dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 268
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5360
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo

    Zapraszam do komentowania naszego powstającego projektu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    mazo!

    Ja jestem zachwycona! Bardziej konkretnych opini udzielą Ci pewnie kolejni komentujący
    Projekt piękny, jaki taras
    I wiesz ta droga, ten zakręt .... tak pięknie tam u Ciebie!!!
    Będę kobicować!!!!
    Dziękuję, że mogłam nacieszyć oczy a nawet duszę...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nellko! Pozwolisz, że uhonoruję Cię zaszczytnym tytułem Pierwszego Gościa Mojego Dziennika! Bardzo mi miło, tym bardziej po Twoich słowach. Cieszę się, że Ci się podoba. Mam wiele uwag do szczegółów projektu, ale to dopiero teraz, kiedy dzieciaki śpią.
    A taras fajny, tylko, że zobaczyłam, jaka jest cena odpowiedniego drewna... Może jakoś go ograniczymy (z boku na pewno go nie będzie).
    Dziękuję za odwiedziny!

  4. #4

    Domyślnie

    Witam , przepiękna działka, marzyłam o takiej i takiej szukałam, ale nie każdy moze być takim szczęściarzem Fajny projekt, bardzo mi sie podoba! A jaki masz układ względem stron swiata? Będę kibicować!
    Magda

  5. #5

    Domyślnie

    ...a chciałam jeszcze zapytać czy ta droga którą widac na zdjęciach to jest Wasza droga dojazdowa?
    Magda

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dziękuję Grot_1! Witaj! Ta droga graniczy z działką (z jej krótszym bokiem), prowadzi od jeziora do lasu, prostopadle do niej będzie wjazd na działkę, od południowej strony, taras będzie od wschodu - dla wielu układ kiepski, ale myślę, że nie będzie źle - nie lubimy siedziec jak na patelni.

    Chyba rzeczywiście mamy trochę szczęścia jeśli chodzi o działki, poprzedniej - tu, gdzie na razie mieszkamy (właśnie ją sprzedajemy) szukaliśmy 2 dni i też jest piękna, chyba nawet ładniejsza, tyle, że nie nad jeziorem; 30 m od lasu, z brzózkami na granicy.

    I znowu zastanawiam się nad oknami - czy od zachodu (od strony sąsiada) robic też duże okno od podłogi. To chyba nie jest dobry pomysł.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli można to ja również będę kibicować. Piękną macie działeczkę no i dom oczywiście też Czy można się dowiedzieć jaki macie metraż domku? Wygląda na duży i przestronny, najbardziej mi się podoba oddzielenie części dziennej od nocnej.
    Pozdrówka

  8. #8
    sebastian.witkowski
    Guest
    sebastian.witkowski

    Domyślnie

    Witam,

    Kto jest autorem projektu? Jeżeli to jest projekt indywidualny to warto uważać na publikowanie takich szkiców architekta bez podania jego imienia i nazwiska. Zwróciłem na to uwagę, bo lubię przeglądać strony architektów, których projekty mi się podobają, a tu nie znalazłem żadnej wskazówki Tak się składa, że mam dużo do czynienia z prawem autorskim - trzeba z tym piekielnie uważać i sprawdzać co się ma w umowie. Domyślam się, że autor tych szkiców projektowych zgodził się na to żeby tutaj wrzucić te rysunki - w sumie wyjątkowa sytuacja, podobno architekci nigdy nie zgadzają się na publikacje roboczych szkiców – i w sumie jest to pierwszy taki przypadek, który oglądam na własne oczy – a trochę ostatnio przeglądam Ale wracając do sedna mojego zainteresowania, to jak nazywa się ten Pan/Pani architekt?

    Pozdrawiam i życzę wielu przyjemności przy projekcie i budowie własnego gniazda – wkrótce mnie również czekają

    Sebastian

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    domek wygląda z zewnątrz cudownie!
    strasznie mi sie taki bryły pełne zakamarków podobają. co jest dość dziwne, bo mam coś całkiem innego... nieważne
    funkcjoinalnie znalazłam kilka rzeczy, które mnie zastanawiają
    nie mówię, ze to błedy, bo nie wiem jakie mieliście założenia
    ale
    zastanawiam się tnad wyjściem z kuchni na taras, czy nie będzie kolidować ze stolikiem śniadaniowym? nawet nie samo wyjscie tylko szlak komunikacyjny...
    okna (w sypialniach) do ziemi nie są zbyt praktyczne, bo trudno coś pod nimi postwaić i tzreba jeszcze znaleźć miejsce na grzejnik, ale fajnie wyglądają. nawet bardzo...
    garderoba przy waszej sypialni wydaje mi się być ciut mała, będziecie musieli mieć jeszcze szafę.
    stół w salonie na tle okna, które jest jdnoczęśnie wyjściem...hm...mam wątpliwości czy to się sprawdzi...
    co do okna w salonie za kanapą - jakoś szkoda mi tej symetrii -okno w okno...moze zlikwidować lub zmniejszć coś na scianie szczytowej?
    wiatrołap też mógłby być większy...
    za to super jest to okienko w przedpokoju...miodzio!
    przepraszam, ze się tak rozpisałam i nie miej za złe, że trochę pokręciłam nosem...
    a jak dom jest ustawiony względem stron świata?
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciu
    Jeśli można to ja również będę kibicować. Piękną macie działeczkę no i dom oczywiście też Czy można się dowiedzieć jaki macie metraż domku? Wygląda na duży i przestronny, najbardziej mi się podoba oddzielenie części dziennej od nocnej.
    Pozdrówka
    Dziękuję za miłe słowa i witam u mnie! Dom ma 148 metrów, póki co - miał już więcej. Ja również pozdrawiam!

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian.witkowski
    Witam,

    Kto jest autorem projektu? Jeżeli to jest projekt indywidualny to warto uważać na publikowanie takich szkiców architekta bez podania jego imienia i nazwiska. Zwróciłem na to uwagę, bo lubię przeglądać strony architektów, których projekty mi się podobają, a tu nie znalazłem żadnej wskazówki Tak się składa, że mam dużo do czynienia z prawem autorskim - trzeba z tym piekielnie uważać i sprawdzać co się ma w umowie. Domyślam się, że autor tych szkiców projektowych zgodził się na to żeby tutaj wrzucić te rysunki - w sumie wyjątkowa sytuacja, podobno architekci nigdy nie zgadzają się na publikacje roboczych szkiców – i w sumie jest to pierwszy taki przypadek, który oglądam na własne oczy – a trochę ostatnio przeglądam Ale wracając do sedna mojego zainteresowania, to jak nazywa się ten Pan/Pani architekt?

    Pozdrawiam i życzę wielu przyjemności przy projekcie i budowie własnego gniazda – wkrótce mnie również czekają

    Sebastian
    Dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi - do tego tematu wrócę później.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    domek wygląda z zewnątrz cudownie!
    strasznie mi sie taki bryły pełne zakamarków podobają. co jest dość dziwne, bo mam coś całkiem innego... nieważne
    funkcjoinalnie znalazłam kilka rzeczy, które mnie zastanawiają
    nie mówię, ze to błedy, bo nie wiem jakie mieliście założenia
    ale
    zastanawiam się tnad wyjściem z kuchni na taras, czy nie będzie kolidować ze stolikiem śniadaniowym? nawet nie samo wyjscie tylko szlak komunikacyjny...
    okna (w sypialniach) do ziemi nie są zbyt praktyczne, bo trudno coś pod nimi postwaić i tzreba jeszcze znaleźć miejsce na grzejnik, ale fajnie wyglądają. nawet bardzo...
    garderoba przy waszej sypialni wydaje mi się być ciut mała, będziecie musieli mieć jeszcze szafę.
    stół w salonie na tle okna, które jest jdnoczęśnie wyjściem...hm...mam wątpliwości czy to się sprawdzi...
    co do okna w salonie za kanapą - jakoś szkoda mi tej symetrii -okno w okno...moze zlikwidować lub zmniejszć coś na scianie szczytowej?
    wiatrołap też mógłby być większy...
    za to super jest to okienko w przedpokoju...miodzio!
    przepraszam, ze się tak rozpisałam i nie miej za złe, że trochę pokręciłam nosem...
    a jak dom jest ustawiony względem stron świata?
    Witaj Irmo! Bardzo mi zależało na Twojej opinii, wszak od Twojego domu zaczęło się moje myślenie o projekcie indywidualnym i Twój dom był dla mnie inspiracją. Dziękuję za cenne uwagi i już wszystko wyjaśniam:
    - też zastanawiam się nad miejscem na stolik, ale kuchnia będzie trochę powiększona, ściana (a raczej połowa tego, co jest teraz) pomiędzy kuchnią a salonem przesunięta w stronę salonu i tylko jedna część drzwi na taras będzie otwierana. Nie wiem, czy to wszystko pomoże, ale nie widzę innego rozwiązania, ewentualnie stół będzie stał bliżej salonu?
    - w całym domu nie będzie kaloryferów (może tylko jeden w łazience?), wszędzie podłogówka, a w sypialni tylko łóżko i zagłówek z bocznymi szafkami (chyba przyjedzie z nami zagłówek malm, bo dopiero co kupiony), musi być jedynie miejsce na łóżeczko, bo może zdecydujemy się na jeszcze jednego berbecia...
    - zapomniałam napisać, że garderoba będzie powiększona o część sypialni, więc powinna nam wystarczyć (teraz mamy 5m i jest ok)
    - zlikwidujemy chyba okno w sypialni na północnej ścianie (taras jest od wschodu), wychodzi na działkę sąsiada
    - nie miałam pewności, czy te okna są ok, nie wiem, czy łatwo będzie ubrać je lekkimi zasłonkami, tak lubię w sypialni, no i nie wiem, czy takie same dać od zachodu, w sypialniach dzieci - tam będzie gorzej z ustawieniem mebli, gdyby też miały być takie długie i wąskie, może lepiej zwykłe, ale bez podziałów?
    - za stołem w salonie nie będzie wyjścia, nie wiem, czy to okno w ogóle będzie, tego naprzeciwko też ma nie być,
    - pisałam o zlikwidowaniu okna za kanapą , ale na ścianie szczytowej, szczerze mówiąc - te okna to dla mnie duży problem, boję się, że zrobimy jakiś błąd
    - o wiatrołapie nie myślałam, można powiększyć, bo salon wydaje mi się bardzo duży (42m)

    A co sądzisz o kuchni - nie za mało blatów? i ten zlew, jakoś nie wydaje mi się praktyczny, traci się kawałek blatu przez drzwi do spiżarni, na rysunku jest taki ruchomy moduł zastępujący ten kawałek, ale teżnie wydaje mi się funkcjonalny.
    Nie wiem, czy nie zmiejszyć łazienki (w projekcie jest miejsce na pralkę - niepotrzebnie), nie będzie dwóch zlewów ani bidetu, ale może ten klocek będzi wtedy nieproporcjonalny?
    I ostatnie Zastanawiamy się, czy okien dachowych nie zrobić tylko nad antresolą, nad salonem fajnie by wyglądały, ale co z myciem?
    Hmm... to nie było ostatnie - myślimy cały czas nad garażem, architekci proponują z przodu (mniejszy dojazd, tym bardziej, że są problemy z powierznią zabudowy, według warunków zabudowy powinno się włączyć do niej też podjazd)
    Przepraszam za taki elaborat i jeszcze raz dziękuję za uwagi.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    A co sądzisz o kuchni - nie za mało blatów? i ten zlew, jakoś nie wydaje mi się praktyczny, traci się kawałek blatu przez drzwi do spiżarni, na rysunku jest taki ruchomy moduł zastępujący ten kawałek, ale teżnie wydaje mi się funkcjonalny.
    nie pisałam nic o kuchni, bo z opisu wywnioskowałam, ze coś tam się jeszcze zmieni...
    ja osobiście nie lubię zabudowy w kuchni w L-kę...nie wiem dlaczego, jakoś tak...zlew na rogu: jak masz zmywarkę i zmywasz niedużo to chyba nie jest takie złe rozwiązanie...

    - o wiatrołapie nie myślałam, można powiększyć, bo salon wydaje mi się bardzo duży (42m)
    no ale w tym salonie będzie też stał stół...chociaż ja mam salonik malutki 25m i jadalnię chyba 12 i jest bardzo ok...więc ze 3 m z tego salonu możesz urwać.
    Zastanawiamy się, czy okien dachowych nie zrobić tylko nad antresolą, nad salonem fajnie by wyglądały, ale co z myciem?
    teraz są jakieś okna samomyjące...ale ja chyba też zostawiłabym tylko nad antresolą...

    co do okien, to spróbuj rysować
    ja zrobiłam milion rysunków, naprawdę całe mnóstwo...potem skonsultuj to z jak największą iloscią osób a na koniec spytaj o zdanie architekta i jego się posłuchaj
    okna są bardzo trudne, wiem coś o tym, bo musiałam prawie wszystkie zmienić
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dziękuję Irmo! (wiem, jak jesteś zajęta) Z kuchią niewiele da się zrobic, tylko ta wysoka zabudowa tam, gdzie teraz stoi stół. Kurcze - nie wiem, czy ten salon naprawdę jest duży, czy nie - chyba sobie gdzieś na jakimś boisku rozrysuję rzeczywiste wymiary
    Mój mąż też się łudzi, że są jakieś szyby samomyjące...

    Kombinujemy teraz z wejściem - może przedłużymy kostkę obłożoną drewnem i wejście będzie wcięte, bo ten daszek jakoś mi nie pasi. Trudne to wszystko, ale też fajne.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian.witkowski
    Witam,

    Kto jest autorem projektu? Jeżeli to jest projekt indywidualny to warto uważać na publikowanie takich szkiców architekta bez podania jego imienia i nazwiska. Zwróciłem na to uwagę, bo lubię przeglądać strony architektów, których projekty mi się podobają, a tu nie znalazłem żadnej wskazówki Tak się składa, że mam dużo do czynienia z prawem autorskim - trzeba z tym piekielnie uważać i sprawdzać co się ma w umowie. Domyślam się, że autor tych szkiców projektowych zgodził się na to żeby tutaj wrzucić te rysunki - w sumie wyjątkowa sytuacja, podobno architekci nigdy nie zgadzają się na publikacje roboczych szkiców – i w sumie jest to pierwszy taki przypadek, który oglądam na własne oczy – a trochę ostatnio przeglądam Ale wracając do sedna mojego zainteresowania, to jak nazywa się ten Pan/Pani architekt?

    Pozdrawiam i życzę wielu przyjemności przy projekcie i budowie własnego gniazda – wkrótce mnie również czekają

    Sebastian
    Szkice są autorstwa dwóch architektów z pracowni http://www.wyspa-architekci.pl/ (zgodzili się na umieszczenie tu tych rysunków). Póki co współpraca układa nam się bardzo dobrze - są słowni i rzetelni - mogę ich polecic, chociaż może poczekajmy do końca prac nad projektem

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ja powiem tylko że zaciekawił mnie bardzo Wasz domek. Zwłaszcza, że jest dwuspadem co ostatnio jest rzadkością... pozwolę sobie zaglądać i podglądać

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Witaj Marku! bedzie mi bardzo miło, jeśli zajrzysz tu czasem - liczę na Twoje uwagi; czy jest cos w bryle budynku, co Cię drażni? ja mam trochę wątpliwości, wiec nie bój się wyrażac swoich, jeśli takowe istnieją. Pozdrawiam!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jak przemyslę sprawę to pewnie coś skomentuję. Narazie napisze, że mi sie dom podoba
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dziękuję mayland i witam u mnie! W takim razie będę czekac na Twoje przemyślenia! Pozdrawiam!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Mnie się również baaardzo podoba. Fajne jest to pomieszcznie między domem a garażem. Można tam wiele rzeczy upchnąć
    Taras jest OK. Ja mam zdecydowanie wyżej i musi tak być. Rzeczywiście, w salonie trochę dużo okien, ja też mam sporo. Jest fajnie, ale ścian do ustawiania mało Chyba, że nie planujesz za dużo mebli.


    Nie wiem o którym murku mówisz na frontowej elewacji, ten przed drzwiami??
    Czy ten obok drzwi??


    To tyle, będę odwiedzać
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

Strona 1 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony