dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 144
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał WaldiM
    6,7 cm w warstwie docieplenia powinno się montować jeżeli masz okna energooszczędne, murowanie w licu ściany to wyrzucone pieniądze w błoto, mostek liniowy jest większy niż ramy okna.
    no nie do końca
    100% ta wartość jest prawidłowa, w celu wykorzystania na maksa właściwośći izolacyjnych materiału, są to dane z Dortmundu, u nas sprawdzane na UWM. Jeżeli sobie życzysz podam ci podstawy obliczeń.
    nie do konca powtórzę. Z jednym się zgadzam - montaż w licu muru przy takiej konstrukcji ściany generuje duży współczynnik liniowy ale podana wartość 6-7 cm wysunięcia w warstwę ocieplenia nie jest do końca prawda - wszystko zależy od grubości tego docieplenia - przy okładaniu ścian 10 -15 cm styropianu mija się z celem generując zwiększone koszty montażu nie dając realnie nic w zamian
    Ale też duża cześć z Was sama generuje ogromne koszty montażu i bardzo często nieprawidłowe zamontowanie okien - dotyczy to ścian 3W
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał WaldiM
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał WaldiM
    6,7 cm w warstwie docieplenia powinno się montować jeżeli masz okna energooszczędne, murowanie w licu ściany to wyrzucone pieniądze w błoto, mostek liniowy jest większy niż ramy okna.
    no nie do końca
    100% ta wartość jest prawidłowa, w celu wykorzystania na maksa właściwośći izolacyjnych materiału, są to dane z Dortmundu, u nas sprawdzane na UWM. Jeżeli sobie życzysz podam ci podstawy obliczeń.
    nie do konca powtórzę. Z jednym się zgadzam - montaż w licu muru przy takiej konstrukcji ściany generuje duży współczynnik liniowy ale podana wartość 6-7 cm wysunięcia w warstwę ocieplenia nie jest do końca prawda - wszystko zależy od grubości tego docieplenia - przy okładaniu ścian 10 -15 cm styropianu mija się z celem generując zwiększone koszty montażu nie dając realnie nic w zamian
    Ale też duża cześć z Was sama generuje ogromne koszty montażu i bardzo często nieprawidłowe zamontowanie okien - dotyczy to ścian 3W
    Zaraz mnie cholera trafi, nie bardzo rozumiem co to jest nie do końca ?. Przy takiej warości i wysunięciu okien o 6,7 cm poza lico muru w warstwę ocieplenia uznaje się w obiliczeniach do świadectwa energetycznego, że cieplny mostek liniowy nie istnieje. Nie zależy to absolutnie od grubości materialu na ścianach i nie ma z tym nic wspólnego. W wyniku badań stwierdzono różnicę 0,045 w ścianie z oknem w licu do 0,005 w ścianie z wysuniętym oknem o 6,7 cm w warstwie ocieplenia.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wiec niech cie trafi
    A co stwierdzono przy ociepleniu 30 cm i wysunięciu czoła okna poza lico muru o 10 cm?
    I dla porównania co stwierdzono przy wysunięciu czoła okna o 7 cm względem lica muru i dociepleniu 10 cm styropianu?
    Sorki ale niech cie nie trafia tylko zanim cokolwiek zacytujesz pomyśl czy nie wprowadzisz w błąd innych - sądzisz, że oba przypadki są identyczne, bo gdzieś tam w Reichu napisali?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    wiec niech cie trafi
    A co stwierdzono przy ociepleniu 30 cm i wysunięciu czoła okna poza lico muru o 10 cm?
    I dla porównania co stwierdzono przy wysunięciu czoła okna o 7 cm względem lica muru i dociepleniu 10 cm styropianu?
    Sorki ale niech cie nie trafia tylko zanim cokolwiek zacytujesz pomyśl czy nie wprowadzisz w błąd innych - sądzisz, że oba przypadki są identyczne, bo gdzieś tam w Reichu napisali?
    Nie wiem o czym ty piszesz, podejżewam że sam nie wiesz o czym piszesz. Obwodowy mostek cieplny okna nie ma nic wspólnego z grubością styropianu na ścianach, rozumiem że trudno jest ci to pojąć i nic nie poradzę na to, w każdym razie nie pisz takim tonem tych bzdur bo sam ludzi wprowadzasz w błąd. Mostki się liczy wg normy i pewnych stałych wartości w niej zamieszczonych lub ręćznie jak lubisz całki, mostek cieplny dookoła okna nie ma nic wspólnego z grubościa styropianu na ścianach. Jak masz wątpliwości to wyślij zapytanie do dowolengo Uniwerku lub politechniki z kierunkiem ogrzewnictwa, jak nie masz napisz na priva podrzuce ci kilka adersów, bo nie rozumiesz problemu i mylisz kilka pojęć, warości całkowitej U ściany i zasad liczenia mostków cieplnych obwodowych w przypadku przerwania jednorodności tejże ściany. Dla obu tych pozycji muszą być przeprowadzone oddzielne obliczenia, nie można ich traktować identycznie.

  5. #25

    Domyślnie

    Chciałbym zaproponować bardziej praktyczne wypowiedzi obu dyskutantów.
    Jak uszczelnić okno wysunięte przed lico muru?
    Czy np. otwór okienny, z którego zostało wysunięte okno, dookoła uszczelnić np. płytami styroduru? Czy uszczelnia się np. pianką na styku okno-ocieplenie?
    Przyjmuję, że okno o grubości ramy 7,3cm zostanie wysunięte na 6-7cm poza lico muru.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Od środka taśma paroszczelna,między ociepleniem a ramą pianka i od zewnątrz taśma paroprzepuszczalna ,,,
    Gotowy system ma Illbruck, można też kombinować "domowym sposobem" czyli taśma bitumiczna od środka,pianka i coś tam na zewnątrz !


  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    ...Obwodowy mostek cieplny okna nie ma nic wspólnego z grubością styropianu na ścianach.....
    może i nie wiem co pisze, jak zawsze , na Polibudę wybierać się nie będę, oczywiście dla ciebie nie ma to znaczenia, ważne by było te 6-7 cm bo gdzieś tam tak napisali, nawet jeśli okno będzie usytuowane w licu 20 cm styropianu będzie wszystko OK bo liczy się tylko liniowy współczynnik, który faktycznie zależy przede wszystkim od grubości ościeżnicy ale także od sposobu wykonania tego szczegółu (czy jest z wegarkiem czy tez nie, i jaki jest ten styropianowy węgarek) o czym zapomniałeś wspomnieć.
    To jak według ciebie najlepiej zamontować ościeżnicę 92mm grubości (Np Schuco Si-82) przy ścianie dwuwarstwowej docieplonej 10 cm styropianu?
    Czekamy na ciekawe obliczenia na poziomie katedry matematyki jakiegokolwiek uniwerka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał WaldiM
    ...Obwodowy mostek cieplny okna nie ma nic wspólnego z grubością styropianu na ścianach.....
    może i nie wiem co pisze, jak zawsze , na Polibudę wybierać się nie będę, oczywiście dla ciebie nie ma to znaczenia, ważne by było te 6-7 cm bo gdzieś tam tak napisali, nawet jeśli okno będzie usytuowane w licu 20 cm styropianu będzie wszystko OK bo liczy się tylko liniowy współczynnik, który faktycznie zależy przede wszystkim od grubości ościeżnicy ale także od sposobu wykonania tego szczegółu (czy jest z wegarkiem czy tez nie, i jaki jest ten styropianowy węgarek) o czym zapomniałeś wspomnieć.
    To jak według ciebie najlepiej zamontować ościeżnicę 92mm grubości (Np Schuco Si-82) przy ścianie dwuwarstwowej docieplonej 10 cm styropianu?
    Czekamy na ciekawe obliczenia na poziomie katedry matematyki jakiegokolwiek uniwerka
    Wyraźnie napisałem okno ma być zamontowane w warstwie ocieplenia rozpoczynasz idiotyczną wymianę zdań zpupełnie nie na temat. Stwierdzenie, że okno ma być zamontowane w warstwie ocieplenia w odległości 6,7 cm od lica muru nie podlega żadnej dyskusji i to powoduje praktycznie likwidację mostka cieplnego wokół tego elementu. Idotycznym jest wstawianie okna o grubości ościeżnicy 92 mm w warstwę ocieplnia 100 mm ponieważ 1/3 ramy będzie wystawała poza ocieplnie budynku. Nie rozumiem do czego dążysz tą dyskusją, czy uważasz ludzi za idiotów czy starasz się idotę z siebie zrobić? Lekceważenie tego elementu przez inwestora nawet pomimo zainstalowania okien energooszędnych będzie wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Zaczynasz się zachowywać jak typowy fachowiec chory na rację do którego logiczne argumenty nie trafiają i zaczyna się doszukiwać absurdów dla udowodnienia swojego przeczucia bo przecież nie wiedzy. Moje twierdzenia dotyczące montowania okien w warstwie ocieplenia pochodzą z wykładu prof. Bieranowskiego (UWM), który ściśle współpracuje i prowadzi projekty unijne we współpracy z Passivhaus Instytut w Dortmundzie (gdzie projekt ten prowadzi doktor Wolfgang Feist). Przypominam, że ciągle dyskutujemy o domie niskoenergetycznym i nim montujemy wyżej wzmiankowane okna, co jednoznacznie definiuje grubość warsty styropianu na min. 200 mm, chyba że poznałeś jakiś nowy rewelacyjny materiał budowlany o niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła U, to piedziel się z całym forum tą tajemną wiedzą.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    ....Idotycznym jest wstawianie okna o grubości ościeżnicy 92 mm w warstwę ocieplnia 100 mm ponieważ 1/3 ramy będzie wystawała poza ocieplnie budynku. .....
    i widać ze się wogóle nie rozumiemy a zaczynasz pyskówkę nie wiadomo dlaczego.
    Wysadzenie okna o 6 cm i jak ci wyszło ze okno będzie wystawać poza lico? 3 cm będzie w ścianie i dlatego śmieje się z twej irytacji - podaje się zawsze wysadzenie lica okna poza lico muru konstrukcyjnego. W domach pasywnych dąży się do tego by warstwa ocieplenia wystawała poza lico okna minimum 10 cm i nie jest tu potrzebne powoływanie się na profesora i jego powiązaniami z Dortmundem. I nie chodzi tu tylko o współczynnik liniowy, chodzi także o rozkład izotermy w warstwie ocieplenia i okna, chodzi o wiele czynników mających na celu zminimalizowanie strat ciepła, także sposobu samego zamontowania i uszczelnienia zamontowanego okna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał WaldiM
    ....Idotycznym jest wstawianie okna o grubości ościeżnicy 92 mm w warstwę ocieplnia 100 mm ponieważ 1/3 ramy będzie wystawała poza ocieplnie budynku. .....
    i widać ze się wogóle nie rozumiemy a zaczynasz pyskówkę nie wiadomo dlaczego.
    Wysadzenie okna o 6 cm i jak ci wyszło ze okno będzie wystawać poza lico? 3 cm będzie w ścianie i dlatego śmieje się z twej irytacji - podaje się zawsze wysadzenie lica okna poza lico muru konstrukcyjnego. W domach pasywnych dąży się do tego by warstwa ocieplenia wystawała poza lico okna minimum 10 cm i nie jest tu potrzebne powoływanie się na profesora i jego powiązaniami z Dortmundem. I nie chodzi tu tylko o współczynnik liniowy, chodzi także o rozkład izotermy w warstwie ocieplenia i okna, chodzi o wiele czynników mających na celu zminimalizowanie strat ciepła, także sposobu samego zamontowania i uszczelnienia zamontowanego okna
    Już widać że się nie rozumiemy 92 mm + 67 mm = 159 mm odejmujemy od tego 100 mm grubości ocieplenia i wychodzi 59 mm okna wystającego poza pocieplenie czyli w przybliżeniu 1/3, cholera spociłem się przy tych rachunkach
    PS. Wartwa ocieplenia powinna zachodzić na ramę okna taki tam panie jeszcze dżyngiel jest czyli parapetów niet. Wiem dlaczego się tak bronisz bo te dynksy do prawidłowego montażu okna w warstwie ocieplenia to tylko w niemczech widziałem i kosztowały jakieś koszmarne pieniądze

  11. #31

    Domyślnie Re: Montaż okien w warstwie ocieplenia

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał MarekGliwice
    Ja planuję tak samo 20 cm stropianu. Też zastanawiam się czy okna nie będą za głęboko osadzone jeśli będą w licu ściany - walory wizualne.
    Może ktoś się wypowie kto tak ma?[/b]
    ja tak mam, wyszło normalnie, ale ja okna wstawiałem dawno temu, wtedy nikt nawet nie wiedział że można je wstawić w warstwie ocieplenia, nawet dzisiaj niewiele firm wie jak wstawić okna w standardach energooszczędnych
    Niestety to prawda i o dziwo pomimo mojej ostrej w treści dyskusji z jareckim jest jednym z niewielu, który potrafi przynajmniej częciowo zlikwidować mostek cieplny poprzez montaż okna w warstwie ocieplenia.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Montaż okien w warstwie ocieplenia

    Cytat Napisał WaldiM
    ...Niestety to prawda i o dziwo pomimo mojej ostrej w treści dyskusji z jareckim jest jednym z niewielu, który potrafi przynajmniej częciowo zlikwidować mostek cieplny poprzez montaż okna w warstwie ocieplenia.
    Waldi - dziękuje ci za mile słowo pod moim adresem
    Staram się być na bieżąco zarówno jeśli chodzi o sposób montażu jak i materiały jakie powinny być do niego użyte - choć prawda jest ze wiele z tych materiałów narzucanych jest przy pewnych rozwiązaniach zupełnie niepotrzebnie powodując tylko wzrost kosztów montażu.
    A swoja droga, po weekendzie, sprawdzę te Twoje 67 mm plus grubość profila
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #33

    Domyślnie Re: Montaż okien w warstwie ocieplenia

    Czy nikt z forumowiczów nie ma okien w warstwie ocieplenia? Wprost nie do wiary

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: Montaż okien w warstwie ocieplenia

    Cytat Napisał Lasek
    Czy nikt z forumowiczów nie ma okien w warstwie ocieplenia? Wprost nie do wiary
    mpopłav podał Ci linki.
    Poza tym w instrukcji montażu np. Aluplasta (co jest dla mnie mocno zabawne) są podane sposoby mocowania.

    Nie wiem jak będzie dalej z moimi oknami ale uznano mi reklamację 2 skrzydeł tarasowych i je wymienią za oki 1 m-c a pozostałe stwierdzili że się gną w granicach normy (ech, najwazniejsze że sa szczelne).
    Ale co do ram to na razie nie wiem czy cos im jest, nie zauważyłem jakiś zmian.
    W każdym razie z pionami i poziomami nie było żadnych problemów.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Montaż okien w warstwie ocieplenia

    Cytat Napisał Lasek
    Czy nikt z forumowiczów nie ma okien w warstwie ocieplenia? Wprost nie do wiary

    Ja mam. Tylko jeszcze ocieplenia brak.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar80
    No właśnie, jak powinno się montować okna w ścianie trójwarstwowej
    gdzie z zewnątrz jest ściana z klinkieru,
    Mój wykonawca od klinkieru chce zamontować okna po wykonaniu elewacji z klinkieru ,
    Wg mnie i wg moich wykonawców tak się właśnie powinno robić. Ścianka osłonowa, czy to z klinkieru czy np porothermu 11,5 jak jest w moim przypadku stanowi węglarki (ok 3cm na każdą stronę). Rama okienna dochodzi wtedy do ścianki osłonowej. Samo zamocowanie wykonuje się różnie- najczęściej blaszkami do ściany nośnej. W moim przypadku, dostawca okien nie zgodził się na montowanie na blaszki bo twierdzi, że to lipa i woli mi tego wcale nie wstawiać bo miał przypadki wypchnięcia okna, opuszczania się ich itp. Dlatego też w wełnie porobiłem przekładki (ok 3-4 na wysokość) z superexu do których to przekładek na kotwy zostanie umocowane każde okno. Wiem, że pewnie mogą pojawić się problemy z mostkami termicznymi ale w moim przypadku to było chyba jedyne rozwiązanie. Mam kilka okien bardzo dużych, 4 metrowe drzwi przesuwane, okna 3 szybowe więc dosyć ciężkie.
    Bedziu

  17. #37

    Domyślnie Re: Montaż okien w warstwie ocieplenia

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał Lasek
    Czy nikt z forumowiczów nie ma okien w warstwie ocieplenia? Wprost nie do wiary

    Ja mam. Tylko jeszcze ocieplenia brak.
    Ja mam ale w ścianie 3 warstowej
    Bedziu

  18. #38

    Domyślnie Montaz okien w domu energooszczednym

    Witam wszystkich!

    Na wstepie chcialem uprzedzic,ze jestem poczatkujacym forumowiczem,wiec prosze wszystkich o wyrozumialosc Przymierzamy sie z zona do budowy domu energooszczednego DCP-132 z biura Lipinskich. Staram sie zglebic takjniki budowy takiego domku i obecnie jestem na etapie okien. Najprawdopodobnie wybierzemy okna M&S TYTANOWEtermo. Martwi mnie jednak sprawa ich montazu. Przewalilem juz mase postow i stron, dowiedzialem sie o montowaniu okien w warstwie ocieplenia, o systemie JD-B, systemie Illbruck itp itd. Ale mam obawy czy okno montowane w warstwie ocieplenia w sposob jaki prezentuja na forum j-j lub Piczman, czy tez przy uzyciu systemu JD-B nie bedzie sprawiac problemow. Obawiam sie opadania, wykrzywiania,problemow z otwieraniem itp. Poszukujac rozwiazan natrafilem na ciekawy artykul. Przedstawia on montaz okna w domu prawie pasywnym Jest to polaczenie metody tradycyjnej (montaz w scianie) z montazem w warstwie ocieplenia. Poprostu boki otworow okiennych zostaly wylozone styropianem. Dla ulatwienia link do ww artykulu: http://www.e-okna.pl/energooszczedno...wnym,1034.html I tutaj moje pytanie, zwlaszcza do Jareko - czy to bedzie dzialac? Czy rzeczywiscie takie rozwiazanie zlikwiduje mostki termoczne? Czy ma to sens? Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz i wszelka pomoc Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    A dlaczego tylko boki a nie cały obwód okna?

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Przecież montując okna "normalnie" nie stykają się One ze ścianą tylko są zapiankowane ! Trzmają się na kotwach jak w przypadku podanym wyżej !
    Styropian między ścianę a ramę okienną nic tu nie zmienia !

    Poprawcie mnie jeśli się mylę !

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony