dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 141
  1. #21

    Domyślnie

    ANSE&DREW - no niestety, zwykle to piszę ja, Adam, żonka jakoś niechętnie się do tego zabiera

    OK, już wyjaśniam. Może niewyraźnie sformułowałem pytanie (chociaż sidor zrozumiał o co mi chodziło ). Mianowicie chodziło mi o sposób przymocowania korpusu do blatu. Wiem, że w szafkach kuchennych robi się te wąskie wieńce i pytałem sidora w jaki sposób przymocował blat do tych prezentowanych szafek, bo przecież tam nie ma wąskich wieńców. No i odpowiedział mi, że na kołki (tak jak podejrzewałem) i mimośrody Mam nadzieję, że już wyjaśniłem dokładniej o co pytałem.

    Pozdrawiam serdecznie, Adam

  2. #22

    Domyślnie hej

    Dla Dziaracz - wszystko robiłem z gotowej płyty maninowanej Kronopol - w markecie przepłacasz wszystko !!!!!!

    płyta 170 zł , cięcie płyty bez różnicy ile formatek 30 zł - czyli pocięta płyta 200 zł i oklejanie jakieś 3,50 - 4 zł za metr (okleina 2mm)

    wszelkie narzedzia jak i okucia kupujcie w sklepach meblowych
    markety porównywałem - 100% większe ceny

    Dla GosiaiAdam :

    - tak w szafkach rtv i komodzie na kołki i mimośrody

    - kuchenne i łazienkowe normalnie na wieńce i wkręty

  3. #23
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  4. #24

    Domyślnie

    sidor: na wstepie szacuneczek
    A teraz... jak wykonujesz otwory pod zawiasy do szafek?, z tego co sie orientuje, to do tego sa specjalne frezarki by bylo dobrze i prosto.

    A co sadzisz o kupnie korpusow do szafek kuchennych a reszte zrobic samemu?, myslisz ze warto pobawic sie w produkcje takich korpusow dla siebie pod wymiar?

    U siebie pewnie zaczne taka zabawe od szafki z szufladami na mechanizmach Bluma pod umywalke do lazienki

    Mozesz polecic jakies konkretne akcesoria do montazu, okucia...?

  5. #25

    Domyślnie

    wszelkie narzedzia jak i okucia kupujcie w sklepach meblowych
    markety porównywałem - 100% większe ceny



    no to zauważyłem na paru przykładach. ...

    - uchwyty meblowe.
    - nózki
    nie wspomnę już o osprzęcie do pracy a tu przykład z mojego życie. Kupiłem przez Allegro wiertarkę za 250 zł a taka sama w castoramie 400zł

    Kolejny przykład ćwierćwałki i kantówki. NA tych elementach to chyba mają ze 300% przebitki. U producentów co prawda w hurcie są to groszowe sprawy. Ale żeby aż taką przebitkę dawać to aż głowa boli gdy się człowiek za nią łapie.

    A i kolejny przykład z innej beczki. Zamek do drzwi Alledrogo 100 z przesyłką natomiast casto coś koło 150zł - ten sam .

    Popieram kolegę i potwierdzam .

    "wszelkie narzedzia jak i okucia kupujcie w sklepach meblowych
    markety porównywałem - 100% większe ceny"



    A tak na marginesie to tyle pytań zadawałem bo nie wiedziałem że ii na płytach mają taki monopol......

    pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    jeszcze mam jedno pytanie do kolegi SIDOR. W jaki sposób ustawiałeś ze sobą deski do skręcenia?? np bok i górną część. Czy najpierw we wszystkich elementach wierciłeś otwory czy może przewiercałeś obie deski ??

    chodzi o dokładne spasowanie otworów tak aby ścianki po skręceniu stykały się równo krawędziami. Szablon jakiś czy na żywca??

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    powiedz mi kolego w jakim miejscu zaopatrujesz sie w płytę i cięcie bo zawodowo zajmuje sie meblami od podstaw i zdziwiony jestem ilością cięć względem ceny jaką podałeś i czy napewno są to płyty kronopol podaj mi symbol danej laminatki i okleiny abs
    Hej,

    nie do mnie ale odpowiem - we Wrocławiu w Spec-Haus cena jest podobna, a nawet trochę niższa Płyty Pfleiderera zaczynają już się od niewiele ponad 130zł, a cięcie o ile pamiętam chyba 23zł niezależnie od ilości formatek (chyba jest ograniczenie do 30szt), lub jak przychodzisz z własną płytą to wtedy jest cena liczona od formatki.

  8. #28

    Domyślnie

    im więcej czytam na tym forum tym więcej rodzi się pytań i chęci do samodzielnego zmajstrowania szafeczek

    Więc nie próżnując zadam kolejne pytanie .

    Czy przy robieniu np szafek do kuchni gdzie szafki znajdują się w jednym ciągu czyli jedna przy drugiej nie będzie bardziej opłacalne jeśli zastosuje się do wykonania stelaży desek w białym kolorze laminatu a na fronty laminat o strukturze drewna??

    Dziś trochę podzwoniłem i ceny mają się tak. :

    płyta laminowana o wymiarach 280 / 207 cm / 18mm
    - biała 120 zł
    - drewnopodobna 140 - 280 zł

    cięcie całej płyty bez względu na ilość elementów 18 zł.

    laminowanie krawędzi 2mm laminat 4 zł /metr




    liczby nie kłamią a ja się już zastanawiam nad nowymi szafkami

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziaracz
    wszelkie narzedzia jak i okucia kupujcie w sklepach meblowych
    markety porównywałem - 100% większe ceny
    Tylko, że Ty porównujesz allegro z marketami a nie sklepu meblowe z marketami tak na marginesie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał dziaracz
    wszelkie narzedzia jak i okucia kupujcie w sklepach meblowych
    markety porównywałem - 100% większe ceny
    Tylko, że Ty porównujesz allegro z marketami a nie sklepu meblowe z marketami tak na marginesie
    tylko że sklepy meblowe też mają swoje konta na allegro

  11. #31

    Domyślnie witam

    dla dziaracz
    "chodzi o dokładne spasowanie otworów tak aby ścianki po skręceniu stykały się równo krawędziami. Szablon jakiś czy na żywca??"

    kupiłem ściski stolarskie i składałem mebel na sztywno i nawiercałem otwory na konfirmaty - specjalną narzynką - i wkęcasz potem konfirmata - lekkie odchyły ustalałem gumowym młotkiem delikatnie i to wszystko

    Co do płyt to Spec Haus ma taniej ale brzydsze - nie wiem w jakim formacie jest płyta - ale chyba miejsza niż w Kronopolu

    Masz racje kolego DZIARACZ - zależy wszystko od Ciebie - ja zrobiłem wszystko w venge a fronty zebrano - plecy orzech - drożej ale ładniej choć i z białej płyty można ładnie zrobić - rzecz gustu

    dla Deamos - ja stosowałem wsszystko BLUM !!!

  12. #32

    Domyślnie

    Kuchnia robiona przez męża...ale jeszcze nie skończona

  13. #33

    Domyślnie

    A tu łazienka...i też jeszcze nie skończona brakuje jednego elementu

  14. #34

    Domyślnie

    Kuchnia od drugiej strony, ale brakuje jeszcze szafki po lewej stronie od okna


  15. #35

    Domyślnie Hej

    To kolejne fotki kuchni i łazieneczki. Zostało kilka poprawek jak zabudowa pod piecem , zabudowa okapu itp - wkrótce ruszam z garderobą

    szafka narożna w kuchni:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...97455e217.html

    szuflada w kuchni pod zlewem ze specjalnym wycięciem
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d0b213d0e.html

    szuflada z wysokim frontem i relingami + półeczka mojego pomysłu - ludzie wywalają na różne carga a można samemu coś pomyśleć i zrobić
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d511da8a1.html

    łazienka - góra - jeszcze musze obudować piec od dołu i wymienić lewą szafke na głębszą jednak
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d511da8a1.html

    łazienka po zlewikiem z lewej zabudowana pralka
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...25e910062.html

    dla tych którzy początkują - to jest szuflada blum pełny wysów z hamulcem:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a1d681bf4.html

    górne szafki ze szkłem - kuchnia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7e393d5aa.html

    kuchnia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ddae1c479.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5ece7bf8d.html

  16. #36

    Domyślnie Re: Hej

    Cytat Napisał sidor
    nie chciałeś tu dać cargo dwa talerze obrotowe...chyba by był lepszy dostęp? U siebie tak zrobiliśmy i powiem Ci że jesteśmy zadowoleni...juto fotkę zapodam
    Podziwiam Twoją pracę, bo wiem ile to kosztuje wysiłku - pozdrawiam zapaleńca z wyboru

  17. #37

    Domyślnie Re: Hej

    Cytat Napisał Emilka26
    Cytat Napisał sidor
    nie chciałeś tu dać cargo dwa talerze obrotowe...chyba by był lepszy dostęp? U siebie tak zrobiliśmy i powiem Ci że jesteśmy zadowoleni...juto fotkę zapodam
    Podziwiam Twoją pracę, bo wiem ile to kosztuje wysiłku - pozdrawiam zapaleńca z wyboru
    Zgadzam się że jest to praktyczniejsze ale powiem Ci tak - jest to adaptacja strychu - wykonaliśmy ją z Ojcem we dwóch od samych podstaw - ściany,podłogi,okna,schody no i przyszedł czas na meble.
    Robiliśmy tak aby były nowoczesne na dobrych okuciach i prowadnicach a reszta poprostu z oszczędności na razie ale - wywalam półke w przyszłości i wsadzam talerze i po problemie. Tak samo w innych przypadkach.
    Wszystko jest w mojej głowie
    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie Re: Hej

    Cytat Napisał sidor

    Robiliśmy tak aby były nowoczesne na dobrych okuciach i prowadnicach a reszta poprostu z oszczędności na razie ale - wywalam półke w przyszłości i wsadzam talerze i po problemie. Tak samo w innych przypadkach.
    Wszystko jest w mojej głowie
    Pozdrawiam
    No to podobnie jak u nas, postaram się na jutro zrobić zdjęcie pseudo cargo (po lewej stronie od słupka z piekarnikiem i mikrofalą) które zrobiliśmy przeraziła nas cena prawie 600 zł w hurtowni, więc na razie "skleciliśmy z deseczek"

    pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Sidor

    jak możesz daj jakiś namiar na GG potrzebuje parę odpowiedzi na 2-3 pytania na priv...pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie Re: Hej

    Cytat Napisał Emilka26
    Cytat Napisał sidor

    Robiliśmy tak aby były nowoczesne na dobrych okuciach i prowadnicach a reszta poprostu z oszczędności na razie ale - wywalam półke w przyszłości i wsadzam talerze i po problemie. Tak samo w innych przypadkach.
    Wszystko jest w mojej głowie
    Pozdrawiam
    No to podobnie jak u nas, postaram się na jutro zrobić zdjęcie pseudo cargo (po lewej stronie od słupka z piekarnikiem i mikrofalą) które zrobiliśmy przeraziła nas cena prawie 600 zł w hurtowni, więc na razie "skleciliśmy z deseczek"

    pozdrawiam
    no chętnie ujrze te deseczki sklecone

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony