dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie CZy kupujecie materiał na zapas aby uciec przed podwyżką VAT

    Budowę zaczynam na wiosnę ale już dałem projekt do wyceny materiałów na dach i ściany, tym bardziej że hurtownie mogą mi to przetrzymać.

    Czy ktoś z Was równiez będzie kupował na zapas teraz, aby zaoszczędzić pieniądze na ewentualnej podwyżce stawki VAT ???

    Maj 2004 to pewniak, ale póki co obowiązuje 1 styczeń 2004. Rozporządzenia Ministra Finansów o przedłużeniu brak,a trudno będzie zamówić dachówki 31 grudnia.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Tak ja juz mam magazynowane w skladach budowlanych: dachowke, pustaki na caly dom, okna , komony, brame garazowa,

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe co wyjdzie z tej całej checy. Już widać, że ludzie przyśpieszyli i budują się jak szaleni, do tego jeszcze zamówienia na zapas. Jak się potem okaże, że "rzutem na taśmę" zatwierdzą np. 0% VAT na budowlankę w ramach "budownictwa społecznego", to część społeczeństwa "dostanie piany" a część się ucieszy i zacznie się budować z zapałem...

    pozdrawiam wszystkich budujących
    Robert

  4. #4

    Domyślnie

    Strasznie denerwuje mnie ta niepewność. Prowadzę firme z branży budowlanej, interes kręci się świetnie, zamierzam inwestować, zatrudnić jeszcze ludzi... Ale jak będzie w przyszłym roku?? Cholera mnie trafia. Tak to Państwo pomaga młodym aktywnym przedsiębiorcom.....

    Marek Sołtysiak
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Markus_Gdynia - ja takze zastanawiam sie na d zakupem (dachowki, okien polaciowych, rynien i reszty akcesoriow do dachu) i przetrzymaniem ich w hurtowni. Jest jedna obawa, ktorej potwierdzenie widzialem gdzies na forum, trzeba wybrac hurtownie ktora(e) nie upadna do czasu odbioru materialow
    Pozdrowienia

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi się że raczej nie ma to sensu, gdyż vat i tak z tego wynika będzie od maja 2004 więc po co wypróżniać się z kasy już np. na dachówkę lub bramę?

  7. #7

    Domyślnie

    Niechętnie wydajemy kasę...
    Ja przymierzam się do kupowania teraz, choć jak sami piszecie w wielu przypadkach praca wre (ciepła zima), co powoduje, że ceny nie opadają (jak to zwykle bywa zimą). Wiemy że Vat będzie w maju, tyle że hutrownicy kraczą, że ".. proponowana cena jest obowiązująca przy zakupach w tym roku, później na pewno wszystko pójdzie w górę..."

    Siedzę i myślę.. jestem handlowcem (inna branża), obecnie składy mają EL DORADO, które chcą jak najdłużej utrzymać. Ponieważ jestem przekorny zaryzykuję i materiały kupię w styczeniu/lutym. Trudno, albo ceny pójdą w górę albo spadną... Z pewnością klientów będą mieli mniej, i aby nie dokładać do kosztów utrzymania może zrobią coś aby mieć obrót?

    Co do producentów - jak podniosą ceny (biorąc pod uwagę obecną sytuację z wykupowaniem magazynów i VAT ), to już powinni zamykać fabryki lub zwalniać ludzi, bo ciężkie czasy ich czekają.


    Niezdecydowaby

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mimo wszystko zaczekam i zgodnie z planem zakupy będę robił na przełomie kwietnia/maja. Nawet jeśli vat wzrośnie, to wierzę w to, że w hurtowniach ceny pozostaną takie same jeśli nawet nie spadną. Teraz rzeczywiście ludziska na gwałt wszytko kupują a w hurtowniach zacierają ręcę. A co będzie w maju? Jeszcze większa walka o klienta biorąc pod uwagę to, że teoretycznie mniej ludzi będzie się decydowało budować.
    Przynajmniej tak myślę.

  9. #9

    Domyślnie

    ja chce na wiosne ocieplac strych,ale materialy kupie do konca grudnia.tak bedziem bezpieczniej-nigdy nie wiadomo co strzeli do glowy "grupie trzymajacej wladze"

  10. #10
    wiosenny inwestor
    Guest
    wiosenny inwestor

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Tak ja juz mam magazynowane w skladach budowlanych: dachowke, pustaki na caly dom, okna , komony, brame garazowa,
    Witam! A jak robota na budowie będzie szła sprawnie, a hurtowie będą ociągać się z wydaniem materiału? ( Jest już zapłacony?) - to co, przestój i proszenie o swoje?

  11. #11

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa płatności ??? Czy kupując materiały w tym roku płacicie od razu za cały materiał ? Niektóre składy budowlane proponują zapłatę teraz 50 % wartości towaru a reszta przy odbiorze materiałów na wiosne, a inni chcą żeby im wpłacic 100 % faktury...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Vikos
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    A czy nie wydaje Wam się, że ceny już teraz są skalkulowane na powyżkę i przy obecnym szturmie na hurtownie wcale nie płacimy taniej? Ja jestem dopiero na etapie projektu więc jeszcze mam chwilkę na konkrety ale chyba nie ma co szaleć. Jak jest panika i nerwówka na rynku to zwykle się przepłaca. Sam czasami podgrzewam atmosferę kiedy brakuje mi trochę do zamknięcia planu i plan się zamyka

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Niestety i my wpadliśmy w panikę kupiliśmy już co nie co. Za materiał w skaładzie zapłaciliśmy 100% faktury (przelew), nikt nie proponował innego rozwiązania. Jednak i nas szlag trafia, że w naszym kraju niczego nie można zaplanować, normalnie żyć. Każdy początek roku to pasmo niewiadomych.
    Pozdrawiam

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    jak ktos nie zacznie budowac to moze kupowac materialy na LEWO bez VATU taniej wyjdzie a odliczen i tak juz nie bedzie od przyszlego roku

    do tego wlasnie doprowadzi wyzszy podatek vat

    modry polak po szkodzie

  15. #15

    Domyślnie

    [quote="cudka"]Niestety i my wpadliśmy w panikę kupiliśmy już co nie co. Za materiał w skaładzie zapłaciliśmy 100% faktury (przelew), nikt nie proponował innego rozwiązania.

    Pewnie że nie proponował, bo to najlepszy układ dla sprzedającego. Ma i kase i towar. Ja bym taka odważna nie była.... chyba wolołabym już zapłacić ten wyższy vat. Wydaje mi się ze uczciwe jest zapłacenie samego vatu na początku, a resztę przy odbiorze towaru

    Pozdrawiam

    AGa

  16. #16

    Domyślnie

    ja zamówiłem już oka i okna dachowe - płatność 50%, faktura na całość kwoty

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Ja tam wcale sie nie spieszę!

    Przeciez 1maja - mam kupe czasu. A stawka VAT może się wcale nie zmienić?
    A jak coś sie zmieni to co??- ludzie nie będą kupować??- Przecież mogą wejść nowe ulgi podatkowe- może bardziej opłacalne.


    Ja bym nie panikował i nie wykupował po cenach niewiadomo jakich -
    juz teraz wszystko co na budowe domu potrza!

    Rybnik

  18. #18

    Domyślnie

    Nowe ulgi podatkowe ????W Polsce?????
    jedyna nadzieja w okresleniu budownictwa społecznego - inaczej 22%, ewentualnie import z niemiec gdzie stawka podstawowa jest chyba niższa niż w Polsce.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Po przeczytaniu wszystkich opinii dalej jestem w lesie.
    Chyba jednak kupię materiały na ściany i dach jeszcze w grudniu.

    To nie jest tak, że VAT 22% wchodzi od 1 maja 04, tylko jeżeli do końca tego miesiąca nie ukaże się rozporządzenie MF o utrzymaniu stawki preferencyjnej to wyższy VAT mamy od 1 stycznia i wtedy kanał..

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony