dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    u siebie dałem grubą folię fundamentową pod murłatę ale cieśla zapytał się mnie jak w tym miejscu może pojawić się wilgoć?
    A jeżeli nawet wilgoć pociągnęłaby od fundamentów do murłaty to czy brak tej izolacji byłby największym moim problemem... no i coś w tym jest

    no chyba ze ta izolacja daje ochronę murłaty w okresie budowy kiedy ściany są jeszcze mokre i niezabezpieczone od zewnątrz żadnym tynkiem itp.

    czytam i czytam
    i mam już mętlik w głowie


    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piątka
    ja bym takich wniosków nie wysuwała
    budujesz dom nowy
    naprawdę więcej się ludzi mocno zdziwi, że jej nie masz ..np. na ściance kolankowej pod murłatą..na każdym pomiędzy drewnem a murem..
    u mnie były rozmowy czy trzeba jeszcze lepik pod papę..bo podobno papy robione są głównie z tektury i po latach ulegają zanikowi
    i cała izolacja na nic. Ludzie chwalą też poziomujące podkładki z drewna( i to może byc potem niewidoczne) lub folie z pcv grubości 1mm, bo nie wymagają lepiku i można je układać bezpośrednio na murze , że są trwalsze, ale nasz majster mówił, że niektórzy producenci folii zamiast pcv dodają kredę i szmaty..? jeśli nie pomyliłam..

    podkładki z drewna a papa - to chyba jednak różne cele stosowania?


    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    nie, to chyba tak jak są różne "lokalne" szkoły .. jedni zamiast papy dają nieduże podkładki z twardego drzewa pod murłatę,
    by unieść ją ponad wieniec , wydawało mi się to mądre, bo belka nie nasiąka tak łatwo od muru i powstaje szczelina wentylacyjna
    pomiędzy wieńcem a murłatą..
    anetina ja pisze to co słyszałam.. a u mnie majster i mąż postawili na papę..

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piątka
    nie, to chyba tak jak są różne "lokalne" szkoły .. jedni zamiast papy dają nieduże podkładki z twardego drzewa pod murłatę,
    by unieść ją ponad wieniec , wydawało mi się to mądre, bo belka nie nasiąka tak łatwo od muru i powstaje szczelina wentylacyjna
    pomiędzy wieńcem a murłatą..
    anetina ja pisze to co słyszałam.. a u mnie majster i mąż postawili na papę..
    Jeśli te podkładki zabezpieczyć mają murłatę co co je zabezpieczy?
    Słyszałem też teorię, że folia pod murłatą w przypadku problemów ze szczelnością dachu powoduje pływanie murłaty w wodzie co jej na pewno zaszkodzi.
    Fakt faktem teorie są różne i nie ma możliwości udowodnienia celowości dawania lub nie izolacji pod murłatą.
    Ja zakładałem, że na tej wysokości wilgoci nie będę miał i zufałem starej daty fachowcowi.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    dziękuję za wszelkie rady
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony