dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    PĘDZIWIATR
    Guest
    PĘDZIWIATR

    Domyślnie BLOWER-DOOR TEST

    chcialbym wiedziec czy ktos przeprowadzal w/w test szczelnosci domu i ile taka przyjemnosc kosztuje;czy fachowcy przeprowadzajacy test udzielaja rad jak pozbyc sie nieszczelnosci;

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Jak uszczelić budynek - możemy Ci pomóc. Jednak szczelności budynku, o ile wiem, nikt w naszym kraju nie przeprowadza.
    Chyba że się mylę. Jeżeli mylę się, z chęcią nawiązę z takimi firmami współpracę.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    urządzenia do takich testów posiada chociażby instytut wentylacji i klimatyzacji politechniki warszawskiej
    [email protected]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Urządzenia być może posiada, ale czy prowadzi badania?

  5. #5

    Domyślnie

    Komercyjnie testów nie prowadzą, ale w ramach swoich prac badawczych - tak. Trzeba się "wkręcić" w ich program badawczy to taki test zrobią.

    To urządzenie mieści się w bagażniku samochodu, więc nie ma problemu z transportem.

    Odnośnie szczelności budynku polecam następujące strony:


    http://www.luftdicht.de/
    http://www.blowerdoor.de/

    Są tam podane ceny (ale w Niemczech).

  6. #6

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie do p. Wojciecha Nitki:

    czy mają państwo jakieś opracowania na temat szczelności, podobne do tych opracowań z niemieckich linków?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Opracowań nie mamy, jako że w w naszym kraju "temat nie istnieje", ale temat znamy bardzo dobrze.
    Nie mniej gdyby potrzebne były bliższe informacje - służymy.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    szarus klikasz z niemiec ?







    /

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Jezeli ktos jest zainteresowany testem szczelnosci w Gdansku to prosze o kontakt na PW.Ostatnio byl u mnie przedstawiciel jednej z bardzo powaznych firm z branzy inteligentnych uszczelnień budynków i wlasnie wspominal o tym tescie.Co do kosztów nei chce sie wypowiadac,ale wspominal cos o kwotach rzedu 1500-2000 zl.

    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Widzę, że wątek mocno leciwy... Ale w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat bardzo wiele w kwestiach testów szczelności budynków się zmieniło. Chętnie na ten temat podyskutuję. Ktoś zainteresowany?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    czas leci. Program NF15 i NF40 rusza w tym roku. A jak z kosztami wykonania tego testu? Czy ktoś z was zdecydował się na jego wykonanie?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Jakiś czas temu zahaczyłem delikatnie o temat testu szczelności budynku. Sam myślałem o zrobieniu. Z cenami jest różnie, 1200zł,1500zł jak i 800zł w promocyjnej cenie (szczelność + zdjątka termowizyjne w zestawie). Już kilka lub kilkanaście firm robi testy. Wuja google coś na pewno znajdzie
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ja na moim terenie i w krakowie znalazłem ofertę za 400 zł..
    http://www.prus.co/testy_szczelnosci_budynku.php#oferta
    robił ktoś takie badanie i coś może napisać?

  15. #15

    Domyślnie

    Zależy, do czego potrzebujesz. Pod dotację, czy dla Twojej wiadomości, czy masz spór z wykonawcą? Dużo od tego zależy. Może ekipa przyjść, napompować dom i tyle. Zależy więc czy potrzebujesz raport, dokumentację i jak bardzo szczegółowo. Jeżeli masz pytania - pisz proszę na priv. Wiem coś niecoś na temat tej technologii i jej możliwości. Co do opłacalności jestem do testów szczelności przekonany, ale nie w każdym wypadku. Trochę zależy od tego, czego się spodziewasz. Nowy budynek warto zawsze sprawdzić choćby po to by wiedzieć, czy spełnia założenia WT2008 w zakresie szczelności (bo każdy powinien spełniać i to obowiązek wykonawcy, jeżeli nie spełnia można nie odebrać budynku i pogonić ekipę do uszczelniania). Jeżeli natomiast budynek jest już w użyciu, to właśnie zależy. Jakby co - coś podpowiem.

  16. #16
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.691

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy próbę powietrzną. Blower door test to znakomity sprawdzian jakości pracy ekipy i wbudowanych produktów.



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Szanowna Redakcjo.

    W zaprezentowanym filmie widać, że operator nie zna programu, wpisuje nieprawidłowe wartości w pola programu "FanTestic" !!!
    Pole "Wysokość" to nie jest to samo co "Wysokość budynku ponad grunt" !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elevation.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	301965

    "Wysokość" to wysokość ponad poziomem morza.

    Efektem jest niedokładne wyliczenie n50 - amatorka.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  18. #18

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo stoję przed dylemat czy decydować się na test szczelności.
    Na jakim etapie ten test ma największy sens? Wydawało mi się że idealny moment to byłoby po SSZ i ociepleniu dachu, najmniej trzeba zepsuć by ewentualne niedoróbki poprawić.
    Co jeśli dom jest ocieplony i otynkowany z zewnątrz, a wewnątrz są tynki i ocieplenie poddasza (bez zabudowy)?

  19. #19

    Domyślnie

    Ja robiłem przed zabudową GK, żeby jeszcze poprawić nieszczelności. Najlepiej byłoby zrobić drugi test po tej zabudowie, ale wiadomo, to kolejne 1000 zł w plecy. Pierwszy test wykrył ciekawe nieszczelności (głównie gniazdka i folia dachowa).
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony