dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akanius79

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie cena projektu i wykonania sieci wodociagowej

    Niestety moja dzialaka znajduje sie w miejscu w ktorym nie jest podciagnieta siec woociagowa.Podobno mama ja zrobic na wlasny kosz a za jakis czas miasto odda mi kase (poza kosztami projektu).Nie iwem jak tak mozna.Wytyczyli mi warunki i kazali zrobic.teraz moje pytanie: jaki koszt projektu jaki wykonania i kto mi to zrobi.A ijescze jedno-moze jest szansa z nimi powalczyc zeby zrobili to jednak sami?Ja mam wzbogaca miasto o kolejny odcinek sieci wodociagowej a sam mam ponoscic koszty projektu?Ze nie wspomne o trudzie i straconym czasie ktory molym przeznaczyc na srawy zwiazane z budowa domu....I jescze jedno co to jest OPŁATA ADIACENECKA?Z czym sie to je?Gdzies to przeczytalem ale nie bardzo rozumiem?Bardzo dziekuje za odpowiedzi!!!!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nam projekt przyłącza zrobił facet który pracuje w Wod-Kan ,a po pracy zajmuje się właśnie projektami.Za projekt wody i oczyszczalni przydomowej zapłaciliśmy niecałe 900zł(z opłatami w wod-kan i urzędzie),wszystko za nas załatwił,ja mu tylko dostarczayłam mapki projektowe,warunki z wod-kan i ksero z projektu gdzie jest rozrysowana kanalizacja.A wykonywac nam to będzie firma którą nam polecił projektant,także nigdzie nie musiałam szukać .

    Wodociagi Ci raczej tego sami nie zrobią,bo oni dopiero się do tego zabierają jak są conajmniej dwie osoby chętne do podłączenia ,wtedy traktują to jako uzbrojenie terenu.Możesz zachować fakturę za robociznę,jak następna osoba będzie robiła wodociąg,to musi się podpiąć do Ciebie(możesz wtedy rządać od nich połowę kosztów które poniosłeś),i wtedy dopiero razem możecie złożyć wniosek z prośbą o zwrot kosztów.....

    Droga daleka i mozolna do tego

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akanius79

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzieki za wszelkie informacje.moze tez popytam w wodociagach...
    a jeszcze jedno pytanko.ile kosztowala robocizna?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Dopiero dziś będę miała wycenę ,także później napiszę .Sąsiedzi musieli pociągnąć wodociąg od drogi jakieś 60m i zapłacili 7300zł,my mamy już tylko 20 metrów od nich.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    Niedawno to przechodziłem załatwiałem wszystkie formalności dotyczące budowy 620m wodociągu + 23 przyłączy do działek. Koszt projektu 8500zł netto + koszt wtórnika 2300zł netto + warunki przyłącza około 250zł od działki + budowa wodociągu 64000zł netto + wykonanie przyłącza 3200zł netto (wiem, że budowa wodociągu i przyłącza mogła być tańsza odpowiednio 54000zł netto i 2500zł netto ale zdecydowaliśmy się na wodociągi i jak na razie wszystko idzie bez problemu)
    Czas jaki potrzeba na załatwienie wszystkiego od A do Z to około 1,5 roku
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akanius79

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Aha czyli nie dosc ze wodociagi wykorzystaja moje pieniadze do budowy inwestcji to jeszcze za sama robote biora wiecej niz inni...
    Ktos ma pomysl gdzie szukac takich fachowcow?Nie mam nikogo znajomego kto przerabnialby juz taki problem..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Może napisz skąd jesteś będzie łatwiej pomóc w znalezieniu ekipy .
    My już mamy wycenę,rura Fi90 w drodze jakieś 13 metrów+rura Fi32 na działce ok.11 metrów,koszt robocizny z materiałej 4000zł

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akanius79

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    jestem z piotrkowa trybunalskiego

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MARKO 123

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie BUDOWA WODOCIĄGU

    Witam!!! W moim przypadku wyglada to tak: dostałem warunki techniczne budowy wodociagu który muszę wykonać na własny koszt i później przekazać bezpłatnie . Pierwszy krok to projekt, który będzie kosztował mnie 1700 zł. Później z projektem i z podpisaną umową trójstronną muszę udac sie do wodociągów i po akceptacji będę mógł się podjąć budowy. Sprawa dotyczy działki mojej i sąsiada do której mamy dojazd naszą prywatną drogą. Długość wodociągu to ok. 130 metrów, rura fi 110 , zasuwa odcinająca zaraz za głównym wodociągiem + przyłącze wodociągowe do którego ma być przewidziana zasuwa odcinająca + zawór antyskażeniowy za wodomierzem , całość wodociągu ma być zakończona hydrantem. Proszę o odpowiedź ile może mnie to kosztować i czy cena projektu nie jest za droga. Jesteśmy z Sosnowca. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony