dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 142
  1. #61

    Domyślnie

    Oczywiście szpachluj tzw. finiszem, start jest np. do siatki oraz mocowania narożników a luminiowych

  2. #62

    Domyślnie

    Dzięki dużo już wiem ale jeszcze dwie kwestie..mianowicie:
    1. Czy koniecznie trzeba usuwać starą farbę? To dosyć nowy budynek i jest to pierwsza warstwa farby wcześniej ściana była raz pomalowana wapnem na tynk CW.
    2. Pierwszy w zasadzie będzie robiony pokój na górze tam jest też tynk CW pomalowany raz wapnem. Na to od razu grunt? Czy trzeba coś z tym jeszcze wcześniej robić?

    Z góry dzięki za pomoc

  3. #63

    Domyślnie

    Polej starą farbę zwykłą wodą, jeżeli będą pojawiać się bąble to zrywaj, jeżeli nie, możesz gruntować i szpachlować, ale gwarancji wtedy tak do końca nie ma czy gips nie odstanie od takiego podłoża, dla pewności, jeżeli byś jednak nie zrywał można trochę podrapać taką farbę tworząc coś na wzór szachownicy.

  4. #64

    Domyślnie

    ja starą farbę moczę w miarę ciepłą wodą z mydlinami. Ostatnio malowałem przedpokój i pokój dla synka, a wcześniej łazienkę, powiem tak, gruntowne zdrapywanie farby to naprawdę sporo roboty, ale dzięki temu oszczędzisz sobie pracy na przyszłość.
    Poza tym pracuję jako fotograf w agencji pośrednictwa nieruchomości, więc zawsze gadam z właścicielami co i jak, i wszyscy twierdzą że jak się nie zdrapie farby porządnie przed malowaniem, to na 90% są później przeróbki. Także zdzierania nigdy za mało, jest to strasznie dużo roboty, i efektu niby nie widać, ale jednak naprawdę się opłaca włożyć trochę wysiłku!

    [ moderowano - reklama ]

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    reklama dzwignia handlu - wiadomo
    Ty reklamujesz "Śnieżke" - masz prawo
    Cytat Napisał ARF
    A ja właśnie skończyłem malować Śnieżką ...
    Cytat Napisał ARF
    ...co do wyboru farby - ja wybrałem Śnieżkę bo było mnie na taką stać ...

    Cytat Napisał ARF
    ... jeśli jakiś spec powie wam że gruntować nie trzeba tylko rożcieńczać farbę lub kłaść izolacji w łazience bo teraz są dobre kleje to możecie mu podziękować i brać nowego - na stronach producentów są tzw systemy gdzie można zobaczyć co gdzie i kiedy nakładać ...
    powiedz mi tylko co sie dzieje jesli ktoś zagruntuje sciane rozrzedzona farbą ?
    albo nie połozy n- tej izolacji w łazience /chodzi Ci zapewne o folie w płynie?/?
    słowem dlaczego bys podziekował ?
    nie reklamuje Śnieżki - forum ma służyć wymianie informacji, dla twojej wiedzy mój zawód nie jest związany z tzw "budowlanką" ani zadną firmą której nazwy uzyję przy pisaniu

    co do gruntowania rozrzedzoną farbą - nie jest to tak naprawde gruntowanie, coś takiego może skończyć się odpadaniem farby z gładzią/tynkiem przy nakładaniu drugiej warstwy ( właściwej ), proponuję trzymać się zaleceń producenta farby a nie będzie bombelków i odpadającej farby

    co do izolacji w łazience - tak tzw folia w płynie ( ja użyłem sopro FDF elastyczne uszczelnienie z taśmami do narożników - co do firmy to nie reklama - ale polecam ) - po co? wilgoć w łazience i jeszcze np kabina przysznicowa lub dzieci chlapiące wodą po ścianach - woda nie odparuje bo wchłonie ją ściana a wilgoć i temperatura to w przyszłości grzyb i pleśń

    dlaczego bym podziękował - bo to moje pieniądze i chcę mieć solidnie wykonaną robotę jeśli ktoś ci poleca klej bo jest dobry to niech zrobi tak jak należy bo jeśli wydasz kupę kasy na super klej a podłoże było do d... to wyrzuciłeś kasę w błoto bo super klej będzie miał właściwości jak ten najtańszy

    co do mieszania Sniezki grunt z gruntem atlas - zawiesiną pigmentów i wypełniaczy w wodnej dyspersji żywicy lateksowej z dodatkiem środków pomocniczych i uszlachetniających plus wodna dyspersja żywicy akrylowej z dodatkiem środków pomocniczych - wg danych z kart technicznych obu produktów dopuszczalne jest rozcięczanie wodą a co do atlasu "Nie wolno jej łączyć z innymi materiałami ani zagęszczać, dopuszczone jest rozcieńczanie w proporcji 1:1" - życzę powodzenia

    LukaEgon

    co do peknięć w ścianie - jesli to jest tynk to zbijasz wszystkie miejsca gdzie odstaje od ściany - grunt - naprawa szpachlą w kilku warstwach - za jednym razem jak dasz to schnię i pęka

    farba - proponuje usunąć przynajmniej nie bedzie niespodzianek przy malowaniu lub po, jak usuniesz to przynajmniej ocenisz stan ściany - pęknięcia, wilgoć, czasami pleśń czy grzyb który jeszcze nie pojawił się na farbie, odstający tynk, zrobisz poprawki i naprawy, zagruntujesz i wygładzisz sobie finiszem ( całą ścianę bo będzie widać gdzie były poprawki ) - są gotowe w wiaderkach - grunt pod farbę i malowanie bez niespodzianek

  6. #66

    Domyślnie

    Witam

    Malowałem Tikkurilą, niestety zostają smugi. Proszę napisać jak malować. Czy tylko w jedną stronę. W jakim stopniu wałek powinien być pokryty farbą. Proszę o porady.

    pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia
    Witam

    Malowałem Tikkurilą, niestety zostają smugi. Proszę napisać jak malować. Czy tylko w jedną stronę. W jakim stopniu wałek powinien być pokryty farbą. Proszę o porady.

    pozdrawiam
    co do malowania to w zalezności od wykończenia ściany dobierasz wałek tzn im bardziej chropowata powierzcznia to wałek powinien mieć dłuższy włos np wałek z włosem o dł ok 5 mm nadaje się do gładkich ścian i masz gładką fakturę farby, taką scianę możesz pomalować wałkiem o dłuższym włosiu ale wtedy otrzymasz bardziej wyrażną fakturę, wałkiem o krótkim włosiu nie pomalujesz ściany wykończonej strukturą

    wałek nalezy kupić najlepszy na jaki nas stać ( wałki dobrej jakości z naturalnych materiałów nie są takie drogie - owcza wełna to wydatek ok 50 złotych ale mamy pewność że nie bedzie nam się "sypał" w trakcie malowania - zostawiał pozostałości na ścianie ) - dobrze jest wałek do właściwego malowania użyć do gruntowania lub malować farbą podkładową aby się "wypracował", jeśli kupujemy wałek z materiałów sztucznych to koniecznie z fazowanym brzegiem, b.dobrej jakości ( wydatek od 20 złotych ) na opakowaniu wałka producenci podają do jakiej farby się nadaje

    wałek moczymy w farbie do wysokości włosia z 2 - 3 stron i dociskamy do kratki lub kuwety i równomiernie rozprowadzamy na wałku farbę

    nie malujemy na raty - należy wymalować całe pomieszczenie za jednym razem są dwie szkoły malowania malujemy powierzchnie ok 1 m2 z jednego "namoczenia" wałka na suficie i ścianie lub tylko sufit w ten sposób a ścianę w kierunku góra dół na szerokość 2-ch wałków na zakładkę o szerokości jednego wałka, sufit malujemy od okna w głąb pomieszczenia, wałek ma być delikatnie dociśnięty do ściany, nie malujemy suchym wałkiem bo zostaną smugi, malowanie przypomina pisanie litery N ostatnie pociągnięcie robimy ze strony która jest bliższa strony już wymalowanej, dzieki malowaniu "na zakłądkę " unikniemy niedomalowania i smug

    powodzenia

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia
    Witam

    Malowałem Tikkurilą, niestety zostają smugi. Proszę napisać jak malować. Czy tylko w jedną stronę. W jakim stopniu wałek powinien być pokryty farbą. Proszę o porady.

    pozdrawiam
    lata doswiadczen..
    zle przygotujesz powierzchnie-lipa,zle pomalujesz lipa...zly sprzet lipa.....wbrew pozorom farby są oki wszystkie firmowe...pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    eeeeeeee tam lata.....

    trzasnąłem Tikkurilą cały pokój i jest miodzio..... a malarzem jestem raz na 5 lat....
    BOHO
    Warszawa

  10. #70

    Domyślnie

    ARF, napisz proszę na czym opierasz swoje posty, jakie masz doświadczenie jeżeli chodzi o malowanie , przepraszam, ale trochę głupoty wypisujesz i mętlik robisz ludziom w głowie, jeżeli Twoja wiedza jest czysto teoretyczna to daj spokój.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek 70
    ARF, napisz proszę na czym opierasz swoje posty, jakie masz doświadczenie jeżeli chodzi o malowanie , przepraszam, ale trochę głupoty wypisujesz i mętlik robisz ludziom w głowie, jeżeli Twoja wiedza jest czysto teoretyczna to daj spokój.
    wiedza jest praktyczna podparta wiedzą wynikająca z doświadczeń fachowców i zaleceń producentów

    zrobiłem remont mieszkania ( trwał troche długo bo robiłem po godzinach pracy ) od wyrzucenia wszystkiego łacznie z ogołoceniem ścian do podstaw skończywszy na malowaniu, kafelkowaniu wstawianiu drzwi i kładzeniu wszelkich instalacji trzymając sie wytycznych producentów i obowiazujących przepisów budowlanych itd, porad i opinii znajomych i o dziwo wyszło za pierwszym razem ( nie wstawiałem jedynie okien ale poprawiałem za "fachowca" który kiedyś wstawił te okna - zastanawiałem sie czemu zimą w jednym pokoju jest strasznie zimny parapet do tego stopnia że pluszowe zabawki przy dużym mrozie delikatnie przymarzały - dorwałem wytyczne budowlane z wyliczeniami oraz wykazem najczęstrzych błędów przy wstawianiu okien i drzwi jednym z nich jest oszczędność majstra - okazało się po wyrwaniu parapetu że "fachowiec" zaoszczedził a ja dopłacałem do ogrzewania bo nie było pianki w jakiś 60-70 % )

    polecam czytanie co pisza producenci - każdy produkt ma kartę techniczną, kartę charakterystyki, instrukcję, w bibliotece mozna wypożyczyć fachowe książki i naprawde się czegoś nauczyć bo inaczej czekają nas syzyfowe prace i pieniądze wydane na marne a wiedza czasami pomoże bo nikt nam kitu nie wciśnie w sklepie czy w naszym mieszkaniu

    jeśli uważasz ze piszę głupoty to sie podziel swoja wiedzą - poczytam z miłą chęcią

  12. #72

    Domyślnie

    Od kilkunastu lat prowadzę firmę remontowo-budowlaną, zatrudniam kilkunastu ludzi, wykonuję prace TYLKO z tzw. polecenia, współpracuję z kilkoma projektantami wnętrz, gdzie wymagania jakie są każdy wie, praktyka drogi kolego jest bardzo ważna.


    Napisz proszę co chcesz wiedzieć chętnie Ci odpowiem.

  13. #73

    Domyślnie

    no chciałbym wiedzieć w czym sie nie zgadzamy jesli chodzi o malowanie

    co do tikkurili to znalazłem w neciewarto poczytać

    http://www.dobrebudowanie.pl/informa...kaz&tekst=1148
    http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...iki/poradniki/

    jak widać producent zaleca sezonowanie ścian przed malowaniem ok 3-4 tygodni i gruntowanie

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek 70
    ARF, napisz proszę na czym opierasz swoje posty, jakie masz doświadczenie jeżeli chodzi o malowanie , przepraszam, ale trochę głupoty wypisujesz i mętlik robisz ludziom w głowie, jeżeli Twoja wiedza jest czysto teoretyczna to daj spokój.
    Tomek 70, napisz może które konkretnie wypowiedzi ARF to wg Ciebie głupoty, bo ja jestem jeszcze przed remontem, a częśc prac chcę wykonać we własnym zakresie.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    eeeeeeee tam lata.....

    trzasnąłem Tikkurilą cały pokój i jest miodzio..... a malarzem jestem raz na 5 lat....
    Tu chodzi o to ze trzeba umiec ocenic kazda sytuacje,kazdą powierzchnie,technike itd. dla jednego cena nie ma znaczenia ..dla innego ma..ty pomalowales Tikku caly pokoj i jest miodzio..ja to samo zrobie nobilesem tylko 3 razy taniej ....bo wiem jak...jak jnie ulegac reklamie...jak wykorzystac zalety produktu ..jak zniwelowac wady....trzeba miec duza praktykę by wykonywac zawod malarza....nie trzeba miec zadnej praktyki by pomalowac pokoj Tikkurillą...ale zawsze bedzie to loteria jesli malowal bedzie czlowiek bez doswiadczenia ,ja jako wykonawca nie moge pozwolic by nie wyszlo..czy to sniezka czy tikurilla..pozdrawiam

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARF
    no chciałbym wiedzieć w czym sie nie zgadzamy jesli chodzi o malowanie

    co do tikkurili to znalazłem w neciewarto poczytać

    http://www.dobrebudowanie.pl/informa...kaz&tekst=1148
    http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...iki/poradniki/

    jak widać producent zaleca sezonowanie ścian przed malowaniem ok 3-4 tygodni i gruntowanie


    Troszkę za dużo tego jest w tym co napisałeś i proponuję abyś napisał jak wykonałbyś porządne szpachlowanie wraz z malowaniem farbą np. Benjamin Moore w kolorze powiedzmy ciemny bordo dwukrotne malowanie, dodam, że inwestor sprawdzi tę pracę na 100% przy użyciu halogenu, ( nie może być żadnych dziurek kresek cieni po malowaniu nierówności po nieumiejętnym szpachlowaniu, żadnych ubytków, idealnie równa ściana ) aha zapomniałbym, ściany i sufity to tynk tzw. tradycyjny czyli cementowo-wapienny. Napisz proszę również jakich materiałów użyłbyś i w jakiej kolejności, krok po kroku. Cały czas, gdy wykonujesz tę pracę panują upały 32 stopnie w cieniu.

    Dla zwykłego, nawet przeciętnego fachowca jest to dosyć prosta praca


    Pozdrawiam
    P

  17. #77

    Domyślnie

    Przepraszam jeszcze jedno, tak z doświadczenia Ci podpowiem, nie używaj żadnego pędzla do rogów, ponieważ będzie się w tym miejscu różniła struktura farby od pozostałej części ściany, taka robota u mnie i inwestorów nie przechodzi

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Tylko chyba typowym preparatem gruntującym a nie Śnieżka Grunt, bo podobno może odparzyć. Te farby PARA są z natury antygrzybiczne czy wystarczy każda lateksowa nie akrylowa.
    pzdr
    Ja u siebie pomalowałem pokój farbami PARA, pod które poszła właśnie śnieżka grunt. Jak na razie (jakieś 8 miesięcy) problemów brak.

  19. #79

    Domyślnie

    Wszystkie sciany maluję wałkami fasadowymi ktore maja od 50 do 150mm i struktury nie ma. Nawet na farbach latexowych. Te wałki z owczej wełny to pic na wode. Trzeba 3 x czesciej taki wałek "namaczać" w wiadrze przez co traci sie czas.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247
    Cytat Napisał BOHO
    eeeeeeee tam lata.....

    trzasnąłem Tikkurilą cały pokój i jest miodzio..... a malarzem jestem raz na 5 lat....
    Tu chodzi o to ze trzeba umiec ocenic kazda sytuacje,kazdą powierzchnie,technike itd. dla jednego cena nie ma znaczenia ..dla innego ma..ty pomalowales Tikku caly pokoj i jest miodzio..ja to samo zrobie nobilesem tylko 3 razy taniej ....bo wiem jak...jak jnie ulegac reklamie...jak wykorzystac zalety produktu ..jak zniwelowac wady....trzeba miec duza praktykę by wykonywac zawod malarza....nie trzeba miec zadnej praktyki by pomalowac pokoj Tikkurillą...ale zawsze bedzie to loteria jesli malowal bedzie czlowiek bez doswiadczenia ,ja jako wykonawca nie moge pozwolic by nie wyszlo..czy to sniezka czy tikurilla..pozdrawiam
    pewnie masz rację..... a jak w ogóle oceniasz emulsje Nobilesa ? ich Pory Roku czy SuperAkryl ?
    BOHO
    Warszawa

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony