dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie "porodowa" torba

    Wpadam w panikę, to już ostatnia prosta, zostało 8 tygodni więc zaczynam pakować torbę w razie gdyby... i po to żeby tak jak w kwietniu nie zostać w szpitalu w koszulce i majtaskach w oczekiwaniu na i tak niewłaściwą koszulę nocną, ręcznik i takie tam

    Poradźcie co muszę mieć na 100%, a co sobie podarować, bo i tak się nie przyda...

  2. #2

    Domyślnie

    A gdy poszedł Jaś na wojnę
    Wziął ze sobą od niechcenia
    Trzy rasowe krówki dojne,
    Klipę, pipę, pół grzebienia,

    Jakieś dwa lub trzy dziurkacze,
    Obok legło zaś w plecaku
    Jajo kurze, drugie kacze,
    Brzytwa i pół kilo maku.

    Dalej kosa, dziennik ustaw,
    Niezbyt gruby kij dębowy,
    Szklanka do połowy pusta,
    Ale próżna od połowy.

    Wziął też kota, psa, telefon,
    Kalichlorek, laryngofon,
    Sztylpy, flaczki, kit, patefon,
    Wasserwagę, magnetofon.

    Toaletkę, kaktus, flaszkę,
    Obermutrę, klej, fistaszki,
    Blaszkę tudzież kałamaszkę,
    Zaprzężoną w dwa wałaszki.

    Kompot z jabłek, majtki, masło
    I bobkowych kilka listków,
    Lecz pan sierżant strasznie wrzasnął
    I wyrzucić kazał wszystko.

    Więc nasz Jasio jął w tej chwili
    Spełniać rozkaz z całej siły.
    Dobrze żeśmy nadążyli
    Zanotować, że tam były:

    Jakieś dwa lub trzy dziurkacze,
    Trzy rasowe dojne krówki,
    Jajo kurze, drugie kacze
    I grzebienia dwie połówki.

    Klipa, pipa, kot, telefon,
    Kalichlorek, laryngofon,
    Sztylpy, flaczki, kit, patefon,
    Wasserwaga, magnetofon,

    Toaletka, kaktus, flaszka,
    Obermutra, klej, fistaszki,
    Blaszka tudzież kałamaszka,
    Zaprzężona w dwa wałaszki.

    Oraz majtki, męskie wszakże,
    Bo zupełnie bez podwiązek.
    Jaś wojuje, a my także
    Spełniliśmy sprawozdawczy obowiązek.

    A.Waligórski

    Dzieciów robić potrafią, a się spakować nie umią

    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania. Kapcie, gacie, szczotka do zębów, walkman ze słuchawkami...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania.
    Naprawdę? A w którym szpitalu?

    Monika $ Seba pofatyguj się do szpitala w którym będziesz rodzić. Dadzą Ci rozpiskę co powinnaś mieć dla siebie dla dziecka (różnie to w różnych szpitalach jest), albo poszpreaj tu: http://forum.gazeta.pl/forum/f,548,Dobry_porod.html
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania.
    Naprawdę? A w którym szpitalu?...
    Trurl aż sprawdziło na zdjęciach, czy się nie pomyliło (stare dzieje) - dawali, dawali - na troczki z przodu zawiązywaną

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    były takie jak moja mama mnie rodziła...32 lata temu
    A z tego co pamiętam sprzed pięciu lat. Miałam dwie koszule rozpiane z przodu. W czasie porodu byłam w swojej, potem przebrałam czystą. Szlafrok, skarpety, przybory toaletowe, papcie. Dla dziecka dwie zmiany ubranek typu śpioszki, kaftanik. Przybory toaletowe dla dziecka dostałam w szpitalu jako taką wyprawkę. W domu miałam przygotowaną dla męża torbę do odbioru. A w niej rzeczy na wyjście dla mnie i małej. Teraz wiem już, że przed porodem zrobię sobie zapas dużych wkładów, które można kupić w sklepach medycznych. Normalne podpaski nic nie dają, do tego wkładki laktacyjne, maść na obgryzione brodawki, płyn do higieny intymnej po porodzie. Byłam zielona i potem mąż musiał biegać i to wszystko kupować
    A tak poza tym mam termin na początek października, a już szykuję pokoik dla dzidzi

  6. #6

    Domyślnie

    Ja rodziłam 3 miesiące temu, i do tego zestawu co napisała Agnieszka musiałam mieć dla dziecka ręcznik kąpielowy no i oczywiście pieluszki jednorazowe. Wzięłam jeszcze dla siebie podkłady higieniczne "Sani", które położyłm na prześcieradle, żeby później jakoś wygladało w trakcie obchodu lekarskiego (w domu też się przydadzą).

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    pieluszki u nas też dawali, ale to pewnie dlatego, że Bella jest w Toruniu i w ramach promocji dostawała je na mijescu każda rodząca.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania.
    Naprawdę? A w którym szpitalu?...
    Trurl aż sprawdziło na zdjęciach, czy się nie pomyliło (stare dzieje) - dawali, dawali - na troczki z przodu zawiązywaną
    A ile wieków temu?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    ze zrobieniem dzieciów tez był problem... po długich staraniach się udało więc torbę też się jakoś spakowac uda
    dzięki:0

    Agnieszka przynajmniej masz zajęcie- ja to już imię na ścianę, takie literki ze styroduru pomalowałam, ozdobiłam - suszą się , mebelki zamówione, czekam kiedy przyjadą i od razu wchodzę pędzlem coś na ścianach skrobnąć.
    Na razie jedyna rzecz w pokoju to fotel kupiony do karmienia, strasznie wygodny choć ikea.
    Kupiłam już nawet ozdobny papier na zaproszenia na chrzest. Wszyscy się w głowe drapią po co to komu....

    Szafę mam już pełną ciuchówod narodzin po 9 m-cy.
    Kupiłam pościel tyle, że łóżeczka będą 2 więc na jedną zmianę pościeli muszę mieć 4 komplety. No to mama, niezawodowa krawcowa uszyła mi 5 kompletów (skoro umie to po co wydawać, materiału w hurtowni tanie, aplikacje z allegro, wyszły piękne komplety wraz z ochraniaczami- każdy pod konkretna pościel) i w sumie mam już 6.
    Nie wiem kiedy to wszystko wykorzystam ale co tam od przybytku głowa nie boli, a ile przy tym radochy...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania.
    Naprawdę? A w którym szpitalu?...
    Trurl aż sprawdziło na zdjęciach, czy się nie pomyliło (stare dzieje) - dawali, dawali - na troczki z przodu zawiązywaną
    A ile wieków temu?
    Oj, Joshi czepiasz sie troche

    Chyba kazdy szpital i teraz ma na pewno takie dyzurne koszule. Jak 4 lata temu rodzilam w Warszawie na Karowej, to lezaly w takim ogolnodostepnym schowku w korytarzu, skad zreszta rowniez podklady mozna bylo brac.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  11. #11

    Domyślnie

    koszule mialam swoja ale dali szpitalna, taka calkiem ladna kolorowa, i dobrze bo przy nieplanowanej cesarce anastezjolog mi ja rozciela,
    potrzebne byly reczniki dla dziecka i mamy, pieluszki i mokre chustki do pupy, ubranka (rozne rozmiary, szczegolnie jesli dziecko moze urodzic sie spore), male rekawiczki bo pazokci nie mozna bylo obciac a mala tarla oczka, przydaly sie tez podklady do przewijania bo maluszki czesto siusiaja przy przewijaniu, a przewija sie zazwyczaj na wlasnym lozku, mialam tez swoj rozek, ktory byl praktyczniejszy niz szpitalny kocyk i na koniec cos dla mam po cesarce - jasiek, super pomoc przy karmieniu, bo pozycja lezaca jest najlepsza, a dziecko do cycka nie siega

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania.
    Naprawdę? A w którym szpitalu?...
    Trurl aż sprawdziło na zdjęciach, czy się nie pomyliło (stare dzieje) - dawali, dawali - na troczki z przodu zawiązywaną
    A ile wieków temu?
    Oj, Joshi czepiasz sie troche
    Może trochę A tak po prawdzie to 3 m-ce temu rodziłam i mam przegląd okolicznych szpitali
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    poprosiłam sąsiadkę która jest położną na oddziale gdzie chcę rodzić żeby mi listę przygotowała resztę spakuję na "czuja" i będzie chyba dobrze

    człowiek to czasem ciężko myśli zanim coś do głowy wpadnie, a rozwiązanie banalne nie? no ale kto pyta...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    no ja proponuję dorzucic dużą butle mineralki niegazowanej i cos na przegryzkę (lekkie kanapeczki, chrupki kukurydziane)
    boszzzzzzz, jak sobie przypomnę jaka byłam głodna w trakcie porodu jadłam wszystko co mi w rece wpadło

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    no ja proponuję dorzucic dużą butle mineralki niegazowanej i cos na przegryzkę (lekkie kanapeczki, chrupki kukurydziane)
    boszzzzzzz, jak sobie przypomnę jaka byłam głodna w trakcie porodu jadłam wszystko co mi w rece wpadło
    Racja. Po porodzie mój mąż biegał po mieście i szukał sklepu nocnego, żeby mi jakąs bułkę kupić bo o tym zapomnieliśmy.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    mam na tej liście od położnej sucharki i wodę ale naiwnie myślałam, że to może jest 1 dzień diety czy cóś a to o sam poród chodzi hihihi

  17. #17

    Domyślnie

    to zalezy od szpitala, wiem, ze w wielu krajach to standard, ze mozna jesc,
    u nas raczej pozwalaja/zalecaja tylko pic, a jak ktos slabnie daja kroplowke, ktora jest dosc skuteczna i bardzo szybko dodaje energii,
    takie rozwiazanie jest tez bezpieczniejsze jesli w trakcie lub po porodzie cos sie dzieje i potrzba podac znieczulenie,

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Ja dodatkowo zabieram ze sobą podkłady higieniczne na materac szpitalny - kosztują grosze a często cieżko się doprosić pielęgniarek o zmianę prześcieradła
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    wczoraaj wróciłam z 9 dniowego pobytu na oddziale położniczym, maleństwo pcha się już na świat a jeszcze ni eczas. Naoglądałam się i nasłuchałam. Wiem jedno lepiej na porodówkę trafić z tzw. partyzanta bo wtedy juz człowiek musi tam być i tyle, a tak.... okropność.
    Ale wiem już co będzie niezbędne dla mnie i dzidziusia choć jak widzę to faktycznie zależy od szpitala, a w dużej mierze także od uprzejmości położnych na nim pracujących. Życie...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Trurl
    Koszulkę dają - taką szpitalną, twarzową, rozpinaną z przodu do cycka podawania.
    Naprawdę? A w którym szpitalu?...
    Trurl aż sprawdziło na zdjęciach, czy się nie pomyliło (stare dzieje) - dawali, dawali - na troczki z przodu zawiązywaną
    A ile wieków temu?

    a i ja taką dostałam
    6 lat temu prawie

    po znajoma położna powiedziała, że szkoda mojej, na sam poród dała inną



    a dla dziecka jak coś zabraknie, dadzą w szpitalu
    ja musiałam miec ubranka i pieluszki
    dla siebie wkłady dostawałam na miejscu
    pieluchy dla dziecka zresztą też
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony