dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka macie wysokosc scianki kolankowej

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • <70

    3 13,04%
  • >70<90

    6 26,09%
  • <90<100

    1 4,35%
  • >100

    13 56,52%
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiekg

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie wysokosc scianki kolankowej

    czy podnosiliscie swoja scianke kolankowa? czy dom duzo traci z wygladu? ja mam w projekcie scianke o wysokosci 74 i wydaje mi sie to troche malo ale nie iwem czy podniesienie do 110 nie zepsuje bryly?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zrobiłem na 100
    Pozdro... kielo

  3. #3

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiałem i wydawało mi się że wysoka jest lepsza bo więcej miejsca jest itp ale jak zobaczyłem zamontowane w ściance o wysokości 1m okna połaciowe (może trochę powyżej 1m) to zmieniłem zadnie, bo po dodaniu ramy wychodzi okno na wys. ok 130cm a przez takie zamknięte okno kiepsko się wygląda a dodam że mam prawie 190cm wzrostu, to moja żona (160cm) widziała by chyba tylko drzewa, nie mówiąc już o dzieciach. Ja dałbym ściankę na 70cm i okno 140cm dł, no chyba że nie masz okien połaciowych,
    a co do bryły to wizualnie można zawsze jakoś to rozwiązać np wysunąć dach trochę dalej za bryłę, wówczas będzie niżej, lub może odpowiednim malowaniem ścian.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiekg

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no wlasnie nie mam okien polaciowych (tylko w lazience) wiec to nie problem
    jedyne czego sie obawiam to ze bryla bardzo straci na wygladzie ...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pajogor
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    WGM
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Identyczna ankieta kilka wątków niżej ...

    http://forum.muratordom.pl/jaka-wyso...owa,t63608.htm

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Moja ma 140 i jestem bardzo zadowolona, mam też okna połaciowe w każdym pokoju, ale dodatkowo drzwi balkonowe lub proste okno więc jest przez co wyglądać Mój dom zyskał po podniesieniu ścianki kolankowej, ponieważ jest szeroki i wcześniej wyglądał jak "przydeptany grzyb" . Dzięki takiej ściance swobodnie można poruszać się po pokoju jest większa przestrzeń.

  8. #8

    Domyślnie

    Może jakbyś wkleiła widok na elewację, projekt, można by Ci było jakoś łatwiej doradzić.

  9. #9

    Domyślnie Re: wysokosc scianki kolankowej

    Cytat Napisał basiekg
    czy podnosiliscie swoja scianke kolankowa? czy dom duzo traci z wygladu? ja mam w projekcie scianke o wysokosci 74 i wydaje mi sie to troche malo ale nie iwem czy podniesienie do 110 nie zepsuje bryly?
    Ja podniosłem do 100 i zamontowaliśmy takie okna dachowe co częściowo
    wchodzą w skład ścianki kolankowej wygląda extra

  10. #10

    Domyślnie Re: wysokosc scianki kolankowej

    Cytat Napisał basiekg
    czy podnosiliscie swoja scianke kolankowa? czy dom duzo traci z wygladu? ja mam w projekcie scianke o wysokosci 74 i wydaje mi sie to troche malo ale nie iwem czy podniesienie do 110 nie zepsuje bryly?
    Jeszcze jedno dach także został przedłużony o 20 cm

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Mam 155, nachylenie dachu 45*.
    ZALETY: praktycznie cała przestrzeń podłogi wykorzystana. Jedynie problem z szafami - brakuje na nie ścian
    WADY: żeby otworzyć okno dachowe żona staje na palcach, ale u Nas są tylko do rozświetlenia. W każdym pokoju mamy duże okno w ścianie. Przy wentylacji mechanicznej chyba nie będę musiał uchylać okien.
    Koszty postawienia wysokiej ścianki kolankowej są niewielkie a powierzchni użytkowe przybywa znacznie.
    Ja uwielbiam poddasza (będziemy mieli widoczne jętki). Na elewacji planuje poziome pasy aby ją rozciągnąć optycznie, dach ma szerokie okapy (80cm) aby obniżyć jego krawędź. No i podłogę na parterze mam ok 20cm nad gruntem, więc dom nie będzie sprawiać wrażenia za wysokiego
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony