dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kulaski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!

    Też przymierzam się do tego projektu. Czekam na kolejne uwagi i fotki. Wypuścicie dach nad tarasem? Jestem bardzo ciekawa efektu.

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie No to kolejne fotki

    Witam,

    Co prawda jeszcze nie mieszkam ale 2 lata z żoną szukalismy domu i ten wydał się nam najbardziej odpowidni. Kilka zmian zrobiliśmy, ale będe musiał to kiedyś dokładnie opisac bo tak na szybko to nie pamiętam.










  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kulaski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Super! Ja na razie mogę sobie pomarzyć o takim etapie ale miło popatrzeć Noc księżycowa jest dla nas idealna jeśli chodzi o układ. Domem idealnym pod KAŻDYM względem jest Wioletta z archipelagu ale ten projekt nie przejdzie nam przez konserwatora zabytków (garaż wysuniety poza bryłę budynku)...wrrrr. Natomiast Noc podoba sie konserwatorowi (nam też oczywiście)i dodatkowo dla nas będzie tańsza do postawienia. Idealny jest dla mnie układ kuchnia - schowek - wyjście na dodatkowy taras z kuchni, testowałam to u znajomych - rewelka. Cały czas tylko mam obawy, czy nie bedzie dla nas za mały - wy też uważacie jak poprzednicy, że domek jest mały? (nas jest 6 osób do ulokowania) ). Z drugiej strony chcemy wybudowac tylko tak duży jak będzie to konieczne, bo teraz mieszkamy w dużym i jesteśmy nieszczęśliwi bo koszty utrzymania na co dzień to koszmar, sprzatanie - bez komentarza, i ganianie kilometrami za wszystkim....
    Strasznie mi sie tez podoba to zadaszenie nad wyjściem na taras, ciekawa jestem dlaczego poprzednicy z niego zrezygnowali. Komunikacja tez mnie nurtuje. Różni ludzie naciskają na dużą komunikację, przeszkadzają wąskie korytarze. Ja mam odwrotnie - wolę komunikacje w wersji minimalistycznej - na dole wolałabym wiekszą łazienkę i schowek pod schodami ( zrobimy drzwi od strony kuchni i schowek zyska jeszcze z metr a przez salon do kuchni ta sama droga) zamiast dużego korytarza..

    Dobra, skończę już bo nikt nie zechce przeczytac do końca

    Pozdr

  4. #24

    Domyślnie

    Tak jak napisałem wcześniej - szukaliśmy projektu idealnego przez prawie 2 lata i nic. Takiego czegoś nie ma jak projekt idealny - znajomy z placu budowy przez 4 lata wraz z architektem projektował dom idealny i tez nie wyszło. Wydaje mi się, ze obawy przedmówców są trochę przesadzone - my to 4 osobowa rodzina a nie klienci galerii handlowej, więc na korytarzu na górze jakoś obok siebie przejdziemy
    Kuchnia wydaje sie być mała, ale z tego co się orientuje to zawsze na etapie budowy wszystko wydaje sie za małe a jak jest już pod klucz to dopiero nabiera metrarzu.
    Jeśli chodzi o taras to zostawiliśmy to wydłużone zadaszenia. Nawet troche sie jeszcze oddali bo podniesliśmy ścianę kolanlkową i wydaje nam sie że to jest super miejsce na tarasie na kawkę z przyjaciółmi - teraz mieszkamy na odsłoniętej działce i jak wyjdzie się na taras to słońce piecze więc to nie jest fajne (ratujemy sie parasolem) a tu dach przyjedzie z pomocą.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kulaski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!

    Wojkar jak wam idzie, minęło juz trochę czasu, może jakieś nowe fotki?

    pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie No to kolejne fotki - stan na 1 lipca 2011:)

    A od jutra elektryka i ocieplenie dachu.




    Ostatnio edytowane przez wojkar ; 03-07-2011 o 15:12

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    freshcorp

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Kupiliśmy projekt - przyjechał dziś kurierem, więc teraz etap nanoszenia zmian i adaptacji projektu do działki. Planujemy ruszyć na wiosnę .
    Mamy kilka pytań do forumowiczów w tym wątku, którzy budują lub już się szczęśliwie wprowadzili:
    1. Czy ktoś może buduje księżycową noc gdzieś na Śląsku lub w Opolskim - chętnie wpadlibyśmy zobaczyć jak to wygląda "w realu".
    2. Czy podnosiliście ściankę kolankową czy pozostała jak w projekcie i jak to się sprawdza w praktyce?
    3. Budowaliście na fundamentach zgodnie z projektem czy może ktoś zmienił na płytę fundamentową?
    4. Budowaliście w technologii z projektu czy może budował ktoś w innej technologii?

    Z góry dzięki za odpowiedzi!
    Pozdrawiamy!

  8. #28

    Domyślnie

    1. Czy ktoś może buduje księżycową noc gdzieś na Śląsku lub w Opolskim - chętnie wpadlibyśmy zobaczyć jak to wygląda "w realu". ŁÓDZKIE
    2. Czy podnosiliście ściankę kolankową czy pozostała jak w projekcie i jak to się sprawdza w praktyce? ŚCIANKĘ PODNIOSŁEM CHYBA O 40 ALBO 45 CM. JEST OK, ALE DO OKIEN POŁACIOWYCH NIŻSZEJ OSOBIE CIĘŻKO DOSIĘGNĄĆ. JA MAM 185CM I WCALE NIE JEST NAJNIŻEJ. UWAGA! MEGA WAŻNE BO LEDWO UDAŁO MI SIE TO POPRAWIĆ. JAK PODNIESIECIE ŚCIANKĘ KOLANKOWĄ TO PRZYPILNUJCIE BUDOWLAŃCÓW, ŻEBY UWZGLĘDNILI TO W DŁUGOŚCI KROKWI ORAZ CO RÓWNIE WAŻNE ODSUNELI TROCHE FILARY OD DOMU A NIE TAK JAK W PROJEKCIE BO JAK DACH NIE ZOSTANIE PRZEDŁUŻONY PO PODNIESIENIU KOLANKOWIEJ TO BĘDZIE WYDAWAŁ SIE BARDZO KRÓTKI I NIEPASUJĄCY DO DOMU A FILARY BĘDĄ ZA BLISKO DOMU WIĘC NIE BĘDZIE TAM MIEJSCA NP. NA STOLICZEK TAKŻE TO ZAPAMIĘTAJCIE KONIECZNIE.
    JAKKOLWIEK WATRO PODNIEŚĆ KOLANKOWĄ, BO TERAZ MIESZKAMY W DOMY GDZIE KOLANKOWA MA OKOŁO 50 CM I JEST MASAKRA.

    3. Budowaliście na fundamentach zgodnie z projektem czy może ktoś zmienił na płytę fundamentową? DOTYCZY PKT. 3 I 4. NIE DO KOŃCA PATRZE NA TO CO W PROJEKCIE WZGLĘDEM WYKONANIA I MATERIAŁÓW. BETON WLALIŚMY W WYKOPANE ROWY A PÓŹNIEJ BLOCZKI BETONOWE.
    4. Budowaliście w technologii z projektu czy może budował ktoś w innej technologii? NIE. TAM JEST YTONG CHYBA A JA W CERAMICE PORYZOWANEJ. JEST KILKA KWESTI KTÓRE WARTO PRZEMYŚLEĆ PRZED BUDOWĄ, NP. JAK MI SIĘ OSTATNIO OKAZAŁO, GRUBOŚĆ STYROPIANU MOGŁEM PRZEMYŚLEĆ WCZEŚNIEJ.

  9. #29

    Domyślnie Fotki z zeszłego tygodnia.











  10. #30

    Domyślnie i kolejne zmiany ...








  11. #31

    Domyślnie

    Witam, no widzę że u niektórych już niezłe zaawansowanie u nas co prawda coś się też zadziało ale więcej przed nami
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110713(002).jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	91259   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110719(005).jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	91260   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-08-30 13.56.59.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	91261   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-09 07.10.18.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	91262   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-10-08 10.14.53.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	91263  


  12. #32

    Domyślnie

    I jeszcze kilka fotek. Na dzień dzisiejszy otwory zakryte i ruszamy dalej z wiosną...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-10-11 17.21.44.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	91265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-10-15 11.46.08.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	91266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-10-22 15.29.08.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	91267   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-10-26 17.30.08.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	91268  

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    freshcorp

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chwile mnie tutaj nie było. Dla planujących budować Noc księżycową polecam nasz dzienni budowy na FM: http://forum.muratordom.pl/entry.php...a-wyd.-Murator

  14. #34

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    173

    Domyślnie

    Poczyniliście bardzo dużo zmian w projekcie, my zaczeliśmy podobnie ale skończyło się na projekcie indywidualnym
    Powodzenia w budowie.
    Zaczynamy.....

  16. #36

    Domyślnie

    Trochę się zadziało, ale w tym roku nic nie robiliśmy, natomiast chcemy sprzedać dom w takim stanie jak jest na ostatnich zdjęciach, jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę na prv.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    Jako, że jest to mój pierwszy post to chciałbym się z Wami wszystkimi gorąco przywitać.
    Chciałbym odświeżyć ten temat bo właśnie z żoną kupiliśmy Księżycową Noc i zamierzamy się budować w tym roku.
    Czy jest ktoś z okolic Poznania kto już buduje/wybudował ten domek?
    Pozdrawiam

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M71 Noc księżycowa

    Witam Wszystkich.
    M71 czyli Noc Księżycowa, taki projekt kupiliśmy i w tym roku zamierzamy się budować w okolicach Poznania.
    Temat tego projektu był już omawiany tutaj na forum ale jest, od jakiegoś czasu mało lub w ogóle nie aktywny. Czy ktoś z Was buduję/budował lub zamierza w niedługim czasie budować taki dom?
    http://projekty.muratordom.pl/projek...photo_id=33613
    Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    Bardzo ładny projekt, w sumie bardzo podobny do mojego

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cieszę się, że się Tobie podoba bo mnie także... ale czy ktoś go buduje?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony