dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 59
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1161
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Też czekam na relację budowlanego_laika
    Bardzo mi miło Jednak rozczaruję - jestem na początkowym etapie - projekt mam zaadaptowany, lada dzień może otrzymamy PnB, lecz na prąd na działce poczekamy sobie jeszcze dłuższy czas. Wchodzi w grę ew. agregat prądotwórczy na czas budowy.

    Cieszę się, że koncepcję domku mam raczej dograną na 95%. Solidne (jak na 2010 rok) ocieplenie (30+30+50cm), rekuperacja, jakieś ciepłe okna i GWC glikolowe. To pozwoli mi pójśc w podłogówkę wodną w płycie fundamentowej + piec elektryczny (tylko II taryfa za ok. 30gr/kWh). Może będzie do tego pompa powietrze-woda do grzania CWU, ale tego jeszcze nie jestem pewien na 100%.
    Alternatywą była pompa ciepła (gruntowa), lecz doprowadzenie domku do standardu 3-litrowego (w projekcie 7 litrów), pozwala mi z niej zrezygnować. Innych opcji nie biorę pod uwagę (gazu jeszcze niet na osiedlu).

    Nie martwcie się, śledzę wpisy na naszym wątku na bieżąco i... czekamy na pierwszy dziennik Z91
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  2. #162

    Domyślnie

    Też miałam koncepcję domku ciepłego, oszczędnego.
    Ocieplenie 20/20/40, też ciepłe okna, WM z rekuperacją (bez GWC).
    Nie mamy gazu na działce, stąd lepsze ocieplenie miało pozwolić na ogrzewanie prądem (II taryfa). Koncepcja ogrzewania miała być taka: kable w wylewce (podłogowe akumulacyjne), konwektory w sypialniach, kominek z DGP, może z pierścieniami akumulacyjnymi.
    Teraz, w trakcie adaptacji zgubiłam się jak dziecko w lesie
    Pojawiła się koncepcja ogrzewania wodnego z piecem elektrycznym (II taryfa, podłogówka jako bufor, ewentualnie z kominkiem z PW
    A teraz to już doszło do tego, że zaczynam myśleć o piecu na ekogroszek w budynku gospodarczym. Się prądu przestraszyłam
    Ale pewnie prąd będzie .. Dylematy, dylematy. Im więcej czytam, tym mniej wiem.
    budowlany_laik - gdzie planujesz umieścić rekuperator - w pomieszczeniu gosp. czy na poddaszu? Czy zdecydowałeś już, jakiej firmy ta powietrzna pompa ciepła do CWU?

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał reniutek
    Pojawiła się koncepcja ogrzewania wodnego z piecem elektrycznym (II taryfa, podłogówka jako bufor, ewentualnie z kominkiem z PW
    A teraz to już doszło do tego, że zaczynam myśleć o piecu na ekogroszek w budynku gospodarczym. Się prądu przestraszyłam
    Ale pewnie prąd będzie
    Witaj w klubie Ja się nie boję prądu, bo koszt CO i CWU powinien nie przekroczyć ok. 2.000zł/rok. Wg obliczeń OZC, wyjdzie (przy dobrych wiatrach) dom 3-litrowy. Jeśli jednak coś się nie powiedzie (błędy wykonawcze), zawsze mam podłogówkę wodną, do której mogę podpiąć np. pompę ciepła (jestem pewien, że dotacje na jej zakup to kwestia czasu - a z dofinansowaniem np. 50%, jej zakup będzie nabierał sensu). Robię przepust na kolektor dla pompy w płycie.

    Cytat Napisał reniutek
    budowlany_laik - gdzie planujesz umieścić rekuperator - w pomieszczeniu gosp. czy na poddaszu? Czy zdecydowałeś już, jakiej firmy ta powietrzna pompa ciepła do CWU?
    Reku będzie w tzw. spiżarni (wg projektu Z91) - między garażem i domem. Tylko u mnie jest ona powiększona do ok. 4m2. Na zimnym poddaszu reku musiałby być mocno zaizolowany.
    Co do pompy, to jeszcze się zastanawiam - na szczęście mam czas

    Dziewczyny i Chłopaki z klubu Z91, a jakie znaczące zmiany wobec projektu u Was będą?
    Ja np. przerzucam okno północne z sypialni na wschód i dodaję w drugiej sypialni (tej południowo-wschodniej) drugie okno wschodnie (będzie więcej światła i elewacja będzie jakoś wyglądać).
    Okno tarasowe: 360x235, okna południowe 180x150 (fixy).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej. Moje wszystkie zmiany są w tym wątku opisane, sporo tego
    Co do okien, to mam dom usytuowany z wjazdem od północy, także salon i dwie sypialnie od południa. Kuchnia ma okno od północnego-wsch. a jadalnia wschodnio-południowa. Okna u mnie będą na pewno wszystkie dzielone na pół. Tarasowe 3 metry szerokie, podwójne przesuwne i na 2 metry przy jadalni też podwójne przesuwne.
    Moja sypialnia od północy będzie.
    Zastanawiam się nad tymi oknami i nie wiem czy robić te 3-szybowe. Musze zrobić wyceny dwóch i trzech szybowych i zobaczy jaka różnica w cenie. Robicie rolety zewnętrzne?
    Budowlany_laik robiłeś wycenę okien?
    ------------
    Z91 L GP2

  5. #165

    Domyślnie

    Rozmawiałam dzisiaj z architektem z Z500 - jednak ta ściana nośna powinna być. Właśnie z uwagi na wydłużenie przez nas budynku.

    Tak więc nauczka - nie planować zbyt dużych zmian (chodzi mi o konstrukcję), bo potem można się zdziwić. Teraz to musztarda po obiedzie.

    Z czego budujecie ściany zewnętrzne i wewnętrzne? Klodziki, Ty chyba z silki?
    A budowlany-laik?

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    No tak to z tymi zmianami jest, mnie kusił fajny nowoczesny wykusz na jadalnie, ale odpuściłam....

    Ja będę budować z Silki Unika 24 cm plus styropian 15 cm. Budowlany laik z betonu komórkowego chyba.
    ------------
    Z91 L GP2

  7. #167

    Domyślnie

    U mnie rolety zewnętrzne będą na 99%. Osłona przed słońcem, a zimą przed ucieczką ciepła z domu.

    Okna 3-szybowe szacuję na 12-15 tys. zł.

    A materiał - beton komórkowy, na pióro-wpust, z zaprawą klejową (łatwość budowania, dobra izolacyjność cieplna). Działówki: silka (dobra akumulacyjność i dźwiękochłonność).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A masz jakieś okna tarasowe przesuwne????
    Ja mam wycenę na trzyszybowe za 22 tys. masakra!! Ale w tym dwie przesuwki 3 m i 2 m.
    ------------
    Z91 L GP2

  9. #169

    Domyślnie

    Ja planowałam beton komórkowy na ściany zewnętrzne (z tego względu co budowlany_laik), wewnątrz silkę.
    Ale w związku ze zmianami i ścianą nośną w środku domu, znowu się skomplikowało (piszę to ku przestrodze przyszłym budowniczym

    I mam wybór:
    - wszędzie silka (zew i wew)
    - zewnętrzne BK + wewnętrzna ściana nośna BK, pozostałe działowe silka
    - zewnętrzne BK, ale YTONG i wtedy wewnętrzna nośna może być też z silki

    Może coś poradzicie?

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Jak planowałaś BK to rób opcję 2

    Ja się tyle naczytałam o tych ścianach, że mam dość.
    Najważniejsze, że już zdecydowaliśmy.
    ------------
    Z91 L GP2

  11. #171

    Domyślnie

    Ale taka gruba ściana to byłaby super z silki. Silka dobrze akumuluje ciepło. Co robić, co robić ?

    Czekam na ofertę od P.Marcina

  12. #172

    Smile

    Wpadłam się przywitać ( a nawet założyłam z tej okazji konto ) albowiem gdyż też buduję Z91. U mnie mury pną się góry !

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Post

    HEJ

    Dawaj foteczki, rany już masz mury, u mnie wchodzą w czwartek, jak pogoda pozwoli a mam nadzieję, że tak

    Którą masz wersję, jakie zmiany itd? No i gdzie budujesz?
    ------------
    Z91 L GP2

  14. #174

    Domyślnie

    Witam
    Kłodzki jakie zdjęcia jak ja jestem komputerowo upośledzona

    z91l bez garażu na Lubelszczyźnie
    zmiany to likwidacje: okna w łazience i spiżarki przy kuchni
    powiększyliśmy okno w kuchni
    pomniejszyliśmy w salonie

    i to na razie tyle lecz...
    my nie mamy w środku ścian murowanych więc kto wie jak się rozwiniemy
    ( a tak naprawdę to dla zakochanych w parterówkach projekt jest super więc nawet jeśli to zamiany będą kosmetyczne
    b.
    Ostatnio edytowane przez bettyk ; 05-05-2010 o 20:46

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A wersja z garażem czy bez??

    To może zdjęcia na maila mi puść ?? U mnie w sobotę ściągają humus
    ------------
    Z91 L GP2

  16. #176

    Domyślnie

    Ja proponuję jednak zdjęcia dać w jakiejś swojej galerii albo dzienniku budowy. Ten wątek traktujmy jako wymianę doświadczeń, pomysłów na temat naszego projektu. Mam nadzieję, że zgadzacie się?

    Cieszę się, że ruszacie z budową, ja też mam zamiar ruszyć chyba w czerwcu

    Jak ktoś umieści gdzieś foty z budowy, dajcie tu znać, bo jestem bardzo ciekaw jak wygląda nasz domek w trakcie budowy

    P.S. Mam nawet propozycję - ten, kto pierwszy zamieści na forum zdjęcie Z91, choćby stawianie fundamentów, będzie miał prawo do używania tytułu Pioniera (wiadomo, o co chodzi - pioniera w naszym gronie, budujących Z91). Może to nas wspólnie jakoś zmotywuje by pochwalić się naszym projektem?
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 06-05-2010 o 17:09
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  17. #177
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    hej, dobry pomysł!!! Tylko czy ja znajdę czas na dziennik, nie wiem, najgorsze to to, że żeby wkleić tu zdjęcia trzeba najpierw je np. na fotosik wrzucić, dużo roboty z tym.

    Budowlany laik, pochwal się wycenami jakie masz, jaką masz cenę na okna i jakie kupujesz? Będziesz miał rolety, bo nie pamiętam czy pytałam, jeśli tak to w jakim systemie, integro? Ja jestem przed podpisaniem umowy na okna i nie wiem co z tymi roletami zrobić, brać czy nie i jakie, bo te nadstawne niby nie za dobre są
    ------------
    Z91 L GP2

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki Zobacz post
    Będziesz miał rolety, bo nie pamiętam czy pytałam, jeśli tak to w jakim systemie, integro? Ja jestem przed podpisaniem umowy na okna i nie wiem co z tymi roletami zrobić, brać czy nie i jakie, bo te nadstawne niby nie za dobre są
    Bierzemy rolety i wlaśnie Integro, gdyż, z tego, co czytałem na wątku okiennym, BeClever powinien być tylko do szerokości okna 150cm, a ja od południa będę miał szersze.

    Rolety tak, bo latem to ochrona od słońca, zimą od ucieczki ciepła.

    No to kto startuje w wyścigu o miano Pioniera? Pozdrawiam budujących Z91 i życzę prostych ścian
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A czy w związku z tym podnosisz dom o jeden pustak?? Jak zmieścisz te rolety, jak na poziomie 2,50 mamy już wieniec???

    Ja podłamałam się pogodą, ponoć cały maj ma lać!!!

    Jak w sobotę pogoda pozwoli to wkleje zdjęcie humusu hahahha
    Ostatnio edytowane przez Klodziki ; 06-05-2010 o 22:18
    ------------
    Z91 L GP2

  20. #180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki Zobacz post
    A czy w związku z tym podnosisz dom o jeden pustak?? Jak zmieścisz te rolety, jak na poziomie 2,50 mamy już wieniec???
    Przy roletach Integro nie trzeba podnosić nadproża :

    Zdjecie pochodzi ze strony : http://www.roleta.pl/rolety-zewnetrz...y-integro.html
    Można tam znaleźć więcej przykładów..

Strona 9 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony