dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 59
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1161
  1. #361

    Domyślnie

    węźba w trakcie
    . z łatkami
    z oknami
    ..z kominem
    Ostatnio edytowane przez bettyk ; 06-12-2010 o 22:25

  2. #362

    Domyślnie

    Klodziki wow ! Bardzo ładnie. I dzięki za zdjęcia ze środka. Miło zobaczyć "swój" domek w środku.
    A kolory dachów to widzę u nas monoooootonia - ja też graficik. Tylko zdjęcia zgubiłam.

  3. #363
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mariolacac
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Wolin / Recław
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    bettyk dzięki za zdjęcia nie byłam przekonana do wejścia dworkowatego w naszym domku ,ale teraz wiem że niczego nie zmienię bardzo ładnie wygląda.Otrzymaliśmy już pozwolenie, studnia gotowa ,prąd podłączony z wiosną zaczynamy.Wszystkie zdjęcia cieszą oko ,czekamy na więcej .

  4. #364

    Domyślnie

    ooo dziękuję Ci bardzo
    my pracujmy nad tym, żeby jakoś to wejście unowocześnić, bo jak już tu pisałam to nie jest szczyt moich marzeń
    A ze zdjęciami z naszej budowy ciężko bo naprawdę powoli nam idzie. Powoli ale dokładnie hi hi
    Samodzielne złożenie dachu np ( więźba, folia, łaty, pokrycie) to ponad 2 miesiące.
    Lęk wysokości musiałam przegryźć i na uprzęży śmigać na wysokościach.
    I bardzo się cieszę, że to parterówka !
    I bardzo chcemy się wyspać a tu zima nie chce przyjść
    pozdrawiam

  5. #365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Cytat Napisał waz_2000 Zobacz post
    Czy ktoś wstawia okna dachowe do z91?
    Nie mam okien dachowych, tylko wyłaz. Jak będzie potrzeba to dekarz mówił, że w każdej chwili można bezproblemowo wstawić.

    Fajnie, że tyle nas buduje z91, czasami mam wątpliwości czy jednak nie jest za mały, ale jak zaczynam liczyć ile trzeba na wykończenie to już wydaje mi się duży

    pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  6. #366

    Domyślnie

    a zaglądacie czasami na stronę naszego biura projektowego ?
    Ja zajrzałam i umarłam.
    Z93 dla mnie piękny, podobny do naszego i bez jaskółki
    Zx35 ach, tylko moja gmina tępi w zarodku płaskie dachy

    b.

  7. #367
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Z93 całkiem fajny, choć układ salon, jadalnia kuchnia bardziej mi się w Z91 podoba

    U mnie instalacje skończone, elektryka, podłogówka, wod-kan i mam wylewki
    W tym tygodniu podbitka będzie się robić.
    A co u Was? pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  8. #368

    Domyślnie

    u mnie zaczynają kłaść dachówkę. ok 20 list. maja montować okna

  9. #369
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Z91.

    Ja właśnie zakupiłem działkę i zdecydowałem się na Z91. Szykuję się do uzyskania pozwolenia na budowę. Czy możecie coś podpowiedzieć jak to załatwialiście? Formalności z tym związanych jest podobno masa.

    Klodziki, budujesz niedaleko ode mnie Może byłaby możliwość coś podpatrzeć na żywo?

    Pozdrawiam

  10. #370
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    cdx nie ma sprawy, zapraszam do obejrzenia, bo wiem, jak to dużo daje zobaczyć projekt na żywo. Co do formalności to jest ich rzeczywiście sporo, najpierw warunki zabudowy i na wszystkie media (chyba, że jest plan zagosp.), projekt, adaptacja projektu przez architekta, ewentualnie odrolnienie. Nie wiem co już masz załatwione.

    budowlany_laik jak u Ciebie postępy? Pewnie nie ma czasu żeby tu zaglądać Napisz czy kładłeś wełnę w strop. Na jaką się zdecydowałeś i jaką grubość dajesz?

    pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  11. #371

    Domyślnie

    cdx, poszukaj na forum w innych wątkach - było sporo tego.

    Trochę welny mam juz w stropie. Kupilem Isover Super-Mata o lambda 0,033 W/mK. Buduję energooszczędny, więc wg projektu jest tam min. 50cm.

    Ogolnie postępy powoli Aktualnie: elektryka, ocieplenie ścian, stropu, wentylacja mechaniczna - wszystko razem. Zdjęć nie ma kiedy zrobić, bo jak zajeżdżam na budowę, to juz prawie ciemno
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  12. #372
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja zamierzam dać wełny w strop 15 cm Toprocka i 10 Superrocka, a Ty aż 50 cm, dwa razy więcej

    Ja ocieplenie i elewację zostawiam na wiosnę, chociaż styropian już zakupiony. Aktualnie robi się podbitka i jeszcze wełnę rozłożymy w stropie. A reszta to chyba już wiosną. pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  13. #373
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    Słuchajcie budujący. Wpadł mi w oko jeszcze projekt Szpak z pracownik MG Projekt, link: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/szpak/rzuty.php
    Co o nim myślicie w konfrontacji z91? Chciałbym jednak przesunąć lewą zewnętrzną ścianę o 1m co pozwoliłoby zwiększyć dwie sypialnie oraz łazienkę o kilka m2.

    Kurcze już prawie byłem zdecydowany, a teraz już sam nie wiem. Może coś podpowiecie? Już budujecie więc jesteście bardziej doświadczeni i patrzycie z innej perspektywy

    Pozdrawiam

  14. #374

    Domyślnie

    Tak by to z oknami w dachu wyglądało, co wy na to??


  15. #375
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ładnie
    ------------
    Z91 L GP2

  16. #376

    Domyślnie

    Jak tam, budowniczy Z91? Ktoś pali już w domku? Ja tak - choć na razie farelką Mam wodę w podłogówce i nie można pozwolić by zamarzła. Milo wejść do środka (10-11 st. C), gdy na zewnątrz -10 st.C.

    Od jutra zabieramy się za dokonczenie izolacji stropu - wełna tylko częściowo rozłożona.

    Elektrycy chyba chcą się przeprowadzić do mnie - pracują, pracują, pracują...

    Szykuję się do tynków wewnętrznych.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  17. #377
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej, no u mnie na razie cisza zimowa. Mam wszystkie instalacje, wylewki i tynki, zrobiona ślicznie podbitka. Właśnie kupuje wełnę na strop i chcemy przez zimę zrobić strop, tzn. bez przykręcania płyt k-g. Oby zima nie była za długa, żeby szybko można było ruszyć z wykończeniem.

    A co do grzania, do grzejemy się, a co kozą......... choć raz na jakiś czas, bo ja wody w podłogówce nie mam.

    pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  18. #378

    Domyślnie

    Jaka jest grubość belek w stropie? Zastanawiam się nad tym jaką grubość izolacji zastosować.

  19. #379
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja mam 15 cm szerokie belki, więc taką wełnę daje między belki i 10 cm na zakładkę.
    ------------
    Z91 L GP2

  20. #380

    Domyślnie

    A tą zakładkę to od dołu czy od góry? Jak to będzie wyglądało bo właśnie nie wiem jak to zrobić gdy będzie sufit podwieszany.

Strona 19 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony