dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 69
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1680

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Chyba tam jest stosowana żywica marki LEWATIT.
    Chyba to trochę mało Obawiam się, że jakby tam była ta żywica to by się tym chwalili, a nie chowali za ogólnikami...

    Kupując Erie masz urządzenie od podstaw w 100% złożone przez producenta.
    Najprawdopodobniej jednak system złożony na tej głowicy to składak.
    Możesz mi wyjaśnić czym się różni składak złożony przez "producenta" od składaka złożonego "nie przez producenta"?
    Żadna jedna firma nie robi wszystkich części potrzebnych do złożenia kompletnego zmiękczacza, więc to zawsze będzie składak... nie demonizujmy tego.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chyba to trochę mało Obawiam się, że jakby tam była ta żywica to by się tym chwalili, a nie chowali za ogólnikami...


    Możesz mi wyjaśnić czym się różni składak złożony przez "producenta" od składaka złożonego "nie przez producenta"?
    Żadna jedna firma nie robi wszystkich części potrzebnych do złożenia kompletnego zmiękczacza, więc to zawsze będzie składak... nie demonizujmy tego.
    Generalnie chodziło mi o to że systemy Erie składane są w jednej fabryce. Natomiast firmy składające produkty na magazynach korzystają z różnych komponentów. I np. głowica może być wysokiej jakości a np. butla ciśnieniowa już nie. Nie zrozum mnie źle, nie mówię że takie filtry są złe. Chodzi o to że jeżeli miałbym kupić zmiękczacz i jeśli byłby to składak, to poprosił bym dystrybutora o świadectwo pochodzenia poszczególnych części, oraz atest PZH do całego urządzenia i oczywiście deklarację CE i deklarację zgodności.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Generalnie chodziło mi o to że systemy Erie składane są w jednej fabryce. Natomiast firmy składające produkty na magazynach korzystają z różnych komponentów. I np. głowica może być wysokiej jakości a np. butla ciśnieniowa już nie. Nie zrozum mnie źle, nie mówię że takie filtry są złe. Chodzi o to że jeżeli miałbym kupić zmiękczacz i jeśli byłby to składak, to poprosił bym dystrybutora o świadectwo pochodzenia poszczególnych części, oraz atest PZH do całego urządzenia i oczywiście deklarację CE i deklarację zgodności.
    Nie żebym się czepiał słówek... ale przecież firmy składające to gdziekolwiek na świecie (choćby w garażu) robią to w jednym miejscu. Za to pochodzenie głowicy, butli, złoża, rurek, wężyków, kształtek, itd w każdym przypadku (czy to dużej markowej firmy czy lokalnego garażu) jest rozmaite... i nigdzie nie jest powiedziane, że duża firma ma komponenty innej (lepszej?) jakości od tych firemek garażowych.
    Co do atestów PZH to akurat miałem kilka razy do czynienia z tą instytucją i zapomnij aby oni mieli "misję" i faktycznie kontrolowali to na co wydają atesty... biorą za to solidną kasę i tylko to jest dla nich istotne. Każdy zmiękczacz z chińskim czy indyjskim złożem i najtańszą głowicą dostanie atest PZH po dokonaniu opłaty i przedstawieniu atestów z innych państw (np. Chin). To nie jest żaden wyznacznik jakości.
    A deklaracje CE (zgodności)? Czytałeś kiedyś czym w ogóle jest ten dokument? To "deklaracja" czyli oświadczenie producenta o tym, że jego produkt spełnia określone wymogi... każdy może sobie to zadeklarować i nikt nie kontroluje czy jest to zgodne z prawdą. Poza tym są różne zakresy tych deklaracji (czyli "deklaracja zgodności ... z czym"). Można przecież zadeklarować zgodność z dyrektywą o hałasie (a przecież zmiękczacz jest cichym urządzeniem więc na pewno jest on zgodny z tą dyrektywą... i producent deklaruje prawdę, a Ty możesz kupić urządzenie ze znakiem CE - i wszyscy są zadowoleni

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Monosferyczna jest lepszą żywicą, jest wydajniejszą. Erie to w chwili obecnie jeden z liderów produkujących zmiękczacze wody. Chyba tam jest stosowana żywica marki LEWATIT.

    Kupując Erie masz urządzenie od podstaw w 100% złożone przez producenta. Z tego co wiem to produkty Erie objęte są dość dużym okresem gwarancyjnym. Sprawdź tą info u dystrybutora.

    Co do Clacka to jedna z najlepszych firm produkujących głowicę do filtrów. Najprawdopodobniej jednak system złożony na tej głowicy to składak. Sprawdź i zapytaj dystrybutora o pochodzenie pozostałych komponentów.

    Pozdrawiam
    Uzyskałem wkońcu odpowiedź od dystrybutora ,który pytał producenta . Monosferyczna Lewatit producent Lanxess

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Uzyskałem wkońcu odpowiedź od dystrybutora ,który pytał producenta . Monosferyczna Lewatit producent Lanxess
    Jeśli tak jest to w porządku.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To mnie załamałeś . A może lepiej sprowadziłeś na ziemię.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Przylaczam sie do tematu, wlasnie jestem przed decyzja o nabyciu. Zaoferowano mi:
    1. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wo...22-p-1071.html
    2. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-cl...ei-p-1076.html

    i szczerze mowiac nie widze przekonujacych roznic, bede wdzieczny za kazda fachowa uwage.

    Pozdrawiam
    bcd

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Witam,

    Przylaczam sie do tematu, wlasnie jestem przed decyzja o nabyciu. Zaoferowano mi:
    1. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wody-softaqua-22-p-1071.html
    2. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-clack-pallas-ei-p-1076.html

    i szczerze mowiac nie widze przekonujacych roznic, bede wdzieczny za kazda fachowa uwage.

    Pozdrawiam
    bcd
    To są różne modele... mają różną ilość złoża (oraz inny typ), inne głowice, inne obudowy...

    Może zacznij od podania twardości wody i jej zużycia (miesięcznego) - wtedy będzie można dobrać coś co będzie dobre dla Ciebie a nie "uniwersalne".

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Woda twarda-o ile wiem, ca. 30m3/m-c

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Woda twarda-o ile wiem, ca. 30m3/m-c
    Pobór wody raczej nie duży. W przedziałce cenowym 2400 - 3200 znajdziesz o wiele lepsze urządzenia i produkcji europejskiej.
    1. Urządzenie wskazane przez ciebie za 2400,00 zł to składak w obudowie crystal i amerykańską głowicą CLACK. Głowica dobra ale dla osób nie mających do czynienia ze zmiękczaczem wody może wydawać się trudna w obsłudze.

    2. Urządzenie wskazane przez Ciebie za 3200,00 zł wydaje się być kompaktem złożonym przez producenta, jest to plus. Moim zdaniem na 99% chińczyk. Poza tym ma on małą pojemność bo tylko 20 litrów złoża

    Za około 2900 znajdziesz na rynku urządzenie europejskie z żywicą monosferyczną i gwarancją do 10 lat i butlą o pojemności 32 litrów złoża. No i oczywiście menu w języku PL i łatwo programowalnym sterownikiem.

    Pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuje za predka odpowiedz. ))

    W domu jest 5 osob, zuzycie wody prawdopodobnie wzrosnie w lecie wiec moge zalozyc do 45m3.
    Natomiast na pewno nie chce eskalowac ceny i klasy urzadzenia - nie ma powodu oraz nie bede latal tym w kosmos
    Bardzo mi zalezy natomiast na rozsadnym doborze zestawu, czyli optymalne, sprawdzone dzialanie za nieprzesadzona cene.
    Z gory dziekuje, uprzejmie poprosze o ew.wskazowki na priv.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-03-2017 o 21:39 Powód: Reklama

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Pobór wody raczej nie duży.
    Ja bym powiedział, że całkiem spory.

    1. Urządzenie wskazane przez ciebie za 2400,00 zł to składak w obudowie crystal i amerykańską głowicą CLACK. Głowica dobra ale dla osób nie mających do czynienia ze zmiękczaczem wody może wydawać się trudna w obsłudze.
    Co trudnego jest w obsłudze tej głowicy? Ma polskie menu, a użytkownik może sobie wprowadzić twardość i godzinę regeneracji (czasami to faktycznie więcej niż w innych głowicach). To że ma dużo funkcji (do których użytkownik ma ograniczony dostęp) to chyba zaleta, a nie wada?

    2. Urządzenie wskazane przez Ciebie za 3200,00 zł wydaje się być kompaktem złożonym przez producenta, jest to plus. Moim zdaniem na 99% chińczyk. Poza tym ma on małą pojemność bo tylko 20 litrów złoża
    Według opisu na stronie:"urządzenie produkowane w fabryce Ecowater USA"

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Woda twarda-o ile wiem, ca. 30m3/m-c
    Twarda to ogólne pojęcie... Wodociągowa? Jeśli tak to możesz tam (w wodociągach) sprawdzić twardość.

    Przy tak dużym zużyciu (30-45 m3/miesiąc) to 50 litrów złoża będzie rozsądną wielkością (przy założeniu twardości do 15 dH). Taki zestaw to już nie kompakt sprzedawany w każdej hurtowni tylko "składak" - masz sporo możliwości konfiguracji

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twarda to ogólne pojęcie... Wodociągowa? Jeśli tak to możesz tam (w wodociągach) sprawdzić twardość.

    Przy tak dużym zużyciu (30-45 m3/miesiąc) to 50 litrów złoża będzie rozsądną wielkością (przy założeniu twardości do 15 dH). Taki zestaw to już nie kompakt sprzedawany w każdej hurtowni tylko "składak" - masz sporo możliwości konfiguracji
    Zgadzam się, potrzebny jest system dwuelementowy.
    Pozdrawiam

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Sprawdzałem, i ja dysponuje info do 6m3.
    To juz samo w sobie swiadczy o solidnosci producenta... papier wszystko przyjmie

    wierz mi złoże jest do płukane.
    Wierze - jak dasz lekkie zloze to nie ma problemu z plukaniem.
    Generalnie to klient zawsze decyduje. Posiadamy wiele typów głowic.
    To nie klient jest specem od uzdatniania. On zdecyduje na podstawie ceny i tego co uslyszy od sprzedawcy.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To juz samo w sobie swiadczy o solidnosci producenta... papier wszystko przyjmie


    Wierze - jak dasz lekkie zloze to nie ma problemu z plukaniem.

    To nie klient jest specem od uzdatniania. On zdecyduje na podstawie ceny i tego co uslyszy od sprzedawcy.
    Zgadzam się z tobą, dlatego posiadam w sprzedaży wszystkie głowice o których tutaj piszemy. I jako odpowiedzialny producent informuje klienta o wszystkim. Większość z klientów decyduje się na tańsze głowice.

    Większość firm sprzedaje to co ma na magazynie, ja tak nie robię. Dzisiaj każdy klient jest na wagę złota.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Przeniosłem post do właściwego działu.
    Ostatnio edytowane przez kukuku2 ; 04-04-2017 o 16:26

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    To i ja dopytam o dobór. 4 ososby, wodociąg, twardość na przestrzeni marca-kwietnia od 250 do prawie 280. Zużycie nie mam pojęcia - budynek niezamieszkany Dwie łazienki: dwa prysznice w tym jedna deszczownica, jedna wanna. Do tego standardowe wyposażenie domu czyli zmywarka, pralka itp.

    Pewnie coś z głowicą Clacka, jakie złoże ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Jakiś przykład urządzenia w najlepszym stosunku jakość/cena?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    To i ja dopytam o dobór. 4 ososby, wodociąg, twardość na przestrzeni marca-kwietnia od 250 do prawie 280. Zużycie nie mam pojęcia - budynek niezamieszkany Dwie łazienki: dwa prysznice w tym jedna deszczownica, jedna wanna. Do tego standardowe wyposażenie domu czyli zmywarka, pralka itp.

    Pewnie coś z głowicą Clacka, jakie złoże ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Jakiś przykład urządzenia w najlepszym stosunku jakość/cena?
    Zakładając zużycie ok 10 m3/miesiąc to nie szukaj niczego większego niż 25 litrów złoża.
    Zwróć uwagę żeby złoże było monosferyczne (np. Lewatit S1567 albo Dowex Marathon).
    Głowica dobrze żeby miała mixing (możliwość regulacji twardości wyjściowej) i zawór bypass.
    Jak dasz jakiś filtr wstępny to w głowicy może być regeneracja przeciwprądowa, ale jak nie musisz oszczędzać 40 litrów wody miesięcznie to może być też standardowa.
    Zbiornik soli może być osobny lub jako obudowa kompaktowa do zbiornika ze złożem... jak wolisz, jak masz miejsce...

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    To i ja dopytam o dobór. 4 ososby, wodociąg, twardość na przestrzeni marca-kwietnia od 250 do prawie 280. Zużycie nie mam pojęcia - budynek niezamieszkany Dwie łazienki: dwa prysznice w tym jedna deszczownica, jedna wanna. Do tego standardowe wyposażenie domu czyli zmywarka, pralka itp.

    Pewnie coś z głowicą Clacka, jakie złoże ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Jakiś przykład urządzenia w najlepszym stosunku jakość/cena?
    No i niby już miałem wszystko mniej więcej wybrane i znowu nic nie wiem

    Chciałem zakupić Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa. Wykonawca ze swojej strony zaproponował takie, które sam zakłada - BWT Aquadial softlife. Sam przyznaje, że na uzdatniaczach się nie zna, ale też zaznacza, że nigdy z BWT nie miał też problemów.

    Z racji tego, że cena jest podobna prośba o poradę - co wybrać? Jak BWT to czy do wersji BIO warto dopłacać?

Strona 9 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony