dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    A ja znalazłem bardzo tani sposób Malując parter kupiłem wpierw taśmy w Leroy Merlin o szer 19mm (aby pod sufitem mieć pasek). Obklejałem, malowałem pierwszy raz, następnego dnia drugi raz i od razu jak jeszcze farba była mokra - zrywałem. Farba kolorowa wprawdzie się nie zrywała (to akurat były Nobiles Pory Roku), ale... miejscami zrywało mi farbę białą, tą od sufitu (Śnieżka Max - malowana dzień przed kolorem). Takie małe placki, max 1x1 cm...

    I to było to złe rozwiązanie

    Teraz jak zacząłem malować górę, to technika malowania ta sama - pierwsze 2 popołudnia to malowanie sufitów (2 razy, ta sama farba), potem 2 dni malowanie ściany. Ale tym razem kupiłem w Tesco najtańszą najzwyklejszą taśmą, też 19mm, po jakieś 2,50zł za rolkę 50mb Obok były też droższe, po ok 5zł, jakieś bardziej firmowe. No i jestem zachwycony - po drugim malowaniu drugiego dnia odklejało się jak bajka Aczkolwiek były minimalne problemy z przyklejaniem (jak mi z ręki wypadła rolka z taśmą, to na całej ścianie się od razu odkleiło), ale generalnie jest to pierwszy u mnie przypadek, gdzie marka TESCO Value rządzi. Polecam bardzo!

  2. #22

    Domyślnie

    mam podobne doświadczenia - tynk gipsowy, grunt tikurrilla, farba beckers i niestety przy odklejaniu taśmy odłazi i to właśnie ta farba pod taśmą (już wyschnięta) Nie są to może wielkie dziury ale z bliska widać ubytki czasem może rozmiarów 1x1mm (sic!) w postaci jakby sitka, wypraktykowałem podobnie jak poprzednicy: przyklejać tylko krawędź po stronie malowanej, taśma tesa w miarę dobrze się trzyma i w miarę dobrze odchodzi. Jak dla mnie żółta taśma z Leroy jest nieprzewidywalna, wziąłem 3 taśmy, dwie trzymały jak diabeł, jedna tak słabo się trzymała, że nie udawało mi się okleić nią sufitu - odpadała pod własnym ciężarem...

  3. #23

    Domyślnie

    Ja testowałem różne taśmy, w tym najdroższe jakie mieli we Flugerze...

    Jedyna rozsądna rada - odklejać taśmę jak najszybciej. Nie w sensie prędkości odklejania ale w sensie czasu, który upłynął od przyklejenia.

    Jeśli taśma będzie za długo na ścianie i stosując różne sztuczki (np. odrywanie pod kątem 180 stopni) nawet uda się tą taśmę oderwać bez farby - to i tak najczęściej na ścianie zostanie klej z taśmy...

  4. #24

    Domyślnie

    Wymalowałem w sobotę całe mieszkanie i używałem niebieskiej taśmy malarskiej. Nie klei się tak mocno jak żółta, no i za wyjątkiem jednego miejsca nie zerwała farby.

  5. #25

    Domyślnie

    Czasem da się mocno przyklejoną taśmę malarską oderwać, jeśli ją przetrzeć wcześniej mocno zwilżoną gąbką...ale to też zależy od taśmy, podłoża i farby, którą była malowana

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    A ja wręcz przeciwnie...
    Użyłem żółtej taśmy do przymocowania kawałka kartonu (25x40cm, circa) żeby ukryć wlot do komina od kominka w salonie, i już mi dwa razy zleciał... , ten karton znaczy się...
    Nie chciałem używać jakiejś innej, bo się właśnie bałem, że mi po roku zerwie farbę... a tu masz sama złazi, psiakrew...
    WARTO? WARTO!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony