dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    ...ale ona ma 1,80m szerokości i chyba, że jakąś dwuskrzydłową , a drugi czy zlikwidowac bramkę czy nie.....
    ..Przeciez nie musi byc na szerokość schodów/chodnika (może być węższa). 1,80 cm może miec ze słupkami (czyli ok 100-120 w swietle) - chodnikowi to nie przeszkadza.

    Dedykowana furtka doda smaku ogrodzeniu i chyba jednak będzie praktyczniejsza niż komunikacja przez bramę (jak pisałem - gdyby furtka była przy bramie - a brama automatyczna - to byłaby stale zamknieta na klucz i wszyscy wychodziliby uchylajac bramę pilotem )

    P.S>> Dwa lata to faktycznie "etap życia". Pomimo to chodnik kończy sie "nigdzie" i faktycznie mógł się dotychczas nie amortyzować.

    Pozdrawiam

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    tyle, że stopy pod słupki są już wylane...zaraz obok krawężnika

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    tyle, że stopy pod słupki są już wylane...zaraz obok krawężnika
    Nowe stopy wewnatrz starych (od srodka) dadza się dorobić ).
    Troche kopania i zalewania - ale w sumie koszt niewielki (pewnie mniejszy niż nadwymiarowej furtki) + jeden dzień "pracy fizycznej" .

  4. #44

    Domyślnie

    Brama tylko z napędem, jeśli macie możliwość zrobienia łącznie z bramą furtki to róbcie - tzn. tuż obok.

  5. #45

    Domyślnie

    Chyba projektant wyszedł w przyszłość i przewidział wózek dziecięcy na 3 osoby i dlatego furtka 1,8m
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122
    Chyba projektant wyszedł w przyszłość i przewidział wózek dziecięcy na 3 osoby i dlatego furtka 1,8m

    A może furtka przesuwna samonośna 1,2m + przeciwwaga?
    Można dać z napędem i wszystkie problemy rozwiązane

  7. #47
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122
    Chyba projektant wyszedł w przyszłość i przewidział wózek dziecięcy na 3 osoby i dlatego furtka 1,8m
    no właśnie, Aga - niedługo będziesz "jeździła" wózkiem wyobrażałaś już sobie jak to będzie?
    Ty, wózek, Sylwia... a na podjeździe samochód - zmieścicie się?

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    to akurat bez problemu, podjazd jest szeroki
    Najlepsze jest to, że niedaleko nas są dwa domy, które mają drewniany płot i sama brame przesuwną. Wcześniej tego nie zauważyłam
    Muszę sie przejść do właścicieli i z nimi pogadać.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    [quote="Łukasz Piekarz"]zbigmor: furtka z napędem? Sprzedają takie? To zna czy wiem że wszystko da się samemu zmontować, ale nie spotkałem...
    Wkręcasz czy poważnie takie coś istnieje?



    Oczywiście, że wkręcam co nie oznacza, że się nie da. jak się da to się da.
    Bardziej jednak realną wersją byłaby furtka rozwierna z napędem.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    W zimie mojemu koledze brama przesuwna średnio co tydzień się nie otwierała. Jak przymarznie po nocy albo spadnie trochę śniegu to będziecie przez płot skakać albo odśnieżać i odmrażać. Poza tym zawsze milej za klamkę złapać niż szarpać się z bramą. Ale każdy robi jak chce.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    W zimie mojemu koledze brama przesuwna średnio co tydzień się nie otwierała. Jak przymarznie po nocy albo spadnie trochę śniegu to będziecie przez płot skakać albo odśnieżać i odmrażać. Poza tym zawsze milej za klamkę złapać niż szarpać się z bramą. Ale każdy robi jak chce.

    Bo nie miał bramy samonośnej, ale na rolce.
    Samonośna wisi nad gruntem 5-10cm i trudno, żeby przymarzła do niego.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    nasza będzie wisieć nad gruntem 8 cm. Poza tym jakoś nie przemawia do mnie kwestia odśnieżania, bo podjazd musze mieć zawsze odśnieżony, żeby wyjechać do pracy. Innego wyjścia nie ma. No i plus taki, że odśnieżam tylko podjazd, a nie podjazd i chodnik ze schodami

  13. #53

    Domyślnie

    Mam dom na uboczu pod lasem. Jest tam brama dwuskrzydłowa i furtka. Obie w kiepskim stanie. Ale dzięki paroletniej obserwacji użytkowania tej bramy i furtki wiem, że furtkę docelowo zlikwiduję, bo jest całkowicie zbędna. Jest cały czas zamknięta na klucz, a nikt nie odczuwa potrzeby jej otwierania. Każdy, nawet jeśli wychodzi pieszo na spacer, otwiera jedno skrzydło bramy a nie furtkę. W czasie zimy tym bardziej nikt nie używa furtki, bo musiałby odśnieżać podejście do niej. A po co ma to robić, jeśli trzeba przede wszystkim odśnieżać wjazd dla samochodu, albo przeciwnie - niczego można nie odśnieżać, bo korzysta się z kolein jakie samochód robi na podjeździe. Gdy będę robić nową bramę, to także dwuskrzydłową, a nie przesuwną, i żadnej furtki.
    Pozdrawiam
    Flexus

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no chociaz ktoś mnie rozumie

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Ta dyskusja to jak rozważanie czy:
    - ytong a porotherm,
    - podłogówka czy kaloryfery
    - PIS czy PO
    Każdy ma inne zdanie, którego każdymi argumentami będzie bronił a tak naprawdę nic nie udowodni. Mam znajomych, którzy nie wyobrażają sobie życia poza swoim M - czyli mieszkaniem i każdy argument na temat :fajności i świetności" domu zbijają innymi. Więc skoro postanowiliście to po co pytacie ? Czy szukacie zrozumienia. Zawsze się znajdzie nawet dla najbardziej skrajnych poglądów ! A tak naprawdę to nieważne jak byle być szczęśliwym. Róbcie bez bramki a jak wam się znudzi to sobie wstawicie a ja sobie zdemontuje . Pozdrawiam serdecznie !
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    nasza będzie wisieć nad gruntem 8 cm. Poza tym jakoś nie przemawia do mnie kwestia odśnieżania, bo podjazd musze mieć zawsze odśnieżony, żeby wyjechać do pracy. Innego wyjścia nie ma. No i plus taki, że odśnieżam tylko podjazd, a nie podjazd i chodnik ze schodami
    my mamy zjazd do garazu ktory jest w piwnicy i jakos ostatniej zimy nie bylo koniecznosci odsniezania zjazdu

    zona wyjezdzal po puchu i bylo OK. jak ja czasami wyjezdzalem po "ubitym" to wystarczyl minimalny rozped a garaz mamy na jakies 12m wiec nie ma z tym problemow

    to taki OT w kwestii odsniezania
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    Od 06.06.2009 już u siebie ! !
    przy okazji gratulacje
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #58

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze inaczej. Dom stoi przodem do prywatnej drogi, ktora jest wlasnoscia rodzicow, moja i brata. Mam blizniak z bratem i brat mieszka ostatni.
    Ogrodzenie zatem musze zrobic tylko z boku budynku, od muru do ogrodzenia rodzicow.
    I zupelnie mi tam furtka nie jest potrzebna, bo drzwi wejsciowe sa z innej strony. Tez myslalam tylko o bramie przesuwnej i to bez napedu, normalnej, bo bede jej uzywac tylko po to, zeby wjechac samochodem i go umyc.
    Ale mam tez drugie drzwi o tej strony i nie wiem, jak zrobic chodniczek, bo dgyby byla furtka, to taka szerokosc, prosto do drzwi, a jak brama...
    Moze cos doradzicie?

  19. #59

    Domyślnie

    Ja uważam, że to wszystko zależy od tego czy ta furtka pasuje do całokształtu działki, domu, roślin, chodników, murków/płotu. Jeśli miałaby być wciśnięta gdzieś na ścianie frontowej między dwiema wieżami z klinkieru , bo "wypada ją mieć" to lepiej zrobić jakąś sprytną bramę wjazdową z dobrym mechanizmem. Z drugiej strony, jeśli przewidujecie "ruch pieszych" do Waszego domu, to ciągłe otwieranie bramy będzie męczące, ale i to można rozwiązać elektroniką. WSZYSTKO TO KWESTIA GUSTU!
    ps. tak obok tematu, to stawianie płotów/murów, bram po 2m wysokości to załamuje mnie. Taka polska mentalność ludzi, że trzeba się odgrodzić od reszty świata. Ja też mam taki zamiar, jednak chcę postawić płot tymczasowy/siatka leśna posadzić żywopłot ( szeroka gama roślin do wyboru ) i ładnie go uformować. Tak czy owak trzeba pamiętać, że żaden, nawet najwyższy płot nie zatrzyma złodzieja, a ja przynajmniej nie będę musiał patrzeć na jakiś obleśny betonowy mur.
    Zrobienie ładnego płotu/ogrodzenia kosztuje duże pieniądze, do tego brama, mechanizmy, serwisowanie itp., to wszystko jest dość uciążliwe i kosztowne
    Popatrzcie na kraje skandynawskie, tam płotek jest taki, że przeskoczy go królik miniaturka, a służy jedynie po to by pokazać gdzie jest granica. Nie szpećcie swoich posiadłości jakimiś nieprzemyślanymi rozwiązaniami ogrodzenia, a tym bardziej ściany frontowej, która jest Waszą wizytówką dla przybyłych gości

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no i decyzja podjęta. Wczoraj zostały zlikwidowane schody, a dziś rozbierają chodnik.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony