dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ciemne drewno na podłodze

    Ciemne i do tego dość pstrokate (palisander) - dość licze pomarańczowo-czerwone przebarwienia, miejscami zzieleniałe i fioletowawe brązy.
    Czy to się da zastosować w umiarkowanie nowoczesnym wnętrzu?
    Pomocy teoretycy i praktycy! [/list]

  2. #2

    Domyślnie

    Jak najbardziej tak. Wszystko zależy od tego na jakie meble i detale się zdecydujesz. Tak naprawdę kolor podłogi nie warunkuje tego czy wnętrze jest nowoczesne czy "retro".

  3. #3

    Domyślnie



    Tak wygląda mój dylemat.
    Jasne elementy są troszkę bardziej pomarańczowo-czerwone.

  4. #4

    Domyślnie

    O, ten kolorek po lewej to wypisz wymaluj moja yatoba głeboki brąz z niewielkimi prześwitami jaśniejszego, połączone z jaśniejszą glazurą, do tego ściany mam w ciepłeych odcieniach; wnętrze jest nowoczesne, wygląda OK - w każdym razie u mnie, jeśli chcesz podeślę zdjęcie

  5. #5

    Domyślnie

    Ten kolorek to nie jatoba. Bardziej przypomina np. teak. Z kolorem jatoby są w "zgryzie" ( zresztą kolor stolarki też mi się z piękną skondinąd jatobą gryzie). Sprawdzałam to, bo namawiano mnie na jatobę i pare próbek jatoby oglądałam.

    U mnie też będzie jasny gres.
    Inka ... Bardzo proszę o zdjęcia.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    fajny kolorek, ale czy na takiej ciemnej podłodze nie będzie za bardzo widać każdy kurz? Mam w starym mieszkanu ciemne meble i po godzinie zcierania kurzu, powinnam znowu całą czynność powtórzyć. W nowym domu podłogę i meble mam już jasne bo znudziło mi się latać ze ściereczką.

  7. #7

    Domyślnie

    Verunia, z tym kurzem masz rację. Na ciemnym jest o wiele bardziej uciążliwy. Ja osobiście gdzieś w głębi duszy wolałabym jasny jesion na podłodze w salonie, ale moja druga połowa jest zdecydwanie przeciw (jesion będzie na poddaszu) i szukamy kompromisu. A że wpakowaliśmy się w trudny kolor stolarki to mamy za swoje.
    Trochę mam otuchy (jeśli chodzi o kurz), że niejednorodnośc koloru będzie moim sprzymierzeńcem ale z kolei obawy, o których pisałam na początku. Przewertowałam sieć i nigdzie ni znalazłam fotografii wnętrza z tym drewnem.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja się może powtórzę, bo gdzieś już o tym pisałam, ale... ja sie miło rozczarowałam, bo wcale tak nie widać kurzu , dużo bardziej go widać na "czereśni" choć to jasne drewno

    PS. Dodam, że jestem pedantka w porządkach

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Może nie widać po często sprzątasz?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam na podłodze pstrokaty, ale ogólnie ciemny merbau. Kurz widać bardzo szybko, szczególnie pod światło - mam bardzo jasne wnętrza. Ale nawet mnie to cieszy, bo skłania do częstego sprzątania
    Wygląda bardzo "modern" - tak lubię - w połączeniu z wąskimi wysokimi białymi listwami przypodlogowymi.

  11. #11

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to jatoba (merbau też) są szlachetnie jednorodnymi podłogami w porównaniu z pstrokacizną "mojego" palisandra.
    I głowna moja wątpliwość co do możliwości osiągnięcia efektu "modren" nie dotyczy właściwie tego , że drewno jest ciemne tylko tego, że pstrokate.
    Wszystkie oglądane przeze mnie zdjęcia nowoczesnych wnętrz z ciemną podłogą miały podłogi jednorodne kolorystycznie. To zbieg okoliczności czy reguła?

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Z tą pstrokatą podłogą nie będzie tak monotonnie, aby tylko nie przeładować wnętrza meblami i dodatkami. Jakiego koloru będą ściany? Ja wyobrażam sobie waniliowy kolor albo ecru

  13. #13

    Domyślnie

    Też się skłaniam ku jasnym kolorom na ścianach, a już obowiązkowo przy takim drewnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony