dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Czas na świąteczne ozdobienie domu?

    Czy Waszym zdaniem już nadszedł czas na świąteczne ozdobienie domu?
    Jak przejeżdżam przez miasto i widzę na każdym kroku świątecznie ozdoby i migające lampeczki, to też bym już chciał ozdobić dom (jeszcze nie swój , ale ten, w którym teraz mieszkam ). Mój syn zdecydował, że w najbliższą sobotę będziemy ubierać choinkę .


    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    Jestes juz nawet spozniony! Wczoraj zaczal sie Adwent czyli czas radosnego oczekiwania. Wczoraj powinien na twych drzwiach zawisnac wieniec, a w swieczniku adwentowym co niedziela nalezy sie zapalac kolejna swieczke. Ta tradycja jest malo w Polsce zakorzeniona, ale gdybys sie wybral pare set lub pare tysiecy km na zachod, to okazaloby sie, ze teraz dekoracje i swiateczne symbole sa, a bezposrednio po Bozym Narodzeniu znikna. Nie beda czekac nie tylko do 2 lutego, ale nawet do 6 stycznia, a w koncu kiedys musza oczy cieszyc. prawda?

  3. #3

    Domyślnie

    Uwielbiam święta i już się nie mogę doczekać A do przystrojenia domu (jak co roku) jeszcze aura nie sprzyja Poczekam...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Aura nie sprzyja? To znaczy śniegu brak, czy mrozu ?
    Ja w zeszłym roku przystrajałem dom przy - 15 stopniach - fajnie było .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Raczej brak śniegu
    Jakoś przyzwyczaiłam się do wieszania łańcuchów i światełek w czasie mrozu gdy pełno śniegu wokół.
    Ale masz rację w tak piękną pogodę to też frajda.
    Muszę ten temat poruszyć w domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Moi drodzy, jesteście sporo spóźnieni.
    Ostatnio znajomy zza oceanu napisał, że jego sąsiad wystawił przed dom i zainstalował świecące i z plastiku: renifery, bałwana, sanie i mikołaja, oraz 5 kilometrów lampek.
    Wiadomość była z 2 listopada.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzisiaj widziałam u kogoś przez okno oświetloną chonkę. Czyli, jak ktoś już musi, to może. Ja poczekam jeszcze trochę, bo polska tradycja każe zamieszkać z choinką za jakiś czas.

  8. #8

    Domyślnie

    W mojej rodzinie tradycją jest, że choinkę ubiera się w Wigilię, a dom ewentualnie dzień, czy dwa przed.
    Coś mnie trafia, jak od połowy listopada widzę reklamy "coraz bliżej święta", choinki w sklepach i ozdobione domy też. Jeszcze jestem w stanie jakoś sobie wytłumaczyć sklepy, bo im chodzi o na siłę wywołany nastrój przedświąteczny, żeby więcej sprzedać. W domu nastrój świąteczny ma być w czasie świąt, a nie miesiąc przed nimi, bo jak już przychodzą to ludzie ich nawet nie zauważają, bo przecież świętują już parę tygodni. Po mojemu nie to tu chodzi.

    No i dodam jeszcze, że Mikołaj jest 6. grudnia, a prezenty pod choinką to tzw gwiazdka, a nie Siwobrody wchodzący przez komin.
    Pozdrowionka
    Metal

  9. #9

    Domyślnie

    Cały dom dekorować, to jak dla mnie jeszcze za wcześnie, ale obiecałam dziecku, że jego choineczkę ubierzemy pod koniec tygodnia. Dzieci mają z tego ogromną radość a mi nie przeszkadza.
    Natomiast choinka centralna ubrana będzie jak zwykle w niedzielę przed wigilią. Też chcę się nacieszyć jej pięknem.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja już część domu mam gotową a w nadchodzący weekend dopnę do końca.W ubiegłym roku musiałem się grzebać w poplątanych przewodach na mrozie, więc mam nauczkę.
    Całość uruchomię ok 20 grudnia.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja jestem tradycjonalista. Nie swietuje przed swietami, nie ubieram choinki dlugo przed wigilia a we Wszystkich Swietych nie bawie sie w haloween. Mysle ze polskie tradycje sa w tym wzgledzie lepsze - co widac po tlumach na granicach przed swietami ludzi ciagnacych do kraju na swieta i zle czujacych sie gdy musza swieta spedzac za granica... A ozdabiac mozna juz teraz. Tylko ze wlaczyc nie zamierzam wczesniej jak na Wigilie.

    D.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja może bym i już udekorowała - zwłaszcz pokój i okno u kolesiątka, ale najpierw okna chcę umyć

    Przyziemna kobieta

  13. #13

    Domyślnie

    Kiedys kiedys w moim rodzinnym domu choinke kupowalo sie w niedziele przed Bozym Narodzeniem, ubieralo sie ja zawsze w Wigilie i ... koniec. Nie mielismy nigdy zadnych dekoracji wiecej, wiec i klopotu bylo wtedy mniej. To byly na pewno tzw. inne czasy, a kwestia tradycji w ogole nie byla dyskutowana: tak bylo i tyle.
    Teraz drzewko dekorujemy kilka dni przed Wigilia. Uwazam, ze rozlozenie w czasie wszystkich przygotowan do swiat w terazniejszych zagonionych czasach jest ze wszech miar pozyteczne: nastroj rosnie i umiejetnie budowany osiaga kulminacje wlasnie wtedy, gdy trzeba, a pani domu nie musi siadac do swiatecznego stolu zziajana i wymeczona pozostawionymi na ostatni moment pracami.
    Zastanowmy sie wspolnie, co mozna zrobic wczasniej, a nie na ostatnia chwile.
    pakowanie prezentow
    filetowanie karpia (moj juz lezy zamrozony )
    uszka do barszczu (tez zamrozic)
    mielenie maku (jesli nie kupujemy w puszce )
    ubieranie choinki, zwlaszcza jesli sztuczna (nie zacznie sie sypac za wczesnie)
    elementy dekoracji stolu itp
    prasowanie obrusow i serwet
    sprawdzenie garderoby rodziny
    opracowanie koled (zwlaszcza z malymi dziecmi)

    co jeszcze?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    co mozna zrobic wczesniej, a nie na ostatnia chwile.
    Od lat mam opracowany program działań, tym bardziej, że mam imieniny w Wigilię i goście wpadają z życzeniami na kawkę W ten dzień to robię się na bóstwo i ... świętuję

  15. #15

    Domyślnie

    sprzedaj twoj plan ogolowi, prosze
    Ja robie wczesniej "co moge" i co mi w rece wpadnie", a na jakis tydzien przed rozpisuje wszystkie menu i sprawy organizacyjne na poszczegolne dni, kartki rozkladam sobie w wygodnym miejscu i robie, skreslam, robie, skreslam...

  16. #16

    Domyślnie

    Ewunia, ja tez prosze o plan.
    A wszystkich o wykaz ozdób świątecznych w domu.
    U nas do tej pory(mieszkanie) były:
    -Choinka w pokoju naszym lub u dzieci.
    -W pokoju bez choinki (tym drugim, bo mieliśmy aż dwa) taka kula ze sztucznych gałezi ozdobiona światełkami i zawieszona pod sufitem przy oknie (bo za karniszem i pod zasłoną schowany był kabel od światełek)
    -ozdoby na drzwiach (mikołajowe skarpety)
    -malutki stroik do świeczki
    -w ostatnim roku, na prośbe dzieci, świecące gwiazdki i choinki w oknie

    Teraz, na 150 m2 to chyba zginie i zastanawiam się co dodać.

  17. #17

    Domyślnie

    doskonale wyglada girlanda z choiny (moze byc sztuczna) na balustradzie od schodow.
    mozna rozwiesic otrzymane kartki swiateczne (na sznurku jak girlanda albo na scianie)
    bombki mozna powiesic tez na wiekszych roslinach, nie tylko na choince
    produkowane przez dzieci lancuchy moga ozdobic okna

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    sprzedaj twoj plan ogolowi
    Tego sie raczej nie da przenieść na inny grunt Przede wszystkim, to u nas udziela się cała rodzina. A że wszyscy raczej dorośli, to każdy obrabia swoją działkę, a ja zbytnio nie wnikam. Nie robimy wystawnych świąt, więc i żeru nie produkuję w ilościach przemysłowych. W wigilię smażę jedynie karpia tuż przed podaniem (bo tak lubimy) i piekę drożdżowe makowce z lukrem (żeby przez święta były świeże), resztę dań przygotowujemy wcześniej. Gdybym musiała wszystko robić sama, jak to jest przyjęte w wielu domach, to bym wcale nie była taka mądralińska. Udało mi sie wciągnąć moich chłopów do czynności domowych (na co dzień też) i jest lżej.

  19. #19

    Domyślnie

    Ma i Ewunia, dzięki.
    Pomysły ma (girlanda na balustradzie i kartki na sznurku super)
    A co sądzicie o ozdobach okiennych świecących (ale nie te migające wariackie), ale np. wiklinowa choineczka z lampkami???

  20. #20

    Domyślnie

    cos swiecacego w oknie to nieglupi pomysl, bo nie dosc, ze dekoruje "w obie strony", to jeszcze odwraca uwage patrzacego z zewnatrz od tego, co sie dzieje w srodku, niejako "zatrzymuje jego wzrok" na plaszczyznie okna.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony