dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt - komentarze

    Zapraszam.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nerwa

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Oglądam Twoją budowe z zapartym tchem bo czeka mnie też to za parę miesięcy. Trzymam kciuki. W późniejszym czasie zapytam o koszta.. tak dla porównania i negocjacji z moimi wykonawcami. Pozdrawiam.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za miłe słowa.
    Życzę owocnych przygotowań do budowy.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Player_pl z niecierpliwością czekam na Twoje uwagi dot. błędów w projekcie. Za 2 tygodnie zaczynam prace, więc każda uwaga mi się przyda...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    W dzienniku dodałem informacje o błędach w projekcie. Można sobie pooglądać/przeanalizować. Być może w nowszych wersjach projektu coś poprawili? - mój jest mniej więcej z połowy 2008 roku.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar margay
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1.290
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    Witam,
    Postanowiłam się wtrącić choć buduję według innego projektu, a tu widzę sami rubinowcy
    My zaczęliśmy budowę pod koniec kwietnia więc jesteśmy na podobnym etapie (w poniedziałek zaczynamy więźbę)

    Bardzo podoba mi się twój projekt, zwracałam na niego uwagę przy wyborze projektu. MG Projekt ma ładne projekty, ale rubin wydawał mi się wtedy ogromny

    Pozdrawiam i życzę powodzenia na dalszych etapach budowy

    Ps. Będę podglądać Twój dziennik bo na prawdę piękny domek budujecie

  7. #7

    Domyślnie

    jaką dachowke kupiłeś czy moze to RUPP Ceramika? jeżeli mozesz to napisz mi na priv ile zapłaciłeś za dachówke i inne akcesoria dachowe. z góry dzieki

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Creaton Premion antracytowa angoba. Tak jak któryś model Ruppa jest barwiona w masie. kapi01, przeczytaj priva.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    Jakie masz pustaki do terivy? Keramzytowe?

    I jeszcze pytanie jaką membranę w końcu wybrałeś (też muszę teraz podjąć decyzję i mam dylemat) ?

    Pzdr

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Pustaki są z keramzytu z firmy BETARD spod Wrocławia, jakoś nie mam zaufania do żużlowych a różnica w cenie na całości to kilkaset złotych.
    Membranę juz wybrałem - Dorken DELTA VITAXX (www.deltaclub.pl/produkty/dorken0_1.pdf). Jest bardzo mocna, mocniejsza od DELTA MAXX i trochę od niej tańsza.[/url] Kupiłem ją w sklepie internetowym www.folnet.pl, bardzo polecam, przesyłkę otrzymałem na następny dzień.

  11. #11

    Domyślnie okno w kuchni

    zastanawiałem się również nad likwidacją tego okna - ale po głębokich przemyśleniach mówię zdecydowanie nie! elewacja drastycznie traci na wyglądzie - a w kuchni nawet z 2 oknami można wszystko pomieścić.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majamp
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Witam

    Podczytuje od czasu do czasu i szukam inspiracji, stąd pytanko- czy mogę pożyczyć sobie zdjęcie Waszego komina do dziennika? Nigdzienie mogę znaleźć realizacji z Terci Matrix. A zdjęcia na stronach sprzedawców zupełnie przekłamują kolor.

    To jak, mogę?

    Pozdrawiam

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    No jasne, nie ma problemu. Dzisiaj dodałem parę nowych zdjęć z kominem w tle (a nawet w roli głównej...)
    Inna sprawa, że kominy nie są jeszcze super dokładnie doczyszczone po fugowaniu, więc ich kolor nieco się zmieni - na odrobinę ciemniejszy.

    Oto zdjęcie, które najlepiej oddaje kolor tej cegły:


  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kiedy montaż okien i rolet ? Będą jakieś fotki ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Niestety dopiero za miesiąc. Tak długo rozpatrywałem różne aspekty techniczne okien i rolet, że okna zamówiłem dość późno. Oczywiście fotki będą.
    Wybrałem dębowe okna Urzędowski w profilu Galux 88 mm, natomiast rolety firmy Ideal bazującej na komponentach belgijskiej firmy Building Plastics oraz silnikach włoskiej firmy Nice.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majamp
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Super Te ostatnie zdjęcia przekonały mnie, że to właściwy wybór. Mieliśmy robić kontrastwo- w ręcznie formowanym klinkiere, który później pojawi się na elewacji, ale zanim to nastąpi to może już tego samgo klinkieru nie być w sprzedaży (właśnie to przechodzimy z wcześniej wybranym). Dlatego koncepcja- ten sam kolor bardzo o nas przemawia.

    Dzięki jeszcze raz

  17. #17

    Domyślnie

    Witam Powiedz co Cię przekonało do Urzędowskiego i jakie masz opinie już po realizacji. Co to znaczy że nie masz jeszcze wszystkich szprosów? Zrobią jeszcze jakieś?
    Jestem właśnie na etapie wyboru okien i męcze się okrutnie . Proponują mi np trzyszybowe plastiki sześciokomorowe Veki w cenie drewnianych z meranti z niewielkiej stolarni koło Nowego Sącza. Dylemat okrutny. Estetyka podpowiada drewno i naklejane szprosy ( bo plastiki mogą mieć tylko szprosy międzyszybowe pzrynajmniej w tej cenie) a z drugiej strony rozsądek podpowiada że energooszczędność plastików jest lepsza.
    Powiedz co myślisz
    Pozdrawiam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Chciałem drewniane, znam parę osób, które mają okna Urzędowskiego i są zadowolone, więc je wybrałem. Okna jakościowo bez zarzutu, jestem zadowolony.
    Co do szprosów, to w przypadku okien drewnianych możliwe są tak zwane szprosy wiedeńskie (inaczej ramki szprosowe). Można je w dowolnym momencie zdjąć i obecnie nie są u mnie założone.
    Jeśli chodzi o plastiki, to jak najbardziej możliwe są szprosy naklejane w prawie wszystkich systemach i z tego co pamiętam, to nie są jakoś szczególnie drogie.
    Jeśli chodzi o okna drewniane, to musisz być całkowicie pewien, że owa stolarnia robi dobre okna, niełatwo je dobrze wykonać...

  19. #19

    Domyślnie

    fajnie to wygląda czy dzieje się teraz cos na budowie? bo fotek narazie nie przybywa?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    player_pl

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Niestety nic się w tej chwili nie dzieje, mrozy dają się we znaki... Nie mam żadnego piecyka żeby choć trochę podgrzać bo myślę, że przy braku ocieplenia poddasza i pewnej ilości różnych dziur ciężko byłoby to zrobić. Czekam na jakieś dodatnie temperatury.
    Przed mrozami rozpocząłem instalację elektryczną i trochę kabli już na ścianach wisi. Wykonałem także piony do odkurzacza centralnego. Po wszystkich kabelkach planuję tynki, później woda, ogrzewanie i wylewki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony