dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ile trzeba drzewa na deski?

    Kochani pomóżcie !!

    Nie mam doczynienia z tym na codzień, a mianowicie:

    Mam zamiar kupić drzewo z lasu od leśniczego w postaci bali , żeby go później przerobić na deski do podłóg.

    Mam dylemat: jak przelicza się drzewo / okrągłe/ w metrach szesciennych na kwadratowe ?

    Ile muszę kupić bali o średnicy 30 cm , żeby pokryć powierzchnię 70 m 2 ???

    I na odwrót: np. 5m3 - to ile z tego wyjdzie m2 , jesli deski mają miec grubość 1 cala ?

    Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

  2. #2

    Domyślnie Re: ile trzeba drzewa na deski?

    Cytat Napisał Anonymous
    Kochani pomóżcie !!
    Nie mam doczynienia z tym na codzień, a mianowicie:
    Mam zamiar kupić drzewo z lasu od leśniczego w postaci bali , żeby go później przerobić na deski do podłóg.
    Mam dylemat: jak przelicza się drzewo / okrągłe/ w metrach szesciennych na kwadratowe ?
    Ile muszę kupić bali o średnicy 30 cm , żeby pokryć powierzchnię 70 m 2 ???
    I na odwrót: np. 5m3 - to ile z tego wyjdzie m2 , jesli deski mają miec grubość 1 cala ?
    Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
    Jesli bedziesz kupowal drewno to zmierz przede wszystkim srednice. Deska najczesciej ma okolo 12..14cm szerokosci (chyba ze chcesz inna - im wyzsza tym wiecej bedziesz mial odpadow i wiecej trzeba kupic drewna). Grubosc desek to okolo 3cm. Na 70m˛ potrzebujesz wiec 2,1 mł desek. Przy zalozeniu ze uda ci sie wybrac odpowiednia srednice do szerokosci desek to odpadu bedzie okolo 30..40%. Zatem musisz kupic okolo 3,5..4mł drewna.
    Jakie drewno wybrales i za ile ? Mnie tez czeka zakup i chcialbym kupic jeszcze w tym miesiacu.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie drewno/ceny

    Ja wybrałem drzewo - sosna.

    Dużego wyboru drwna u mnie raczej nie ma. Ceny wahają się od 200złm3 do 600zł m3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony