dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 95
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1892
  1. #241
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    A tu kilka innych:





  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    Zgadzam się co do otwierania - wg. ręczności
    Co do przesuwnych - to kwestia kasy.
    Nie tylko kasy , ale jak napisala amglad1 rowniez oszczednosci miejsca .....
    Dla przykladu moje przesuwno - uchylne balkonowe z OknoPlus o wymiarach 2210 x 2630 przed rabatem kosztowalo 7247,28 ( dokladnie ) po rabacie z VAT 4565,90 zl.

    okno w kuchni przesuwno - uchylne wymiar 2420 x 870 cena 3637,28 ( przed rabatem ) .... koncowa cena 2291,54 zl.

    Za wszystkie okna zaplacilam ok. 33 tys. ( 2010 rok )

    Znam osobe ktora za okna do tego samego projektu domu zaplacila 90 tys zl ..... przy mojej wydaje sie cena z kosmosu ....

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dorotko tak jak juz kiedys wspomnialam .... my ktorzy mamy kontakt z obca cywilizacja inaczej postrzegamy rzeczywistosc ...... ..... ciesze sie , ze dzieki temu wyostrzyl mi sie smak ... tak naprawde moda nigdy mnie nie pociagala ... po prostu fajnie jest tworzyc cos swojego , kreowac wlasny styl

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Nie wiem, czy w moim przypadku to kosmici
    Ale lekkie odstawianie od reszty wychodzi mi z reguły bez planowania. Czy to dobrze, to sama nie wiem.

    Co do mody zgodzę się, dla mnie za szybko zmiania się, by za nią podążyć.
    Nawet na tym forum, w ciągu ostatnich lat mojego podczytywania, to co w 2006 roku było trendy obecnie jest passe.

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dorka, sliczne.....
    az mi dech zaparło, jak obejrzałam te inspiracje....
    moda moda a masz robic tak, zeby Tobie i Panu od entera sie podobało - to Wasz dom, wasze wnetrza i tyle. Dorko kochana, jak najmniej kompromisów!!!!!
    a co do suwanek w salonie - to jest świetny pomysł, wierz mi. może troche wiecej kasy, ale warte jest to kazdej złotówki wydanej. no ale to moje zdanie, a Ty zrobisz, jak uważasz
    sciskam
    am glad

  6. #246
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Myślę na tymi suwanymi, oglądam i się zastanawiam. Mamy jedno silne kontra i jedno pro, ale przyznaję, ze sporo zamieszałyście mi I w dodatku dużo racji po Waszej stronie.

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    zerknij Dorka do mnie do salonu - własnie wrzuciłam fotki na ostatnia stronę.... mój salon jak tramwaj - 8,5 wzdłuż, 4,5 wszerz. gdybym miała otwierane balkonowe nie miałabym miejsca na stół i w ogóle byłoby niewygodnie....
    am glad

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dorotko warto zainwestowac ... ja nawet sie nad tym nie zastanawialam od poczatku takie chcialam .... jeszcze kwestia progu !!!!! przy tych drzwiach to musisz przemyslec , ja przed wylewkami wszystko ustalilam

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    No właśnie, jak chciałam od początku otwierane
    Otwór jest mały, u nas jedne drzwi to niecałe 180 cm. I to mnie nieco powstrzymuje przed hurra optymizmem.

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    mnie też wymiary powstrzymały. W przypadku suwanki tylko jedną część miałabym otwieraną i żadnego większego wejścia do domu
    A tak latem otworzę na ościerz okno i będe miała większy salon Jak tylko nazbieram na taras

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    No właśnie, jak chciałam od początku otwierane
    Otwór jest mały, u nas jedne drzwi to niecałe 180 cm. I to mnie nieco powstrzymuje przed hurra optymizmem.
    Dlatego ja Dorotko zrobilam w wejsciowych do domu obydwa skrzydla otwierane ... w przypadku wnoszenia " gratow " .... przydatne ustroistwo ....
    Skoro masz taki maly otwor na osadzenie drzwi to racezj suwanka odpada .... ....

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Kurcze Dorka nie mam czasu nadrobić.
    Ale wrócę tu

  13. #253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam! Poczytałam, że okienka wybrane. Gratuluję odwagi co do koloru, bardzo podobają mi się inspiracje. Sama chciałabym tak poszaleć, ale niestety mój mąż nigdy by się nie zgodził na taki kolor i tak dobrze, że udało mi się go przekonać co do szprosów i ozdobników. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia jak będą wstawione. Kiedy będą je wstawiać?

  14. #254
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witaj basiu, no i mirku
    Mój się zgadza na prawie wszystko, a potem wsadza swoje pięć groszy I w wielu przypadkach bardzo sensowne pięć groszy. Więc mam łatwo

    A okna pewnie w maju. Na razie otwory się pomierzyły.

    Niemniej pozostaję przy koncepcji wyjściowej, otwieranych, a nie suwanych. Po różnych obliczeniach wychodziło na to, że otwór wyjściowy miałby max 87cm. Zdecydowanie za mało jak na nasze potrzeby.

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Kwestia kolorów została pominięta, bo one różnią się od siebie tylko w realu i stojąc obok siebie a chyba nie zamierzasz brać jednego okna w tym odcieniu a drugiego w innym ?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cronin, jakby było znaaacznie taniej, to chybabym tę opcję rozważyła Ale co prawda to prawda. Choć doniesiono mi o jednym wewnątrzrodzinnym przypadku zachłyśnięcia się kawą podczas podczytywania mojego dziennika. I chyba nie chodziło o odcienie.

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    dorka nie pisałam o kolorach bo sie nie mogłam dopatrzeć różnicy zwalę to na monitor
    W każdym razie błękit cudny.
    A tą spiżarkę szykujesz na nieuczciwych wykonawców lub nieproszonych gości, przyznaj się

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    To taki brodzik dla maluchów, kącik hodowli ryżu, w zależności jak ją usprawiedliwiam. A nieuczyciwych wykonawców faktycznie wrzucę tam i zaleję betonem. Wodoszczelnym. Niech się boją, jak to czytają.

    A tak serio to mam zgryz, i to krzywy. Bo izolacja niby została zrobiona ok. Ale porozwodzę się nad tym w dzienniku później.

    A poza tym, gdzie nie wejdę, to o lampach, krzesłach i kwiatkach, a ja oglądam szamba. Takie małokobiece mi się wydają

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Doczytałam o spiżarni, niewesoło mówiąc oględnie, i nie mam na myśli zimnej kąpieli pana od okien. Ona jest niżej od reszty pomieszczeń?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    jest kilka stopni nizej, zaglebiona na docelowo 70cm poniżej poziomu 0, który jest wyciągnięty jakieś 30cm nad grunt. Jak jest sucho, to wody niet, ale w zimie, i po sporych ulewach pojawia się. Glina jak ta lala dookoła. Brak najmniejszego rowu melioracyjnego, żeby zrzucać wodę. Niby wszystko odcięte zostało na poziomie izolacji prawidłowo. Odkopanie fundamentów jest dla mnie trochę nie do końca pomocne, bo ściana 3W i fundamenty takoż. Medytuję czym pociągnąć ściany i denko, żeby się wgryzło w mury i stopowało proces nawadniania. Na razie na dnie tylko chudziak, a pod spodem podsypka.

Strona 13 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony