dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 59
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1161
  1. #121

    Domyślnie strop

    No to dlaczego on nam tego nie zaproponowal? Mowilam, ze ty nie bedziesz miala zadnych slupow ani filarow a on powiedzial ze niemozliwe, bo na czyms sie ten ciezar bedzie musial oprzec.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Poison, co Ci mogę powiedzieć, hmm.. kiepski architekt???


    Ja mam wizualizację, projekty i wyceny z czterech firm od wiązarów, robiących w systemie Mitek. W każdej to samo, bez żadnych podpór i pytałam w każdej o to i w każdej ta sama odpowiedź, przy wiązarach nie trzeba, przy zwykłym stropie i więźbie już tak, bo jest cięższe drewno. Ale czemu Ty o to pytasz architekta??? Przecież on nic z tym nie będzie robił, tylko firma od wiązarów.

    Nasza architektka zresztą to samo powiedziała nam co firmy od wiązarów, że przy stropie drewnianym trzeba a wiązarach nie. Zaleta konstrukcji. Najlepiej wyślij o ofertę wiązarów do firm z Twoich okolic i wszystkiego się dowiesz, albo zadzwoń do jakiejś i popytaj.

    Jeszcze jedno, ludzie na forum mają już takie wiązary zamontowane. Zobacz dziennik Z8 - Tom13.
    ------------
    Z91 L GP2

  3. #123

    Domyślnie dziękuję

    Klodziki - dziękuję! Muszę się trochę przyłożyć i zrobić tak jak radzisz! Pozdrawiam!

  4. #124

    Domyślnie

    Witam ponownie budowniczych Z 91 :) Cos cicho w temacie, to podciagam:)

    My JESZCZE nie podjęliśmy ostatecznej decyzji co do budowy Z91, ale konsultowalismy się z architektem w sprawie kąta nachylenia dachu (mam w WZ 30 stopni). Pani architekt stwierdziła, że to żaden problem - wg niej wiekszy kąt nawet lepiej bedzie współpracował z dachówką.
    Pozdrawiam serdecznie i czekam na wieści od Was.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej, podniesienie dachu to żaden problem, tak jak architekt mówi, więc spoko.
    Będziesz miała odrobinę więcej przestrzeni u góry na strychu
    ------------
    Z91 L GP2

  6. #126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    god101

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie z91

    witam,
    w planach mam budowe tego domku, ale z malymi zmianami.
    i tu pojawia sie kilka pytan. jesli jestescie Panstwo w stanie odpowiedziec bede wdzieczny.
    pierwsze : chodzi o dach .
    czy jest mozliwe podniesienie dachu i zrobienie na przyklad 40 stopni? chodzi o jakas powierzchnie uzytkowa na strychu.
    pytam poniewaz nie ma jednoznacznej odpoiwedzi na to pytanie, z tego co ja sie orientuje rozpietosc scian nosnych nie moze przekraczac 9 m, ale moge sie mylic.nie bylem jeszcez u architekta i tak naprawde nie mam jeszcez projektu stad moje pytanie.
    kolejne: czy sciany fundamentowe naokolo budynku sa wystarczajace>>? czy gdzies w srodku budynku trzeba wylewac lawe, na przyklad pod komin?prosze o odpowiedz ,bo jak juz wspomnialem nie mam projektu.chcialbym rowniez zpaytac budujacych, jaki przewiduja budzet na postawienie domku sytemem ekonomicznym, pomoc pana staska , pana zdzicha itd.plus porzadna ekipa na dach.

    nastepne pytanie dotyczy paliwa do ogrzewania, czy mozna zastosowac ogrzewanie na eko groszek? czy wysokosc komina jest wystarczajaca?

    moje rozwiazanie na rzut domku wyglada nastepujaco:
    zamykam kuchnie od salonu z obu stron i powstaje dzieki temu pomieszczenie gospodarcze z koltlownia i wyjsciem z boku domu.minimalnie zmnijesza sie salon, a kuchnie odzyskuje likwidujac spizarnie.
    bardzo prosze o odpowiedzi.pozdrawiam god101
    YOUR FAVOURITE SLAVE......

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja nie widzę całego rzutu, tylko sypialnie i kawałek łazienki

    Co do Twoich pytań, to podniesienie dachu to oczywiście nie problem, zobacz post powyżej zresztą. Co do pow. użytkowej to:
    1. Czy chcesz zrobić ją użytkową na pokoje?
    2. Czy może po prostu strych?
    3. Czy chcesz zrezygnować z wiązarów?

    Ekogroszkiem oczywiście można grzać, co do wysokości komina to nie wiem, nie znam się, ale to nie problem go podwyższyć jak już. Dom jest przystosowany do grzania gazem i jak tak będę ogrzewać. Planujesz garaż? Może kotłownia za garażem, bo ta z wejściem z kuchni i tam trzymanie ekogroszku to chyba nie najlepszy pomysł Będzie brudno, poza tym taki piec głośno ponoć chodzi. To samo pralnia, hałas.

    W domu nie ma ścian nośnych, zewnętrzne są wystarczające (chyba, że zrezygnujesz z wiązarów), mi konstruktor powiększył do 55 cm, ale budowlańcy twierdzą, że niepotrzebnie, że te w projekcie są wystarczające. Pod kominek jest wylewana ława i fundament.
    Co do kosztów to zamierzam się zmieścić w 300 tys. do zamieszkania, a jak wyjdzie to zobaczymy
    pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    god101

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie ..

    dziekuje za odpowiedz jakis wstepny kosztorys?
    poddasze planowalbym na cos w rodzaju pokoju moze jakis pokoj tv cos takiego
    liczylem co moglem policzyc ale...i wyszlo mi okolo200 tys bez fajerwerkow.czy ma ktos dokladniejszy kosztorys?
    YOUR FAVOURITE SLAVE......

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Zmieniłam swoją odp. Przeczytaj jeszcze raz sorki...

    Planujesz garaż?

    Ja nie robiłam kosztorysu jako takiego, SSZ liczę na 130 tys.
    ------------
    Z91 L GP2

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Wiec do do poddasza. U mnie zostają wiązary ale są zmienione. Obciążenie stropu będzie użytkowe 150 kg/m kw. Będzie przez cały środek u góry wolna przestrzeń bez skosów szeroka na 3 m wysoka na 2,10. Mam dodane okno w ścianie szczytowej nad jadalnią. I jedno dachowe będzie koło komina.
    Na razie będzie strych, więc dach niecieplony zostanie. Jak będzie taka potrzeba to kiedyś też tam zrobię pokój bądź dwa po ok. 15 m kw. np. dla gości. Dlatego odrazu wstawiłam normalne okno. Gdybyś natomiast chciał terive albo strop drewniany normalny to już niestety trzeba ściany nośne albo podpory.
    ------------
    Z91 L GP2

  11. #131
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    god101

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie ...

    dom bez garazu.
    stan surowy zamkniety to gole podlogi, gole sciany, okna , rozprowadzona instalacja w podlodze?
    to by mi sie zgadzalo,z delikatnym wkladem mojej wlasnej pracy<rozprowadzenie instalacji>
    YOUR FAVOURITE SLAVE......

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja planuje podłogówkę w całym domu i piec kondensacyjny i raczej w 130 tys z podłogówką chyba się nie zmieścimy, trzeba jakieś 10 tys na pewno doliczyć. Wszystko jest takie szacunkowe....
    ------------
    Z91 L GP2

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    god101

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie dach

    witam
    mam pyatanie, czy ktos z obecnych pytal moze swojego architekta lub wykonawce wiezby dachowej, czy mozliwa bylaby zmiana wiezby dachowej z wiazarow na krokwiowo - platwiowa?
    cos podobnego jak na rys.
    URL=http://img231.imageshack.us/i/scn0003.jpg/][/URL]
    i zmiane kata nachylenia polaci do ok 40 stopni.
    pytam poniewaz rozpietosc scian wynosi ponad 9 m.
    YOUR FAVOURITE SLAVE......

  14. #134

    Domyślnie

    Klodziki...moze ja mało rozgarnięta jestem....ale jakie Ty okna wstawiasz na poddaszu?? Czy rozumiem, ze w salonie bedziesz nie miec sufitu ??

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szelma29
    Klodziki...moze ja mało rozgarnięta jestem....ale jakie Ty okna wstawiasz na poddaszu?? Czy rozumiem, ze w salonie bedziesz nie miec sufitu ??
    God odpowiem Ci na pw wieczorem.

    szelma wstawiam okno jedno szczytowe w ścianie, nad oknem tarasowym nad jadalnią, sufit jest normalnie w salonie. Jedno okno będzie też dachowe. Czyli wchodzisz na strych i mam jedno okno w ścianie i jedno dachowe
    ------------
    Z91 L GP2

  16. #136

    Domyślnie

    w projekcie macie jeden komin...to można do jednego komina podączyc i kominek i piec na gaz??

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Tak, tzn. np. systemowy IBF Kombi, w jednym są tak jakby dwa do kominka i do pieca.
    ------------
    Z91 L GP2

  18. #138

    Domyślnie

    i to jest dobre rozwiązanie..oszczednosc na kominach...super

  19. #139

    Domyślnie

    Projekt kupiony, wczoraj do nas dotarł. Cieszę się i jestem przerażona:)

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    No to GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nie ma co się bać hahahahaha,
    ja przed budową i sama w strachu

    Która wersja?
    ------------
    Z91 L GP2

Strona 7 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony