dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 59
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1161
  1. #761

    Domyślnie

    ja mam tak jak w projekcie pom. gospodarcze i mam nadzieje miećw efekcie końcowym kominek do równa. nie zdecydowaliśmy jeszcze odnośnie jaki to będzie typ, ale myślę że przewidziane ok chyba 60 cm. wystarczy na jego wstawienie i wykończenie ściany na prosto. Kłodziki ma bardzo ładnie zrobiony, taka surowa elegancja w moim stylu.
    Ostatecznie okaże się przy wykończaniu pomieszczeń.
    Może ktoś się pokusi o fotki salonu i kominka??

  2. #762

    Domyślnie

    Kominka już chyba nie mogę zrobić tak jak w projekcie bo go właśnie przeprojektowałam na tą ściankę co dzieli pomieszczenie gospodarcze z salonem poza tym tak mi się bardziej podoba - tylko chyba albo się nie dogadałam z projektantką albo się nie dało tak zrobić ( tak zeby komin w dachu nie przeszkadzał) - kurde no ale chyba się dało skoro tak macie i jestem w wielkiej d..... bo nie wiem co mam teraz zrobić bo u mnie fundament pod kominek wyszedł przed ścianką od pomieszczenia gospodraczego no chyba że przesunie się o kilka caegieł to wtedy bedzie w pomieszcezniu gospodarczym ale co z tego jak zmniejszy się salon a miał się "zwiększyć " bo kominek miał nie wystawac ehhhhh - teraz to i tak chyba mogę zapomnieć

    Ale dziś wymysliłam alternatywę heheh tylko nie wiem czy da się tak zrobić :/ są takie wkłady kominkowe całe przeszklone że z każdej strony widac heheh wiec po prostu komin się obuduje a wkładu nie i moze optycznie to nie zmniejszy salonu no ale sama nie wiem bo ten kominek w ścianie hmmm jest super sprawą .....

  3. #763

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    Kominka już chyba nie mogę zrobić tak jak w projekcie bo go właśnie przeprojektowałam na tą ściankę co dzieli pomieszczenie gospodarcze z salonem poza tym tak mi się bardziej podoba - tylko chyba albo się nie dogadałam z projektantką albo się nie dało tak zrobić ( tak zeby komin w dachu nie przeszkadzał) - kurde no ale chyba się dało skoro tak macie i jestem w wielkiej d..... bo nie wiem co mam teraz zrobić bo u mnie fundament pod kominek wyszedł przed ścianką od pomieszczenia gospodraczego no chyba że przesunie się o kilka caegieł to wtedy bedzie w pomieszcezniu gospodarczym ale co z tego jak zmniejszy się salon a miał się "zwiększyć " bo kominek miał nie wystawac ehhhhh - teraz to i tak chyba mogę zapomnieć

    Ale dziś wymysliłam alternatywę heheh tylko nie wiem czy da się tak zrobić :/ są takie wkłady kominkowe całe przeszklone że z każdej strony widac heheh wiec po prostu komin się obuduje a wkładu nie i moze optycznie to nie zmniejszy salonu no ale sama nie wiem bo ten kominek w ścianie hmmm jest super sprawą .....
    kurcze nie mogę sobie wyobrazić o jaką ściankę chodzi, gdzie ten kominek jest umiejscowiony? ścianka która dzieli pomieszczenie gosp. z salonem? czyli nie macie kuchni otwartej tak?

  4. #764

    Domyślnie

    Mam pytanko jaką macie izolacje w podłodze (szer. styropianu..kolejne warstwy), suma sumarum od poziomu zero ile wam wyszło centymetrów razem z podłogówką.

  5. #765

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Blat w kuchni 91 cm od podłogi - też do najniższych nie należymy Natomiast górna krawędź umywalki w łazience: 95 cm. W WC jedynie górna krawędź umywalki jest kapkę wyżej niż standard: 87 cm.
    Jak udało wam się uzyskać wysokość od podłogi (w kuchni) tyle że 91 cm jest do blatu a okno jeszcze wyżej. U mnie wychodzi 00 cm. do otworu okna a jeszcze podłogi i ocieplenia nie ma co da dodatkowo 18 cm wyżej

  6. #766

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata.i Zobacz post
    kurcze nie mogę sobie wyobrazić o jaką ściankę chodzi, gdzie ten kominek jest umiejscowiony? ścianka która dzieli pomieszczenie gosp. z salonem? czyli nie macie kuchni otwartej tak?
    No kuchnia jest nie do końca otwarta. My będziemy miec indentycznie jak Klodziki w tym samym miejscu kominek i jadalnie

  7. #767

    Domyślnie

    Karolina może pokażesz jakieś fotki z realizacji Twojego Z91, jak wam wyszły wnętrza? może mi Ty odpowiesz nt wysokości co pytałam wcześniej, ile macie do parapetu w kuchni, bo u mnie za mało wyszło

  8. #768

    Domyślnie

    coś cisza na forum wszyscy zajęci budową czy w salonie przy ogrzewaniu podłogowym dajecie grzejnik? podłogówka powinna wystarczyć mam nadzieje?

  9. #769

    Domyślnie

    beata.i moj Z91 dopiero się buduje wiec póki co to są dopiero fundamenty wiec po zdjęciach z wnętrza narazie nie ma mowy, wzualizacje sa w mojej głowie hehehe ale mogą się jeszcze zmienić

    Co do wysokości od podłogi do parapetu jeszcze nie ma ale ma być tak jak w projekcie czyli 95, a i u nas będzie wszedzie podogówka - sprawami technicznymi zajmuje się mąż ale wiem że ma być 15 styropian na podłodze i ma to byc tak obliczone że wysokośc do okna ma wynosić 95.

    Ale mam kolejny problem plis pomóżcie.... musimy rozłożyć niebawem kanalizacje i poowiedzcie a najlepiej jak mozecie to wstawcie zdjecia dużych łazienek. W sumie tak jak jest w projekcie to mogłoby być ALE (PROJEKT Z91 Z GRAŻEM PO PRAWEJ STRONIE):
    1. chyba jest zostawione w projekcie mało miejsca na umywalkę bo z tego co się doczytałam to chyba 23 cm masakara jak tu umyć ręce...
    2. nie dośc że mało miejsca na umywalkę to ja chciałam mieć umywalkę w blacie (czyli by odtawałą tak od ściany min 40 cm a najlepiej jakies 80) a jak sie będzie wchodziło do łazienki to prosto na blat wiec kicha.
    3. prysznic chce mieć nie jako brodzik tylko na podłodze nie wiem czy wiecie o co mi chodzi - no i kiepsko bedą się otwierac drzwi do prysznica bo chcialbym szklane ewntualnie do srodka
    WIĘC NIE WIEM JAK JĄ PRZEPROJEKTOWAĆ ŻEBY BYŁO DOBRZE, WYGODNIE I FAJNIE

    JAK WY MACIE ??? bardzo mile widziane zdjęcia

  10. #770

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata.i Zobacz post
    Jak udało wam się uzyskać wysokość od podłogi (w kuchni) tyle że 91 cm jest do blatu a okno jeszcze wyżej. U mnie wychodzi 00 cm. do otworu okna a jeszcze podłogi i ocieplenia nie ma co da dodatkowo 18 cm wyżej
    Licząc od podłogi: blat w kuchni na 91 cm, a okno na 115 cm (szer. 150 cm, wys. 120 cm).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  11. #771

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Licząc od podłogi: blat w kuchni na 91 cm, a okno na 115 cm (szer. 150 cm, wys. 120 cm).
    No i tutaj mam zonka - wys. okna 150, jak się zorientowałam żeby zrobić na 140 chociaż to już za późno było zmieniać - teraz kombinuje jak usadowić meble w kuchni, myślę nad dwupoziomowymi np. przy ścianie 90 wysokość a pod oknem tak jak wyjdzie. tylko czy zlew przerzucać też pod ścianę może w okolicy rogu. a może sobie odpuścić i ciąg ze zlewem będzie po prostu niżej wkońcu mam nadzieje nie stać na zmywaku skoro będzie zmywarka. Fakt faktem że mam problem, moja czujność została uśpiona przez oparcie się na projekcie. buuu
    Jeśli ma ktoś zaprojektowaną kuchnię w jednym ciągu kuchenka i zlew proszę o opinie czy będzie to praktyczne rozwiązanie...

  12. #772

    Domyślnie

    PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MOJĄ POWYŻSZĄ PROŚBĘ

    Baetko to teraz przynajmniej wiem że trzeba czuwać bacznym okiem nad murarzami żeby nie było takich niespodzianek

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MOJĄ POWYŻSZĄ PROŚBĘ

    Baetko to teraz przynajmniej wiem że trzeba czuwać bacznym okiem nad murarzami żeby nie było takich niespodzianek
    ja nie mam garażu więc nie odpowiem. jeżeli chodzi o łazienkę to mam w planie umywalkę dać przy ścianie sypialnianej (jak w projekcie) mniej więcej na środku, mam nadzieję że nie będę trącać szafki. brodzika nie planuję tylko asymetryczną wannę a po lewej stronie od wejścia wc i bidet. okno dałam większe 80x120.
    U mnie jednak to są tylko zamiary bo stan jest surowy.

  14. #774

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata.i Zobacz post
    ja nie mam garażu więc nie odpowiem. jeżeli chodzi o łazienkę to mam w planie umywalkę dać przy ścianie sypialnianej (jak w projekcie) mniej więcej na środku, mam nadzieję że nie będę trącać szafki. brodzika nie planuję tylko asymetryczną wannę a po lewej stronie od wejścia wc i bidet. okno dałam większe 80x120.
    U mnie jednak to są tylko zamiary bo stan jest surowy.
    Spoko łazienki sa takie same . Ja myslałam żeby zrobić troszkę przemeblowac tą łazienkę i tak umywalkę tak samo jak Ty na tej ścianie sypialnianej oczywiście nadblatową a pod blatem szafki jakieś, na wprost tak jak w projekcie jest prysznic to dać wc, wanna tak jak stoi narozna najprawdopodobniej tylko dłuższym bokiem na ścianę z oknem, a tu gdzie w projeckie wc dac prysznic!??

  15. #775

    Domyślnie

    też jakaś nowa propozycja, ja jednak nie preferuję widoku od wejścia na wc. Ja zrezygnowałam z prysznica bo wydaje mi się bardziej praktyczny bidet w większej łazieneczce natomiast prysznic planuję upchnąć w mniejszej - żeby nie powiedzieć mikroskopijnej kosztem zabudowy. będzie ciasnawo ale jakoś chyba damy rade. wanna tak jak piszesz dłuższym bokiem pod oknem. okno trochę przesunęłam w prawo (nie jest centralnie) bo chcę ruchome lusterko zainstalować przy oknie żeby korzystać do malowania przy dziennym świetle. w rogu będzie wysokie krzesło/taboret coby nóżek nie przemęczać heh.
    gorzej mam dylemat z kuchnią, jak rozplanowałaś sobie szafki i sprzęt.??

  16. #776

    Domyślnie

    No ja jakoś sobie tak jak mówisz w mikroskopijnej łazieneczce prysznica nie wyobrażam może mam kiepską wyobraźnię
    Też chciałam bidet w "dużej" łazience ale nie ma mowy żeby go upchnąć jesli chce się mieć oddzielnie prysznic i wanne, ale czy on jest niezbędny hmmm nie wiem. Można zrobić jeszcze że wanna i psznic 2w1 ale czy ja wiem .... ale i wtedy wejdzie bidet trzeba to przedyskutować z mężem ale w sumie to ja jakoś tego nie widze, chodź musze przyznac że widziałam fajne wanno-prszynice . Moze coś podpowie zobaczenie sprzetu na żywo dlatego wybieramy się do sklepu budowlanego

    Co do KUCHNI, no to jak pisałam nie zmienaimy nic w projekcie jeśli chodzi o wysokość okna czyli będzie 95 cm, blaty na wysokości hmmm albo 80, 85 , 90 jeszcze nie wiem ale raczej 85 i w góre. Ale jesli chodzi o rozstawiene sprzętu to od wejścia po prawo na cała ściane szafa z wbudowaną lodówką i piecykiem, blat będzie chyba zakręcał tak jak w projekcie jest, zlew napewno pod oknem a kuchenka hmmm nie wiem raczej tak jak w projekcie ale jeszcze do końca nie wiem zalezy jak duza wyjdzie kuchnia bo troche pozmienialiśmy w projekcie. Mam dylemat troszkę z ta kuchnią bo tak jak jest w projekcie w sumie jest ok ale mam obawy bo czy nie głupio jak z jadalni i z salonu (własciciwe w salonie to raczej moze przesadzam bo będzie widac tylko ja się stanie przy TV) widac gary które stojąna kuchni??? A z drugiej strony nie ma bardzo gdzie tej kuchenki dac żeby było sporo blatu roboczego. (mam nadzieje że kuchnia moja po zmiana nie okaże sie olbrzymem bo jesli tak to nie wiem chyba bedzie trzeba nad wyspą pomysleć - ale to już jak staną sciany będzie większy obraz tego wszystkiego) A Ty Beata.i jaki masz pomysł???

    Klodziki Wy chyba tak macie tak jak w projekcie zakręcają szafki kuchenne i kuchnia własnie jest po zakręcie???
    Jak to się ma w praktyce?? z góry dzieki

  17. #777
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Tak, dla mnie to rozwiązanie jest ok, lodówka koło spiżarni, od lodówki tak za 40 cm zaczyna się zlew i potem jest dużo blatu roboczego. Mi to odpowiada, lubię ten blat pod oknem
    ------------
    Z91 L GP2

  18. #778

    Domyślnie

    Kłodziki, jak macie zrobioną podłogę od zero? czyli grubość styro, podłogówka itd z wysokością płytek ile cm wam wyszło i czy macie rolety z oknami montowane czy na zewnątrz

  19. #779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki Zobacz post
    Tak, dla mnie to rozwiązanie jest ok, lodówka koło spiżarni, od lodówki tak za 40 cm zaczyna się zlew i potem jest dużo blatu roboczego. Mi to odpowiada, lubię ten blat pod oknem
    A kuchenka jest tak jak pisałam wyżej? tzn ze zlewu nie masz pod oknem??

  20. #780

    Domyślnie

    czy ktoś się zdecydował usadowić TV obok kominka?

Strona 39 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony