dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy w moim domu będzie wiatrołap?

Głosujących
223. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    185 82,96%
  • nie

    38 17,04%
Strona 13 z 31
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 613
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    BTW2: Zwróciliście uwagę: drzwi w USA nie mają uszczelniającej powierzchni przylgowej (czy jak to tam nazwać) - dlatego też tak łatwo włamują się za pomocą karty kredytowej.
    Nie przeszkadzają im przeciągi i brak izolacyjności dźwiękowej?
    Przeciagi im nie przeszkadzaja , bo nie oszczedzaja na ogrzewaniu , a z wlamaniami to tez nie problem , kasa w banku , a wlamania to raczej problem w dzielnicach emigrantow
    Temat o wiatrolapach jest super
    Jestem za wiatrolapem , ale nie za bardzo ciasnym.
    Moze dlatego , ze w poprzednim domu nie mialam takowego

  2. #242

    Domyślnie

    Byłam ostatnio w dwóch nowych domach. Jeden był z wiatrołapem, drugi bez. Jedni i drudzy byli zadowoleni. Ja jednak w swoim domu będę mieć wiatrołap, co prawda niewielki bo 1,55x 1,70m ale zawsze to coś. Założymy drzwi wewnętrzne ze szkłem mlecznym i za jednym zamachem wiatrołap doświetlę i oddzielę od reszty. Co do butów i płaszczy to mieszkam teraz w bloku i nic nie śmierdzi a przecież trzymam to wszystko w szafach.

  3. #243

    Domyślnie

    Przede wszystkim chroni resztę pomieszczeń przed wyziębieniem jeśłli gdzie indziej są pootwierane okna a ty będziesz wchodził z zimnego dworu a poza tym jak przyjdzie nieproszony gość albo nielubiany sąsiad na przeszpiegi to zawsze zamykasz drzwi i przyjmujesz go bez skrępowania

  4. #244

    Domyślnie

    Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu bo nie podobaja mi sie takowe. Ich rola izolacyjna mnie nie przekonuje. Nawet lubię jak od czasu do czasu wleci trochę świeżego powietrza. Ubrania ciepłe, buty też.Dla mnie to ciasna klitka w której tłoczą się goście . Tak miałam w bloku. Dziękuję. Teraz mam od wejścia elegancki i wygodny hol. Hol z załomem w którym jest obszerny komandor.

  5. #245

    Domyślnie

    blok to nie to samo co dom tym bardziej projektowany od początku. No nie wiem czy to przyjemnośc jak mroźne powietrze wpada do domu i trzaskają nowiutkie okna lub drzwi do pokoi

  6. #246

    Domyślnie

    U nas będzie wiatrołap zwany też hallem http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28352
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  7. #247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    będzie taki niestały...
    z drzwiami rozsuwanymi na wiosnę po zimie się rozsunie i tak będzie do jesieni...

  8. #248

    Domyślnie

    u mnie bedzie wiatrołap 6 m.

  9. #249

    Domyślnie

    koniecznie!!!


    Pozdrawiam

  10. #250

    Domyślnie

    Rodzice mają na dole wiatrołap, w ktorym zawsze były zamknięte drzwi wewnętrzne bo zatrzymywały częśc zimna. Zawsze twierdzili że jest to niezbędnie pomieszczeniew domu do czasu, gdy......... wymienieli drzwi wejściowe do domu na nowe, szczelne o małym wspołczynniku przenikania ciepła. Teraz drzwi wewnętrznych nie zamykają chba że przed "oczami obcych".
    W projekcie mojego domu jest wiatrołam ale narazie zatanawiam się nad robieniem drzwi wewnętrznych - wyjdzie w praniu.

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    mam wiatrołap i dosoatkowe drzwi wewnetrzne...sprawdza się....

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Musi być u mnie.
    Był, jest i będzie.

  13. #253

    Domyślnie

    U mnie też będzie, 5 m2.
    Będzie dodatkowo śluzą łączącą garaż z domem.
    A w nim będzie szafka na buty, wieszak bądź szafa na odzież wierzchnią, lustro.

  14. #254
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Będzie, ale nie jestem pewna czy z drzwiami wewnętrznymi.Chyba bez.
    Alina

  15. #255

    Domyślnie

    Jak najbardziej! Co prawda nieduży -coś ok. 7m2, ale zawsze!

  16. #256

    Domyślnie

    Będzie, maleńki ale jednak.
    Pozdrawiam
    Marta
    GG 8607373

  17. #257

    Domyślnie

    Wszędzie już się wypowiadałam na temat wiatrołapu ale tutaj jeszcze mnie nie było. Nie mam wiatrołapu , wykreśliłam go z projektu. Odpatrzyłam to od mojej koleżanki. Wybudowała sie 6 lat temu - już od progu czuło się u niej przestrzeń, nie gnietliśmy sie przy witaniu i rozbieraniu. To była nowość ale wiedziałam , że taż tak chcę.
    Nie wieje nam, nie jest zimno. Drzwi są solidne, uszczelnione, Przy wejściu mamy niewidoczną z głębi domu dużą wnękę na odzież i buty.

  18. #258

    Domyślnie

    U mnie będzie 4.4 m2, spora garderobo-szafa na odzież wierzchnią i buty , żeby nie stały na środku. Między garażem a domem też będzie - nieduży 1.9 m2 spalinołap. Tam też znajdzie się miejsce na odzież roboczą.

  19. #259

    Domyślnie

    U nas nie ma, a projekcie jest. Po prostu w Poemacie3 wiatrołap to kicha. Przy wchodzeniu i wychodzeniu "szczypta" świeżego powietrza nie zaszkodzi. Drzwi zewnetrzne ciepłe i szczelne.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    A u mnie będzie co prawda maleńki ale zawsze to coś
    Po co Choćby po to by postawić tak ociekający od deszczu parasol czy mokre buty a myślę, że i w wielu innych sytuacjach jest bardzo potrzebny SZczególnie jak się mieszka w najzimniejszej części naszego kraju

Strona 13 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony