dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 25
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 481
  1. #441

    Domyślnie

    ludzie to czytaja i sie smieja z Ciebie,ale rozkminiaj dalej,masz chociaz zajecie i nie bedziesz przynajmniej piwa pil i trawy palil pod blokiem.ciekawe czemu BMS nie pisze juz zadaj sobie pytanie-moze przejalem jego komputer???

  2. #442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał becker Zobacz post
    teka = BMS (osobowość naprzemienna)
    becker=bartolinka

    googlarka wypluła mi takie oto zdanie: Osobowość naprzemienna jest zaburzeniem dysocjacyjnym i jest diagnozowane rzadko, występuje w okresie młodzieńczym i dzieciństwie; częściej u kobiet niż u mężczyzn.

    Poza tym nie porzuciłem domeny"wylewka.com" w momencie założenia mi sprawy tylko ciągnąłem ją przez kolejne trzy lata po tym fakcie i w końcu stwierdziłem, że mam już dość, wątek ten traktuję obecnie czysto hobbystycznie.


    teka
    daj już na luz bo Cię zlinczują tak jak mnie różnej maści-internetowo forumowi mąndrale, dzięki poraz kolejny za zrozumienie.

    BMS nie pisał bo BMS pracował w weekend w Szczecinie i właśnie wrócił

  3. #443

    Domyślnie

    To dobrze. Miliony znowu wrócą.
    I już mieszkamy !

  4. #444

    Domyślnie

    pytanie do Parkietkomplex lub jarekkur
    jaka moze byc wytrzymalosc podkladu
    zwir 2-8mm(wiekszosc okolo 5-8mm)7 duzych lopat na 16 czyli ok 45% piasek 0-2mm cement expert lafarge,cw 15-16l/50kg,plastyfikator,zacierane minimalnie,folia 0-3mm-parter 2xpod styropianem i raz na,pietro na styropian wywinieta,piasek i zwir 4dni na dworzu przykryty folia.wylewka w sobote przykryta .dzis skonczone jutro przykryja reszte.zauwazylem ze folia pod parkietem mniej spocona niz pod glazura-takie samo cw na piasku .dzieki za odpowiedz.pozdrawiam

  5. #445
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    pytanie do Parkietkomplex lub jarekkur
    jaka moze byc wytrzymalosc podkladu
    zwir 2-8mm(wiekszosc okolo 5-8mm)7 duzych lopat na 16 czyli ok 45% piasek 0-2mm cement expert lafarge,cw 15-16l/50kg,plastyfikator,zacierane minimalnie,folia 0-3mm-parter 2xpod styropianem i raz na,pietro na styropian wywinieta,piasek i zwir 4dni na dworzu przykryty folia.wylewka w sobote przykryta .dzis skonczone jutro przykryja reszte.zauwazylem ze folia pod parkietem mniej spocona niz pod glazura-takie samo cw na piasku .dzieki za odpowiedz.pozdrawiam
    Powinna mieć około 20MPa.
    cytat: ...zauwazylem ze folia pod parkietem mniej spocona niz pod glazura-takie samo cw na piasku .dzieki za odpowiedz. Nie bardzo rozumiem. Zbyt chaotyczne. O co chodzi? Proszę o dokładny opis. Folia pod parkietem? Czy na wylewce leży już parkiet? Czy chodzi o inne miejsce? Parkiet ułożony pływająco?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Powinna mieć około 20MPa.
    cytat: ...zauwazylem ze folia pod parkietem mniej spocona niz pod glazura-takie samo cw na piasku .dzieki za odpowiedz. Nie bardzo rozumiem. Zbyt chaotyczne. O co chodzi? Proszę o dokładny opis. Folia pod parkietem? Czy na wylewce leży już parkiet? Czy chodzi o inne miejsce? Parkiet ułożony pływająco?
    Jarek juz Ci pisze
    190m2 na 350m2 idzie parkiet.lalem w tamten piatek i konczylem w poniedzialek.na gorze bylo okolo 120m2 pod parkiet okolo 60m2 pod glazure .inwestor w sobote polozyl folie na wylewce.pod parkiet szlo okolo 45% zwiru 2-8 mm pzrywiezionego z betoniarni lafarge z Warszawy pod glazure dawalem okolo 20% kruszywa.na obydwie wylewki szlo 15-16litrow wody na 50kg cementu expert.gdy w poniedzialek wszedlem zobaczyc to folia na wylewce pod parkietem byla mnie spocona niz to co bylo przykryte pod glazure.folia 0,3mm na styropianie.zacierane pod parkiet delikatnie tylko.grubosci na pietrze 4-6cm na parterze 5-7...7,5cm.z ciekawosci powiedz mi czemu z wylewki pod parkiet wychodzi wolniej woda?ze wzgledu na mniej piasku 0-2mm?jaki czas schniecia przy tych grubosciach przewidujesz pod pomiary do parkietow...parkieciarz wymaga 15MPA pod swoj parkiet.zostawilem info co do gr wylewek,cementu,cw,plastyfikatora,folii itp.chcialem sie zoorientowac co do wytrzymalosci.dzieki za info.pozdrawiam

  7. #447

    Domyślnie

    im wiecej kruszywa (kamienia) tym beton bardziej trzyma wilgoć i wolniej oddaje to moja teoria jest inna wiec słucham...

  8. #448
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    im wiecej kruszywa (kamienia) tym beton bardziej trzyma wilgoć i wolniej oddaje to moja teoria jest inna wiec słucham...
    Kamień nie chłonie wody, przynajmniej nie na tyle aby wydłużał wysychanie. Gęstość masy zarobowej ma wpływ na proces wysychania. Większe kamienie otaczane są mniejszymi, a te jeszcze mniejszymi. Tak powstaje "skała" betonu. Stąd piasek 0-2 i kruszywo 2-8mm. Jak się patrzy na wykres przesiewu kruszywa B8, to widać ile i jakiej średnicy kruszywo znajduje się np. dla 0-8mm. Masz rację, ponieważ przy większym kruszywie powstaje większa masa czyli ciężar właściwy betonu. Na 1m3 przypada go więcej w kilogramach. Np 1800kg/m3 schnie szybciej niż 2400kg/m3. W obu może być ta sama ilość wody na 100kg cementu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #449
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    Jarek juz Ci pisze
    190m2 na 350m2 idzie parkiet.lalem w tamten piatek i konczylem w poniedzialek.na gorze bylo okolo 120m2 pod parkiet okolo 60m2 pod glazure .inwestor w sobote polozyl folie na wylewce.pod parkiet szlo okolo 45% zwiru 2-8 mm pzrywiezionego z betoniarni lafarge z Warszawy pod glazure dawalem okolo 20% kruszywa.na obydwie wylewki szlo 15-16litrow wody na 50kg cementu expert.gdy w poniedzialek wszedlem zobaczyc to folia na wylewce pod parkietem byla mnie spocona niz to co bylo przykryte pod glazure.folia 0,3mm na styropianie.zacierane pod parkiet delikatnie tylko.grubosci na pietrze 4-6cm na parterze 5-7...7,5cm.z ciekawosci powiedz mi czemu z wylewki pod parkiet wychodzi wolniej woda?ze wzgledu na mniej piasku 0-2mm?jaki czas schniecia przy tych grubosciach przewidujesz pod pomiary do parkietow...parkieciarz wymaga 15MPA pod swoj parkiet.zostawilem info co do gr wylewek,cementu,cw,plastyfikatora,folii itp.chcialem sie zoorientowac co do wytrzymalosci.dzieki za info.pozdrawiam
    przewiduję schnięcie około 4 miesiące w warunkach 23C i 55%rH dla 7cm grubości. Wylewka pod parkiet jest bardziej szczelna czyli mniej porowata. Ta wylewka będzie miała wyższą wytrzymałość na ściskanie. Będzie bardziej zwarta, skupiona , gęstszej masie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #450
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    im wiecej kruszywa (kamienia) tym beton bardziej trzyma wilgoć i wolniej oddaje to moja teoria jest inna wiec słucham...
    Beton słaby, porowaty szybciej oddaje wilgoć od betonu zagęszczonego, szczelnego i jest to na tyle logiczne, że nie trzeba tego uzasadniać.
    Paradoksem jest, że porowatość wynika między innymi z nadmiaru wody w mieszance betonowej, czyli pomimo, że w mieszance jest więcej wody to i tak wyjdzie ona szybiej niż w betonu o niższym W/C.
    Szczelność betonu a tym samym trudność w oddawaniu wody wynika również z doboru ilościowego piasku i kruszywa tzw.gęstości nasypowej. Im jest ona wyższa, tym beton szczelniejszy i trudniejszy do wysuszenia. Pozdrawiam.

  11. #451

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    przewiduję schnięcie około 4 miesiące w warunkach 23C i 55%rH dla 7cm grubości. Wylewka pod parkiet jest bardziej szczelna czyli mniej porowata. Ta wylewka będzie miała wyższą wytrzymałość na ściskanie. Będzie bardziej zwarta, skupiona , gęstszej masie.
    zgadza sie,wspomne jeszcze ze piasek i zwir lezal przykryty pod folia na budowie okolo 10dni,a czy po miesiacu moga mierzyc juz wytrzymalosc pod parkiet?inwestor obiecal podac mi dane z pomiarow wiec dam znac na forum.pozdrawiam

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Beton słaby, porowaty szybciej oddaje wilgoć od betonu zagęszczonego, szczelnego i jest to na tyle logiczne, że nie trzeba tego uzasadniać.
    Paradoksem jest, że porowatość wynika między innymi z nadmiaru wody w mieszance betonowej, czyli pomimo, że w mieszance jest więcej wody to i tak wyjdzie ona szybiej niż w betonu o niższym W/C.
    Szczelność betonu a tym samym trudność w oddawaniu wody wynika również z doboru ilościowego piasku i kruszywa tzw.gęstości nasypowej. Im jest ona wyższa, tym beton szczelniejszy i trudniejszy do wysuszenia. Pozdrawiam.
    zgadza sie
    dla tego im wiecej kruszywa tym niej wody możemy dodac, urób maszyne z piasku 0-2 i wlej około 20 l wody druga maszyne zrób z kruszywem i wlej 20 l wody i beton bedzie bardziej mokry (przykład). wiec przy parkietach przy wykonywaniu podkładu (posadzki) możemy zmiejszyc ilosc wody poniewaz jest kruszywo.

  13. #453
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    zgadza sie
    dla tego im wiecej kruszywa tym niej wody możemy dodac, urób maszyne z piasku 0-2 i wlej około 20 l wody druga maszyne zrób z kruszywem i wlej 20 l wody i beton bedzie bardziej mokry (przykład). wiec przy parkietach przy wykonywaniu podkładu (posadzki) możemy zmiejszyc ilosc wody poniewaz jest kruszywo.
    Jak to by było pięknie, gdyby wylewkarze rozumieli się z parkieciarzami jak w tym wątku. Szkoda, że należy to do wyjątków, a przecież to takie proste. Pozdrawiam.

  14. #454

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    zgadza sie
    dla tego im wiecej kruszywa tym niej wody możemy dodac, urób maszyne z piasku 0-2 i wlej około 20 l wody druga maszyne zrób z kruszywem i wlej 20 l wody i beton bedzie bardziej mokry (przykład). wiec przy parkietach przy wykonywaniu podkładu (posadzki) możemy zmiejszyc ilosc wody poniewaz jest kruszywo.
    o ile ziarno 0-2 nie przyjechalo wilgotniejsze od kruszywa.zaloze sie ze zwir 2-8 jest bardziej wysuszony niz 0-2.,0-2 przewaznie zawsze dluzej musi lezec na budowie by woda odparowala.z kruszywem 2-8 mialem to samo wc jak przy urabianiu z-0-2(15-16l/50kg ok.0,3WC)litr mniej uniemozliwial juz sciagniecie obydwu podkladow.litr wiecej do 0-2mm robil juz mokry podklad,akurat przy tym piasku,przy innym juz nie musi tak byc.piasek 0-2 a piasek 0-2 to dwie rozne rzeczy i myle ze 3litry mniej lub wiecej przy piasku 0-2 mozna tak samo sciagnac.mialem takie budowy ze piasek 0-2 potrzebowal tylko 10litrow wody jesli byl dobrze wyplukany na zwirowniach

  15. #455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Jak to by było pięknie, gdyby wylewkarze rozumieli się z parkieciarzami jak w tym wątku. Szkoda, że należy to do wyjątków, a przecież to takie proste. Pozdrawiam.
    proste
    ale glowna przyczyna to mniej cementu=lzej sciagnac podklad
    wiecej wody=lzej idzie przez weze=mniejsze spalanie mixa
    wiecej wody=latwiej zatrzec zacieraczka=ladnie sie swieci i slicznie wyglada
    ewekt wizualny wazniejszy niz wytrzymalosci podkladow
    ladniej zatarte=gladsze po wyschnieciu
    dylatacje przecinane blichowka=pekanie podkladow
    dla niektorych kazdy cement i kazdy piasek=piekna posadzka
    WC jest malo wazne,wazne sa metry i kasa
    podklady zbyt cienkie-przeciez inwestor nie musi wiedziec
    ludzie niewykwalifikowani do posadzek=z lapanki
    zadko kto jezdzi na budowe w celu sprawdzenia roznic w poziomach=glownie brak miejsca pod skrzydlami drzwi balkonow tarasow,roznice na progach drzwi wejsciowych itp etc
    i wiele innych problemow
    pozdrawiam

  16. #456

    Domyślnie

    U mnie jak wylewkę robili to nie dodawali żwiru ? czy jest to błąd ? z tego, co widziałem to włókno szklane, cement expert, piasek, plastyfikator, woda i siatka ?

  17. #457
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    U mnie jak wylewkę robili to nie dodawali żwiru ? czy jest to błąd ? z tego, co widziałem to włókno szklane, cement expert, piasek, plastyfikator, woda i siatka ?
    Zacierali mechanicznie, wzięli kasę i po wszystkim. Czas pokaże co powie parkieciarz jeśli ma tam być klejona posadzka z drewna. Bądź ostrożny i czujny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #458
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    proste
    ale glowna przyczyna to mniej cementu=lzej sciagnac podklad
    wiecej wody=lzej idzie przez weze=mniejsze spalanie mixa
    wiecej wody=latwiej zatrzec zacieraczka=ladnie sie swieci i slicznie wyglada
    ewekt wizualny wazniejszy niz wytrzymalosci podkladow
    ladniej zatarte=gladsze po wyschnieciu
    dylatacje przecinane blichowka=pekanie podkladow
    dla niektorych kazdy cement i kazdy piasek=piekna posadzka
    WC jest malo wazne,wazne sa metry i kasa
    podklady zbyt cienkie-przeciez inwestor nie musi wiedziec
    ludzie niewykwalifikowani do posadzek=z lapanki
    zadko kto jezdzi na budowe w celu sprawdzenia roznic w poziomach=glownie brak miejsca pod skrzydlami drzwi balkonow tarasow,roznice na progach drzwi wejsciowych itp etc
    i wiele innych problemow
    pozdrawiam
    beton można już wykonać przy ilości 25 litrów wody na 100kg cementu. Cała rzecz jednak polega na takim kompromisie, aby ilość wody na 100kg pozwalała rozprowadzić masę zarobową. Optymalny stosunek w/c to o,45 do 55 przy odpowiednim kruszywie (czystym), wodzie bezpośrednio z rury lub beczki. Woda musi być tak czysta w beczce aby na głębokość 1m była przejrzysta. Nie może być to deszczówka!!! Kruszywo suche. Posadzkarze powinni posiadać wilgotnościomierz do piasku. Jest to specjalny przyrząd mierzący piasek w warstwach wierzchnich i głębiej. Maszynista może szybko dokonać pomiaru i regulować ilość wody. Również łopaty powinny wyglądać inaczej. Łopata powinna nabierać ciagle tę samą ilość piasku, kruszywa. Kruszywo suche łatwiej spada z łopaty niż mokre. Mokre jest cięższe i jest go więcej na łopacie. Na powierzchni 20m2 podkładu podłogowego znajdują się różne wytrzymałości na ściskanie. Wpływ na to ma zróżnicowana receptura w zakresie jaki opisałem, sposób zacierania, czas i rozpoczęcie zacierania. Jak się ma wiedzę na ten temat i dobrą wolę bycia fachowcem, to klientowi można nawet trzy wartości na ściskanie wykonać. Pod kafle 12MPa pod wykładzinę dywanową 8MPa i pod parkiet 20Mpa. Ceny różne. Klient zadowolony. Używać cementów ze znakiem pewny cement. Przynajmniej tutaj jest nadzieja na nieoszukany cement.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  19. #459

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Zacierali mechanicznie, wzięli kasę i po wszystkim. Czas pokaże co powie parkieciarz jeśli ma tam być klejona posadzka z drewna. Bądź ostrożny i czujny.
    Akurat parkietu klejonego mieć nie będę ponieważ mam w domu i już rzygam... będzie podłoga pływająca- panele. Mam ogrzewanie podłogowe na całej płycie. Więc ponawiam pytanie czy moja wylewka powinna zawierać żwir ?

  20. #460
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Akurat parkietu klejonego mieć nie będę ponieważ mam w domu i już rzygam... będzie podłoga pływająca- panele. Mam ogrzewanie podłogowe na całej płycie. Więc ponawiam pytanie czy moja wylewka powinna zawierać żwir ?
    A po co Ci ten żwir, jak chcesz mieć podłogę pływającą?

Strona 23 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony