dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie montaz sanitariatow przed posadzkami ??

    Hej!

    Czy mozna zamontowac wanne (ma byc obudowana suporexem dookola i mocno opiankowana zeby ja wygluszyc przed posadzkami? Chodzi o poddasze, czyli wanna bylaby posadowiona bezposrednio na istniejacym stropie (o obciazalnosc sie nie martwie - strop liczony dla 300kg /m2).

    Zalezy mi na tym z kilku wzgledow - m.in. dlatego ze wanna bedzie wtedy o ~12cm nizej (spadki do kanalizacji zostana zachowane). Jedyne obawy jakie mam to dylatacja, jaka bedzie trzeba zrobic miedzy pozniej wykonana posadzka, a obudowa z wanny. Bedzie tam te ~1-2cm "pianki", czy paskow styropianu. Bedzie sie to dalo skutecznie zaizolowac zeby wylewajaca sie czasem woda z wanny tam nie wnikala ?

    W teorii mozna tam polozyc plytki i dobrze zafugowac ale z czasem na dylatacji fuga moze sie chyba rozszczelnic .. ? W posadzce bedzie ogrzewanie podlogowe. Chyba, ze wydrapac troche dylatacji, uzupelnic czyms elastycznym (akryl, silikon?) i obmalowac jakas folia w plynie ? Jest to do zrobienia ?

    Druga rzecz to polozenie stelaza z WC (geberit duofix) tez bezposrednio na stropie - mozna ?
    pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Jezeli zrobsz tak jak planujesz , to bedziesz mial problem z plytkami na scianie za wanna . Latwo ja uszkodzic . Przy robieniu wylewki - to samo .
    Zostaw miejsce na wanne bez wylewki . Bedzie latwiej .

    Nogi stelaza wc mozna zatopic w wylewce . Pamietaj jednak , ze prety na miske powinny znajdowac sie na wysokosci 33cm liczac od powierzchni plytek .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Jezeli zrobsz tak jak planujesz , to bedziesz mial problem z plytkami na scianie za wanna . Latwo ja uszkodzic . Przy robieniu wylewki - to samo .
    Ja tam poki co nie mam jeszcze zadnej sciany - bedzie tam przedscianka z karton gipsu. Planuje poki co wymurowac w rogu gdzie bedzie ta wanna scianke z 12cm gazobetonu (do wysokosci polozenia wanny minus te ~1cm na przyszla plytke) i do niej "przykotwic" wanne, a wlasciwa scianke z karton gipsu zrobic tuz za nia (lub nawet profile zamocowac na wystajacym suporexie

    Co do wysokosci stelaza kibelka - dzieki, bede o tym pamietal.
    pozdr.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: montaz sanitariatow przed posadzkami ??

    [quote="Daga&Adam"]Hej!

    Czy mozna zamontowac wanne (ma byc obudowana suporexem dookola i mocno opiankowana zeby ja wygluszyc przed posadzkami? Chodzi o poddasze, czyli wanna bylaby posadowiona bezposrednio na istniejacym stropie (o obciazalnosc sie nie martwie - strop liczony dla 300kg /m2).


    To może zacznij się martwić? Typowa wanna to 1,4m/0,7m co daje powierzchnię poniżej 1m2. 300kg i więcej może ważyć woda do niej wlana, a o kąpiącym się nie wspomnę. Dodatkowo ten ciężar nie rozkłada się równomiernie, bo wanna stoi na nogach.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    zbigmor: ekhm... 300 kg to waży 300 l wody Znasz prawo Archimedesa? Znajdź mi taką wannę "standardową", do której wejdzie 300 l wody + kąpiący się...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  6. #6

    Domyślnie Re: montaz sanitariatow przed posadzkami ??

    Cytat Napisał zbigmor
    To może zacznij się martwić? Typowa wanna to 1,4m/0,7m co daje powierzchnię poniżej 1m2. 300kg i więcej może ważyć woda do niej wlana, a o kąpiącym się nie wspomnę. Dodatkowo ten ciężar nie rozkłada się równomiernie, bo wanna stoi na nogach.
    Naprawde nie o tym mial byc watek A Ty jaki masz strop ? Wiesz, ze standardowe terivy sa liczone dla 150 kg /m2 i jakos nikt wannami nie wpada na dol ? Malo kto ma strop na 300kg/m2 liczony. Na moim na 2m2 lezaly 4t materialu przez pol roku i chaupa stoi Skupmy sie prosze na temacie!
    pozdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony