szla w gore ) i czy jest sposob na zniszczenie doslowne tej studni ? Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał ememik124
    tak jednak bedzie przechodzila wilgoc co spowoduje powstanie grzyba, wilgoci na scianach podlodze (woda bedzie szla w gore ) i czy jest sposob na zniszczenie doslowne tej studni ? Pozdrawiam

    Dynamit?
    Dreny z tej studni musisz wyprowadzić na zewnątrz, a wtedy możesz ją zasypać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony