dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Wybór producenta okien - duże przeszklenia

    Temat rzeka - ale mamy niestandardowy projekt więc pomimo, iż szukałem w archiwum nie wszystkie odpowiedzi udało mi się znaleźć.

    Więc tak - najpierw projekt:
    */ elewacja wschodznia (wjazd od drogi)


    */ elewacja południowa


    */ elewacja zachodnia:


    */ elewacja północna:



    Zdecydowalem się na okna PCV i poprosiłem o wycene kilka firm:
    - OknoPlast
    - Jezierskiego
    - Drutex (raczej tylko kontrolnie)
    plus zamierzam jeszcze uderzyć do Schuco, Thermoplastu, etc.

    Do tego dojda prawdopodobnie okna dachowe Fakro.

    I do rzeczy. Otrzymałem wyceny od Oknoplastu i Jezierskiego i co ciekawe - u Jezierskiego znacznie tansze sa okna duze (niestandardowe), natomiast w Oknoplascie te standardowe.

    Generalnie na duzych oknach Jezierskiego jest 5tys oszczednosci. Tyle samo oszczednosci w Oknoplascie na oknach małych.
    Trochę to dziwne, bo myślałem, że Jezierski będzie ogólnie tańszy.

    Nie mogłem nigdzie znalezc opinii na temat profili Oknoplastu, więc w następnych postach wrzuce ofertę Jezierskiego i Oknoplastu i jeśli ktoś pomoże mi ocenić właściwości okien to będę wdzięczny.

    W tym momencie wygląda tak, iż okna tarasowe powinienem zamówić u Jezierskiego, a reszte w Oknoplascie.
    [/img]
    http://domnowoczesny.wordpress.com/ - zaczynamy pisać bloga na temat naszej budowy

  2. #2

    Domyślnie Re: Wybór producenta okien - duże przeszklenia

    Oferta Jezierski - okna wyposażone są standardowo w:
    -antywłamaniową klamkę Secustik - zapobiega otwarciu okna od zewnątrz
    - Złotą Linię Jezierski - dodatkowa uszczelka
    - grzybek antywyważeniowy
    - szybę U=1,0
    - ciepłą ramkę SwisSpacer - zapobiega powstawaniu mostka termicznego(brak efektu skraplania pary wodnej na szybie)
    - blokadę błędnego położenia klamki przy wysokości powyżej 1030
    - mikrowentylację

    1/ Duży taras


    2/ Ogród zimowy


    3/ Ogród zimowy (2 okno)


    4/ Balkony
    http://domnowoczesny.wordpress.com/ - zaczynamy pisać bloga na temat naszej budowy

  3. #3

    Domyślnie Re: Wybór producenta okien - duże przeszklenia

    Oferta Oknoplastu:

    1/ Okno tarasowe


    2/ Ogród zimowy


    3/ Ogród zimowy (2 okno)


    4/ Balkony
    http://domnowoczesny.wordpress.com/ - zaczynamy pisać bloga na temat naszej budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wrzucałem wszystkich wycen, tylko te na których najbardziej było widać różnice.
    Komplet okien w przypadku Jezierskiego wychodził 34tys, natomiast Oknoplast 36 (obie bez negocjowania).

    Wydaje mi się, że Jezierski daje troche lepsze akcesoria (klamke, okucia) i robi na profilach Schuco.
    Natomiast co do profili Koncept Oknoplstu, nie mogłem znaleźć opinii.

    Skłaniam się raczej ku Jezierskiemu z opcja negocjacji. Ewentualnie Jezierski "duze", Oknoplast pozostałe.
    http://domnowoczesny.wordpress.com/ - zaczynamy pisać bloga na temat naszej budowy

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A zaraz przyjdzie jareko i powie Ci, żebyś w życiu nie robił suwanych z plastiku
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie na to licze, ze Jareko się pojawi niebawem i posprząta

    A tak na poważnie, to sprzedawcy raczej polecali PCV niż aluminium.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja to jestem lajkonik w tych sprawach, ale AFAIK to aluminium bije PCW na głowę, jeśli chodzi o parametry statyczne.

    Ale może niech jareko Ci powie
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    juz wszystko zostało powiedziane
    Ze słonecznej Bialogory odpowiadam wiec - przywołany do tablicy
    Widzisz - jesteś najlepszym przykładem ze nie należy wyrywkowo porównywać ofert - każdy z producentów mimo wszystko inaczej kalkuluje robociznę, materiały etc stad jedne rozwiązanie jednych tańsze zaś u innych droższe
    Duże przeszklenia to tak naprawdę nie problem materiału z którego wykonane są okna lecz szyby - tu leży 90% kosztów jakie będziesz musiał ponieść i miej świadomość ze gwarancja obejmuje TYLKO szczelność pakietu a nie pękniecie szyby po montażu
    Realnie dobrzy producenci w Alu tez maja podobne ograniczenia gabarytów jak Schuco choć statyka Al jest faktycznie lepsza
    Ale Alu jest zimne jak cholera - wbrew pozorom co przy małych oknach jest ich ogromna wada ale przy dużych powierzchniach realnie pomijalne
    Co do HS-a, jest naprawdę mało producentów robiących HS-y w PVC dobrze na lata a nie do protokołu odbioru i zapłaty za okna Poza tym niewielu robi je w wersji minimalizującej podstawowa ich wadę - trudności ze szczelnością. Mówiąc jaśniej - niewielu robi oba skrzydła przesuwane kiedy to na okuciach jest większą możliwość regulacji której przy jednym skrzydle przesuwnym realnie nie ma. Pomijam już kwestie co z HS-ami mogą zrobić tynkarze i inni wykonawcy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    juz wszystko zostało powiedziane
    Ze słonecznej Bialogory odpowiadam wiec - przywołany do tablicy
    Widzisz - jesteś najlepszym przykładem ze nie należy wyrywkowo porównywać ofert - każdy z producentów mimo wszystko inaczej kalkuluje robociznę, materiały etc stad jedne rozwiązanie jednych tańsze zaś u innych droższe
    Czy przez to chcesz powiedzieć, że nie ma znaczących różnic w jakości okien - tylko po prostu inna strategia cenowa producentów?

    Tak jak pisałem, nie znalazłem informacji (poza notatkami pr'owymi Oknoplasu) na temat profili, które mi zaproponowano, więc w żaden sposób nie potrafię ich porównać do Jezierskiego.

    Cytat Napisał jareko
    Duże przeszklenia to tak naprawdę nie problem materiału z którego wykonane są okna lecz szyby - tu leży 90% kosztów jakie będziesz musiał ponieść i miej świadomość ze gwarancja obejmuje TYLKO szczelność pakietu a nie pękniecie szyby po montażu
    Rozumiem, że przez to mam się spodziewać, ze jeśli okna będą się zamykać a szczeliny nie będą na tyle małe że kot nie przejdzie, to mogę liczyć tylko na siebie

    A jak kot przejdzie przez okno, które wypadnie to też mogę liczyć na siebie, bo gwarancja w wypadku niestandardowych pow tego nie obejmuje.

    Do jakiej szerokości przy wysokości 220 takich problemów nie ma?

    BTW. Jezierski ma w ofercie (sporo tańsze) okna uchylno otwierane z blokadą konta. Efekt taki, ze te podzielone na 4 można uchylić 30' i wiatr nie będzie czaskał...

    Chocziaż IMHO to jest 50% efektu użytkowo-wizualnego w stosunku do przesuwnych.

    Cytat Napisał jareko
    Realnie dobrzy producenci w Alu tez maja podobne ograniczenia gabarytów jak Schuco choć statyka Al jest faktycznie lepsza
    Ale Alu jest zimne jak cholera - wbrew pozorom co przy małych oknach jest ich ogromna wada ale przy dużych powierzchniach realnie pomijalne
    Co do HS-a, jest naprawdę mało producentów robiących HS-y w PVC dobrze na lata a nie do protokołu odbioru i zapłaty za okna Poza tym niewielu robi je w wersji minimalizującej podstawowa ich wadę - trudności ze szczelnością.
    Ok - czyli abo abo. Abo wezmę 'ciepłe' PCV i będę się modlił coby szyba nie pękła abo alu i będę przymarzał.

    Do ogrodu zimowego nie jest problem wzięcie alu, bo tam i tak temperatura nie będzie tak ważna. Natomiast to 5m podzielone na 4 także według Ciebie będzie na słowo honoru z PCV?

    Sprzedawca, który robił ofertę wspominał, ze to 5m będzie robione w 2 ramach (chociaż nie wiem jak wtedy ze słupkiem ruchomym).


    BTW. będę pytał o cenę jeszcze Schuco - ponoć to ich konik, ciekawe co zaoferują.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluteq
    Ok - czyli abo abo. Abo wezmę 'ciepłe' PCV i będę się modlił coby szyba nie pękła abo alu i będę przymarzał.
    Weź drewno.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał pluteq
    Ok - czyli abo abo. Abo wezmę 'ciepłe' PCV i będę się modlił coby szyba nie pękła abo alu i będę przymarzał.
    Weź drewno.
    A drewno "mniej pracuje"?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Drewno jest sztywniejsze od PCW, a cieplejsze i od PCW i od Al.

    Oczywiście ma inne wady, ale to insza inszość
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    słuchaj
    roząsdni słuchają a nie narzekają ze ktoś coś tam wymyślił jakbym im pod górkę
    Możesz zrobić i 10 mkw przeszklenia - co mi do tego - ja tylko przestrzegam cie przed zapisami w gwarancjach wszystkich producentów szkła i okien
    I nie do końca zrozumiałeś - tu nie ma znaczenia material w którego wykonane jest okno - tylko sama powierzchnia szyb
    Twój wybór - nie mój
    Dla dużego przeszklenia dla Fix w skrzydle czy ościeżnicy nie ma znaczenia materiał z jakiego wykonane jest okno - tu istotny jest montaż, i prawidłowe podparcie szyb i okna.
    są różnice w profilach, sa różnice w jakości wykonania, sa różnice w cenach końcowych i zagłębianie się dlaczego "typówka" u jednych jest tańsza zaś u drugich droższa nie ma znaczenia, Liczy sie renoma producenta, jakość wyrobu i cena końcowa. Od lat powtarzam tu ze pojecie tzw typówki jest tylko chwytem marketingowym i manipulacja cenami by per saldo wyjść na swoje - a Wy ciągle swoje
    Jeśli masz ofertę jezierskiego to już masz ofertę na Schuco wiec nie do końca rozumiem o co chodzi?
    A o kocie to już wogóle nie załapałem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    słuchaj
    roząsdni słuchają a nie narzekają ze ktoś coś tam wymyślił jakbym im pod górkę
    Słucham, słucham. Raczej chciałem dopytać, zeby wyciągnąc z tego jakieś wnioski, a nie na zasadzie - bo odpowiedz mi nie na reke, to wysmieje/etc.

    Cytat Napisał jareko
    Możesz zrobić i 10 mkw przeszklenia - co mi do tego - ja tylko przestrzegam cie przed zapisami w gwarancjach wszystkich producentów szkła i okien
    I nie do końca zrozumiałeś - tu nie ma znaczenia material w którego wykonane jest okno - tylko sama powierzchnia szyb
    Twój wybór - nie mój
    A jestem w stanie gdzies znalezc takie wyliczenia np. dla jezierskiego + schuco. Tzn jaka jest 'bezpieczna' maksymalna szerokosc dla wysokosci 220cm?

    Cytat Napisał jareko
    są różnice w profilach, sa różnice w jakości wykonania, sa różnice w cenach końcowych i zagłębianie się dlaczego "typówka" u jednych jest tańsza zaś u drugich droższa nie ma znaczenia, Liczy sie renoma producenta, jakość wyrobu i cena końcowa. Od lat powtarzam tu ze pojecie tzw typówki jest tylko chwytem marketingowym i manipulacja cenami by per saldo wyjść na swoje - a Wy ciągle swoje
    Przeceniasz moje zdolnosci tzn 'ciagle swoje'.

    Po prostu pytam, czy ktos kto ma bardziej fachowa wiedze moze napisac - roznica w cenie wynika z tego, ze oknoplast stosuje to i to gorszej jakosci etc.

    Dla mnie marka Oknoplast i Jezierski plasuje sie na podobnym poziomie. Logiczne wydaje mi sie zakupienie 'duzych' okien u Jezierskiego, a mniejszych w Oknoplascie (+ ew. doplata do klamki, etc.)

    Cytat Napisał jareko
    Jeśli masz ofertę jezierskiego to już masz ofertę na Schuco wiec nie do końca rozumiem o co chodzi?
    A Schuco nie sprzedaje wyrobow wlasnych? Myslalem, ze to jak z Honda - silniki masz zarowno w Renault i Hondzie, ale samochody zupelnie rozne.

    Cytat Napisał jareko
    A o kocie to już wogóle nie załapałem
    To juz daleko idaca przenosnia - bez znaczenia

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jestem na urlopie więc nie mam wszystkich papierów przy sobie-ale o ile pamiętam przy tej wysokości na profilu pośrednim szerokość maksymalna balkonu jednoskrzydłowego to 1200. HS to inna bajka-jedno skrzydło może mieć i 4 metry. HKS to maksymalna szerokość skrzydła 1500. I proszę-nie porównuj VEKI do SCHUCO Mówiąc o cenach miałem na myśli ciągle istniejące żonglowanie cenami tzw typówki i nietypówki.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Jestem na urlopie więc nie mam wszystkich papierów przy sobie-ale o ile pamiętam przy tej wysokości na profilu pośrednim szerokość maksymalna balkonu jednoskrzydłowego to 1200. HS to inna bajka-jedno skrzydło może mieć i 4 metry. HKS to maksymalna szerokość skrzydła 1500. I proszę-nie porównuj VEKI do SCHUCO Mówiąc o cenach miałem na myśli ciągle istniejące żonglowanie cenami tzw typówki i nietypówki.
    Ok - dzięki za informacje.

    Z tego wynika, że propozycja Jezierskiego 4 * 1250 jest ok?

    Rozumiem, że Veka robi na Schuco ?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Taki wniosek wysnules? Oj muszę popracować nad komunikatywnością Oknoplast robi na Vece-Veka to nazwa profilu tak jak Schuco
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Taki wniosek wysnules? Oj muszę popracować nad komunikatywnością Oknoplast robi na Vece-Veka to nazwa profilu tak jak Schuco
    Heh - no to trochę się rozminąłem fakt - że to powinienem już wiedzieć (na podstawie dyskusji na forach).

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    Jesli można sie wtrącić, to widzę jedną acz zasadniczą niescisłość w obu ofertach.
    Oknoplast przygotował ofertę na okucich HS (przesuwnych),
    natomist Jezierski na okucich uchylno-przesuwnych. Trudno o obiektywizm porównując te dwa rozwiazania.
    Poproś sprzedawcę Oknoplastu aby wycenił Ci te konstrukcje na systemie który nazywa się PSK, lub Jezierskiego aby wycenił to na HS.

    I jesli mozna coś doradzic to w PCV proponował bym raczej system uchylno - przesuwny. Ku ścisłości; Oknoplast robi na profilu Veka, Jezierski robi na profilu Schuco. Obaj producenci to ścisła czołowka.
    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady1978
    [...]
    I jesli mozna coś doradzic to w PCV proponował bym raczej system uchylno - przesuwny. Ku ścisłości; Oknoplast robi na profilu Veka, Jezierski robi na profilu Schuco. Obaj producenci to ścisła czołowka.
    pozdrawiam
    Dzięki - dopytam.

    A te duże do ogrodu zimowego przesuwne alu? Czy także HS PCV?
    (bo jeśli dobrze zrozumiałem Jareko to przy przesuwnych HS takich problemów nie ma, a przy HKS najszersza 'bezpieczna' szyba to 1500mm - czyli takie jak w ofercie Jezierskiego).

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony