dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 268
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 5360
  1. #4341

    Domyślnie

    Kilkoro sprzedawców odradzało przy takiej kombinacji lakierowanie.
    chyba ilu sprzedawców, tyle opinii. Ja dziś miałam spotkanie z parkieciarzem (ma właśnie dąbex w ofercie), mocno namawia mnie na lakier. A jak rozmawiam na ten temat w salonach z podłogami, to opinie są pół na pół.

  2. #4342

    Domyślnie

    Być może.
    Chociaż faktycznie znalazłem kilka opinii w Internecie (także wykonawców) że olejowane się jednak wolniej ściera i nie zostają ślady na ciągach komunikacyjnych.
    Pytanie czy to się tyczy każdego rodzaju drewna i w jakim stopniu jest prawdziwe (pewnie do przetestowania tylko używając takiego rozwiązania przez kilka lat).

  3. #4343

    Domyślnie

    ja mam olej i jestem mega zadowolona
    drzewo wygląda pod nim naturalnie i pięknie , żadne plamy nie zostają ( zdarzyło mi się nawet ostatnio rozlać farbę akrylową czarną !!!)
    fakt faktem, że nie jest tak chronione jak pod lakierem. ale wolę porysowane drewno, niż porysowany lakier . tym bardziej, że powierzchnie olejowane można naprawiać częściowo, a lakier cyklinuje się w całości...btw, drewno jako materiał naturalny starzeje się pod olejem , wg. mnie, "szlachetniej". lakier jednak zawsze kojarzy mi się wyglądem z panelami...

    Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili, w której go potrzebowałeś...



  4. #4344
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Odpowiadam:
    Salik - drzwi zewnętrzne - wszystko ok, tylko żeby otworzyć trzeba docisnąć drzwi, trochę kłopotliwe, ale to chyba normalne z tym dociskaniem. Nie polecali zawiasów ukrytych, ale nie pamiętam z jakiego powodu. Ja się nie boję, ponoć przez drzwi nikt się nie włamuje, prędzej przez okno, u nas z tyłu domu dużo okien-drzwi, więc powinnam bać się tego właśnie. Bardzo nie chciałam drewnianych, ale nie było innej opcji, chcieliśmy otwierane na zewnątrz, a wtedy w aluminiowych czy innych metalowych zawiasy nie są zbyt delikatne i nie zdobią, przynajmniej w tych, co oglądaliśmy.

    Podłogi - olej! gdybyśmy mieli lakier, to nie wiem, jak by teraz wyglądały, no i ta opcja, że można coś naprawić - bezcenna. A parkiety Dąbex na forum są chwalone.

  5. #4345

    Domyślnie

    Hmmm - ciekawe co napisałaś z tym dociskaniem.
    Ale to wszystkie drzwi otwierane na zewnątrz tak mają?
    Fakt - tutaj zawiasy się tak nie rzucają w oczy, zresztą w zależności od producenta drzwi można też chyba wziąć je w kolorze drzwi.
    Ja niestety też nie jestem miłośnikiem drewnianych, ale raz że żona namawia, a dwa że są o połowę tańsze niż alu
    No a w naszym przypadku otwierania na zewnątrz alu mają koszmarne ceny.

  6. #4346

    Domyślnie

    ja moich w ogóle nie dociskam, chodzą bardzo gładko

  7. #4347
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mazo, zanim napiszę o drewnie to muszę rozdziawić japę:



    Normalnie pięknie, bosko i prześlicznie . Tak dawno nie zaglądałam a u Ciebie normalnie jak w katalogu , Co ja, lepiej niż w katalogu bo jednocześnie tak domowo . Watro było znosić te wszystkie trudy budowy, co?

    A co do drewna to ja też jestem za olejowaniem . Wszystkiego - podłogi, blatu i schodów. Sprawdza sie doskonale!

  8. #4348
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A więc jednak nie wszystkie drzwi trzeba dociskać...

    Analieno - dzięki! ale jak w katalogu? nie...

    A ja mam znowu wątpliwości - na nawiewniku w jednym z pokojów skrapla się para wodna - czy tak ma być?

    Kupiliśmy drewno kominkowe, część miała być poukładana do sufitu obok kozy, ale to drewno nie wygląda za ładnie, miejscami czarne. Czy sezonowane drewno zawsze musi tak wyglądać? chciałam ładne, czyściutkie drewienko... A tegoroczne pewnie się nie nadaje, żeby ułożyć w salonie? ściana zabutwieje albo co...

  9. #4349

    Domyślnie

    Mazo - kanały od tego nawiewu idą gdzieś nieocieplonym poddaszem?

  10. #4350

    Domyślnie

    Mazo, kupiłaś niby sezonowane drewno? ja mam od wiosny, leży sobie i się suszy, i czarne nie jest.

  11. #4351
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Salik - to są nawiewniki w oknach, wenylacja grawitacyjna.

    Madeleine - tak, sezonowane, ale nie w garażu czy gdzieś tylko pewnie przykryte folią od góry. trzeba było też tak zrobić, kupić w zeszłym roku i suszyć w garażu... albo przed kupnem obejrzeć, niestety na to trzeba czasu...

  12. #4352

    Domyślnie

    moje leży na dworze przykryte folią, pewnie będę miała to samo

  13. #4353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    drewno musi być przykryte, ale tylko od góry, żeby miało przewiew, inaczej nie schnie, tylko butwieje

  14. #4354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta s Zobacz post
    Mayland dzieki za linka.a ta firma to sprawdzona? robili cos dla Was?
    Tak, robili mi rolety zewnętrzne w obecnym domu ale wcześniej też korzystałam z ich usług. To jest producent a nie tylko wykonawca a to ważne bo zapewnia całkiem inny serwis, bardziej dostępny.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #4355

    Domyślnie

    mazuś, jaką ramkę masz przy micky'm? ikea? szukam czegoś do Młodego. chyba czuję lekką wenę na Jego pokój...najwyższa pora

    Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili, w której go potrzebowałeś...



  16. #4356
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tak, z Ikei, posprejowaną na czarno, cena nie do przebicia. Inne zamawiałam w jakimś sklepie z ramkami, gdyby rozmiary z Ikei Ci nie odpowiadały, poszukam. W Ikei nie ma czarnych.

  17. #4357

    Domyślnie

    a zdradzisz model? szukam takiej na maxa prostej

    Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili, w której go potrzebowałeś...



  18. #4358

  19. #4359

    Domyślnie

    dzx!

    Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili, w której go potrzebowałeś...



  20. #4360
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ogłaszam konkurs na wykorzystanie szklanego wazonu - walca o wysokości ok. 80cm, to prezent, stoi na razie w pobliżu kozy, chciałabym go jakoś niekonwencjonalnie zapełnić, bo na razie tylko zeschnięte muchy leżą na jego dnie Kwiaty odpadają, nawet sztuczne goździki

Strona 218 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony