dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    ale zazdroszcze
    u mnie dopiero polowa
    pomimo dlugiego porodu zakonczonego cesarka okolo 17, pozwolono mi zostawic dziecko przy sobie (w moim lozku) i spalysmy sobie przytulone razem,
    ta noc to dla mnie najmilsze wspomnienie,
    a z tymi alergiami to prawdza,
    moja 2,5 latka zaczyna wlasnie przedszkolna przygode i pani z niedowierzaniem przyjela informacje, ze na nic nie jest uczulona
    ale
    dbanie o super czystosc przez miesiac,
    karmienie naturalne (pierwsze 4 miesiace uwazalam na diete, pozniej juz nie)
    spacery po 10 dniach, spane na dworze jesli nie bylo ponizej zera przez caly rok,
    jedzenie z podlogi jesli spadlo, czasmi z psiej miski
    pelzanie po trawie i wcinanie owocow prosto z krzaka,
    sudokrem - niedawno skonczylam opakowanie (male) kupione przed porodem,
    moze mialam szczescie, a moze po prostu czasami rodzice przesadzaja

    a i nie wiem czy juz o tym byla mowa ale po cesarce przydaje sie jasiek do karmienia, bo najlepsza pozycja to lezaca, a dziecko do cyca nie siega

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_B
    ajlepsza pozycja to lezaca, a dziecko do cyca nie siega
    Hi hi hi. Zależy jakiego kto ma cyca
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika $ Seba
    co do szarego mydła
    bedę miałą cesarkę więc opatrunki będą zmieniane przez pielęgniarki, za to przyda się płyn do higieny intymnej i tantum rosa- dzięki za przypomnienie
    miałam cesarkę dwa lata temu i pamietam, że opatrunek zdjęli mi następnego dnia i pod prysznicem kazali dobrze umyc ranę i juz żadnego opatrunku nie nosiłam.
    Może to też zalezy jak jest zszywane to cięcie - ja miałam jedną długą nitkę, która mogłam sobie jednym ruchem wyjąc

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Wlasnie, mi tez sie przypomnialo. Po cesarce jakos chyba szybko te opatrunki sciagaja, bo glownie to trzeba bylo rane "wietrzyc", czyli jak najwiecej odslaniac, zeby byl swobodny przeplyw powietrza.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we
    Cytat Napisał Monika $ Seba
    co do szarego mydła
    bedę miałą cesarkę więc opatrunki będą zmieniane przez pielęgniarki, za to przyda się płyn do higieny intymnej i tantum rosa- dzięki za przypomnienie
    miałam cesarkę dwa lata temu i pamietam, że opatrunek zdjęli mi następnego dnia i pod prysznicem kazali dobrze umyc ranę i juz żadnego opatrunku nie nosiłam.
    Może to też zalezy jak jest zszywane to cięcie - ja miałam jedną długą nitkę, która mogłam sobie jednym ruchem wyjąc
    szwy będą rozpuszczalne, tylko brzegi rany zszyte takimi do wyjęcia. Rana opatrywana jest co 1-2 dni no chyba, że jest coś nie tak to zmieniają jak opartunek "przecieka". Myć się nie pozwalają w pełnym zakresie tylko tu i tam coby nie moczyć rany i do domu wypisują z zalecieniem noszenia opatrunku jeszcze kilka dni. Moja siostra - pielęgniarka mówi, że to dobrze (pracuje na chirurgii i widziała już niejeden cięty brzuch) bo opatrunek pozwala na wietrzenie się rany a najważniejsze jest utrzymać ją w czystości i suchym środowisku. Widać w każdym szpitalu mają swoje zalecenia

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Marta, nasza też bez alergii i też nie chuchaliśmy. Na dworze spała nawet przy -10 stopniach (po konsultacji z lekarzem, bo miałam lekkie obawy). Mój mąż ostatnio obierał córce morele ze skórki. Dostał ochrzan i przestał Nie ma co dmuchać na dziecko, bo potem jest uczulone na wszystko co się da. No chyba, że alergię ma po rodzicach to już inna sprawa.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika $ Seba
    Cytat Napisał aneta-we
    Cytat Napisał Monika $ Seba
    co do szarego mydła
    bedę miałą cesarkę więc opatrunki będą zmieniane przez pielęgniarki, za to przyda się płyn do higieny intymnej i tantum rosa- dzięki za przypomnienie
    miałam cesarkę dwa lata temu i pamietam, że opatrunek zdjęli mi następnego dnia i pod prysznicem kazali dobrze umyc ranę i juz żadnego opatrunku nie nosiłam.
    Może to też zalezy jak jest zszywane to cięcie - ja miałam jedną długą nitkę, która mogłam sobie jednym ruchem wyjąc
    szwy będą rozpuszczalne, tylko brzegi rany zszyte takimi do wyjęcia. Rana opatrywana jest co 1-2 dni no chyba, że jest coś nie tak to zmieniają jak opartunek "przecieka". Myć się nie pozwalają w pełnym zakresie tylko tu i tam coby nie moczyć rany i do domu wypisują z zalecieniem noszenia opatrunku jeszcze kilka dni. Moja siostra - pielęgniarka mówi, że to dobrze (pracuje na chirurgii i widziała już niejeden cięty brzuch) bo opatrunek pozwala na wietrzenie się rany a najważniejsze jest utrzymać ją w czystości i suchym środowisku. Widać w każdym szpitalu mają swoje zalecenia
    Opinie są bardzo rozbieżne, więc może opisze swoje doświadczenia w tym wzgledzie. Cesarke miałam dwa razy w 2004 i 2007 r.
    Szwy sa rozpuszczalne, ale te zakładane wewnatrz, czyli uzywane do zszycia macicy. Na zewnatrz nie zakłada się szwów rozpuszczalnych, bo one po prostu rozpuszczają się strasznie długo, może nawet nie kilka tygodni, ale nawet miesięcy. Dlatego nie zakłada ich się do zszywania ran zewnętrznych, bo są niepraktyczne. A tak po 10 dniach bodajże zdejmuje sie za jednym pociagnieciem szew i wszystko wygląda elegancko. Potem (po kilku tygodniach) masz tylko malutką bliznę jakby ktos zadrapał ci skóre paznokciem (taką rysę). Pod warunkiem, ze lekarz równiutko zszyje brzegi rany i nie wda się infekcja. Oczywiscie ranę pooperacyjną należy myć szarym mydłem. To konieczne. Samo suszenie i wietrzenie to za mało. Zreszta nie sposób wejść pod prysznic i nie zamoczyć sobie opatrunku. Dlatego jak najszybciej należy go zdjąć, myć rane regularnie i potem oczywiscie jak najszybciej osuszyć leżąc prawie płasko z odkrytym brzuchem. Jest to ważne, bo jak wiadomo zaraz po porodzie brzuszek troche wisi i jeżeli bedziesz siedzieć to fałda brzuszna bedzie ci opadała na ranę i wszystko może zacząć się paskudzić. I chodzimy, ruszamy się jak najwięcej. Po 12 godzinach od operacji postawia cie na nogi i to bedzie najgorszy moment, bo bedzie bolało, ale potem jak się rozruszasz to bedzie OK. Uważaj tez na srodki przeciwbólowe, bo przenikaja do mleka, więc patrz na to co bierzesz i postaraj się odstawić jak najwczesniej. Generalnie już po 3, 4 dnaich można obyc się bez środków przeciwbólowych.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał marta_B
    ajlepsza pozycja to lezaca, a dziecko do cyca nie siega
    Hi hi hi. Zależy jakiego kto ma cyca
    no moje takie chyba srednie - normalnie 75 C, a teraz i przy karmieniu to z 2 rozmiary wieksze ale uwaga sluszna

    co do szwow to opatrunek sciagali nastepnego dnia, a nitka wyciagana byla po tygodniu, myc kazali od pierwszego dnia szarym mydlem, ktorego nie mialam bo cesarki nie planowalam, wiec mylam zwyklym, w moim szpitalu nie zakladano rowniez opatrunku na wysychajaca pepowine,

    rana bardzo szybko sie zagoila ale takie drobne wyczuwalne zgrubienie, ktore w niczym nie przeszkadzalo, zeszlo calkowicie dopiero gdzies po roku,
    w tej chwili blizna jest tak blada, ze praktycznie jej nie widac, jedyny problem, jaki mialam, to jakis zagubiony wlos, ktory sobie wrastal ale w koncu zrezygnowal

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Marta, nasza też bez alergii i też nie chuchaliśmy. Na dworze spała nawet przy -10 stopniach
    U nas nie było wyjścia - w domu darła się jak wściekła, nie chciała spać tylko płakała. A wystarczało tylko założyć kombinezon, ciepłą czapę, do wózka i na bakon - gdy tylko poczuła chłodne powietrz na policzkach - spała jak zabita. To była zima, kiedy nocą mróz był do - 27 stopni.
    Karmiona piersią do 6 miesiąca, pierwsze przeziębienie - w piętnastym miesiącu życia.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U nas w szpitalu dzieci myja polozne pod kranem, ubieraja tez.
    Do szpitala trzeba zabrac 2 kaftaniki i 6 pieluch tetrowych, ktore zostaja juz w szpitalu na wyposazeniu. Dzieci ubierane sa w szpitalne ciuszki.

    Co do szarego mydla to przy cesarce jest bezcenne do przemywania rany, szybko sie wtedy zagoi.

    Co do majtek to dla mnie najlepsze byly zwykle bawelniane takie wysoko zabudowane zeby caly brzuch zakryly.

    Ja rodzilam juz dawno ale jestem na biezaco, bo wczoraj urodzila moja bliska kolezanka.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony