dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 82
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    ....Zanim kogoś osądzisz a chcesz być wiarygodny w oczach innych forumowiczów napisz czemu wygięło się okno które było prawidłowo zamocowane kotwami do betonu. Są zdjęcia na początku takiego okna.
    Jeśli mowisz, że to jest zamontowane okno to sorki - ale nei rozśmieszaj mnie. Zakończony montaż to także otynkowanie jak i wykonanie wylewek a nie pozostawianie tak okna na rok. Jesli okno ma pracować niejako w powietrzu stosuje sie do tego rozwiązania które zapobiegają takim sytuacjom jak choćby kotwy JB-D. Szczegółów pracy okna w otworze pod wpływem temperatury wyłuszczać Ci nie będę bo i po co? Tu już swoje wiesz - winny nie jest montażysta, winny nie jesteś ty wiedząc, że na wylewki okno czekać będzie tak długo - winny jest niewinny Oknoplast
    Cytat Napisał odaro
    Jako ułatwienie podpowiem Ci że okna na wschodzie i zachodzie praktycznie się nie wygięły a na południu tak.
    Nikt nie przemilcza tego problemu, stary już ci odpowiedział dlaczego większe odkształcenia mogą byc tam gdzie jest nasłonecznienie a nie występuje tam gdzie temperatura nie osiąga takich dużych wartości w słoneczny dzień. Sorki, ale nie czytasz z uwagą tego co Ci się pisze
    Cytat Napisał odaro
    W połowie wysokości ramy wymiar zewnętrzny ramy jest o 5-7mm mniejszy niż ten sam wymiar zewnętrzny na górze i dole okna.
    Montaż kotwy wkręcane w ramę okna a potem mocowane do ściany.
    mogę.. TU też jest wina montażysty a nie Oknoplastu. Piana ma to do siebie że po stwardnieniu zewnętrznej powłoki środek dalej pracuje i siłę ma taką, że bez problemu wygnie każdy profil PVC, wygnie drewno o wiele sztywniejsze od tworzywa, wygnie nawet aluminium - choć w o wiele mniejszym stopniu. Tu kłania się nie stosowanie przez montażystów specjalnych wkładek utrzymujących dystans miedzy skrzydłem a ościeżnicą - bądź jeśli były zastosowane to za szybkie ich usuniecie. Ale ty sie lepiej znasz na montażu i tym co z oknem dziać się może - sorki odaro - znów po raz kolejny powtórzę - winowajcy szukasz nie tam gdzie trzeba.
    Nie byłem przy twoich uzgodnieniach ale przypomnę ci także ze czytasz forum - nie jesteś (przynajmniej nie powinieneś być) totalnym laikiem i wiedząc co my tu mówimy o poszerzeniach i innych rozwiązaniach dałeś się wpuścić w maliny? Po takim tekście handlowca że poszerzenie przeszkadza w montażu inny, wyedukowany na Forum powiedziałby krótko - Dziękuje za poświęcony czas, nie ubijemy interesu bo gada Pan głupoty i boję się, że podobnie Pan okna montujeChyba, że powodowały tobą inne względy - choćby radykalnie niższa cena niż gdzie indziej . Hmmm... i tu także pretensje możesz mieć do siebie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Jeśli mowisz, że to jest zamontowane okno to sorki - ale nei rozśmieszaj mnie. Zakończony montaż to także otynkowanie jak i wykonanie wylewek a nie pozostawianie tak okna na rok. Jesli okno ma pracować niejako w powietrzu stosuje sie do tego rozwiązania które zapobiegają takim sytuacjom jak choćby kotwy JB-D. Szczegółów pracy okna w otworze pod wpływem temperatury wyłuszczać Ci nie będę bo i po co? Tu już swoje wiesz - winny nie jest montażysta, winny nie jesteś ty wiedząc, że na wylewki okno czekać będzie tak długo - winny jest niewinny Oknoplast

    Żeby już zakończyć ten nic nie wnoszący dialog chcę publicznie napisać że nigdzie nie twierdziłem że winny wygięcia okien jest Oknoplast tak jak próbuje mi to wmówić jareko oraz stary.
    Natomiast nic nie poradzę na to że akurat kupiłem okna Oknoplast Kraków.

    Mam problem zostałem z nim sam bo jak na razie firma montująca wypięła się na mnie i poszukuje pomocy a na forum muszę cały czas udowadniać że nie jestem wielbłądem.

    Jareko niestety trochę Cię podpuściłem ale najpierw napisałeś że okna na poddaszu są dobrze zamontowane a teraz wypierasz się tego.

    Myślę że większość forumowiczów to widzi bo zaprzeczasz sam sobie.

    Jak znajdę czas to odnajdę swój wpis w jednym z wątków o oknach gdzie pisałem już wtedy że u mnie ekipa nie chciała montować poszerzeń dolnych. Było to dawno temu i wtedy jeszcze nie wiedziałem że będę miał takie kłopoty z oknami.

    Czy to wystarczy że przekonać Was że piszę prawdę.

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał odaro
    W połowie wysokości ramy wymiar zewnętrzny ramy jest o 5-7mm mniejszy niż ten sam wymiar zewnętrzny na górze i dole okna.
    Montaż kotwy wkręcane w ramę okna a potem mocowane do ściany.
    mogę.. TU też jest wina montażysty a nie Oknoplastu. Piana ma to do siebie że po stwardnieniu zewnętrznej powłoki środek dalej pracuje i siłę ma taką, że bez problemu wygnie każdy profil PVC, wygnie drewno o wiele sztywniejsze od tworzywa, wygnie nawet aluminium - choć w o wiele mniejszym stopniu. Tu kłania się nie stosowanie przez montażystów specjalnych wkładek utrzymujących dystans miedzy skrzydłem a ościeżnicą - bądź jeśli były zastosowane to za szybkie ich usuniecie. Ale ty sie lepiej znasz na montażu i tym co z oknem dziać się może - sorki odaro - znów po raz kolejny powtórzę - winowajcy szukasz nie tam gdzie trzeba.
    Sorry Jareko ale znowu Cię podpuściłem otóż przy pianowaniu okna zostały pozostawione kostki utrzymujące dystans i napewno nie zostały usunięte za wcześnie bo były założone w listopadzie 2008 a usunięte w sierpniu 2009 przez mnie.

    Nawet na początku nie wiedziałem co to jest a ekipa montująca o nich zwyczajnie zapomniała.

    Jestem bardzo ciekawy jaką teraz teorię wymyślisz
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #603

    Domyślnie

    Przestaję rozumieć sens tego wątku. Odaro ma problem, jego powodem są głównie błędy montażu, bez większych przebojów do naprawienia. Sposoby usunięcia wad zostały podane. Nie czekając na reakcję dealera który kiepsko zamontował odaro ujawnia kolejne (również montażowe) wady robiąc z nich antyoknoplastowe argumenty. Może za dużo tego jadu? Może poczekajmy na załatwienie reklamacji?

    Pozdrawiam

  4. #604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wymyślę żadnej teorii - cofnij się do wszystkich moich wypowiedzi i do czego się odnosiły, co zaproponowałem Ci bys uczynił by to naprawić, jaja zacząłeś sobie z tego robić proponując usunięcie usterki za friko a teraz kolejne czepiając sie wszystkich którzy wytykają ci czepianie sie OKnoplastu.
    Czepiasz się jak tonący brzytwy. Na podstawie zdjęć stwierdziłem tylko ze podparcia są w odpowiednich miejscach, kotwy usytuowane prawidłowo i na podstawie tego co widziałem stwierdziłem ze jest OK. Nie bylem, nie macałem, nie sprawdzałem i nie wiedziałem ze okno od południa pozostawiłeś w takim stanie na cały rok, nie stwierdziłem że kotwami ponaciągano profile tylko domniemywam że tu tez może być błąd montażowy, w mej i starego ocenie wciskasz nam kit że montażysta odradzał ci poszerzenia kiedy jest to nagminna propozycja handlowców od uznanych i dobrych producentów
    Co chcesz udowodnić? Ze nie jestem wróżką? TY jak widać jesteś wielbłądem bo jednej rzeczy nie pojmujesz - przeczytaj swój własny tytuł wątku i początek gdzie z uporem maniaka czepiasz się Oknoplastu a nie dealera. W wielu innych wątkach doradzasz innym by sprawdzali Oknoplasta a nie montażystów. Prowadzisz dla mnie i dla wielu niezrozumiałą krucjatę przeciwko tej firmie zamiast skupić sie na tym by dobrać sie do dupy montażyście i od niego żądać naprawy zauważonych usterek. Jak nabić poszerzenie bez demontażu okna mając taka lochę pod nim już ci stary opisał a skoro montażyści tego nie potrafią - to ich problem. Wiedza i umiejętności kosztują i nie skrzynkę browara
    Sorki ale wydawało mi się ze mimo żalu do całego świata ze tak ci spierniczyli montaż choć przez chwile będziesz po prostu myślał logicznie czy tez wogóle myślał
    Ciekawe jak sprawdzasz te 5mm? Jeśli jest beczka to jak przykładasz łatę? I w którym miejscu masz te 5mm? 5 mm to 2,5 na stronę. Podejrzewam nawet jak to mierzysz czyli realnie wykrzywienie na ponad 2 metrach masz 1,25 mm czyli.... g... a nie wybrzuszenie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #605

    Domyślnie

    Odnalazłem swój wpis na temat poszerzenia dolnego gdzie już wtedy napisałem że ekipa montująca nie chciała montować poszerzenia dolnego bo im to przeszkadza w montażu okien

    http://forum.muratordom.pl/co-pod-pr...ego,t38333.htm


    Mój wpis jest z datą 28 wrzesień 2008

    Takie są fakty Panowie jareko i stary i proszę już więcej publicznie nie wmawiać mi że to moja wina że nie chciałem montować poszerzenia dolnego bo mi szkoda było kasy.

    Montaż okien był w listopadzie 2008 dla tych co nie pamiętają

    Zdobędzie się ktoś z Was na obiektywną ocenę sytuacji.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a co to na do rzeczy? Odaro - wyluzuj, zbieraj siły na dealera A imputować i tak dalej będziemy Nie chce mi się szukać kiedy po raz pierwszy była mowa o prawidlowym podparciu balkonów - szkoda slow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    a co to na do rzeczy? Odaro - wyluzuj, zbieraj siły na dealera A imputować i tak dalej będziemy Nie chce mi się szukać kiedy po raz pierwszy była mowa o prawidlowym podparciu balkonów - szkoda slow
    Jako to.... nikt z Was nie chciał uwierzyć że ja chciałem zamontować okna wzorcowo nawet dopłacić za poszerzenia a ekipa była temu przeciwna.

    Skoro mi nie wierzyliście to teraz musicie się zmierzyć z faktami, które same mówią za siebie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dobrze ze podałeś ten link - przeczytaj ten watek dokładnie - pierwszy wpis jest z 2004 - na 4 lata przed montażem twoich okien
    I co tam stary i ja proponowaliśmy jako podstawowy sposób podparcia balkonów
    Szkoda strzępić slow na dalsza dyskusje - sorki ale w sumie sam sobie zgotowałeś ten los nie czerpiąc z wiedzy jaka tu Wam się przekazuje, wystarczyło byś nam zaufał i upierał sie przy swoim.
    Och przepraszam, wszak to nie nas lecz żony się posłuchałeś
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Yyyyyyyyyyy klient płaci - klient wymaga ... No ale każdy jest kowalem swojego losu
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Yyyyyyyyyyy klient płaci - klient wymaga ... No ale każdy jest kowalem swojego losu
    Widzisz Nefer życie wcale nie jest takie proste trzeba jakoś umieć żyć w danej społeczności

    W tym samym wpisie jest jakby wytłumaczenie dlaczego wtedy ustąpiłem tzn posłuchałem żony

    Być może inaczej wcale bym nie wybudował domu
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    no tak - z żoną lepiej nie wojować
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    dobrze ze podałeś ten link - przeczytaj ten watek dokładnie - pierwszy wpis jest z 2004 - na 4 lata przed montażem twoich okien
    I co tam stary i ja proponowaliśmy jako podstawowy sposób podparcia balkonów
    Szkoda strzępić slow na dalsza dyskusje - sorki ale w sumie sam sobie zgotowałeś ten los nie czerpiąc z wiedzy jaka tu Wam się przekazuje, wystarczyło byś nam zaufał i upierał sie przy swoim.
    Och przepraszam, wszak to nie nas lecz żony się posłuchałeś
    Sorry ale dyskusją z Tobą na argumenty mija się z celem bo Ty i tak powtarzasz jedno i to samo mimo że sedno dyskusji jest już w innym miejscu.


    Jak się ostatnio upierałem przy swoim to 5 hydraulików nie chciało podjąć się instalacji CO jak przestałem się upierać 6 hydraulik zgodził się podjąć roboty.

    Jak widzisz życie jest bardziej skomplikowane.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  13. #613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    no tak - z żoną lepiej nie wojować
    Żonę mam wspaniałą nie muszę z nią wojować

    ale z fachowcami to już bywa problem
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #614

    Domyślnie

    Minęło już sporo czasu do złożenia reklamacji w dniu 31.08.2009 a mój problem dalej jest nie rozwiązany.

    Może najpierw napiszę jaki jest obecnie stan faktyczny.

    Początkowo myślałem że wygięte są tylko dolne ramy okien balkonowych.

    Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

    Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

    Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

    Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają

    No po prostu ręce się uginają ma szczerze wszystkiego dosyć i jestem starsznie zawiedziony technologią PCV w stolarce okiennej.

    Tak naprawdę to nie wiem co mam dalej robić
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają

    No po prostu ręce się uginają ma szczerze wszystkiego dosyć i jestem starsznie zawiedziony technologią PCV w stolarce okiennej.
    Chyba coś pomieszałeś... Chcą wymieniać ramy (czyli od nowa montaż) a nie chcą wymieniać skrzydeł?
    Jeżeli to prawda, że masz powyginane wszystkie ramy to problem może leżeć w braku otworów odprężających. Przykro takie coś pisać o tak renomowanych producencie ale skoro nie gwarantują, że się nie powyginają ponownie to niech zabierają to badziewie i oddają kasę + zwrot kosztów dodatkowych. I nie bądź zawiedziony "technologią PCV w stolarce okiennej" bo z prawidłowo wykonanymi i zamontowanymi oknami PCV takich problemów nie ma.

  16. #616

    Domyślnie

    [quote="bwojtek"]
    Cytat Napisał odaro
    Chyba coś pomieszałeś... Chcą wymieniać ramy (czyli od nowa montaż) a nie chcą wymieniać skrzydeł?
    Usłyszałem odpowiedź że skrzydła same się naprostują po zamontowaniu prostej ramy okiennej.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    U nas też jedne drzwi balkonowe (w dodatku najmniejsze) było wykrzywione (całe szczęście że montowała znajoma ekipa i jeszcze przed montażem kazała zadzwonić do przedstawiciela firmy)... jak przyjechał serwisant zauważył, że listwa przyszybowa jest za długa, skrócił na miejscu i drzwi jak nowe (a przyjechał z zamiarem wymiany), tyle że moje okna nie są z oknoplastu, znacznie tańsze ale w końcu pcv Wiem od montażystów, że okna się wyginają jak są niewłaściwie obsadzone, zresztą już sam nadmiar pianki może rozeprzeć nawet słupki!

    mam nadzieję, że sprawa się szybko rozwiąże bo to bardzo przykre doświadczenie.
    Iwona

  18. #618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam i sobie uświadomiłam, że moje balkonowe nie są na niczym podparte od dołu (okna mają już parapety, więc nic im się nie stanie... ale czy te balkonowe mogą się jeszcze zniekształcić??? Do tej pory nic się z nimi nie działo, a wylewki dopiero na wiosnę, więc nie chciałabym być w szoku?!? Zwłaszcza, że drzwi balkonowych mam aż 8szt

  19. #619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Usłyszałem odpowiedź że skrzydła same się naprostują po zamontowaniu prostej ramy okiennej.
    Nie liczył bym na to...

  20. #620

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro

    Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

    Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

    Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

    Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają
    Pomijając wygięte skrzydła (wygięcie do 2mm jest często spotykane w wielu systemach u różnych producentów i powodem do paniki nie jest) i słupki stałe (jeśli nie nastąpiło wskutek ściśnięcia okna góra-dół klinami i pianą to producent zaliczył wpadkę) wszelkie wygięcia ościeżnic wyglądają mi na montaż kiepski, nawet bardzo miękkie ramy można zamontować tak żeby się nie powyginały a Veka do tych bardzo miękkich nie należy...
    A 1500x1500 jeśli jednoskrzydłowe to nie jest małe okno

    Pozdrawiam

Strona 31 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony