dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 161
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie IKEOWCY !!!! ŁĄCZMY SIĘ :)

    Zapraszam wszystkich, którzy, podobnie jak ja lubią robić zakupy w sklepach IKEA. Pokażcie swoje wnętrza urządzone w tym stylu, podzielcie się spostrzeżeniami. Ja również to zrobię, jak tylko przyjdzie etap wykończeniówki. Mam nadzieję, że nasz domek zamieni się mini filię IKEA
    Tak odbiło mi ...

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo bez urazy ale do domu nie kupuje nic z IKEI i tam nie robię zakupów

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Dlaczego kupujecie tam meble ?czym sie kierujecie ?cena?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DOMINIK97
    Przepraszam bardzo bez urazy ale do domu nie kupuje nic z IKEI i tam nie robię zakupów
    To po co odpowiadasz ?
    Jak ktos nie chce kupowac z ikei to nie, nikt nikogo nie zmusza. Ale meble z ikei sa czesto lepszej jakosci niz te co kupujecie gdzie indziej. Jak to juz ktos na tym forum pisal nie schodza ponizej pewnego progu jakosciowego a cenowo nie sa najgorsze. Do tego wygladają ladnie, wg mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kupiłam kuchnie bo oczywiście podobała mi sie ale głownie przez cene.Kuchnia w L 3na 3m plus barek 2.8 łacznie 19 szafek kosztowała mnie 10.000 a studia kuchenne wyceniły na 28.000 i takie takie tansze na 19500,do tego rząd szafek bibliotecznychBilli po 200i cos tam .Nigdzie nie dostane taniej.A jeszcze bardzo ważne gwarancja na kuchnie jest 10 lat

  6. #6

    Domyślnie

    A ja lubie Ikee, i nie wiem skad opinie ze meble sa tam kiepskiej jakosci. Mam sporo rzeczy Ikeowych, wiekszosc bez zarzutu, no chyba ze takie kupione na prawde ze 5 zlotych
    Spodobaly mi sie meble kuchenne Faktum fornirowane, ciemny braz, powaznie sie nad nimi zastanawiam, no chyba ze BRW mnie na kolama czyms rzuci

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze dodam ze szafki dolne to szuflady 60,40,80 z Blumem.hamulcami.inne szafki to cargo a całosc wziełam na kredyt załatwiany w Ikei w ciągu 15 min i bede spłacac przez rok po 110 zł

  8. #8

    Domyślnie

    przepraszam po 1100 zł

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Dziękuję za posty. Ikea podoba mi się przede wszystkich za styl. Meble są bardzo proste, czasami wręcz skromne. Wiele rzeczy można wykorzystać do różnych pomieszczeń. Ja poluję na okazje i wtedy kupuję. Np. W ubiegłym roku w Dniu Szalonych Cen, kiedy sklep był otwrty do północy, około 22.00 cena komody Aneboda spadła z 250zł na 60 Kupiłam dwie. Ostatnio kupuję w Ikea nawet "środki czystości" typu żel pod prysnic i jestem zadowolona!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewaks
    A ja lubie Ikee, i nie wiem skad opinie ze meble sa tam kiepskiej jakosci.
    Mercedes to to nie jest ale dają radę
    A opinie na tym forum mozna poczytac, glwonie zle sa dlatego ze niektorzy mylą je z klockami lego i piszą ze jak je rozkrecają i skrecają 5 czy 6 raz to juz nie są az tak stabilne Przeciez to nie sa klocki lego. Maja po skreceniu stac i stoją

  11. #11

    Domyślnie

    Lubię sklepy Ikea - kupiłem tam już sporo rzeczy, ostatnio cała sypialnię i połowę wyposażenia do qchni. Faktem jest jednak, że moim zdaniem pogorszyła się jakość wyrobów. Weźmy np. taką "pierdułkę" jak podstawka pod gorące naczynia - miałem taką kupiona 5 lat temu i zakupioną teraz - oj ta nowsza niestety coś "cienka" jeżeli chodzi o materiał. Ale bez przesady - dużo ciekawych pomysłów i dodatków za często niewielkie pieniądze rozgrzesza niedociągnięcia. Z drugiej strony wiele rzeczy oferowanych jako nowości przegina z ceną - ale po prostu trzeba poczekać na przeceny

  12. #12

    Domyślnie

    No moze nie jest to mercedes, ale tez ceny nie sa z najwyzszego pulapu. Mi po prostu pasuje Ikeowy dezajn Poza tym ilekroc tam jestem to zawsze cos mnie zinspiruje, maja fajne pomysly, nietypowe No i maja kącik zabaw i zjazdzalnie, co jest nie bez znaczenia w przypadku robienia zakupow z dwulatkiem ;p

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Mam kuchnię z IKEA - jestem z niej bardzo zadowolona. Zimą rodzice sie przeprowadzali i też wstawiliśmy kuchnię z IKEA - ze względu na cenę. Jakośc bez zarzutu, do tego modułówość, można coś dokupić, rozbudować albo wymienić fronty zostawiając skrzynki.
    W moim obecnym mieszkaniu jest jeszcze duże mebli z IKEA, z czasów naszego "urządzania się" kiedy liczył się każdy grosz i to była jedyna możliwość kupienia czegoś sesnownie wyglądającego i taniego. Są do teraz, czyli 10 lat, czyli nie tak źle z tą trwałością Rozwaliła się tylko sofa.
    W mojej nowej kuchni też bedzie kuchnia z IKEA i tym razem też zadecyduje cena, czas i to, że wiem dokładnie co dostanę a nie niespodzianka po montażu, bo kolor troszkę inny itp

  14. #14

    Domyślnie

    Ja może nie tyle lubię robić zakupy w sklepach IKEA, co przechodzić się po tych sklepach albo nawet oglądać ich katalog, który co roku znajduję pod drzwiami. Czasem rzeczywiście coś tam znajdę i zdarza mi się kupić.

    Niekoniecznie podoba mi się jednak, jak wchodzę do kogoś i czuję się jak na ekspozycji z IKEA. Jak wszystko jest stamtąd i tylko podoczepiać etykietki z nazwami i cenami. Widziałem kilka takich mieszkań i domów, były ładne, ale dosyć bezosobowe. Mieszkańców można by zamienić i by tego nie zauważyli

    Co o tym sądzicie. Czy odpowiada Wam po prostu ten IKEA-look i dobrze się w nim czujecie, czy to bardziej z braku alternatywy, pomysłów itp. Pytam z ciekawości, nie z przekąsem, bo ja osobiście nie zamierzam wychodzić poza parę dodatków z IKEA, jakiś dywanik, kubek czy poduszka, które akurat pasowały mi do wnętrza.

  15. #15

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma stół LAVER?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja też lubię ikea. Mam z niej już obecną kuchnię i zamierzam kupic następną do nowego domu. Decydujący jest wygląd szafek, a nie cena. Są proste /wybrałam liljestad/, ale nie prostackie. Odwiedziłam kilka salonów kuchennych, ale mają meble albo nowoczesne /takie mi akurat nie pasują do reszty umeblowania/, albo z taką ilością ozdób, żłobień itp frymuszków, że nie jestem w stanie tego przełknąć.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Nigdy więcej IKEA!

    Moja żona - fanatyk firma zrobiła 5 zakupów, z tego 4 rzeczy reklamowałem.
    Nowa kanapa Made in Bulgaria - nie dawała się złożyć, szafeczka - made in China , rozpadła się w czasie montażu.
    Po pyskówkach (pan poczeka 2 miesiące, aż przyjdzie nowa dostawa z Chin )- reklamacje zostały załatwione pomyślnie, ale IKEA ma we mnie wroga publicznego.

    Reklama o ich jakości - to PIC i LIPA !!!!
    Totaslnie przedrożona firma. fakt wzornictwo przemysowe potrafi być efektowne.

    Poczytajcie także artykuły prasowe o wykorzystywaniu dzieci w Chinach , pracujących dla IKEA. To nie dla mnie.

    ŁĄCZMY SIĘ PRZECIWKO IKEA !!!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Nigdy więcej IKEA!

    Moja żona - fanatyk firma zrobiła 5 zakupów, z tego 4 rzeczy reklamowałem.
    Nowa kanapa Made in Bulgaria - nie dawała się złożyć, szafeczka - made in China , rozpadła się w czasie montażu.
    Po pyskówkach (pan poczeka 2 miesiące, aż przyjdzie nowa dostawa z Chin )- reklamacje zostały załatwione pomyślnie, ale IKEA ma we mnie wroga publicznego.

    Reklama o ich jakości - to PIC i LIPA !!!!
    Totaslnie przedrożona firma. fakt wzornictwo przemysowe potrafi być efektowne.

    Poczytajcie także artykuły prasowe o wykorzystywaniu dzieci w Chinach , pracujących dla IKEA. To nie dla mnie.

    ŁĄCZMY SIĘ PRZECIWKO IKEA !!!


    Zabawne Ja jakos nigdy nie mialem problemow ze zmontowaniem mebli z tego sklepu, od nikogo ze znajomych tez nie slyszalem takich problemow a jako ze mieszkam blisko ikea to wielu znajomych kupuje tam. A o wykorzystywaniu dzieci w Chinach nic nie mow bo to temat rzeka i zaloze sie ze masz w domu zdecynowana wiekszosc przedmiotow pochodzacych z Chin a jak tam wyglada produkcja to kazdy wie. Wole nie ciagnac tego tematu bo to przykra rzeczywistosc - tak jest i my tego nie zmienimy.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Cytat Napisał yorki_man
    Lubię sklepy Ikea - kupiłem tam już sporo rzeczy, ostatnio cała sypialnię i połowę wyposażenia do qchni. Faktem jest jednak, że moim zdaniem pogorszyła się jakość wyrobów. Weźmy np. taką "pierdułkę" jak podstawka pod gorące naczynia - miałem taką kupiona 5 lat temu i zakupioną teraz - oj ta nowsza niestety coś "cienka" jeżeli chodzi o materiał. Ale bez przesady - dużo ciekawych pomysłów i dodatków za często niewielkie pieniądze rozgrzesza niedociągnięcia. Z drugiej strony wiele rzeczy oferowanych jako nowości przegina z ceną - ale po prostu trzeba poczekać na przeceny
    Masz rację. Rzeczywiście z tą jakością bywa różnie. Ja też zauważyłam, że niektóre wyroby pogorszyły się. To dla mnie dosyć bolesne bo naprawdę dużo rzeczy mi tam bardzo odpowiada. Spada cena-spada jakość, a szkoda Miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej. Pozdrawiam!

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: IKEOWCY !!!! ŁĄCZMY SIĘ :)

    Jeśli chodzi o IKEA'owskie meble to szczerze powiem, że kupiłem raz łóżko i nie wytrzymało nawet roku - stelaż zrobiony z cienkich listewek został połamany praktycznie po kilku miesiącach. Materiał użyty do obicia zaczął się wycierać chociaż łóżko wcale nie było tanie.

    IKEA ma dobre tzw. "pierdółki" czyli lampki, wazoniki, serwetki, podkładki itd - meble typu biurko czy stolik dobre są na stansję studencką lub akademik, ale mebli do nowego domu jednak tam bym nie kupił.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony